Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Силов Тунинг

Тема за спортни въздушни филтри

vektra1 снимка vektra1 06 април 2008 - 19:47

Зави си каква марка е , K&N доста пресилено дават 10-години гаранция и на всеки 10000км. да бъде почистват с тяхните спреиове.Не ползвам за сега такъв филтър но колкото и да се почиства не бих го държал повече от 20000км.В чужбина може да карат доста но по родните чисти улици нямат шанс.Би трябвало да имат някакъв максимален пробег това измерване в години е несериозно за мен,по тяхната логика филтъра ще надживее колата :newsm05_41:
Отговори

LL Mito J снимка LL Mito J 07 април 2008 - 11:30

моя маи не е марков а от тия кучетата за 20 лв :) нз точно щото предишния собственик го е купувал но фитлера е на минимум 10 000 км дали е за смяна ?
Отговори

sauber снимка sauber 09 април 2008 - 10:15

 LL Mito J, на Apr 7 2008, 11:30 AM, каза:

моя маи не е марков а от тия кучетата за 20 лв :) нз точно щото предишния собственик го е купувал но фитлера е на минимум 10 000 км дали е за смяна ?


Дефнади...Става въпрос за някви 20 лева все пак. Апропо малко хора осъзнават, че на пръв поглед ( предимно на тия хора погледа ), нещо толкова " просто " като консуматива наречен въздушен филтър, оказва страхотно влияние на работата на мотора. Аз не съм с спортен, но моя си го сменям с маслото...Не коства нищо ! Все пак 10 000 не се въртят за ден или два за да кажеш че е набутвация :thu:
Отговори

redgy снимка redgy 16 април 2008 - 14:55

Здравейте колеги! Не съм сигурен дали темета е за тук или за направи си сам ама реших че ако пиша тук ще получа по-бързо отговор :)
Та въпроса ми е как точно се монтира спортния филтър, ако някой от вас има(в което не се съмнявам) ако може да пусне някоя снимчица!
Отговори

Ivanov`` снимка Ivanov`` 16 април 2008 - 15:07

ако калибрата ти е ц20не се слага един преходник и си готов
Отговори

redgy снимка redgy 16 април 2008 - 15:13

C20ne е ама старата кутия се изхвърля нали а там стърчат някви кабели и.....
абе една снимка ще ми е от голяма полза:)
Отговори

ncuxapa снимка ncuxapa 26 април 2008 - 08:33

Ако ти е марков филтъра с него вървят преходници, колена и маркучи. Ако е от 20-40 лв. си правиш нящо, с което да го свържеш с тръбата към двигателя и си готов. Повечето хора махат цялата кутия на стандартния филтър. Аз оставих долната част на моята, за да предпазя филтъра от излишно мокрене, а и тя провежда по-студен въздух и така работата на двигателя е по-ефективна.
Отговори

Росен Желев снимка Росен Желев 26 април 2008 - 09:12

Ето ти снимкаПубликувано изображение
Отговори

HegeJl4o снимка HegeJl4o 02 май 2008 - 22:19

колеги с газов инжекцион съм каже те ако сложа спортен филтър от тея обикножените ще се промени ли нещо разход начин на работа на мотора ще има ли някакъв ефект или не
Отговори

doolettle снимка doolettle 02 май 2008 - 22:36

Не! :unsure:
Отговори

filipov75 снимка filipov75 02 май 2008 - 23:23

На ХЕ само панелен в кутията,че ще имаш обява
"Помагайте,купувам дебитомер спешно."
А разхода се вдига,но незначително.
Отговори

HegeJl4o снимка HegeJl4o 03 май 2008 - 08:18

Благодарско :unsure:
Отговори

berba4a снимка berba4a 02 септември 2008 - 16:02

Здравейте колеги ,я дайте съвет за спортен филтър на моята каляска Тигра Х16ХЕ ,ако монтирам някой филтър който е тънкана няма ли опасност да ми се прецака инджекцията,и дали трябва трябва ли да му монтирам специална стойка или не и като цяло някакви съвети по този въпрос?
Отговори

vankis снимка vankis 02 септември 2008 - 16:15

Моят съвет е да ако слагаш спортен филтър да е панелен
Отговори

berba4a снимка berba4a 02 септември 2008 - 16:23

 vankis, на Sep 2 2008, 05:15 PM, каза:

Моят съвет е да ако слагаш спортен филтър да е панелен

Някаква ориентация като кинти колко прави,и трябва ли да му правя специална стойка?
Отговори

IGNEV снимка IGNEV 02 септември 2008 - 18:05

Той си е с формата на нормален филтър, махаш стария и слагаш новия! Цена на K&N около 120-150лв.
Отговори

Гостpeshokn_* 02 септември 2008 - 18:09

Е да Игнев, да, ама момчето иска от ония карбоновите спортни филтри за по 15 лв. в Аутоманията, дето единствения ефект им е психологически ... нали ... като отвориш капака всички да видят филтъра и ти горд да кажеш "ЕТО ГО СПОРТНИЯ МИ ФИЛТЪР" :newsm05_41:

А сега сериозно - момче, слушай Игнев и си намери K&N - после да ти е мирна главата. Ако правиш нещо, прави го като хората! 150 лв. може да ти се струват много, но определено ще ти се изплатят при положение, че филтъра ще ти издържи доста километри ако си го подържаш!
Отговори

sauber снимка sauber 02 септември 2008 - 18:54

1-во - СМИСЪЛ НУЛЕВ да се слагат някви гъби ( наричани по горе филтри ) от по 15 лева...
2-ро - Колегите правилно са казали за панелните филтри, по доброто решение са
3-то - Взима се нещо качествено. Ако искаш да си купуваш подобни неща, от мишкарски изпълнения само може да загубиш !
4то - Колеги къде го хвърлихте по тъча ? За X20XEV панела е 70 лева. Смятам, че няма как да е дабъл за 16XE Само не помня дали със или без доставката...
Отговори

berba4a снимка berba4a 03 септември 2008 - 08:46

 sauber, на Sep 2 2008, 07:54 PM, каза:

1-во - СМИСЪЛ НУЛЕВ да се слагат някви гъби ( наричани по горе филтри ) от по 15 лева...
2-ро - Колегите правилно са казали за панелните филтри, по доброто решение са
3-то - Взима се нещо качествено. Ако искаш да си купуваш подобни неща, от мишкарски изпълнения само може да загубиш !
4то - Колеги къде го хвърлихте по тъча ? За X20XEV панела е 70 лева. Смятам, че няма как да е дабъл за 16XE Само не помня дали със или без доставката...

Благодаря на всички за съветите колеги,определено няма да сложа някаква пръдня за 15 лева(не съм паласпурин :25: )и аз си мислех за панелен а това което ми каза колегата Sauber направо си ми допадна :newsm05_41: ,дано да си намеря за такава цена!!
Отговори

sauber снимка sauber 03 септември 2008 - 09:07

 berba4a, на Sep 3 2008, 09:46 AM, каза:

Благодаря на всички за съветите колеги,определено няма да сложа някаква пръдня за 15 лева(не съм паласпурин :25: )и аз си мислех за панелен а това което ми каза колегата Sauber направо си ми допадна :newsm05_41: ,дано да си намеря за такава цена!!


Разрови се из форума. Един пич си беше пуснал тема някъде, че внася неща на FK, не на K&N...Та на K&N не знам какви са цените, но FK мисля си е предостатъчно реномирана и качествена марка !
За моя мотор, в сайта им, филтъра струваше 30 евро ( 60 лева ). Пича каза че с поръчка за 1-2 седмици ( ако не се лъжа ) идва на цена от 70 лв. :) Мисля, че 10 лева за доставка от Германия е доста добре :)

И още нещо колега. Надявам се не смяташ, че с един филтър с по голяма пропускливост ( или наричан още спортен ), ще постигнеш магически ефекти :)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg