Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Проблем с коктактен ключ

miro 07 снимка miro 07 30 май 2021 - 16:09

Здравейте, драги съфорумци. Имам проблем с контактният ключ задържа и не се връща. Стартерът продължава да чегърта. Става въпрос за астра j 2013г. 1.4 140 коня. Благодаря. Ако някой се е сблъсква с това.
Отговори

dusty rain снимка dusty rain 30 май 2021 - 21:58

Пръсни леко със почистващ и смазващ спрей за ел.контакти за проба дали ще отървеш разглобяването. ВД40 не е препоръчителен, в краен случай тефлонова смазка но не грес.
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 31 май 2021 - 22:16

Кой знае с какво е мазано преди това...
Ако не го отвориш и почистиш, и смажеш ПОСЛЕ :icon_wink2:,
може да ти се наложи да го направиш в студено време.
Отговори

ufer снимка ufer 10 август 2021 - 09:37

 dusty rain, на 30 май 2021 - 21:58, каза:

Пръсни леко със почистващ и смазващ спрей за ел.контакти за проба дали ще отървеш разглобяването. ВД40 не е препоръчителен, в краен случай тефлонова смазка но не грес.


Dusty rain, имам подобен проблем. Как мислиш, може ли да се смаже със силиконова грес след почистването, че това имам под ръка?
Мнението беше редактирано от ufer: 10 август 2021 - 09:38
Отговори

dusty rain снимка dusty rain 10 август 2021 - 11:11

 ufer, на 10 август 2021 - 09:37, каза:

Dusty rain, имам подобен проблем. Как мислиш, може ли да се смаже със силиконова грес след почистването, че това имам под ръка?

https://www.opelclub...0
Отговори

ufer снимка ufer 10 август 2021 - 13:10

Аз съм изчел всичко и попитах дали е добре със силиконова грес най-вече за патронника, защото явно ВД40 и други подобни мазила са спорни...
Отговори

sathv снимка sathv 10 август 2021 - 13:54

Ключалка не се маже с никакви греси и други подобни смазки. Още повече с WD40. Всякакви такива мазнотии привличат праха, той полепва по пиновете и ключалката рано или късно блокира. В България има един спрей за ключалки. Този ма Мауер-Аблой.
https://mauer-bg.com...%BB%D0%BA%D0%B8
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 10 август 2021 - 14:02

Именно де, вд-то става само да изчистиш и след това се смазва с оръжейна смазка, щото българската и руската са на съвсем друга цена от този спрей, а са едно и също.
Отговори

sathv снимка sathv 10 август 2021 - 14:09

Не, не. Този спрей е по скоро разтворител.
Оръжейната смазка е газ, нафта и масло.
Отговори

ufer снимка ufer 10 август 2021 - 14:15

Тишо, аз преди 40 години окачих калашника на пирона и скоро не съм правил въоръжен грабеж... Ако случайно имаш в Пежото, може да ме черпиш с 1-2 грама, като дойда в събота. Ако не, при зараждащия се спор, пак съм в изходна позиция! :icon_razz2:
Мнението беше редактирано от ufer: 10 август 2021 - 14:17
Отговори

sathv снимка sathv 10 август 2021 - 14:31

По скоро само газ за горене пръсни или само нафта. С една спринцовка и игла. Вкарваш иглата до край и пръскаш за да излезе мръсотията на вън. След 10 минути като размекне повтаряш процедурата.
Мнението беше редактирано от sathv: 10 август 2021 - 14:33
Отговори

ufer снимка ufer 10 август 2021 - 14:38

Аз също съм чувал специално за почистване и смазване само с нафта, но никога не съм пробвал. Иначе газта има донякъде свойството да обезмаслява и да почиства нагар, макар че не знам дали този терпентин, който предлагат сега, е свестен. Май се очертава да обработя патрона само с нафта, че онзи ден хем клеморедът нещо даде фира, хем от 2-3 месеца нещо ми затяга ключът в патронника... :drinks:
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 10 август 2021 - 16:27

 sathv, на 10 август 2021 - 14:09, каза:

Не, не. Този спрей е по скоро разтворител.
Оръжейната смазка е газ, нафта и масло.

Мммм, не знам, на мирис и разтриване между пръстите е нафта или газ с още нещо. Спрея де, другото е ясно.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 10 август 2021 - 18:59
Отговори

Коцето снимка Коцето 10 август 2021 - 17:56

 ufer, на 10 август 2021 - 13:10, каза:

Аз съм изчел всичко и попитах дали е добре със силиконова грес най-вече за патронника, защото явно ВД40 и други подобни мазила са спорни...

Иво, първо измиваш обилно с някакъв обезмасляващ спрей - за спирачки или дори за карбуратори и дроселни клапи е още по-добре, ама обилно така че да излезе всичката гняс отвътре. След това настъргваш внимателно графит от молив и изсипваш вътре, също обилно. Колкото по-мек е графитът например от молив В6 толкова по-добре, но става и от HB например. Стържеш внимателно с нож за да не се отчупват едри парченца а само фин графитен прах, не го стържи с шкурка защото се отделя абразивен прах и ефекта е обратен. Преди да насипеш графита патрона трябва да е сух и да няма остатъци от смазка или миещо средство. Нали се сещаш че това "лекарство" е валидно само за патрона и в никакъв случай за клемореда! Много добро за брави, катинари и други такива но в автомобила е малко трудно приложимо защото не можеш да обърнеш няколко пъти патрона за да се разкара добре графита навсякъде но пак става, с обилно ръсене.
Щях да ти се обадя но гледам внука в момента и е зор.
Мнението беше редактирано от Коцето: 10 август 2021 - 18:02
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 10 август 2021 - 22:43

Аз ползвам течна грес от флакон под налягане.Предлагат я за смазване на велосипедни вериги, зъбчатки и др. подобни.
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 10 август 2021 - 23:54

Аз с течна грес напръсках една есен заключващите механизми по врати и багажник.
Голяма грешка. Като застудя, не мога да затворя ни една врата. Просто не щраква - все едно е без петленце...
Мих, обезмаслих, и после само с машинно масло :-)
Патрона на контактния ключ също. Изкарване от гнездото, промивка и мазане с тънко масло- демек машинно.
Като часовник е сега.
Доста мизерия излезе при промивката.
Ако ключалката е от бронз - не я мажете.
Но тоз алуминий се окислява, почернява и трупа прах и т.н.
Отговори

ufer снимка ufer 11 август 2021 - 10:19

Ей, страхотна конструкция са цилиндърът и клеморедът на Астра Ф. Различава се и от Кадет, и от Вектра, и дори от Астра Г. Уж трябва да е едно и също, ама е с някакви различия. Снощи така и не открих никакви отвори за чопчето (освен един, който не свърши работа) или пък за клемореда. Довечера пак ще се пробвам. Ако някой има спомен за бензинова Астра Ф (Ц14НЗ), може да даде акъл...
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 11 август 2021 - 14:58

Свалял съм само клеморед на фейслифтова Астра Ф и се държеше на две много малки винтчета за права отвертка.
Отговори

ufer снимка ufer 11 август 2021 - 15:12

Снощи не ги открих, но довечера ще се пробвам пак. Би трябвало чопчето за цилиндъра да е отгоре или отдолу, но имам съмнение, че е отпред и отстрани, а там пречи воланът с еърбага. Явно ще правя сериозна гимнастика... :icon_razz2:
Отговори

ufer снимка ufer 12 август 2021 - 07:26

С много зор свалих и цилиндъра, и клемореда. Всеки Опел си има собствено мнение, т.е. конструкция... При бензинова Астра Ф се оказа, че отворът за освобождаване на цилиндъра е откъм волана, а не отдолу или отгоре, както е при другите. По-големият чук е блокировката на клемореда. Трябва да са 2 фини болтчета, обаче... откъм волана е болтче, но откъм таблото е чопче, което е набито до дупка и няма вадене. Клеморедът го измъкнах оттам с много огъване и добре, че пластмасата се огъва и издържа, без да се счупи. Сега там ще сложа един по-дълъг чоп, за да може да се вади при нужда. А иначе проблемът се оказа счупен край на цилиндъра. Имам 2 стари от Кадет, ако нещо не стават, ще се ходи до морга... Дано да е полезно за някой със старата Астра Ф... :yahoo:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg