Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Покупка на първи Опел

Kiko12 снимка Kiko12 07 февруари 2011 - 12:36

Здравейте бъдещи колеги,

Здравей те,тъй като досега не съм имал допир до автомобили Опел освен да се возя,а и съм новобранец в форума,се насочих към Опел Астра. Спрял съм се на бензинов модел 99-2000 година, като идеята ми е да го газифицирам (защото сегашните цени на бензина не ми понасят). До сега съм карал само дизелови автомобили и това ще ми е първата бензинка. Чудя се кой точно двигател да избера, защото 1,4 бил малък, 1.6 проблемен, а пък 1.8 ще ми дойде в повече като разход.

Знам че в форума има триста теми по този въпрос,изчетох всичките 97 страници,мнения много и различни.

http://www.opelclub-bg.com/forum/index.php...%C0%F1%F2%F0%E0

http://www.opelclub-bg.com/forum/index.php...%C0%F1%F2%F0%E0

http://www.opelclub-bg.com/forum/index.php...%C0%F1%F2%F0%E0

http://www.opelclub-bg.com/forum/index.php...%82%D1%80%D0%B0


Ще съм ви благодарен все пак за отговорите.Благодаря предварително
Отговори

Vectra Rulzz снимка Vectra Rulzz 07 февруари 2011 - 12:57

Добре дошъл колега във форума!
Не че имам кой знае какъв опит, но съм имал допир до две бензинови Астри (1,4 и1,6).
1,4 лично за мен е малък за купето на Астрата. карах веднъж такава и изобщо не ми хареса как върви. 1,6 е много добър избор за Астра. пробвах такава Астра и ми хареса как върви. друг плюс на този мотор ще ти е малкият данък.Относно това дали гори масло нека да каже някой с такава Астра.1,8 мотора също е много добър. имам такъв, обаче на Вектра и съм много доволен .за разхода градско на мен ми дава към 9 9,5, а извън града около 6. все пак, обаче това е разход на Вектра при Астра с този мотор незнам как е.за газифицирането според мен на Екотека най-добре да е газов инжекцион.Като цяло аз бих се насочил към 1,6 или 1,8, но това си е мое мнение и не ангажирам никой с него. в крайна сметка ти даваш парите ти си решаваш.
Успех с покупката!
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 07 февруари 2011 - 13:44

Moят съвет е да си вземеш мотор 1.6 след 2000 година и да не е "1.6 XEL".По малко данък и върви по добре от 1.4.Ако не можеш да намериш след 2000 година си вземи 1.4 мотор,карах на скоро астра г комби и вървеше задоволително.Силно ти препоръчвам мотор X20XEV 136 к.с. но данъка е вече по голям.Успех и задължително на стенд + закачаня на комп.Заради 50-60 лева (ще изгориш с минимум 1000).
Отговори

Kiko12 снимка Kiko12 07 февруари 2011 - 16:18

А този двигател 1.6XEL, се монтира до 2000 включително, или моторите от 2000г натам са оборудвани с друга модификация?
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 07 февруари 2011 - 16:24

 Kiko12, на 07 Feb 2011, 16:18, каза:

А този двигател 1.6XEL, се монтира до 2000 включително, или моторите от 2000г натам са оборудвани с друга модификация?

След тази година или може би след 2001 г. не съм сигурен за годината точо но е оправен проблема с масълцето(смисъл попоносимо). После слагат друга модифиция на номера ще объркам какъв е точно кода на двигателя но е по-добър.
Отговори

ulieliadi снимка ulieliadi 07 февруари 2011 - 16:27

Следващата модификация е Z16XE и за него казват че вече не горял масло :icon_wink2:
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 07 февруари 2011 - 16:28

 ulieliadi, на 07 Feb 2011, 16:27, каза:

Следващата модификация е Z16XE и за него казват че вече не горял масло :icon_wink2:


Има още един...
Отговори

ulieliadi снимка ulieliadi 07 февруари 2011 - 16:39

То принципно на Астра Г има още два не един....
Z16SE и C16SEL , но незнам кой през коя година се прави :love_opel:
Друг не намирам :icon_wink2:
Мнението беше редактирано от ulieliadi: 07 февруари 2011 - 16:40
Отговори

Рошко снимка Рошко 07 февруари 2011 - 16:52

AstraG с мотор C16-еди-какво си няма, по простата причина, че С означава Евро 2 - доста стари двигатели, които не са се вграждали вече по времето, когато се е появило Г-то. На Г се монтира X16SZR, X16go.to.XEL :smile3560:, Z16SE, Z16XE, Z16XEP и Z16YNG (със заводска метанова уредба). Както са ти казали колегите, бягай от X16go.to.XEL :drinkin: като дявол от тамян. :icon_wink2: За останалите не мога да дам мнение. Х14ХЕ съм го карал на Тигра и беше много приятен и безпроблемен мотор, а според колегата Shades се държи прилично и в коша на Г-то. Не разбирам едно обаче... След като си "стар дизелджия" защо ти трябва да се "бухаш" във бензинов филм с елементи на газификация, а не си потърсиш примерно една Астра Г с Y20DTH мотора - много приятен вървеж, не лош разход на гориво, нисък данък, а и носи на чип-ване и става мнооооооого лош! :love_opel:
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 07 февруари 2011 - 16:55

Off Topic

Светлич,
има Г с двг. Евро 2, моя бръмчилник...
Отговори

Рошко снимка Рошко 07 февруари 2011 - 16:58

Извинявам се, моя е грешката - Х = на Евро 2, както се вижда и от посочените горе, писал съм X16XEL и X16SZR. С-то е Евро 1. Още веднъж - моя грешка
Отговори

barezz снимка barezz 07 февруари 2011 - 17:03

Off-topic
Между X16XEL и Z16XE има Y16XE (2000г) моя е такъв, но не съм сигурен че се монтира на астра, не съм виждал. Виждал съм го само на Вектра и Зафира...

А относно избора, твърдо ли си се спрял на астра? Вектра Б фейс след '99 не бих я отписал изобщо, цената е подобна, но според мен (лично неангажиращо мнение) е по-добрата кола.

Относно разхода, не съм сигурен че 1,8 ще даде по-висок разход от 1,6, дори обратното.... Но данъка е друга бира ...
Мнението беше редактирано от barezz: 07 февруари 2011 - 17:13
Отговори

Марто снимка Марто 07 февруари 2011 - 17:13

Z16SE , ама той е 8V и е корав, C16SEL , никога не е имало.
Отговори

ulieliadi снимка ulieliadi 07 февруари 2011 - 17:35

 Auris 1.6 vvt-i, на 07 Feb 2011, 16:52, каза:




 Марто, на 07 Feb 2011, 17:13, каза:




По-склонен съм да повярвам на литературата отколкото на вас :icon_wink2:
В книжката на Астра Г пише че има такъв двигател.
Отговори

Kiko12 снимка Kiko12 07 февруари 2011 - 17:39

Честно казано, на тези цени на дизела не ми се поддържа дизелов автомобил вече. Просто не си заслужава, а и последният дизел, който карах доста проблеми ми даваше. Затова си търся, някое здраво бензинче да си търкалям, ако може по-безпроблемно :)

Гледах някои японски колици и тези от ВАГ групата, но засега съм на Опел.
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 07 февруари 2011 - 18:03

 ulieliadi, на 07 Feb 2011, 17:35, каза:

В книжката на Астра Г пише че има такъв двигател.


Дори да има мотор С16СЕЛ ,то той няма да е монтиран в Астра Г.Дори при първите Г-та моторите покриват ЕВРО2,което значи "Х"-като първа буква от означението."C" се е монтирал във Вектра А,Астра Ф,КорсаА и Б.Тe покриват ЕВРО1.
Отговори

nikolai hristov снимка nikolai hristov 07 февруари 2011 - 18:22

 DanZKi, на 07 Feb 2011, 16:03, каза:

Дори да има мотор С16СЕЛ ,то той няма да е монтиран в Астра Г.Дори при първите Г-та моторите покриват ЕВРО2,което значи "Х"-като първа буква от означението."C" се е монтирал във Вектра А,Астра Ф,КорсаА и Б.Тe покриват ЕВРО1.

здрасти не разбирам много но имах астра ф и сега астра г с 1,6сзр моно 75коня обикновения мотор не екотек здрави са може и наи ефтина газова и ефтина подръжка но този мотор е до 2000г и са редки успех в покупката
Мнението беше редактирано от nikolai hristov: 07 февруари 2011 - 18:25
Отговори

детеборе снимка детеборе 07 февруари 2011 - 18:59

Колега щом искаш здрав мотор вземай 1,8.Имам наблюдение върху една вектра с такъв мотор и собственика е доста доволен от мотора ;) успех с покупката !
Отговори

vankis снимка vankis 07 февруари 2011 - 19:39

Много съвети ,ама не по темата :icon_wink2: Колега, хубаво си се спрял на бензина, за мен купуването на дизел втора-трета или четвърта употреба си е риск. По принцип , ако четеш форума , ще останеш с впечатлението ,че екотек моторите са най-лошите и е твърде вероятно да се откажеш от марката. Според мен трябва да си направиш сметка , дали ще караш колата повече градско или извънградско , защото за в града смисъл от голям мотор няма ! Над 74кв данъка скача доста. Според мен заложи на цялостното състояние при оглед на колата, за да не даваш пари за ремонти...
Който и мотор да избереш няма да сбъркаш стига да е в добро състояние. Единствено те съветвам да избягваш 1.2 мотора, който е и доста рядък. Ако имаш някакви други въпроси съм насреща.

ПС: съвет от мен, ако си решил да газифицираш , твърдо газов инжекцион ! Единствено при 1.6 8v мотора може да се сложи обикновена уредба и е добра комбинация.

Поздрави
Мнението беше редактирано от vankis: 07 февруари 2011 - 19:40
Отговори

Рошко снимка Рошко 07 февруари 2011 - 19:42

 ulieliadi, на 07 Feb 2011, 17:35, каза:

По-склонен съм да повярвам на литературата отколкото на вас :icon_wink2:
В книжката на Астра Г пише че има такъв двигател.

Юли, не знам каква е тази книжка на Астра Г, която ползваш като референция, но най-вероятно става дума или за печатна грешка, или, ако става дума за книжка на български език (разбирай печатана от БГ дилър, може да се очаква всичко - в крайна сметка те водят и новата Astra като I, а не като J, като всички други). Аз също ползвам литература и мисля, че е мааалко ппо-надеждна :love_opel: http://www.opel-info.../astra_g3t.html Освен това вече ти намекнах да погледнеш Евро емисиите. Ако не вярваш на мен, вярвай на това Както е видно от Wiki-то, стандартът Euro 2 е въведен през Януари 1996, а първите модели Астра Г излизат 2 години по-късно, следователно няма никакъв шанс да са с мотор, покриващ емисии под Евро 2.

 Kiko12, на 07 Feb 2011, 17:39, каза:

Честно казано, на тези цени на дизела не ми се поддържа дизелов автомобил вече.
Ти си знаеш... Аз лично вече съжалявам, че не взех дизелов автомобил, но след като търсиш икономия, а не вървеж, вземи Х14ХЕ -
90 к.с. нито много, нито малко. Нисък данък, най-ниската ГО, безпроблемен двигател (поне от моя опит с него, а и като цяло не съм виждал кой знае колко оплаквания от него тук във форума - по-скоро са епизодични). Слагаш си Газов инжекцион (дори мога да препоръчам колега тук от форума от София, който да ти го сложи) и се радваш на 7/100 извънградски разход, в града... трудно е да се предвиди, особено в София.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg