Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

грешка P1125

Dimas снимка Dimas 18 февруари 2014 - 17:30

 georgi4at, на 17 февруари 2014 - 22:41, каза:

Добре де ако приемем, че си изчерпал всичко "хардуерно"(сменил си маркучи, ревизирал си турбо пътищата, сменил си гарнитури около турбото,проверил си обстойно вакуми и датчици, уестгейт и др.) наистина не ти остава нищо друго освен софтуерно да пробваш. За тази грешка, сама по себе си, трябва да имаш проблем в самата турбосистема и някакво изпускане от нея.
И преди изказах мнение, че след като изчерпаш всичко по механиката, трябва да минеш към софтуерната част. Аз още съм на мнение , че имаш някое слабо звено в турбосистемата и имаш от някъде незабележим пробив/ проблем с турбо пътищата и пр.
Още един път успех в решаването на проблема.


Благодаря!

И аз мисля, че някакво друго да е. Преди време и ти имаше проблем с таз грешка само не разбрах последно реши ли го или не.
Отговори

s.karpachev снимка s.karpachev 18 февруари 2014 - 18:32

Аз за по - сигурно си купих маркуч за обратна нафта, и махнах тези пластмасовите снадки, за да може връзката да ми е цяла.
Отговори

georgi4at снимка georgi4at 18 февруари 2014 - 23:44

 Dimas, на 18 февруари 2014 - 17:30, каза:

Благодаря!

И аз мисля, че някакво друго да е. Преди време и ти имаше проблем с таз грешка само не разбрах последно реши ли го или не.

Реших го със смяна гарнитура на всмукателният колектор.
Отговори

Dimas снимка Dimas 19 февруари 2014 - 17:50

Това го направих скоро, но не даде резултат.
Отговори

Dimas снимка Dimas 15 март 2014 - 21:01

Колеги, смених и МАП, но подобрение няма. Мисля да пробвам с друго ЕКУ, като моето. Ако някой има свободно и работещо с номер 0281001971 да свирка.

Със смяна на софта няма да стане. Пробвано е.

ЕДИТ: Колеги, мога ли да сложа еку с друг номер?
Мнението беше редактирано от Dimas: 16 март 2014 - 10:23
Отговори

scbfc снимка scbfc 17 март 2014 - 17:29

Еваларка за темата, колеги. Полезно четиво, чак ми се прииска и аз да завъртя едно соленоидче, макар че грам не чаткам какво става под капака.
Отговори

Dimas снимка Dimas 23 март 2014 - 23:56

Никой ли не е сменял еку на такъв мотор до момента? За сега не намирал еку с моя номер за проба, а нещо вече почва да ми писва да инвестирам в части, които да се чудя, за какво са ми.
Отговори

Dimas снимка Dimas 12 април 2014 - 20:28

Колеги, благодарение на колегата Galabov смених екуто, имобилайзър и чипа от ключа, но за съжаление проблема остана. Колата запали, държа се повече от прилично, а в града във високи обороти нямаше проблем. Като стъпих на АМ Люлин колата окуця...

Някакви идеи :confused:
Отговори

overkill снимка overkill 12 април 2014 - 21:24

Колега изчетох темата ...тва твойто си е жива Одисея,евала за търпението ....
Единственото нещо което не видях да си пробвал май е смяната на вакуум помпата ...малко изстрел в тъмното ама пък кой знае,след като всичко е проверявано по стопъти !!!
Отговори

Dimas снимка Dimas 12 април 2014 - 21:33

Не е изстрел в тъмното, но като цяло вакуума ми е ОК. Заслужава си отново да му обърна внимание. Май повече клоня към турбо.
Отговори

overkill снимка overkill 12 април 2014 - 21:42

Ако турбото е тръгнало ще имаш загуби на масло ще пуши повече,ще има разлика в шума .....турбината няма електроника всичко е механично и би трябвало да има някакъв видим симптом ако е тръгнало да си ходи .....просто разсъждавам!!!

Докато вакуум помпата просто може да е толкова износена че да не успява да създаде необходимия вакуум при по голям товар на колата,независимо от къде взимаш вакуума !!!!

Както казах ,просто разсъждавам !!!
Отговори

Dimas снимка Dimas 12 април 2014 - 21:48

Има резон. До голяма степен залагам и на това, че щях да го усетя и на спирачния педал.
Отговори

overkill снимка overkill 12 април 2014 - 22:53

http://www.ebay.com/...=item35d3126861

Toва гледам е цена за нова ,към 400 лева ....разтърси се по моргите ,ако намериш някоя за 100 и нещо си ,си заслужава да се пробва ,пък и можеш да се уговориш ако не бачка коректно да я върнеш .....поне със сигурност ще е по евтино спрямо какъвто и да е ремонт по турбо !!!
Пък и ще видиш реално твоята в какво състояние е като я свалиш!!!
Мнението беше редактирано от overkill: 12 април 2014 - 23:22
Отговори

georgi4at снимка georgi4at 13 април 2014 - 09:58

Е то остана само турбото и вакум помпата.(кръгът се стеснява :)
Да се почва с по евтиното и дано приключи сагата.
Мнението беше редактирано от georgi4at: 13 април 2014 - 10:00
Отговори

Dimas снимка Dimas 26 април 2014 - 21:02

Кръгът се затвори окончателно!

Оказа се турбото. Според актуалните живи данни всичко останало работи нормално, като в момента дори съм с пуснат ЕГР. Сега дори показанията на МАФ-а се подобриха. Явно просто въздуха не е бил достатъчен.

За пореден път искам да благодаря на asensio и alexslav61, без чиято помощ вероятно щеше да е много по-трудно.

С оглед, колко време се боря с тоя проблем предлагам темата да стане важна, защото смятам, че в нея има доста полезна информация.
Отговори

stei снимка stei 26 април 2014 - 21:44

В крайна сметка смени ли го. През доста проблеми и решения мина и много време ти отне но поне опита който натрупа ще ти е от полза а и на нас. Безавариино и само гориво да наливаш :drinks:
Отговори

Dimas снимка Dimas 27 април 2014 - 00:20

 stei, на 26 април 2014 - 21:44, каза:

В крайна сметка смени ли го. През доста проблеми и решения мина и много време ти отне но поне опита който натрупа ще ти е от полза а и на нас. Безавариино и само гориво да наливаш :drinks:


Благодаря! Иначе да, сега съм с друго и ситуацията е коренно различна.
Отговори

asensio снимка asensio 27 април 2014 - 00:50

Да не се прави на скромен, колата е друга. Държи се много прилично. Бавно и спокойно, съботата се оказа ползотворна. Колегата alexslav61 спаси работата, ако трябва да сме честни :newsm05_41:
Отговори

Пресиян Василев снимка Пресиян Василев 27 април 2014 - 18:54

аферим бабо машалахах.
Намъчи се ,но си упорит,браво.
Отговори

Dimas снимка Dimas 27 април 2014 - 18:57

Другия път като идвам към Габрово ще се отбия, за да ти покажа разликата <_<
Мнението беше редактирано от Dimas: 27 април 2014 - 18:58
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg