Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Astra H - забива при студен мотор

Toni74 снимка Toni74 03 септември 2015 - 15:07

Здравейте колеги. Имам Opel Astra H 1.4 90кс.с монтирана АГУ. Сутрин като запаля и угасва при първия старт. След това като запаля /винаги от 2-рия път/ колата забива и после ускорява. След 200м се оправя. Това го прави само сутрин и после не го прави. На Газ няма проблеми. Газовата уредба е инжекцион. Някакви идеи къде да търся проблема?
Отговори

Toni74 снимка Toni74 12 октомври 2015 - 13:36

Няма ли кой да даде съвет?
Отговори

kalin09 снимка kalin09 12 октомври 2015 - 17:41

...
Мнението беше редактирано от kalin09: 30 юли 2017 - 16:50
Отговори

Georgi_Z снимка Georgi_Z 12 октомври 2015 - 18:00

Да, най-вероятно причината е в настройките на газта. Аз имах същия проблем преди време. Покарай я известно време на бензин. Ако се оправи отиди при газаджията и му обясни.
Отговори

nikal снимка nikal 12 октомври 2015 - 19:55

Аз до колкото разбрах от първия пост,колата няма проблем на газ(поне така пише).Явно си прави проблем на бензин до като е студена,а това го правят много коли,особено XER моторите,които са на газ.За мен това беше неизлечима болка.Писано е много по тази тема,но крайно решение аз не съм видял.
Отговори

Georgi_Z снимка Georgi_Z 12 октомври 2015 - 22:18

Ако след като се покара на бензин продължи да го прави то тогава проблема е някъде другаде. Ако се оправи със сигурност се нуждае от настройка на газта. Когато настройката на газта не е както трябва е възможно да се объркат адаптациите на бензиновия компютър. Предполагам при няоки двигатели е по-трудно да се постигнат оптималните настройки.
Отговори

nikal снимка nikal 13 октомври 2015 - 10:26

Виждал съм кола на 4 години,на която никога не е слагана газ и пак го прави.Аз на моята съм и сменявал и компа на мотора от кола нов внос ударена без монтирана газ и пак е същото.Проблема според мен е съвкупност от няколко дребни проблемчета свързани с температурата,но трябва да се елиминират всички заедно за да се оправят нещата.Ако само пробваш едно по едно,ефекта е никакъв.
Отговори

Toni74 снимка Toni74 17 октомври 2015 - 09:04

Здравейте. Както съм написал в 1-вия пост колата забива само сутрин при студен двигател. Когато е много студено гаснее сама и при 2-рия старт поддържа обороти. Като загрее малко от 200-500м и се оправя. Това го прави само сутрин и само на бензин.
Отговори

petkata снимка petkata 20 октомври 2015 - 19:51

 Toni74, на 17 октомври 2015 - 09:04, каза:

Здравейте. Както съм написал в 1-вия пост колата забива само сутрин при студен двигател. Когато е много студено гаснее сама и при 2-рия старт поддържа обороти. Като загрее малко от 200-500м и се оправя. Това го прави само сутрин и само на бензин.

според мен е от позапекли дюзи, когато е студена и трябва повече гориво но когато дюзите са позапушени не може да го осигури, също така може да провериш налягането на бензиновата помпа и сменял ли си горивният филтър
Отговори

Toni74 снимка Toni74 27 октомври 2015 - 13:42

Не съм сменял горивен филтър, защото ми казаха, че е в резервоара и не се сменял. Имам уред за диагностика, но не знам кой параметър да гледам и какви стойности трябва да показва?
Отговори

Гостepisnami_* 26 януари 2016 - 10:31

Имам същата кола(Астра Z14ХЕР) и същия проблем...Когато я купих лятото всичко беше наред. Сложих и газов инжекцион и до ден днешен върви много добре на газ. Но след около година и половина каране на газ започна да не пали от първия път, или в случаите които палеше от първия път, веднага след това угасваше (винаги пали само на бензин). Този проблем с паленето го реших след като я изкарах извън градско превключих на бензин и я настъпих до дупка (каквото и да означава това за мотор 89 к.с.), след това "продухване" нямам проблем с паленето.
Сега обаче паднаха температурите и се появи този проблем със забиването на муцуната, както го наричам при потегляне на студен двигател. Забелязах, че когато подавам газ рязко докато не е загряла се получава това въпросно давене на свободна, или това внезапно спиране ако е в движение, когато загрее всичко си е наред.... Не съм намерил решение на проблема все още...
Смених свещите и сложих добавка в бензина за прочистване на дюзите, но няма подобрение (може би с добавката не ми се налага да е пържа от време на време на бензин за да я "продухам" и да не ми създава проблема с гасненето при първо запалване).
Моля ако някой е открил решението на тази загадка да го сподели, Благодаря предварително.
Мнението беше редактирано от episnami: 26 януари 2016 - 10:38
Отговори

Toni74 снимка Toni74 06 октомври 2016 - 14:48

Здравейте колеги. От пролетта до преди няколко дена нямах проблем. Сега като малко паднаха температурите и същия проблем се появи. Сутрин при студен двигател пали на бензин и забива при потегляне, след 500м. се оправя сама, преди още да е обърнала на газ. Все си мисля, че проблема е нещо с температурите /примерно датчик???/. Горивния филтър в резервоара ли е? Сменя ли се? Ако мога с OP-COM да го отстраня или да видя някои параметър? Моля помагайте!
Мнението беше редактирано от Toni74: 06 октомври 2016 - 14:50
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 06 октомври 2016 - 15:02

 Toni74, на 06 октомври 2016 - 14:48, каза:

Здравейте колеги. От пролетта до преди няколко дена нямах проблем. Сега като малко паднаха температурите и същия проблем се появи. Сутрин при студен двигател пали на бензин и забива при потегляне, след 500м. се оправя сама, преди още да е обърнала на газ. Все си мисля, че проблема е нещо с температурите /примерно датчик???/. Горивния филтър в резервоара ли е? Сменя ли се? Ако мога с OP-COM да го отстраня или да видя някои параметър? Моля помагайте!

С опком можеш да видиш температурите, които ти отчита компютъра на база на показанията на датчиците. Сравняваш ги с измерените от теб и ще разбереш дали има нещо там.
Отговори

velizar_333 снимка velizar_333 06 октомври 2016 - 15:12

 tisho.74, на 06 октомври 2016 - 15:02, каза:

С опком можеш да видиш температурите, които ти отчита компютъра на база на показанията на датчиците. Сравняваш ги с измерените от теб и ще разбереш дали има нещо там.

Ако има филтър е под дясната врата.Моята е z16xep и няма филтър с цетка на помпате е,но не мисля ,че проблема ти е там.
Отговори

Toni74 снимка Toni74 28 октомври 2017 - 11:49

Няма ли кой да помогне? Сега като малко паднаха температурите и същия проблем се появи. Сутрин при студен двигател пали на бензин и забива при потегляне, след 200м. се оправя сама, преди още да е обърнала на газ.
Отговори

Peter_1980 снимка Peter_1980 30 октомври 2017 - 08:35

 Toni74, на 28 октомври 2017 - 11:49, каза:

Няма ли кой да помогне? Сега като малко паднаха температурите и същия проблем се появи. Сутрин при студен двигател пали на бензин и забива при потегляне, след 200м. се оправя сама, преди още да е обърнала на газ.


Няколко теми по-надолу един човек е оправил проблема така:Здравейте, дакажа за развитието на проблема. почистиха дюзите с ултразвук и сега проблема с работата на студен двигател изчезна, надявам се да е било това. Предупредиха ме обаче, че след време ще се наложи пак да се почистват, защото карам предомно на газ.
Отговори

barezz снимка barezz 30 октомври 2017 - 09:32

Виж тук: http://www.opelclub....howtopic=132869
И тук: http://www.opelclub....howtopic=132790

Като цяло пролема е мръсни бензинови дюзи, поради карането основно на газ, и при проблем с газовата (лоши настройки на сместа богата/бедна) се получава лоша адаптация на бензиновия компютър.
Лечението, което приложих мината седмица: чистене на бензиновите дюзи на устразвук, каране 300-400 км на бензин за да се самонастрой/адаптира бенз компа и ремонт/настройка на газовата (при мен беше заминала рейката (две от дюзите) и смених цялата рейка, после хубава настройка на газовата).
Отговори

Toni74 снимка Toni74 19 февруари 2023 - 08:40

Мина доста време и да кажа как отстраних проблема. Смених мембраните на изпарителя и ремонтен комплект на рейката за газта. Всичко се оправи още при смяна на мембраните. Явно е пускала по-малко газ и сутрин се ошашква като пали на бензин.
Отговори

bobi7474 снимка bobi7474 19 февруари 2023 - 09:04

 Toni74, на 19 февруари 2023 - 08:40, каза:

Мина доста време и да кажа как отстраних проблема. Смених мембраните на изпарителя и ремонтен комплект на рейката за газта. Всичко се оправи още при смяна на мембраните. Явно е пускала по-малко газ и сутрин се ошашква като пали на бензин.

Точно така, същото го правеше и на една служебна Дачия Логан която карах.Понеже темата е започната през 2015 година, това чак сега, след горе-долу седем и половина години ли го разбра и оправи?!
Мнението беше редактирано от bobi7474: 19 февруари 2023 - 14:29
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg