Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Избор на Комбо

Red Astra снимка Red Astra 25 юли 2013 - 14:49

Здравейте, колеги,
семейно решихме да сменяме колата и се спряхме на Опел Комбо - пътнически вариант, след 2002-а, с климатик/климатроник; ще бъде ползвана за превоз на 2 родители, 2 деца и половината домакинство към тях (играчки, колелета и т. н.). Колебанието ни е между бензинов (или на пропан) или дизелов двигател (метановия сме го отказали, защото има твърде много лоши отзиви за него). Молбата ми е, който има лични и трайни впечатления, да ни препоръча определен двигател и да ни помогне в избора, вкл. да каже като цяло добра кола ли е или да се насочим към друга.
Благодаря на всички предварително.
Отговори

milentigrata снимка milentigrata 25 юли 2013 - 15:52

 Red Astra, на 25 юли 2013 - 14:49, каза:

Здравейте, колеги,
семейно решихме да сменяме колата и се спряхме на Опел Комбо - пътнически вариант, след 2002-а, с климатик/климатроник; ще бъде ползвана за превоз на 2 родители, 2 деца и половината домакинство към тях (играчки, колелета и т. н.). Колебанието ни е между бензинов (или на пропан) или дизелов двигател (метановия сме го отказали, защото има твърде много лоши отзиви за него). Молбата ми е, който има лични и трайни впечатления, да ни препоръча определен двигател и да ни помогне в избора, вкл. да каже като цяло добра кола ли е или да се насочим към друга.
Благодаря на всички предварително.

Според мен е идеален сем.пътнически автомобил.Насочвам те към дизеловия двигател(икономичен,безпроблемен)Това е моита преценка!!
Отговори

kibo_tom3111 снимка kibo_tom3111 25 юли 2013 - 16:11

А защо не Зафира - А, В.
Отговори

Red Astra снимка Red Astra 26 юли 2013 - 08:42

Зафирата също бе опция отначало, но се отказахме, защото няма по-голямо багажно отделение от Комбото, а е тежка и по-тромава кола. Пробвах една Зафира, от 2002-а, италианския двигател - 2.0 дизел, беше с много лоша возия и схлупен интерериор.
Отговори

sathv снимка sathv 26 юли 2013 - 09:25

Виж дизелите на peugeot partner или citroen berlingo. Остави ги тия опели.
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 26 юли 2013 - 10:33

 sathv, на 26 юли 2013 - 09:25, каза:

Остави ги тия опели.


Обоснови се моля?
Отговори

sathv снимка sathv 26 юли 2013 - 11:54

Ами какво да се обосновавам? Факт е , че partner и berlingo със своите разкошни дизелови мотори са доказаните "баничарки" в европа. Голямо предлагане на коли втора употреба на добри цени от което може да избереш такава каквато ти трябва. Иначе caddy също е добре но цените скачат. Що се отнася за combo, почти никакъв избор. Коли произведени в най-лошия период в развитието на Опел благодарение на които Опел дефакто фалира. Това , че сега е на финансова инжекция от няколко милиарда долара е съвсем друга тема.
Отговори

main_board снимка main_board 29 октомври 2014 - 08:47

 sathv, на 26 юли 2013 - 11:54, каза:

Ами какво да се обосновавам? Факт е , че partner и berlingo със своите разкошни дизелови мотори са доказаните "баничарки" в европа. Голямо предлагане на коли втора употреба на добри цени от което може да избереш такава каквато ти трябва. Иначе caddy също е добре но цените скачат. Що се отнася за combo, почти никакъв избор. Коли произведени в най-лошия период в развитието на Опел благодарение на които Опел дефакто фалира. Това , че сега е на финансова инжекция от няколко милиарда долара е съвсем друга тема.





Аз колега не мога да се съглася с теб!
1.Избрах комбо вместо партнер и берлинго даже и добло.
2.Двигателя ми е исузу и е големо куче,харчи една идея под 5/100 км.- ситруените и пежата хатчат над 6,доблото над 7.
3.Багажното отделение на тези френски баничарки е гола вода-хем са по-ниски от комбото,хем са по къси,може би единствения + е,че са с торсион от зад.
Според мен Комбото е идеалната алтернатива+ това опелите вървят и на къра( полето)-железни са!


То явно колегата вече си кара комбото,но не хвърляйте прах в очите с тея френски баничарки!
Мнението беше редактирано от main_board: 29 октомври 2014 - 08:50
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg