Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Няма ток на таблото?

Scotch&Soda снимка Scotch&Soda 06 май 2011 - 14:11

Колеги помагайте, днес намерих колата с включени аварийни светлини, опитах да ги изключа от копчето - не става. При стартиране установих че няма ток на таблото - километража, оборотомера и дневния километраж въобще не се включиха. Иначе всичко по колата работи - борд компютър, светлини, върви си колата, но километража не бачка и не могат да се спрат аварийните светлини...
Благодаря предварително!
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 06 май 2011 - 14:26

Аварийните мигат ли или постоянно светят?
Отговори

Scotch&Soda снимка Scotch&Soda 06 май 2011 - 14:28

Мигат, все едно са си включени.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 06 май 2011 - 14:39

Имаш ли допълнително монтирана аларма?
Отговори

Scotch&Soda снимка Scotch&Soda 06 май 2011 - 14:42

Не нямам допълнително монтирана аларма, само фабричната.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 06 май 2011 - 14:59

Нещо друго да не работи? :newsm05_41:
Отговори

Scotch&Soda снимка Scotch&Soda 06 май 2011 - 16:00

Не, само таблото не работи - километраж, оборотомер и дневния километраж, нито свети, нито работи.
Отговори

Scotch&Soda снимка Scotch&Soda 06 май 2011 - 16:11

Проверих всички бушони - няма изгорели...
Разкачиш клемата на акумулатора, изчаках малко, сложих я отново и - аварийните спряха, сега пък въобще отказват да се включат, а мигачите си работят по отделно нормално. И друго - след слагането на клемата късите светлини светят постоянно и не могат да се спрат, а по таблото все още нищо не работи, все едно е изключена колата...
Отговори

vladkata снимка vladkata 06 май 2011 - 16:18

Ами така са новите коли-твърде много електроника .Отивай да ти я закачат на компютър да си каже болежките :mhihi:
Отговори

Scotch&Soda снимка Scotch&Soda 06 май 2011 - 16:52

Събота и неделя е абсурд да намеря сервиз, който да я диагностицира нали?

А иначе какво ще ме посъветвате - в някой от официалните сервизи ли да я карам или в друг?
Ако някой може да препоръча нещо?
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 06 май 2011 - 17:53

Препоръчвам ти да се свържеш с колегата Globe :thu:
Мнението беше редактирано от IvailoM: 06 май 2011 - 17:54
Отговори

Scotch&Soda снимка Scotch&Soda 06 май 2011 - 18:57

Благодаря много за бързите отзиви, ще пиша какво ще се случи за да знаят колеги, които евентуално ще имат подобен проблем (дано естествено да нямат де)!

Лъчо ли се казва Globe?
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 06 май 2011 - 19:00

Да, гоУем пич и фен! :thu:
Отговори

Гостgalikm_* 11 май 2011 - 16:18

И какво стана колега, че имам същият проблем. Все едно аз съм писала.
Моята колица ходи в 2 сервиза - на Опел и София Ауто. Проблем - изгоряло табло.Ново 1000 лв. втора ръка около 200 лв.стига да го намеря, че в момента съм в период на проучване.
Давай идеи, ако имаш такива, че и аз като теб тия дни съм пещоходец, ама ще си я карам така, че не мога без нея.
Лошото, че нищо не показва на таблото, ама.....и пеша не си е работа .
Мнението беше редактирано от galikm: 11 май 2011 - 16:23
Отговори

Гостgalikm_* 13 май 2011 - 12:55

Колега какво стана, оправи ли си колата, че съм на същото дередже ?!
Търся си майстор, читав :25: , да я види тая електроника.
Отговори

Scotch&Soda снимка Scotch&Soda 13 май 2011 - 13:43

Човече, абсолютно същият проблем имам и аз с моята 5-годишна Астра. С малката разлика, че моето табло от време на време се включва и проработва само... но и при мен заключението на опел е ново табло. Което е ужасно - 1000 лв.... Тези дни ще я карам за второ мнение, ще се помъчи едно момче да го оправи. Ще ти пиша какъв е резултата и как се е развила ситуацията при мен ;)
Казаха ли ти от какво е изгоряло цялото табло???
Иначе казаха ли ти, че колата не можела да се кара така с неработещо табло, защото след 20 паления така ще влезе в някакъв режим и няма да иска да запали...
Айде поздрави и ще пиша!
Отговори

Гостgalikm_* 13 май 2011 - 14:11

И при мен е същото положение - 3 дни не свети и днес светна за около 20 мин. и пак изгасна.
В 2 сервиза беше - на Опел в Младост 4 и София Ауто на Ботевградско - и от двете места едно и също мнение - изгоряло табло (от какво не казват).Според мен обаче щом светна днес , макар и за малко. някъде дава на късо.Не са ми казали дали мога да карам така, но аз си я ползвам. Дадоха ми телефон на един майстор, който ги правел. Другата седмица ще я карам при него и ще пиша какво е положението.
Мнението беше редактирано от galikm: 13 май 2011 - 14:15
Отговори

Scotch&Soda снимка Scotch&Soda 16 май 2011 - 14:25

Значи моята кола почива 3 дни, след като беше диагностицирана в опел. Незнам дали е от това, че са сваляли и слагали таблото там, но от петък си работи абсолютно нормално таблото... Майстора, който я гледа свали конзолата с бушоните - никъде нямаше вода или влага, но явно някъде по веригата е попаднала, защото таблото изгасна след една много дъждовна седмица... Та да чукам на дърво засега 4 дни всичко е ок, надявам се да е било от вода причината ;)
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 17 май 2011 - 00:55

аз до колкото знам има 2 проблема с тези модули, единия е че искат софтуерен ъпдейт, а другият изцяло хардуерен, ако има проблеми със клаксона и светлините е хардиерния, ако не си познава ключа и/или дава грешка че е грешно програмиран най-вероятно е софтуерния... и в двата случая е лечимо за много по-малко от 1000лв :newsm05_41:
Отговори

mcd снимка mcd 16 май 2017 - 09:03

Момчета много несериозно - никой не е писал какъв е бил проблема. Моля ви напишете 2 реда, че и аз имам същия проблем.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg