Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Проблем с Турбото

boyanov90 снимка boyanov90 15 февруари 2023 - 22:26

Здравейте,Колеги.Предварително се извинявам ако има такава тема в форума.Накратко каква е ситуацията с Астричката,от известно време колата е доста ''мудна'' и започнах да се чудя какъв може да е проблема...при диагностика няма грешки,чек не свети,но не върви както трябва.Днес след поредната диагностика която не показа нищо нередно,с един приятел установихме,че няма вакуум към клапана на турбината.Тръгнахме дето се вика по ''жицата'',от вакуум помпата нататък да търсиме проблема....оказа се че има един преобразувател(клапан) за налягане (N75) които се намира под ел.блока за управление на ГНп-то,до които стига вакуум,обаче след него към турбото няма никой.Имал ли е някой подобен проблем,какво може да се направи за да съм 100% сигурен че трябва да купя нов клапан и най-накрая Астричката да започне да върви,защото в момента това че е ''DTI'' е само мит,работи и върви като чист дизел.. :)
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 15 февруари 2023 - 22:39

То с тоя натиск за спазване на скоростните режими не ти трябва повече от това :-)))

Писал съм доста за това, има и други хора, които също са писали. Ама айде наготово: купуваш един спрей за чистене на спирачки (обезмаслител за спирачки) сваляш клапана от колата. Пръскаш последователно във всичките три щуцера на клапана и отделно във филтърчето дето е закачено на долния извод към атмосферата. И така докато свърши спрея. После хубаво издухваш остатъците от течността през щуцерите. Оставяш да изсъхне хубаво за няколко часа на топло и слагаш както е бил. Ако не се оправи купуваш нов клапан. Ако не ти харесва цената- отиваш до някоя морга. То и там няма да ти хареса...

От друга страна тоя клапан на твойта астра е над дясната полуоска, тъй че аз бих купил нов и направо смяна. Щото там не е много за повторни операции, че е гадно. И като написах нов имам предвид само Пиербург и нищо друго. Ако не искаш бързо да го сменяш пак.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 15 февруари 2023 - 22:43
Отговори

boyanov90 снимка boyanov90 15 февруари 2023 - 22:48

Мерси.Натам отиват нещата..към нов,а иначе да на много приятно място се намира.
Отговори

boyanov90 снимка boyanov90 16 февруари 2023 - 20:20

Здравейте отново колеги,някой знае ли на колко оборота трябва да тръгне това турбо?След смяна на този клапан отново нямам вакуум към турбото...Дали постоянно трябва да има вакуум към турбото,не съм в час.Благодаря предварително.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 16 февруари 2023 - 20:59

На празен ход имаш 80% от вакуума.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 16 февруари 2023 - 21:45

А защо не тръгна от там да го измериш колко е този вакуум? Да разбереш накъде си със системата. След това да видиш с вакуум помпа къде ти отцепва актуаторът на турбото, ако изобщо работи. Тия неща щяха да покажат какво и къде

Турбото би трябвало да се усети условно на около 2000 оборота и нагоре.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 16 февруари 2023 - 21:49
Отговори

boyanov90 снимка boyanov90 18 февруари 2023 - 15:47

Здравейте,юнаци.Сагата продължава при мен,моля за съвети какво да проверявам.Вчера смених и двата маркуча които отиват към клапан N75,след това реших да направя тест дали има промяна,след 2000 оборота колата има повече душа,но след 3500 оборота светва чек-а(Гася и паля,няма чек,и отново когато прескочи 3500-чек-а светва).Днес едно приятелче направи диагностика,и кода които излиза е P1125-5.Рових се в форума,но не намерих какво може да е 1125-5.Ще съм благодарен за съвети.Благодаря предварително. :)
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 18 февруари 2023 - 15:59

Що да няма? Това какво е: https://www.opelclub...howtopic=110233
А колко още има ум да ти зайде. Напиши P1125 в търсачката горе вляво.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 18 февруари 2023 - 16:05
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg