Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Силов Тунинг

подсилване на купето OPEL CORSA B

ivan777 снимка ivan777 18 ноември 2013 - 12:58

Колеги моля даите някакви съвети и идеи за подсилване на купето на корсичката ,че вече е с C20XE (преди си беще с C16XE),колата е всекидневка имам преден strut bar .
Благодаря на отзовалите се колеги !!!!!!!!!!
Отговори

ivan777 снимка ivan777 19 ноември 2013 - 18:32

Както винаги никои нищо не знае ?
Отговори

ivan777 снимка ivan777 20 ноември 2013 - 13:38

Да разбирам ли че ,никои не е подсилвал купето на корсата понеже е много "яко"
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 20 ноември 2013 - 18:53

В повечето случеи е изгнило в местата кадето се хващат носачите всеки кърпи по някакъв начин да го докара до орг. а после спънки горни и долни мотора е доста силен за това купе особенно ако е тръгнало .
Отговори

ivan777 снимка ivan777 27 ноември 2013 - 20:52

благодаря за отговора ,а от каде мога да намеря долни разпанки
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 28 ноември 2013 - 06:47

Купуваш маркови или ментета от интернет че са по тънки като цена там или ги разглеждаш как изглеждат и ги изработваш сам ако можеш ако не ти ги прави някои които има машини и се занимава с това.
Отговори

warbi снимка warbi 27 декември 2013 - 09:18

Задавам си един върпос :
Ако "стегнем" коша няма ли опасност направо да го откъснем от купето, заедно с рогата,и директно от пода?

Иначе предлагам на колегата:
- да подсили в предната част там където е връзката м/у двата рога и гредата под радиатора
- наистина разпънките са задължителни.
Горната е хубаво да си я купиш, защото освен че е трудна за правене и ще изгледна по добре.
Долната може да си я направи всеки няма нищо особено. Едни планки се правят, най-добре от двете страни на ушите(към купето)
и се свързват е една тръба (метален профил).
Според мен монтажа и на двете трябва да се прави на равно място!!!
В последствие си мисля ( поне аз така ще направя ) една дибела, алуминиева рифелова ламарина,
която се захваща от предната греда ( таз под радиатора ) до въпросната долна разпънка.. едновремнно с това и предпазна кора!

Хайде успех, това си бая работа.. и Весело посрещане на новата година

Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Отговори

ivo1979 снимка ivo1979 29 декември 2013 - 20:39

колега и аз карам от бая време само с горна разпънка на бонбетата направих си я сам от малисманова тръба от старите ми врати(вътре във вратите се монтират за сигурност) които бяха изгнили.Малка особеност при монтажа е 4е като заваряваш трабата между бомбетата цялата предница трябва да е е във въздуха за да се разтворят
бомбетата.За долната е много по тегаво щото пречи изпускателния колектор за да се вържат 2та носача с права разспънка.Трябва разспунката да е *S* образна и с тръбогиг маи лесно ще стане ма аз си перкам така и за сега няма никакво отваряне на предницата
Мнението беше редактирано от ivo1979: 29 декември 2013 - 20:41
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg