Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Майонеза по капачката на маслото!

Astrich снимка Astrich 13 февруари 2014 - 16:20

Здравейте колеги. Днес нямаше какво да правя и слязох да прегледам течностите на колата - Astra F C14SE мотор. Антифриза е намалял с 1 сантиметър, а като отворя капачката за маслото има яко "майонеза" по него, и отгоре на главата. Бръкнах с един парцал в дупката и го зачистих. Въпроса ми е гарнитурата на главата ли е избила? (даже мисля че нямам гарнитура ами силикон...)? Лятото след смяна на масло ремъци и водна помпа майстора не ми е налял достатъчно антифриз и колата прегря. Освен гарнитурата някакви други потенциални причини за смесването на антифриз с маслото ?
Отговори

LEVSKIMEN снимка LEVSKIMEN 13 февруари 2014 - 16:25

Ако нямаш радиатор за охлаждане на маслото отиваш към гарнитура.
Отговори

ozaki снимка ozaki 13 февруари 2014 - 16:26

Как така няма гарнитура?След като е прегряла шлайфахте ли я?
Погледни дали нивото на маслото се е покачило.
Отговори

Astrich снимка Astrich 13 февруари 2014 - 16:29

Радиатор за маслото нямам, мотора никога не е отварян, дори и след като прегря. Маслото е малко над макса при леден двигател, а като го наливахме беше под макса, а антифриза намаля пък скоро доливах за студените дни.
Отговори

Leesyard снимка Leesyard 13 февруари 2014 - 16:50

Нормално е появява се когато се кара на къси разстояния и повече зимно време.моята е така лятото изчезва маионезата.
Отговори

ozaki снимка ozaki 13 февруари 2014 - 17:00

Както каза колегата, карането на къси разстояние също може да е причина за бялото по капачката.Но ако антифриза намаля постоянно и не се вижда да капе или сълзи,може би наистина си за шлайф и гарнитура.Моят съвет към теб е да огледаш дали капе от някъде (включително и радиаторчето на парното),също така наблюдавай да не се покачва нивото на маслото и да не стане на боза...ако не,ти сам се сещаш какво следва.
Мнението беше редактирано от ozaki: 13 февруари 2014 - 17:01
Отговори

dj_zenith снимка dj_zenith 13 февруари 2014 - 18:51

При мен също има бяло по капачката, даже като я изтръскам пада вода от нея и също карам често на къси разстояния. Един майстор ми каза, че било нормално и се получавало както казаха колегите от карането на късите разстояния. Иначе антифриза не ми се губи.
Отговори

didandron снимка didandron 13 февруари 2014 - 18:58

Ако смесва антифриз с масло досега маслото да се е пресякло и да е станало на боза."Майонезата" по капачката е от конденза който се получава зимно време на къси разстояния.Между блока и главата имаш гарнитура,а силикон най-вероятно имаш между главата и кутията на разпределителния вал.
Отговори

Иво Илиев снимка Иво Илиев 13 февруари 2014 - 21:20

Карай смело колега,при мен е същото.Отвори капачката на топъл мотор и конденза няма да го има
Отговори

tihomir_rs снимка tihomir_rs 13 февруари 2014 - 21:52

При каране на къси разстояния и съвсем нормално.
Карай смело и си свиркай.
Отговори

^_fenixa_^ снимка ^_fenixa_^ 13 февруари 2014 - 22:06

Абсолютно подкрепям по-горните мнения + има повече и то много, ако колата се кара на газ. А дали си за гарнитура или спукана глава/блок и т.н. можеш да разбереш, ако маслото в картера е боза! Ако е с нормалният си цвят - всичко е наред! Антифриз може да губи от 10000 места и пак да не го хванеш! На моята имах лека цъфка и капеше по малко като я напъвам и още по-малко като работи нормално. Губеше ми по 100-150мл на 3-4 000км. Смених маркуча, падна на половина но продължи да губи. Сменихме и водни помпи, огледах подгрев на дросел и т.н. и никъде нищо. После огледах от термостата(че го сменях - Бер естествено :) ) и забелязах, че има нещо влажно - доло, почистване, нов о-пръстен, черен виктор рейнтз и обратно. И мама ѝ мръсна пак губи по малко и викам - да мре! Накрая 1 ден, какво се загледах към рейката и мръднах казанчето и обратния щуцер горе над капачката ми остана в ръката... След обработка с обезмаслител и шкурка си отиде на мястото с поиздърпана втулка и вече миля, че от никъде не губи... Така, че - карай смело и да не ти дреме!
Отговори

Astrich снимка Astrich 13 февруари 2014 - 22:13

Ха какво съвпадение. Наистина карам най-често на къси разстояния и то 1-2 пъти в седмицата я вадя. - 5km отиване и 5km връщане. Маслото си е с нормалния цвят като за сменено преди 1000 километра - кафяво. Ще пробвам както казахте при загрял двигател да махна капачката докато се охлади, и дано няма помен от тая гнусотия.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 13 февруари 2014 - 22:42

Каране искат колитеее, каране, а не седене пред блока :smile3560:
Отговори

tihomir_rs снимка tihomir_rs 13 февруари 2014 - 22:45

 Astrich, на 13 февруари 2014 - 22:13, каза:

Ха какво съвпадение. Наистина карам най-често на къси разстояния и то 1-2 пъти в седмицата я вадя. - 5km отиване и 5km връщане. Маслото си е с нормалния цвят като за сменено преди 1000 километра - кафяво. Ще пробвам както казахте при загрял двигател да махна капачката докато се охлади, и дано няма помен от тая гнусотия.



Споко ще се махне.
Покарай я малко извънградско,понастъпи я малко и ще изчезне.
Отговори

Боянов снимка Боянов 17 февруари 2014 - 15:31

Да не отварям нова тема. На вектрата май пак гарнитурата е пътник. Ходих оня ден до село (Колата се кара рядко, щото баща ми почна работа в балчик и пътува всеки ден със служебен транспорт, а аз съм в София) Като отидох там и отнякъде беше пръснала вода по мотора и се изпаряваше от топлината. Ок. Прибрах се и пред нас пак така. Само че гледам маркуча от радиатора до термостата (оня дебелия) е адски надут. Отворих леко капачката на казанчето за антифриза и спадна маркуча. С газ е колата, но е брц, чувал съм, че те имали някаква метална преграда между мембраната и корпуса и нямало как газта да надуе системата (не знам дали е вярно). Обаче отнякъде изгуби течност. предполагам, че от някой маркуч или тръбичка. Обаче при топъл мотор като махна щеката за маслото фърля масло чак до фаровете. И като отворя капачката за маслото, излиза пушек оттам. Доколкото знам като загрее не трябва да прави така. Нивото на маслото е същото, не се е увеличило, обаче имаше малко балончета по маслото по щеката, което ми навява мисълта, че е смесила. Баща ми мисли, че е гарнитура на главата. Преди 3 години направи така и баща ми я смени, ама без шлайф и болтовете са старите. И в интерес на истината на 4ти цилиндър (до делкото дето е) двата болта бяха доста по-хлабави от другите. Стегнах ги. изолирах газта, спрях я от бутилката и днес карах малко докато загрее пак, само че на бензин. Пак леко наду маркуча (ама карах по-малко), пак изкарваше пушек от капачката и фърляше масло от щеката. Та въпроса ми е- гарнитурата е, нали?
Отговори

ivo1979 снимка ivo1979 18 февруари 2014 - 16:47

 Боянов, на 17 февруари 2014 - 15:31, каза:

Да не отварям нова тема. На вектрата май пак гарнитурата е пътник. Ходих оня ден до село (Колата се кара рядко, щото баща ми почна работа в балчик и пътува всеки ден със служебен транспорт, а аз съм в София) Като отидох там и отнякъде беше пръснала вода по мотора и се изпаряваше от топлината. Ок. Прибрах се и пред нас пак така. Само че гледам маркуча от радиатора до термостата (оня дебелия) е адски надут. Отворих леко капачката на казанчето за антифриза и спадна маркуча. С газ е колата, но е брц, чувал съм, че те имали някаква метална преграда между мембраната и корпуса и нямало как газта да надуе системата (не знам дали е вярно). Обаче отнякъде изгуби течност. предполагам, че от някой маркуч или тръбичка. Обаче при топъл мотор като махна щеката за маслото фърля масло чак до фаровете. И като отворя капачката за маслото, излиза пушек оттам. Доколкото знам като загрее не трябва да прави така. Нивото на маслото е същото, не се е увеличило, обаче имаше малко балончета по маслото по щеката, което ми навява мисълта, че е смесила. Баща ми мисли, че е гарнитура на главата. Преди 3 години направи така и баща ми я смени, ама без шлайф и болтовете са старите. И в интерес на истината на 4ти цилиндър (до делкото дето е) двата болта бяха доста по-хлабави от другите. Стегнах ги. изолирах газта, спрях я от бутилката и днес карах малко докато загрее пак, само че на бензин. Пак леко наду маркуча (ама карах по-малко), пак изкарваше пушек от капачката и фърляше масло от щеката. Та въпроса ми е- гарнитурата е, нали?

И гарнитура ма тоя път шлаифаи и сегменти(масления маи е запекъл или износен)щом фърля масло от отвора за щеката
Отговори

Ivan Aleksandrov снимка Ivan Aleksandrov 14 април 2014 - 21:47

 Leesyard, на 13 февруари 2014 - 16:50, каза:

Нормално е появява се когато се кара на къси разстояния и повече зимно време.моята е така лятото изчезва маионезата.


Колега и при мен беше така. От октомври 2013 г. имам Корса и като млад и начинаещ шофьор често гледам всичко (масло, антифриз, спирачна течност и др.) Както се прави като взех колата смених ангренажен ремък, горивен и въздушен филър, накладки, масло. Сложих хубаво масло Liqui Moli 77 лв. 4 л. В края на месец ноември я да погледна отварям капачката на маслото какво да видя малко бяло :( Изчистих го. Попитах човека който ми сменя маслото каза, че е нормално студено е и карам на къси разстояния. Така и стана от март месец като се стопли няма бяло :) Един друг приятел ми каза да изчиствам бялото и да оставям капачката отворена да се изпари водата иначе няма къде да отиде и се трупа по капачката. :)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg