Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Разхода на нашите Опели ...

talatinov снимка talatinov 22 февруари 2021 - 19:06

Зафира Б с A18xer с Ги ланди ренцо с ОБД, 358 км с 33 литра газ. София-Сандански и обратно, по магистралата 120. Засичано пълно - пълно 9,3.
Отговори

Кинов снимка Кинов 24 март 2021 - 12:33

 talatinov, на 22 февруари 2021 - 19:06, каза:

Зафира Б с A18xer с Ги ланди ренцо с ОБД, 358 км с 33 литра газ. София-Сандански и обратно, по магистралата 120. Засичано пълно - пълно 9,3.

Здравей колега,
с какви гуми си на Зафирата? Питам, защото съм със същата - Зафира Б A18XER ГИ BRC с ОБД, но от много скоро и за двете зареждания, които съм правил до сега, повече се обърках, от колкото да добия някаква представа за разхода. В момента съм с гуми 225/45R17, двете зареждания са пълно-пълно. Първо зареждане за около 300 км. смесено ми даде разход 9.36/100, а на второто 10.52/100 по маршрут Габрово - Кърджали през Шипка. И при двете засичания колата беше с 4-ма души и багаж. Има голяма вероятност разликата да идва от това, че зарежданията са правени на различни бензиностанции!!!
Мнението беше редактирано от Кинов: 24 март 2021 - 12:34
Отговори

talatinov снимка talatinov 24 март 2021 - 20:23

205/55/16,но сменявах скоростна кутия, сега съм с диферинцял 3,74,а беше с 3,94.Бутилката е на мястото на резервната гума и е много чувствителна на топлинно разширение. Но на дълго разхода е там някъде 9,3-9,6 при мен.
Мнението беше редактирано от talatinov: 24 март 2021 - 20:25
Отговори

rosenrt снимка rosenrt 22 май 2021 - 17:27

Opel Antara 2.0 150 Cdti, около 10 средно, повечето градско
Отговори

esil2 снимка esil2 26 май 2021 - 18:33

Не мога да го разбера този борд компютър как изчислява разхода. Сипвам карам и стойностите на дисплея рядко се сменят повечето време все едно и също показва. Някой има ли представа каква база данни взима компютъра и кога я взима на изминати последни 100км или нещо друго. Също така има ли връзка кога сипваме в резервоара променят ли се тези данни.
Мнението беше редактирано от esil2: 26 май 2021 - 18:34
Отговори

dusty rain снимка dusty rain 26 май 2021 - 18:49

 esil2, на 26 май 2021 - 18:33, каза:

Не мога да го разбера този борд компютър как изчислява разхода. Сипвам карам и стойностите на дисплея рядко се сменят повечето време все едно и също показва. Някой има ли представа каква база данни взима компютъра и кога я взима на изминати последни 100км или нещо друго. Също така има ли връзка кога сипваме в резервоара променят ли се тези данни.

Нулира се със задържане на лява врътка натисната иначе само сумира разтояния и съответно средния разход е за хиляди километри.
Отговори

bobi7474 снимка bobi7474 26 май 2021 - 19:45

Мерива А 1,8 извънградско 5.5/100, засечено на около 90% извънградско и останалото градско, от пълен резервоар и дозаредено на същата бензиностанция и колонка след засичането.
Мнението беше редактирано от bobi7474: 27 май 2021 - 10:24
Отговори

esil2 снимка esil2 26 май 2021 - 20:37

Демек ако искаме да засечем разхода го нулираме, изминаваме да речем 100-200км и гледаме показанията.
Отговори

vitty снимка vitty 26 май 2021 - 23:35

Да, за да е актуално засичането от зареждане или за определен маршрут. Но не знам доколко е вярно, защото има разминаване между разхода по бордовия компютър и едно приложение, което ползвам за засичане.

Наскоро и аз правих тест извънградско по бордовия:

Публикувано изображение
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 27 май 2021 - 08:49

Те го у подписа моя разход. Там съм отбелязал точно литрите и километрите, и кога е фул или частично.
Отговори

d_kalchev снимка d_kalchev 14 август 2021 - 22:15

Май ще е по-добре да сложа снимка... Ама не съм направил. Единият от междинните километражи не е нулиран от почти 90 хиляди километра. Среден разход 6,7 литра на 100 километра. Така показва машинката. Не знам доколко е точно, но има нещо такова. Гледам да сипвам хубав бензин, че е капризна Инсигнията... На 100 октана не я чувам на ниски обороти. Става въпрос за 1,6 турбо бензин. Май 170 коня се води...
Да попитам за скоростната кутия... Някой да даде жокер за маслото на скоростната кутия. На какъв интервал се сменя? Сякаш започнах да усещам метално претракване като превключвам. Съвсем лекичко. Та се замислих за смяна на масло... За ръчна кутия става въпрос, уточнявам.
Отговори

benzy снимка benzy 15 август 2021 - 00:36

 d_kalchev, на 14 август 2021 - 22:15, каза:

Някой да даде жокер за маслото на скоростната кутия. На какъв интервал се сменя?

Мойта каляска е на 142 к в момента, кутиите ни трябва да са еднакви. Като говорих с тия от Опел за разните течности, казаха че е хубаво на 150 к да го сменя. Може да е защото аз повдигнах въпроса и ги питах и те видяха възможност да изкарат някой лев горник, но смятам да го направя. По-добре излишно често, отколкото твърде късно :)
Отговори

Sim снимка Sim 23 ноември 2021 - 14:35

Да изтупам малко праха на темата.
Разхода на Астра К, 1.6cdti, Сливен-София, по магистрала Тракия и малко градско в София, средна скорост за целият маршрут 118км\ч (стараех се да карам със 140км\ч на темпомат по целия път) по борд 5,3 литра, на колонка 5,6л (с уточнението, че не зная колко е допълвал служителя на бензиностанцията).
По маршрута София, Ловеч, Левски, Павликени и обратно, средна скорост за целият маршрут не повече от 70км\ч, разход 4,3л по борд.
Мнението беше редактирано от Sim: 23 ноември 2021 - 14:36
Отговори

mrfeeling снимка mrfeeling 31 януари 2022 - 12:06

Колеги, аз имам Opel Astra H Комби - от полицейските.
Тука имам едно приятелче, дето ми даде неква английска добавка. На етикета пише Ultimum5 и била спестявала до 15% гориво в зависимост от това колко е стара колата. По принцип не съм ползвал никакви добавки досега. Препоръчвали са ми Bardahl, Luqui Moly, но от това което чета по форумите.
Вчера реших да направя едно кръгче до София-Благоевград и обратно. Маршрута беше София-Перник-Радомир-Кюстендил-Благоевград-София. Заредих от бензиностанция Benita Сливница - некъде 34л по 2,50 преди тръгване и на връщане от Круиза на Благоевград - 8л по 2,60. Общо съм изминал некъде към 400км. Гледах за разхода на гориво, но не мога да измеря с точност колко съм спестил, но определено са към 2-3л. Аз карах и градско и по магистрала, така че разхода да се е дигнал доста на моменти. За моята кола извънградско разхода е 7-8л/100, градско - може и до 12-13/100. Вие правили ли сте си експерименти да засичате с некви добавки колко ви е разхода и колко сте спестили? Аз налях първо добавката в определеното съотношение (1:1000) - пише 60мл за 60л гориво, демек един резервоар и след това напълних. За горивото съм платил общо 105лв, добавката додадеш още 9-10лв, станаха 125лв. И как всъщност правите теста?
Отговори

bobi7474 снимка bobi7474 31 януари 2022 - 21:20

 mrfeeling, на 31 януари 2022 - 12:06, каза:

Колеги, аз имам Opel Astra H Комби - от полицейските.
Тука имам едно приятелче, дето ми даде неква английска добавка. На етикета пише Ultimum5 и била спестявала до 15% гориво в зависимост от това колко е стара колата. По принцип не съм ползвал никакви добавки досега. Препоръчвали са ми Bardahl, Luqui Moly, но от това което чета по форумите.
Вчера реших да направя едно кръгче до София-Благоевград и обратно. Маршрута беше София-Перник-Радомир-Кюстендил-Благоевград-София. Заредих от бензиностанция Benita Сливница - некъде 34л по 2,50 преди тръгване и на връщане от Круиза на Благоевград - 8л по 2,60. Общо съм изминал некъде към 400км. Гледах за разхода на гориво, но не мога да измеря с точност колко съм спестил, но определено са към 2-3л. Аз карах и градско и по магистрала, така че разхода да се е дигнал доста на моменти. За моята кола извънградско разхода е 7-8л/100, градско - може и до 12-13/100. Вие правили ли сте си експерименти да засичате с некви добавки колко ви е разхода и колко сте спестили? Аз налях първо добавката в определеното съотношение (1:1000) - пише 60мл за 60л гориво, демек един резервоар и след това напълних. За горивото съм платил общо 105лв, добавката додадеш още 9-10лв, станаха 125лв. И как всъщност правите теста?

Интересна добавка за ''спестяване'' на гориво си ползвал!
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 31 януари 2022 - 21:27

Ай стига с тия глупости!
Отговори

mrfeeling снимка mrfeeling 31 януари 2022 - 22:18

Ми не знам, човек. Има ли смисъл от тия добавки в крайна сметка? Подобряват ли нещо?
Отговори

d_kalchev снимка d_kalchev 31 януари 2022 - 23:26

Дори и да подобряват нещо, като пари излиза да зареждаш от по-скъпото гориво по веригите с по-добро име.
Миналия месец зареждах в Германия на бензиностанция Арал бензин Улти 102 октана. Цената беше към 1,8 евро за литър.
За 6 хиляди километра среден разход по компютър 7,0 литра за 100 километра. Това с 4 души и натъпкан багажник. Скорост около и малко над позволената. В Германия настъпвах Инсигнията и до 200-та, където позволяваше. В Австрия и Франция доста по-кротко. И не съм сигурен, дали не ми направиха снимка някъде.
Вместо добавки наливайте от по-доброто гориво. Като пари е същото, даже и по-малко.
Мнението беше редактирано от d_kalchev: 31 януари 2022 - 23:32
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 01 февруари 2022 - 09:16

НЯМА магическа добавка дето да накара колата ти да харчи по-малко. Не съществува и не е измислена и никой няма да я измисли. Както е казал Иво, стига глупости.

Някои добавки може да ти почистят дюзите или при дизелите да смажат работата на помпи или дюзи и да утихнат, от това почистване може да почнат да работят по-добре дюзите и да понамали разхода, но това се случва в много редки случаи и ефекта е резултат от истинското действие на добавката, не от това, че е вълшебна.

Както е казал колегата над моя пост - хубавото гориво пави същото нещо, държи компонентите чисти и смазва добре.

Аз съм на теория, че ако вземеш една кола с коректно работещи възли тип турбо, дюзи, и така натам и я поддържаш хубаво и зареждаш с хубаво гориво, няма да им стане нищо никога и съответно и добавки няма да ти трябват.
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 06 март 2022 - 16:09

 mrfeeling, на 31 януари 2022 - 12:06, каза:



Да беше написал с какъв двигател е Астрата /не че щяхме да ти повярваме за спадналия разход/.
По темата- двигател X12XE в Астра Г точно 6 на 100.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg