Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Съвети за покупка на insignia

devailo снимка devailo 31 октомври 2015 - 13:35

Здравейте, бихте ли били така добри да кажете някакви мнения за тази кола: http://www.mobile.bg...67&slink=b3vdjq
И какво е най удачно да гледам ако реша да задействам нещата? Да се закара в сервиз на опел да се видят реални ли са километрите? Благодаря предварително.
Отговори

nikiboy снимка nikiboy 31 октомври 2015 - 15:24

Задължително трябва да се погледне от някой, който разбира.
Километрите напълно сигурно не са 120000, поне 220 000 са. Екстрите:
Комфорт
• Bluetooth \ handsfree система - трябва да провериш в менюто, защото може и да няма.
• DVD, TV - да не кажа 100% няма, освен ако навигацията не е допълнително слагана, а не оригиналната. Няма близка снимка.
• Отопление на волана - не виждам добре от снимките бутона горе вляво, но най-вероятно няма.
• Печка - най-вероятно няма, пак не се вижда добре бутоните.
• Подгряване на предното стъкло - пак мисля, че няма, има обдухване на пр. стъкло
• Подгряване на седалките - 100% няма, защото се вижда, че няма бутони за тях.
• Система за измиване на фаровете - системата е на автомивката :) , няма.
• Хладилна жабка - мисля, че също няма такава.

Фаровете на са ксенонови, освен ако допълнително е слаган, но най-вероятно са си крушки Н7 :)

Колата може да е читава, но имай на предвид в описанието грубо 50% е :) . Задължително човек, който разбира. Успех.
Мнението беше редактирано от nikiboy: 31 октомври 2015 - 15:27
Отговори

devailo снимка devailo 31 октомври 2015 - 18:35

Ами ако сметнем че половината екстри ги няма, тези пари добре ли са за тая кола горе долу?

а тази? http://www.mobile.bg...49&slink=b410n9
Мнението беше редактирано от devailo: 31 октомври 2015 - 19:02
Отговори

freeqwerty снимка freeqwerty 31 октомври 2015 - 21:42

Най-добре на място да изпробваш изброените екстри. Иначе автомобила ми харесва. При всяка липсваща/неработеща екстра сваляш определена сума от цената и се гордееш с автомобила.
Отговори

fanatic снимка fanatic 31 октомври 2015 - 22:01

Този е на поне х 3 от обявените километри, според мен и за половината пари е много, адски много е каран...
Отговори

devailo снимка devailo 31 октомври 2015 - 22:12

ами обезателно трябва да се гледат реалните километри някак..как става това? С ОП-КОМ? или нещо друго по сервизи или само в Опел може?
Отговори

nikiboy снимка nikiboy 31 октомври 2015 - 22:27

Тя и колата от втория линк пак без подгрев, ама написали.... :)
Честно да ти кажа, Кюстендил-Дупница... малко втората кола само по това плаши.
Първата кола видимо и на мен ми харесва. Тъпо е, че много са излъгали за екстрите, ама много. Звънни, кажи им че си сериозен и искаш номера на рамата за да провериш все пак в Опел на какви км тази кола е влизала в сервиз. Все пак не купуваш кола от 3-4000лв, това са доста пари и трябва поне за себе си да знаеш. Винаги съм давал примера с обявата в Германия от точно преди една година - значи колата беше с регистрация 02.2012, 2.0 160к.с., а м.11.2014 г. беше на 260 000км, продаваше се за 10 000 евро. Беше сива :) . Ти пак може да си я купиш, ама да знаеш, че е на тези км.
Отговори

devailo снимка devailo 01 ноември 2015 - 18:31

ок ясно ще се провери всичко, само пак да питам за километрите как да разбера със сигурност? С ОП-КОМ? или нещо друго по сервизи или само в Опел може? А с VIN номера какво мога да разбера в нета? Гледам си моя сега и инфото е много малко.

Така..първата обява от Плевен, Един приятел я огледа каза че много добре изглежда и вътре и вън , и двигателя добре бачкал, за екстрите гарантирали че всичко описано има не ги е проверил.. поне ксенони имало. Обаче се оказва че е 2009-та година колата не 2011. Чудя се какво да я правя.
Мнението беше редактирано от devailo: 02 ноември 2015 - 15:54
Отговори

devailo снимка devailo 03 ноември 2015 - 21:53

последно питане преди да отида след 2 дена да я гледам.

най важното: моя човек който я е гледал каза че инсигнията се палела само с натиснат съединител.. какво означава това??

за екстрите повечето видях как да проверя дали ги има. някой не ме и интересува дали ги има като миенето на фарове и ТВ..за подгрева на седалките и волана виждам че ги няма копчетара. ПЕЧКАТА ми е най интересно да разбера има ли я няма ли я. търговеца бил казал че имало и се пускало като запали колата. Какво точно представляват тея печки на инсигниите? И последно кое копче е за подгряване на предното стъкло?
Отговори

nikiboy снимка nikiboy 03 ноември 2015 - 23:11

 devailo, на 03 ноември 2015 - 21:53, каза:


Така..първата обява от Плевен, Един приятел я огледа каза че много добре изглежда и вътре и вън , и двигателя добре бачкал, за екстрите гарантирали че всичко описано има не ги е проверил.. поне ксенони имало. Обаче се оказва че е 2009-та година колата не 2011. Чудя се какво да я правя.



последно питане преди да отида след 2 дена да я гледам.

най важното: моя човек който я е гледал каза че инсигнията се палела само с натиснат съединител.. какво означава това??

за екстрите повечето видях как да проверя дали ги има. някой не ме и интересува дали ги има като миенето на фарове и ТВ..за подгрева на седалките и волана виждам че ги няма копчетара. ПЕЧКАТА ми е най интересно да разбера има ли я няма ли я. търговеца бил казал че имало и се пускало като запали колата. Какво точно представляват тея печки на инсигниите? И последно кое копче е за подгряване на предното стъкло?


Значи фаровете ти и заради копчето с два плъзгача и заради външния вид не са завиващи AFL, възможно е да е сложен китайски ксенон от 100лв.
Това че е 2009-та...странно как видели грешката и се правят на тъпи - червена лампичка, хитри търговци.

Инсигнията, и астрата, новите се палят само с натиснат съединител. Иначе ти изписва на дисплея да го натиснеш и не пали. Също електрическата ръчна спирачка (с такава е тази от обявата) се изключва пък само при натиснат педал на спирачката.
Подгрев на седалките може да има само ако е от 30лв от Метро. (преди година се смях един човек купил от някой хипермаркет за 30 лв една възглавница на 12v и писал в обявата "подгряващи седалки". Някои слагат навигация от 100лв на стъклото и пишат с навигация :) ) Подгрев на волана нямаш копче...мисля че горе вдясно копчето е парктроник, ама то такива "детайлни" снимки сложили, че....
Печка... не знам как изглежда, някой друг от форума ако може да помогне, но на "ръководството за експлоатация за Опел Инсигния" издадено 2012 г. въобще за печка като екстра не се споменава - свали я оттук:
Линковете за достъп до файла ще бъдат активни до : Вторник 17.11.15.
Файл : Insignia.pdf
Линк за сваляне : http://dox.bg/files/dw?a=2c05c3eaa3

Твоя приятел пак да иде и да държи да му покажат тия екстри, като почнат да мажат, че са се объркали, да ти звънне, предлагай им 16000 и така. Ама първо да се закачи на диагностика, без това не купувай никоя кола с пет цифрена сума.
Отговори

tlilock снимка tlilock 04 ноември 2015 - 08:07

Само на мен ли ми прави впечатление, че е с електрическа ръчна и няма джойстик за управление на навигацията, за първи път виждам такава. Изтърканите копчета издават, че е на доста повече километри, а воланът е боядисван.
Отговори

nikiboy снимка nikiboy 04 ноември 2015 - 09:17

 tlilock, на 04 ноември 2015 - 08:07, каза:

Само на мен ли ми прави впечатление, че е с електрическа ръчна и няма джойстик за управление на навигацията, за първи път виждам такава. Изтърканите копчета издават, че е на доста повече километри, а воланът е боядисван.


При CD500 няма джойстик долу, само при DVD800 има. Не са снимали и на огледалата копчетата, за да се види прибиращи ли са. Имаше един сайт при който по vin номера можеш да видиш заводските екстри на автомобила, но предполагам, че той не го е поискал или те не са го дали.
Иначе колата има визия, но е с летни гуми, снимали са задната гума, не знам защо, общо взето като продаваш нещо хубаво правиш хубави детайлни снимки, а не "загатващи". Трябва му един човек, който разбира, да отидат заедно, да пробват, да огледат, да покарат, да закачат колата, да я оценят набързо, да си даде цената и така. Така като гледам, нито приятелят му, нито той са запознати, търговецът само това чака да му дойдат такива хора с пари. Ако трябва да намери някой, да му плати дори някакви пари, но да отиде с него. Все пак на фона на 18000лв някакви примерно 100 лв са нищо. А този човек може да ти спести ремонти за няколко хиляди.
Само това, че е 2009 а те не са променили обявата от 2011 говори колко са коректни!
Мнението беше редактирано от nikiboy: 04 ноември 2015 - 09:18
Отговори

devailo снимка devailo 04 ноември 2015 - 09:32

Взели сме ВИН номера и гледах много сайтове ама дават много малко информация. За кой сайт говорите вие че мога да видя екстрите? Видях само че е произведена 2009 и регистрирана първо края на януари 2010. Ще отида да я гледам няма как. Нямало проблем да се закара някъде да се прегледа ама е без номера ...
Отговори

tlilock снимка tlilock 04 ноември 2015 - 10:18

На мен на снимката ми изглежда, че пише DVD800, но не се вижда. А каква е тая навигация без dvd пак не ми се връзва, остава да е само цветен дисплеят. Дай го вин-а да я проверим.
Отговори

devailo снимка devailo 04 ноември 2015 - 10:28

wolgt57m991100955
Отговори

kirenski снимка kirenski 04 ноември 2015 - 10:44

Малко е на руски,но :mhihi: :mhihi:

Мойто мнение е малко повече пари и търсенето на друг автомобил. :thu:

W0LGT57M991100955

"INSIGNIA"

Произведено для Италии, дата сборки 23.06.2009

Двигатель A20DTH, серийный номер 17473052

Тип кузова: 4-х дверный седан

Цвет кузова: Технический серый, код краски L177
Двигатель: Выхлопная система с сажевым фильтром. Соответствует стандарту Евро 5. Турбодизельный. Объём - 1956 кубических сантиметров, 16 клапанов, 160 л.с, максимальный крутящий момент - 350Нм
Рулевое управление: Руль слева, для правостороннего движения. 3-спицевый руль, кожаная отделка. Регулируемая рулевая колонка. Усилитель рулевого управления
Аккумулятор: 75 Ампер-часов
Генератор: 100 Ампер
Дорожные шины и диски: Параметры дисков - алюминиевые 13 спицевые 18X8. Размерность шин - 245/45R18-96W. Запасное колесо - докатка
Зеркала и стёкла: Теплоотражающее ветровое стекло. Стеклоподъёмники с функцией быстрого опускания/подъёма. Стеклоподъёмники - электрические задние. Система автоматической остановки подъёма стекла, предупреждающая защемление рук детей. Автозатемняемое салонное зеркало заднего вида. Солнцезащитные козырьки с зеркалом и подсветкой. Электрические складывающиеся зеркала. Цвет молдингов обрамления боковых стёкол - хром
Иммобилайзер и противоугонные системы: Иммобилайзер с электроприводами открывания дверей. Дистанционно открываемая крышка багажника
Кондиционер и вентиляция: Автоматический климат-контроль. Датчик влажности воздуха
Круиз-контроль: Установлен
Мультимедийная и навигационная система: 5 динамиков. Управление стереосистемой на руле. Монохроматический информационный центр водителя. Поддержка USB
Опциональные пакеты: Пакет курильщика. Система помощи трогания в гору. Парктроник. Набор инструментов
Салон: Цвет обивки сидений - Чёрный. Цвет отделки дверных внутренних панелей - Чёрный. Цвет накладки двери - чёрный. Цвет отделки салона - Чёрный. Передние ковшеобразные кресла. Преднатяжители ремней безопасности передних кресел. Преднатяжители ремней безопасности передних кресел. Пассажирское кресло с ручной регулировкой. Активные 4-позиционные подголовники передних кресел. 4-ступенчатая поясничная поддержка. Передние, боковые и шторки боковые. Отделка заднего центрального подголовника - винил. Отключаемая подушки безопасности пассажира (для детских кресел). Вещевой ящик водительской стороны. Подлокотник задних кресел. Кармашек в спинке водительского кресла. Кармашек в спинке пассажирского кресла. Тип ткани обивки сидений - Avenue. Отделка двери - кожа Siena. Градуировка спидометра в километрах/час. Сигнализация непристёгнутого ремня безопасности
Световое оборудование: Подсветка пола у передних кресел. Потолочные лампы для чтения. Автоматически включающийся при пуске мотора ближний свет. Задний противотуманный фонарь. Передние противотуманные фары. Задние потолочные лампы для чтения. Ручная регулировка высоты пучка света фар головного света. Салоные светильники Deluxe. Галогеновый головной свет. Автоматический режим фар "Ближний свет в тоннеле"
Тормозная система: Система курсовой устойчивости. Тормозная система - 16", POC J60. Электрический стояночный тормоз
Трансмиссия: Передаточное отношение главной пары 3.55. . Механическая 6-ступенчатая F40. Отделка ручки переключения скоростей кожей
Шасси: Передняя подвеска с 4 тягами стабилизатора (требует уточнения)
Экстерьер: Хромированные дверные ручки
Мнението беше редактирано от kirenski: 04 ноември 2015 - 10:53
Отговори

tlilock снимка tlilock 04 ноември 2015 - 10:47

Колегата отгоре ме изпревари, но има няма 2 години разлика с описанието в обявата :)
Мнението беше редактирано от tlilock: 04 ноември 2015 - 10:48
Отговори

devailo снимка devailo 04 ноември 2015 - 10:52

google translate :D ами от това само 2 неща не съответстват. Пише че има ел сгъваеми огледала и подгрев на предното стъкло, които уж ги няма според снимките.

Горе долу се ориентирах вече със Модела. Благодаря ви много.
Отговори

kirenski снимка kirenski 04 ноември 2015 - 10:56

Две ли :mhihi: ,доста повече са :mhihi: :mhihi:
Отговори

devailo снимка devailo 04 ноември 2015 - 11:23

Имах предвид СЛЕД разконпирирването :D
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg