Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Corsa 1.4i 100hp, 2013 автоматична скоростна кутия

holyman снимка holyman 05 март 2023 - 09:47

Здравейте, обмислям закупуване на Corsa 1.4i, 100hp, 2013 на газ с автоматична скоростна кутия. Ниво на оборудване COSMO. Интересува ме какъв вид е скоростната кутия марка/модел. На какви интервали се извършва обслужването на кутията, евентуално цена. Ще ми бъде полезна всякаква информация свързана с автомобила и обслужването му. Като цяло колата ще се ползва само за градско каране, на сравнително къси разстояния. Благодаря предварително на отзовалите се!
Отговори

bobi7474 снимка bobi7474 05 март 2023 - 10:58

В Auto data пише, че е 4 степенен автоматика/за мен е безумно/.Повече би трябвало да те интересува интервалите на обслужване, отколкото марка/модел..........щом вече почти си се прежалил за автоматик.
Мнението беше редактирано от bobi7474: 05 март 2023 - 11:00
Отговори

Sim снимка Sim 05 март 2023 - 12:18

Информация за Корса Д, двигатели, скоростни кутии и модификации.
https://www.opel-inf.../corsa_d5t.html
Отговори

holyman снимка holyman 05 март 2023 - 15:05

 bobi7474, на 05 март 2023 - 10:58, каза:

В Auto data пише, че е 4 степенен автоматика/за мен е безумно/.Повече би трябвало да те интересува интервалите на обслужване, отколкото марка/модел..........щом вече почти си се прежалил за автоматик.


Благодаря! Именно написал съм, че ме интересува интервала на обслужване.

 Sim, на 05 март 2023 - 12:18, каза:

Информация за Корса Д, двигатели, скоростни кутии и модификации.
https://www.opel-inf.../corsa_d5t.html


Благодаря!
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 05 март 2023 - 15:22

Чудно ми е, какъв автоматик искате да му сложат на тоя 1400 кубиков астматик с едва 130 кирливи нютона чак при 4000 оборота? Някой 6/8 степенен Айсин ли?
Кутията е AF13.

Айде оставете малко по-умните глави да слагат кутии.


По темата, сменяй си маслото до между 50 и 60 000 км. Не се връзвай на всякакви дъра-бъра "дати" или опелски интервали от 100 000 или както при Тойота ме "изненадаха" със 120 000 км за масло в автоматика. Чудно!

Като един ентусиаст, купува си ремъци и комплекти Дайко, Ташайко и разни такива от къде ли не и казва, че Опел казвали да ги сменя на 90-100 хиляди. Как ли не му обяснявах, че това са интервали, съобразени с качеството на заявените от завода части и не важи за "Ташайко". Е, накрая го смени принудително, заедно с един куп други части по КММ и главата.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 05 март 2023 - 15:37
Отговори

benzy снимка benzy 07 март 2023 - 13:17

Ако си се насочил към конкретна кола - единична бройка ОК
Ако принципно мислиш за подобен малък автомобил имай предвид да търсиш точно 1.4 мотора защото 1.2 върви с роботизираната кутия, което не ти трябва. 1.4 си е истински автомат. Обслужването на автоматика зависи и от това дали изцяло ще източваш маслото (тогава 50-60 хил км е горна граница за разумното) или частично, чрез помпа (тогава по-разумно е да свалиш на 30-40 хил).

А иначе самата кутия е на Айсин и е дооооста надеждна, а 4 предавки са му достатъчни, в града сигурно рядко ще стигаш и до 3та.



П.С. за Димов
Умните глави обикновено правят големи глупости, още няма на света човек, който да ме убеди, че не бяха здраво омазали предавателните числа на старото G. :icon_wink2:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg