Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Астра К 1.4 чек двигател

vaniosl снимка vaniosl 09 февруари 2023 - 22:41

Здравейте,имам проблем с Астра К 1.4 150к.с.автомат.При опит да запазя тази вечер ,колата не реагира по никакъв начин.Чека за грешка в двигателя свети и колата не пали,даже не се опитва да завърти стартера.Няколко пъти правих опити ,но при първоначалната проверка всички други лампи изгасват с изключение на чека на двигателя.Колата е карана няколко часа по-рано без да има каквито и да е проблеми.Колата е гаранционен ,но все пак някакви идеи какво мога да направя аз?Най-лесното и логично то е утре на пътна помощ и в сервиза ,но все пак ми се иска да чуя някакво мнение и от ваша страна.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 10 февруари 2023 - 01:45

Щом е в гаранция, каквото и да направиш, най-много да го намерят/видят и да ти отменят гаранция. Затова по-добре не прави нищо, а отивай където трябва, те да се оправят гаранционно.
Отговори

Жоро снимка Жоро 10 февруари 2023 - 08:43

Ако имаш акумулатор, или е нещо по електрониката, или е стартер...
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 10 февруари 2023 - 10:18

Акумулаторът е чао. Подайте и ток
Мнението беше редактирано от IvailoM: 10 февруари 2023 - 10:19
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 10 февруари 2023 - 10:52

Като завъртиш лампи, дисплеи гаснат ли тотално?
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 10 февруари 2023 - 12:02

На тая кола не и работи някое контактче, заради което не разрешава стартиране.
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 10 февруари 2023 - 16:03

Някой коли като се загубят комуникациите по кан и правят точно това сега най-вероятно не вижда в какво положение е лоста на кутията и не пуска стартера.
Отговори

Коцето снимка Коцето 10 февруари 2023 - 22:29

Автоматиците имат блокировка на лоста на селектора (а може и по кан от ЕКУ) и не разрешава стартиране ако не е в позиция "P" или "N". Освен това почти всички автомобили с автомати от по-ново поколение имат инерционен ключ (не знам на Опела къде е и дали го има изобщо) който мигновено изключва запалване и стартиране след удар или сътресение на купето от какъвто и да е характер.
Понякога този ключ е чисто механичен, понякога е електронен от рода на шоковия датчик при алармите. Когато се активира този инерционен ключ има нужда от деактивиране което става чисто механически при някой коли, а при други е само софтуерно. Понеже съм гледал на няколко японки мога да кажа че на Тойота, Субару и Хонда въпросния инерционен ключ се намира до педала на спирачката и е скрит нагоре и леко вляво, като деактивирането е чрез натискане с ръка, за Опела сори, ама не съм се интересувАл, само съм карАл.
Мнението беше редактирано от Коцето: 10 февруари 2023 - 22:48
Отговори

vaniosl снимка vaniosl 11 февруари 2023 - 11:52

Така за да отговоря на въпросите по-горе.При даване на контакт колата си правеше проверката и всичко изгасваше ,но при опит за стартиране не ставаше нищо.Стартера не се завърташе.

Колата отиде с репатрак до сервиз на Опел и първоначално смятаха ,че е умрял акумулатор ,но след замерване всичко беше наред.

След разчитане на записаните грешки се оказа не имубилайзера не разчита поради някаква причина ключа и това е причината да не стартира двигателя.Прегледаха имобилайзера ,както и доколкото разбрах са отворили ключа ,но не са открили проблем.Ключа е в перфектно състояние няма прах,не е мокрен,батерията е в добро състояние. Просто изчистиха грешката и колата си го разпозна и запали.

За сега продължавам да карам така ,защото реално проблем не се установи и ако направи отново така ще се сменя целия имубилайзер.

Макар сега малко да ме е страх да не го направи някъде на кофти място ...примерно в чужбина като съм,но да се надявам да е просто лош късмет и проблема да не се проявява отново.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg