Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Опела няма мощ

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 26 март 2018 - 01:45

 Иван84, на 25 март 2018 - 23:42, каза:

Хора не пожелавам на никой да мине през този цикъл през които минах с тези майстори. и последният майстор ми съдра кожата. рециклира турбината каза че е почистил системата която се омаслява и уж сменил маслото[което беше така както го оставих]..... Бусът спря да пуши и има подобрение ..Но сега изминах около 500 км след ремонта и отново губи масло (по мои изчисления около литър и половина за 500 km) и на диагностиката излиза грешка която не може да се изтрие, кода и е " p0113 "
Не знам вече какво да правя... губи масло а не пуши; има грешка и не се трие; луди пари по майстори и нищо;
някой може ли да каже каква е тази грешка и как да се оправи?
и предположения къде ми отива маслото?


Тази грешка води до сензора за температурата на входящия въздух(IAT sensor). Или самия сензор е развален или кабелите до него им има нещо. Провери го. Трябва да се намира преди всмукателния колектор или някъде по тръбата от филтъра до всмукателя или в самото начало на всмукателя
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 26 март 2018 - 06:35

Ако дебитомера е с шест кабела е в него. Ако е с пет не е там.
Ако мап- е с четири кабела е в него. Ако е с три не е в него.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 27 март 2018 - 15:00
Отговори

Иван84 снимка Иван84 27 март 2018 - 14:44

Здравейте отново
дебитомера е с 6 кабела Снимка

Mapa e s 3 кабела Снимка
от къде е проблема ? питам понеже колегата не е уточнил за дебитомер с 6 кабела
грешката " p0113 "
Мнението беше редактирано от Иван84: 27 март 2018 - 14:46
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 27 март 2018 - 14:56

В твоя случай е в дебитомера.
Но преди да го сменяш прегледай внимателно кабелите и куплунга. И изчисти самия дебитомер с температурния датчик. Става със спрей за почистване на спирачки, може би е най- евтиното, с което става. След като го свалиш само пръскаш вътре в датчика без да пипаш. Пръскаш обилно без да щадиш материала. Ако се оправи добре, ако не на първо време намери друг за проба.
Между другото объркал съм бройката на кабелите. При мап с три кабела в него няма температурен датчик. При маф с пет няма температурен датчик в него.
Коригирал съм си и поста горе.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 27 март 2018 - 14:59
Отговори

kroum снимка kroum 17 февруари 2023 - 07:20

Здравейте! Авторът е спрял да пише, дали е решил проблема...

В подобен филм съм от Ноември 2022, но с 2.0дци(CDTI) 114, 2008год.роботизирана кутия

Губи мощност при загрял двигател, над 2000 оборота, под товар, при газ 70%+++ И като така не мога да изпреваря чевръсто, примерно... Изравнявам се с изправарвания автомобил, тягата изчезва напълно и се прибирам зад него. Двигателят не гасне. При отнемане на газта, след 3-4сек. се съвзема и си има тяга отново, но с до 50-60%газ. С повече е много вероятно пак да забие. Лампи не светват никакви-проверено работят, налят фабричния софтуер. Грешки не записва никакви. Няма пушеци, тресене и т.н. При градско каране, бавно, спокойно- не се проявява проблемът.
Бусът е при мен от 2015г.-добре гледан. От няколкото сервиза в които беше, на живи данни в движение и при поява на загубата на тяга всички показатели са в норма-налягания, дюзи...Датчиците са ги проверили и казаха, че са ок. Рециклирах турбото-проблемът остана. Преди 8 месеца съм сменил дюзи и турбопътища. Двигателя е ремонтиран почти основно през 2016, ЕГР сменен през 2017... Каквото се счупи се сменя. Но сега никой не може да намери какво се чупи и викат карай до като спре, за да разберем какво е.
Вчера забелязах, че веднъж като забие и се съвземе, тягата е по-слаба, но я има, почти като в авариен режим. След гасене и палене-вече е ОК.
Та явно в Плевен няма кой да го диагностицира правилно и моля за насоки. Че само плащам за опити да ми ремонтират колата...
Благодаря!
ПС Във фирмения сервиз вече не ходя, защото миналата година го закарах да ми сменят дюзите и те не можаха да го направят(да извадят една) и ми го върнаха след 20дни не ремонтиран, но с тлъста сметка.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 17 февруари 2023 - 09:01

Твоя проблем се вижда най-добре на живи данни. Намери човек, който знае къде да гледа и какво. И ще си каже какво й е.
Така надали някой ще ти каже "от еди кое си е".
Отговори

kroum снимка kroum 17 февруари 2023 - 10:01

 Д-и-м-о-в, на 17 февруари 2023 - 09:01, каза:

Твоя проблем се вижда най-добре на живи данни. Намери човек, който знае къде да гледа и какво. И ще си каже какво й е.
Така надали някой ще ти каже "от еди кое си е".


До момента трима са гледали и викат "всичко е ОК". Сигурно е механичен проблема...
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 17 февруари 2023 - 14:23

Няма как "всичко да е ОК" и да прави така. Започни от по-леките неща, например измерване на вакуума, дали го държи или не.

Също не е казано, че всичко, което си сменил е било счупено. А и всичко, което си сменил е хубаво като части, особено ако са били само афтърмаркет.
Възможно е датчик да прави тъпотии, когато загрее, не са един или два случая такива. Но трябва, както казах човек, който знае какво и къде да гледа.
Отговори

distefano59 снимка distefano59 17 февруари 2023 - 22:04

А възможно ли е това да става от задръстен горивен филтър?
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 18 февруари 2023 - 06:42

 distefano59, на 17 февруари 2023 - 22:04, каза:

А възможно ли е това да става от задръстен горивен филтър?


Е той ако е рециклирал турбо, сменял ЕГР, дюзи, наливал софтуери, пък не е сменил филтъра......
Не казвам, че е невъзможно, ама направо ми е невероятно.
Отговори

kroum снимка kroum 18 февруари 2023 - 18:02

 distefano59, на 17 февруари 2023 - 22:04, каза:

А възможно ли е това да става от задръстен горивен филтър?

Да, възможно е! Но от него почнах... Ама аз консумативите си ги сменям редовно на 10-12000км или 1 година и беше излишна смяната.
И катализатора махнах преди месец, че и от него можеше да е... Все пак е на 330000 май реални. ДПФ фабрично няма.
Мнението беше редактирано от kroum: 18 февруари 2023 - 18:55
Отговори

kroum снимка kroum 18 февруари 2023 - 18:41

 Д-и-м-о-в, на 17 февруари 2023 - 14:23, каза:

Няма как "всичко да е ОК" и да прави така. Започни от по-леките неща, например измерване на вакуума, дали го държи или не.

Също не е казано, че всичко, което си сменил е било счупено. А и всичко, което си сменил е хубаво като части, особено ако са били само афтърмаркет.
Възможно е датчик да прави тъпотии, когато загрее, не са един или два случая такива. Но трябва, както казах човек, който знае какво и къде да гледа.

То е ясно, че нещо не е ОК. Ама пусто като не светват лампи и не записва грешки... Вакуума го мериха и го държи. Датчиците ги заменяха с други и пробваха... Сменените части са 80% оригиналдЪ. Но датчици до сега никога не съм сменял...само на маслото сега, че го бяха счупили, за да извадят турбото...
Последният "майстор" само за един ден мина 150км. в гледане на живи данни. (поне така казва) И твърди, че като забие, всички показатели са в норма..., пък то няма тяга...
А пък аз грам не му разбирам... Иначе си имам диагностика SuperScan Solo за Renault и Dacia-доста функционална и живи данни записва на компютъра... Ама вече се съмнявам, че показателите от датчиците се визуализират коректно...
Отивам в Търново във фирмения сервиз в сряда, та да видим ще има ли файда...или само сметка. Тия в Плевен ги избягвам вече.
За всеки случай препоръчайте човек, който знае какво и къде да гледа, където и да е в Бг.
Мнението беше редактирано от kroum: 18 февруари 2023 - 18:57
Отговори

kroum снимка kroum 22 февруари 2023 - 19:37

Бях днес на живи данни с кан клип в Рено сервиз. Първо ми се обадиха, че няма никакви грешки и при теста 5-6км. не е забило и всичко е наред. Отидох аз да карам, диагностика се вози до мен и гледа данните на лаптопа. При забиването показа че налягането на турбото е до 1,5-2 пъти по-малко от референтното. Грешка не записва, лампи не светват. С горивото по компютър е ОК. С другите налягания също. Моето впечатление е че си разбираше от работата. Човекът - диагностик каза:
Съмнявам се в клапан на турбината и/или лостова система на уестгейта. Ходи на турбо сервиз във Варна, тук турбо и дюзи не правим.
Връщам се в Плевен и отивам при последния "майстор" и му казвам тия двете неща.
Той вика: на турботото ти само корпуса е стария, другото е ново, вкл. лостовата система, а клапана го заменях с чисто нов, оригинален за проба и пак забиваше.
Каза още: не ми харесва, че не пуши, като го напънеш, а махнах катализатора и трябва да пуши добре. Съмнявам се, че не достига гориво, дали от цедка в резервоара задръстена, дали от разпръсквачи на дюзи, дали колектори... А на турбото му трябва гориво, за да се върти! ....Проблемът е 100% механичен. ...И шах с пешката.... Пак се чудя от къде да я почна, че да не излезе една торба пари налучкването на проблема....
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 22 февруари 2023 - 19:48

Чисто новите части винаги си личат. Така ли е? Вярно ли казва, че са сменени. Огледай се малко, защото има всякакви, които казват 1000 работи, а не са свършили и една.
Отговори

kroum снимка kroum 22 февруари 2023 - 20:02

Турбото външно е лъснато и избръснато :) Ама карантията не мога да я видя....
Отговори

kroum снимка kroum 24 февруари 2023 - 19:33

Смених ел.магнитния клапан на турбото. Пак забива, но вече под по-голям товар- на по-голям баир.
Отговори

Gecata123 снимка Gecata123 08 октомври 2023 - 14:24

Здравейте колеги значи колата е вектра Б 2.0 дтл 101 коня имам следният проблем сутрин пали малко трудничко след което колата пали и потегля има мощност има тяга има всичко мине ли 3/4 км светва чека обортомера спира да работи едвам се форсира и няма мощност освен това отзад се спуква да пуши след като престой на място в огасено положение се оправя и след 3/4 км отново същият проблем на какво може да се дължи моля който се е зблъсквал с същия проблем да ми звънне да ми даде съвет 0886373077
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg