Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Шум при стартиране Астра К

Rosen Popov снимка Rosen Popov 10 февруари 2021 - 19:37

dan66, dа ти кажа имам човек който работи в Мазда и той ми сменя маслото с тяхно аналогично. Попитах го, да не сме сбъркали с 5W-30, отовора му беше да не се занимавам с глупости. Те също ползват 0W20 от преди година, но само за най-новите им автомобили. Първият път смених маслото в Стефанов 2020 януари и там също са ми сложили 5W30. Ти пробвал ли си от новото масло? Другото интересно е, че навсякъде по документи маслото трябва да е 5 литра, при мен на 4,5 литра отива на мах, ако долея останалото количество се скрива цялото оловно топченце на щеката. При теб така ли е?

Д-и-м-о-в, дано не изтракват за последно се молим, лошото е, че и с нов комплект вериги не се решава звука . Иначе според мен идеята е успокоителите на веригата да поемат моментното и колебание, има един който я обхваща от три страни. Всичките са облицовани в пластмаса и след това стават метални, момента в който се износи пластмасата веригата почва да я успокоява метал-тогава почва звънтенето според форумите в Англия. Иначе мен целият пластмасов обтегач/банан не ме кефи. Другото което видях по клипчетата е, че обтегача има малка дупчица на челото си, която може би се запушва при дълги градски цикли :25:
Поздрави :icon_wink2:
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 10 февруари 2021 - 20:21

Споменахте чуждите форуми
Ето място, на което казват че с определено масло ,е нямало такъв проблем.
https://www.astrakfo...opic.php?t=3581
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 10 февруари 2021 - 20:27
Отговори

dan666 снимка dan666 10 февруари 2021 - 21:50

 Rosen Popov, на 10 февруари 2021 - 19:37, каза:

dan66, dа ти кажа имам човек който работи в Мазда и той ми сменя маслото с тяхно аналогично. Попитах го, да не сме сбъркали с 5W-30, отовора му беше да не се занимавам с глупости. Те също ползват 0W20 от преди година, но само за най-новите им автомобили. Първият път смених маслото в Стефанов 2020 януари и там също са ми сложили 5W30. Ти пробвал ли си от новото масло? Другото интересно е, че навсякъде по документи маслото трябва да е 5 литра, при мен на 4,5 литра отива на мах, ако долея останалото количество се скрива цялото оловно топченце на щеката. При теб така ли е?

Като се сипят 4,5 литра и сигурно в двигателя остават 200-300 грама - не може да се източи изцяло. И на мен ми остава от тубата 5л.С новото масло съм от 2 месеца - понякога се чува пак шума, но като че ли по-слабо и трябва да отвориш прозореца.И аз при Стефанов поддържам колата - там ми сложиха от новото масло. Имат сервизен калкулатор - като си въведеш колата, двигателя и тип обслужване - ти показва с какво масло трябва да си - на 1,6 CDTI е 0W20 - Сервизен калкулатор
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 10 февруари 2021 - 23:06

dan666, знам за сервизният калкулатор и точно там като погледнах се пулих на 0W20-то. Моята е от тях купена на 181к по немските аутобани, в момента гоня 200к. Като покарам по магистралата Пловдив-София и обратно шума при стартиране изчезва за поне месец. Благодарен съм на отговора ти, все пак си май първият ползвател на този двигател в форума :love_opel: и доста има да научим за модела от теб :icon_wink2:
пп. Твоята с колко конски сили е?
Д-и-м-о-в, там пишат за 0W40, a нашите скачат на 0w20 от което леко ме е страх. Според теб да го пробвам ли? Просто мнение/съвет, без отговорности, всеки си има глава на раменете :icon_wink2:
Мнението беше редактирано от Rosen Popov: 10 февруари 2021 - 23:09
Отговори

benzy снимка benzy 10 февруари 2021 - 23:07

Оффтопик: Този калкулатор ме уби... 530 лв за масла и филтри на колко км сменяте масло.
Рязко почнах да си харесвам дъртата каляска...
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 10 февруари 2021 - 23:29

 benzy, на 10 февруари 2021 - 23:07, каза:

Оффтопик: Този калкулатор ме уби... 530 лв за масла и филтри на колко км сменяте масло.
Рязко почнах да си харесвам дъртата каляска...

Че кой те кара там да ги сменяш и точно с такива? Има поне 300 отгоре. Да не говоря, че маслото 0-20 гледам е 80 лева 5 литра.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 10 февруари 2021 - 23:30
Отговори

benzy снимка benzy 10 февруари 2021 - 23:34

Пак ще в пъти над Gто :)
въпросът е че пише "лонг лайф" за маслото - колко лонг, някой кара ли го по 15к и горник? Щото лонг лайф май за 25к се води и от там ще дойдат и всички проблеми с веригата. Каквото и да е маслото при такъв пробег в един момент почваш да караш с вода...
Мнението беше редактирано от benzy: 10 февруари 2021 - 23:47
Отговори

ufer снимка ufer 11 февруари 2021 - 09:42

Така както е тръгнала тенденцията при производството на маслата, скоро ще почнем да наливаме масло за шевни машини, а крайната перспектива се очертава да е 0W0... :newsm05_41:
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 11 февруари 2021 - 14:00

 Rosen Popov, на 10 февруари 2021 - 23:06, каза:

Д-и-м-о-в, там пишат за 0W40, a нашите скачат на 0w20 от което леко ме е страх. Според теб да го пробвам ли? Просто мнение/съвет, без отговорности, всеки си има глава на раменете :icon_wink2:


Не виждам какво толкова ще стане, особено след като вероятно този не е единствен, пробвал с друго масло. За мен няма нищо фатално, важното е да покрива стандарта на двигателя - пък дали ще е 20 или 40...
И аз знам за някакви проблеми при дексос2, и по едно време пишеха, че се връщат обратно към дексос1.
Все пак пише, че от нова е нямал този проблем и кара с такова. Твърди , че продължава да няма този проблем.
Със сигурност, Бенза за едно е прав - лонг лайв 25к и нагоре. Тая боза 0-20 не знам на какво ще мяза тогава. Може и вода да не е.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 11 февруари 2021 - 14:02
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 11 февруари 2021 - 15:04

Наистина интересен калкулатор. Само дето там излиза че моята се кара с 10W40, а в книжките дето си дойдоха с колата пише 5W30/40. Другото интересно е че с десетката астрата бачка в пъти по шумно отколкото с петицата. Когато я взех имаше лепенка чие е с 10W40. Реших че така работи нормално. По почина на моменталното сменяне на масло, но и попрегледах книжката от колата и там си пишеше че е препоръчително да се кара с 5W30/40. Е понеже не съм спец и се доверих на написаното. Колата видимо утихна.
Другото интересно е че за да се възползван от "удоволствието" да ми сменят маслото + филтрите /маслото е десетка според калкулатора/ ше олекна с едни 150 кинта.
Не казвам че не са майстори. Просто ми е чудно как производителя е написал нещо па тия убавци го сменят.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 11 февруари 2021 - 16:05

 JorkataG, на 11 февруари 2021 - 15:04, каза:

Наистина интересен калкулатор. Само дето там излиза че моята се кара с 10W40, а в книжките дето си дойдоха с колата пише 5W30/40. Другото интересно е че с десетката астрата бачка в пъти по шумно отколкото с петицата. Когато я взех имаше лепенка чие е с 10W40. Реших че така работи нормално. По почина на моменталното сменяне на масло, но и попрегледах книжката от колата и там си пишеше че е препоръчително да се кара с 5W30/40. Е понеже не съм спец и се доверих на написаното. Колата видимо утихна.
Другото интересно е че за да се възползван от "удоволствието" да ми сменят маслото + филтрите /маслото е десетка според калкулатора/ ше олекна с едни 150 кинта.
Не казвам че не са майстори. Просто ми е чудно как производителя е написал нещо па тия убавци го сменят.


Жорка, вероятно си усетил разликата между полу и пълна синтетика. А може и да е било разлика от по-гадно и по-истинско масло. Не се знае.
Отговори

benzy снимка benzy 11 февруари 2021 - 18:25

 Rosen Popov, на 10 февруари 2021 - 23:06, каза:

...там пишат за 0W40, a нашите скачат на 0w20 от което леко ме е страх... Просто мнение/съвет, без...

Защо не вземеш соломоновско решение? Ако се чудиш между 0/20 и 0/40 - 0W30 :)
И всъщност поне за J-ката не даваха ли 5W30? България е с относително топъл климат това 0 не става ли съвсем редкаш в жегите лятото?
Предполагам, се предлага 0/20 заради споменаваното по горе "пълнене", което ще е по-лесно с по редичко масло, но то пък ми се струва за сметка на мазането... и в крайна сметка говорим за коли в общия случай на по 150к + километра, които може би си искат вече малко по високи стойности на вискозитета...
Мнението беше редактирано от benzy: 11 февруари 2021 - 18:26
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 11 февруари 2021 - 19:23

Сервизният калкулатор е един вид да видиш горе/долу за какво идва реч, нито е толкова точен нито цената му е крайна. В случая с B16DTL маслото не е 6 а 5 литра, сигурен съм, че в фактурата ти калкулират 5л. За това има телефон да се обадиш, да си запазиш час и да доуточните нещата. Отделно има доста големи отстъпки за автомобили закупени и сервизирани при тях. Политиката им е доста добра, за това и доста хора си обслужват колите при тях.
В друга тема съм писал колко излиза масло 5w30+всички филтри на друго място където ползвам доста по-големи отстъпки.
Отговори

gencho freeman снимка gencho freeman 02 юли 2021 - 11:54

Още инфо по темата с тракането,мисля че ще много полезна за всички колеги с такива двигатели.

55515025 Vauxhall / Opel 1.6 Cdti Уплътнител за обтегач на веригата. Артикулът е чисто нова GM запечатана част. Това уплътнение беше пуснато от General Motors като поправка за пускащия шум при автомобили, оборудвани с двигател 1.6 CDTI. Това уплътнение трябва да се добави към обтегача на веригата, за да се запази налягането на маслото и да се предотврати шумът от тракане при стартиране. Моля, имайте предвид, че ако колата ви изпитва шум от дрънкане от зоната на веригата по време на работа, това няма да я поправи, тъй като колата се нуждае от нова верига. Но ако бъде добавена към новата верига, новата верига няма да дрънка при стартиране Моля, уверете се, че тази част отговаря на вашия двигател въз основа на предоставения номер, преди да я закупите линк линк
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 02 юли 2021 - 13:46

 gencho freeman, на 02 юли 2021 - 11:54, каза:

Още инфо по темата с тракането,мисля че ще много полезна за всички колеги с такива двигатели.

55515025 Vauxhall / Opel 1.6 Cdti Уплътнител за обтегач на веригата. Артикулът е чисто нова GM запечатана част. Това уплътнение беше пуснато от General Motors като поправка за пускащия шум при автомобили, оборудвани с двигател 1.6 CDTI. Това уплътнение трябва да се добави към обтегача на веригата, за да се запази налягането на маслото и да се предотврати шумът от тракане при стартиране. Моля, имайте предвид, че ако колата ви изпитва шум от дрънкане от зоната на веригата по време на работа, това няма да я поправи, тъй като колата се нуждае от нова верига. Но ако бъде добавена към новата верига, новата верига няма да дрънка при стартиране Моля, уверете се, че тази част отговаря на вашия двигател въз основа на предоставения номер, преди да я закупите линк линк


Имаше друга информация за това тракане от Англия, че идва от веригата на маслената помпа, тоест малката, която отива надолу в картера. Колега беше пуснал снимка от бюлетина на англичаните....
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 02 юли 2021 - 14:07
Отговори

Dowper снимка Dowper 02 юли 2021 - 14:29

 Д-и-м-о-в, на 02 юли 2021 - 13:46, каза:

Имаше друга информация за това тракане от Англия, че идва от веригата на маслената помпа, тоест малката, която отива надолу в картера. Колега беше пуснал снимка от бюлетина на англичаните....


https://www.opelclub...dpost&p=1354180
Отговори

martin0506 снимка martin0506 03 ноември 2021 - 18:13

Здравейте колеги , в момента обслужвам автомобила ми Инсигниа Б 1.6 цдти 136 к.с . Сменят се ангренажната верига пълен комплект с последна ревизия на обтегача и уплътнител за него както и верига на маслената помпа. Двоумя се какво моторно масло да използвам 0W20 или 5W30 . Мисля си че от 2020 приводителя сменя маслото на 0W20 ,предполгам заради шума при стартиране , но след поставянето на уплътнението на обтегача тракането при стартиране се елиминира и незнам кое е от двете масла ще е по-добрият избор.
Мнението беше редактирано от martin0506: 16 ноември 2021 - 22:59
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 03 ноември 2021 - 19:10

Аз бих се спрял на 5w30 dexos 2, каквото е по спецификация за мотора създаден 2014г . Новото 0w20 го пуснаха като "решение" на тракащият обтегач миналата година и доста бързо след това решиха да преправят обтегача. Не живеем в Сибир за толкова тънко масло според мен :)
Ще споделиш ли колко ти е излязал ремонта? Освен ако не е гаранционен де.
Отговори

martin0506 снимка martin0506 03 ноември 2021 - 20:13

Още не съм взел автомобила , утре или в петък ще е готов и ще ти кажа колко е излезнал , но около 2100 лв може и повече защото ще сменям цялото масло на скоростната кутия и термостата за антифриза.Само за информация уплътнението за обтегача е 224 лв.Интересно че 0W20 го дават за D16DTH LVL (Only EURO 6d) , мисля че мойта е euro 6b
Мнението беше редактирано от martin0506: 16 ноември 2021 - 22:59
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 03 ноември 2021 - 21:10

Колата коя година е? На нови автомобили 2020г слагат него, имам колега с индентичен като твоят двигател в Зафира С 2014г B16DTH, на който в книжката му пише dexos 2 5W30. Можеш да си свалиш експлоатационна книжка от Тук и да свериш данните. Ако имаш Adblue, би трябвало да си Euro 6 D
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg