Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Проблем след смяна на сегменти

Пе6о снимка Пе6о 27 април 2007 - 22:35

Здравейте днес ми смениха сегментите, биелните лагери и всички останали консумативи необходими пр такъв вид ремонт. Миналата година октомври ми бяха сменили гумичките на клапаните, но това само влоши нещата (откъм горене на масло). (моторът е x16sz)

Та на въпроса, до преди смяната:
1. от капачката за доливане на масло почити не духаше, а сега направо ще ме отвее.
2. от тръбата на щеката за масло при ниски обороти пръска може би масло

Като цало колата засега не губи мощност, двигателя е спокоен и отзад не пуши дори и при високи обороти (гледам да не ги вдигам много защото трябвало да се разработят и напаснат новите сегменти). При вдигане на оборотите въздухът от отдушника и щеката спират.

Четейки във форума написаното за духането и пръскането от щеката виждам, че това са симптоми при износени сегменти. Правилно ли е да се мисли , че тези проблеми идват от ненапаснатите все още сегменти.

Благодаря ви предварително за отговорите! Дано да ми съобщите добри новини.
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 27 април 2007 - 23:03

Пе6о, на Apr 27 2007, 10:35 PM, каза:

Здравейте днес ми смениха сегментите, биелните лагери и всички останали консумативи необходими пр такъв вид ремонт. Миналата година октомври ми бяха сменили гумичките на клапаните, но това само влоши нещата (откъм горене на масло). (моторът е x16sz)

Та на въпроса, до преди смяната:
1. от капачката за доливане на масло почити не духаше, а сега направо ще ме отвее.
2. от тръбата на щеката за масло при ниски обороти пръска може би масло

Като цало колата засега не губи мощност, двигателя е спокоен и отзад не пуши дори и при високи обороти (гледам да не ги вдигам много защото трябвало да се разработят и напаснат новите сегменти). При вдигане на оборотите въздухът от отдушника и щеката  спират.

Четейки във форума написаното за духането и пръскането от щеката виждам, че това са симптоми при износени сегменти. Правилно ли е да се мисли , че тези проблеми идват от ненапаснатите все още сегменти.

Благодаря ви предварително за отговорите! Дано да ми съобщите добри новини.
 


Виж разхода на масло. Ако не ти гори масло според мен няма какво да се притесняваш. Това за щеката е нормално при ниски обороти. А и другото от капачката за маслото и то е нормално - при мене преди колко години когато двигателя беше нов духаше от капачката и хвърчаха пръски масло
Отговори

bugatti снимка bugatti 27 април 2007 - 23:03

Чакай да се понапаснат знам ли.......между другото при мен не духа от капачката за доливане....странно защо така се е получило
Отговори

Peshe снимка Peshe 28 април 2007 - 07:57

Колега,всичко си е наред,не се притеснявай!
При мене беше същото ,само че на мотор C16NZ.Когато ми правиха ремонта,хората почистиха абсолютно всички боклуци вътре по мотора.Направи ми впечатление,че системата за отвеждане не картерните газове беше абсолютен кенеф и най-вече в горната част на главата под капака на клапаните има един метален мрежест филтър,който се наложи да се чисти 3 часа с какви ли не химии за да заприлича на нещо....Преди ремонта не духаше почти нищо от капачката. Сега си духа прилично и при подаване на газ спада почти до нула.Колата си я карах кротко до към 600-700 км за да поолегне уж,маслото АРАЛ 15В40.Може би е субективно усещане,но след 1000-1500 км като че ли колата си тръгна много добре.До тука вече към 5000 км - маслото не е мръднало,никакви пушеци,миризми и т.н.Ауспуха от омаслен и черен вече придоби ръждив отенък :unsure: Така,че недей много се замисляй духа ли - не духа ли.Гледай да не гори маслото и вървежа да ти харесва и малко по-кротко до към 1000 км.
Отговори

Strabex снимка Strabex 28 април 2007 - 08:44

не се притеснявай ако не ти пада маслото и си върви колата няма пробем тя и моята духаше ама не го гореше и доста вървеше.
Отговори

kleyn снимка kleyn 28 април 2007 - 10:05

гледам че не само при колегата пуснал темаат го има проблема момчета свалете си капака на клапаните и си изчистете сепараторчето на вентилацията на картера( тва е една финна мрежа която има за цел да пропуска парите и да улавя капчиците масло в тях) ,явно ти е запушено и налягането създадено в картера неможе да излезе от вентилацията и другото място е щеката за маслото
Отговори

joe007 снимка joe007 28 април 2007 - 11:00

Изчакай да се напаснат сегментите.Това е напълно нормално след смяната им.Колкото и да е малко цилиндъра си има овалност и докъто се сработи с новите сегменти ще е така.
Отговори

Пе6о снимка Пе6о 30 април 2007 - 09:52

благодаря ви много за успокоенията. Ще покарам 1000 км и ще пи6а за резултат. Наистина много ме успокоихте.
Отговори

VECTRA 1,7D снимка VECTRA 1,7D 30 април 2007 - 22:56

Пе6о, на Apr 30 2007, 09:52 AM, каза:

благодаря ви много за успокоенията. Ще покарам 1000 км и ще пи6а за резултат. Наистина много ме успокоихте.
 


сегменти не се напасват за 1000км
доста повече им трябва 8000-9000км
то ако сменяш сегменти без шлаиф на цилиндри за 1000км се напаснат това значи че на 20000км са свършили
Отговори

kvalev снимка kvalev 01 май 2007 - 08:14

Мисля, че няма от какво да се притесняваш, аз тази процедура я свърших преди няколко дни и пушеците спряха, единственото което ме притеснява е колко време ще изкара така без шлайф със стандартните сегменти, ама колкото изкара.
Отговори

Вымпел снимка Вымпел 01 май 2007 - 09:09

VECTRA 1, на 7D,Apr 30 2007, 10:56 PM, каза:

Пе6о, на Apr 30 2007, 09:52 AM, каза:

благодаря ви много за успокоенията. Ще покарам 1000 км и ще пи6а за резултат. Наистина много ме успокоихте.
 


сегменти не се напасват за 1000км
доста повече им трябва 8000-9000км
то ако сменяш сегменти без шлаиф на цилиндри за 1000км се напаснат това значи че на 20000км са свършили
 

oтново компетентни менения!
тва къде го пише в учебника във "вилхемпик" ли?
разбирасе че не е задължително да шлаифаш цилиндъра ако просто си решил да ги смениш и си на "стандарт"нали за това има стандарта 1-ви,2-ри и 3-ти ремонт
Отговори

VECTRA 1,7D снимка VECTRA 1,7D 03 май 2007 - 22:01

kalashnikow, на May 1 2007, 09:09 AM, каза:

VECTRA 1, на 7D,Apr 30 2007, 10:56 PM, каза:

Пе6о, на Apr 30 2007, 09:52 AM, каза:

благодаря ви много за успокоенията. Ще покарам 1000 км и ще пи6а за резултат. Наистина много ме успокоихте.
 


сегменти не се напасват за 1000км
доста повече им трябва 8000-9000км
то ако сменяш сегменти без шлаиф на цилиндри за 1000км се напаснат това значи че на 20000км са свършили
 

oтново компетентни менения!
тва къде го пише в учебника във "вилхемпик" ли?
разбирасе че не е задължително да шлаифаш цилиндъра ако просто си решил да ги смениш и си на "стандарт"нали за това има стандарта 1-ви,2-ри и 3-ти ремонт
 


многознайко ти между редовете ли четеш?
или просто пишеш ей така да трупаш мнения

исках да му кажа на човека че 1000км не са достатъчни да се напаснат понеже има вече някаква елипса цилиндъра
Отговори

Вымпел снимка Вымпел 05 май 2007 - 08:35

VECTRA 1, на 7D,May 3 2007, 10:01 PM, каза:

kalashnikow, на May 1 2007, 09:09 AM, каза:

VECTRA 1, на 7D,Apr 30 2007, 10:56 PM, каза:

Пе6о, на Apr 30 2007, 09:52 AM, каза:

благодаря ви много за успокоенията. Ще покарам 1000 км и ще пи6а за резултат. Наистина много ме успокоихте.
 


сегменти не се напасват за 1000км
доста повече им трябва 8000-9000км
то ако сменяш сегменти без шлаиф на цилиндри за 1000км се напаснат това значи че на 20000км са свършили
 

oтново компетентни менения!
тва къде го пише в учебника във "вилхемпик" ли?
разбирасе че не е задължително да шлаифаш цилиндъра ако просто си решил да ги смениш и си на "стандарт"нали за това има стандарта 1-ви,2-ри и 3-ти ремонт
 


многознайко ти между редовете ли четеш?
или просто пишеш ей така да трупаш мнения

исках да му кажа на човека че 1000км не са достатъчни да се напаснат понеже има вече някаква елипса цилиндъра
 
абе майсторе кажи къде ти е сервиза да пусна уведомление на хората да се пзаят то теб
къде ти хрумна че цилиндъра става елипсовиден не знам можеби кофти матерял вземаш!съвет смени дилъра!
слушай сега цилиндъра с времето се разширява затова са ремонтните комплекти
елипсовидно може да ти стане ухото на биелата ако е чукало във коляновия вал явно си чул нещо ама не си го чул качественно!
я сега не разкажи как цилиндъра става елипсовиден?
Отговори

kleyn снимка kleyn 05 май 2007 - 08:45

kalashnikow, на May 5 2007, 08:35 AM, каза:

абе майсторе кажи къде ти е сервиза да пусна уведомление на хората да се пзаят то теб
къде ти хрумна че цилиндъра става елипсовиден не знам можеби кофти матерял вземаш!съвет смени дилъра!
слушай сега цилиндъра с времето се разширява затова са ремонтните комплекти
елипсовидно може да ти стане ухото на биелата ако е чукало във коляновия вал явно си чул нещо ама не си го чул качественно!
я сега не разкажи как цилиндъра става елипсовиден?
 

ами ако цилиндъра е елипса?нали за тва се мери овала му,ти май наистина не си отварял учебник по ДВГ от "Вилхелм Пик"
Отговори

Бижо Бижев снимка Бижо Бижев 05 май 2007 - 08:54

Калашников това което си писал не е вярно.....
Буталния болт е изместен спрямо шийката на биелата.Буталото не е точно центрирано по цилиндровата втулка.В долна мъртва точка буталото е "опряло" в едната страна на цилиндъра при горна мъртва се измества и застава точно на противоположната страна на цилиндъра.Самите мотори се конструират така.Целта поради която се правят така е че при запалването на горивната смес ако буталто е центрирано във втулката ще се получи така нареченото "чукане' и опасноста от поява на язви и проблеми по мотора е голяма....
Отговори

Вымпел снимка Вымпел 05 май 2007 - 16:54

Бижо Бижев, на May 5 2007, 08:54 AM, каза:

Калашников това което си писал не е вярно.....
Буталния болт е изместен спрямо шийката на биелата.Буталото не е точно центрирано по цилиндровата втулка.В долна мъртва точка буталото е "опряло" в едната страна на цилиндъра при горна мъртва се измества и застава точно на противоположната страна на цилиндъра.Самите мотори се конструират така.Целта поради която се правят така е че при запалването на горивната смес ако буталто е центрирано във втулката ще се получи така нареченото "чукане' и опасноста от поява на язви и проблеми по мотора е голяма....
 

разбирам че нещо го мислим по български малко но това което сте чували и за което иде реч е доста различно
това за което говориш ти разликата е примерно 0,001 от милиметъра тва даже неможеш да го засечеш с микрометър!
кофти е да сме чули нещо и да почваме да го дъвчем като дъвка тук човека казва
ако цилиндъра е елипса или по-конкрето той има предвид буталото да го е направило елипса

има си специялизирана литература и си четете не тука да ми давате мнението на бай гошо мастиката дъртя майтор от световрачане
за да съм 100% сигурен в това което ви казах се косултирах
и нежелая да си налагам мнението цилиндъра не е елипсовиден разглобете един мотор и го премерете с микрометър горе,доло,среда няма никаква разлика ако колата е читава
апропо
мерил съм го преди 10 дена
тука повечето "майстори"са точо от тоя тип дето после ги гониш да ти дооправят колата/под "тук" визирам българия/
Отговори

Вымпел снимка Вымпел 05 май 2007 - 17:03

kleyn, на May 5 2007, 08:45 AM, каза:

kalashnikow, на May 5 2007, 08:35 AM, каза:

абе майсторе кажи къде ти е сервиза да пусна уведомление на хората да се пзаят то теб
къде ти хрумна че цилиндъра става елипсовиден не знам можеби кофти матерял вземаш!съвет смени дилъра!
слушай сега цилиндъра с времето се разширява затова са ремонтните комплекти
елипсовидно може да ти стане ухото на биелата ако е чукало във коляновия вал явно си чул нещо ама не си го чул качественно!
я сега не разкажи как цилиндъра става елипсовиден?
 

ами ако цилиндъра е елипса?нали за тва се мери овала му,ти май наистина не си отварял учебник по ДВГ от "Вилхелм Пик"
 

а ти приятелю уби всичко в мен с тоя твой въпрос айде сам си отговори!
Отговори

Бижо Бижев снимка Бижо Бижев 06 май 2007 - 10:25

Калашников, това което написах съм го чел преди време в "Ръководство по проектиране на ДВГ" от проф. д-р инж. В.Костенов/доцент д-р инж. Г.Генов :b070:
Отговори

lorda снимка lorda 06 май 2007 - 10:42

kalashnikow, на May 5 2007, 04:54 PM, каза:

.......за да съм 100% сигурен в това което ви казах се косултирах
и нежелая да си налагам мнението цилиндъра не е елипсовиден разглобете един мотор и го премерете с микрометър горе,доло,среда няма никаква разлика ако колата е читава
апропо
мерил съм го преди 10 дена
тука повечето "майстори"са точо от тоя тип дето после ги гониш да ти дооправят колата/под "тук" визирам българия/
 


Първо цилидъра може да стане на елипса ...при износване (представи си как се движи буталото на горе и на долу и кое го задвижва и ще разбереш).
Не знам с кой си се консултирал ама явно не е с специалист, и като измериш диаметър на цилиндър с микрометър ми се обади да ми покажеш как става..... диаметър на цилиндри се мери само с индикаторен часовник!
Отговори

kleyn снимка kleyn 06 май 2007 - 12:39

RemiXman, на May 6 2007, 10:42 AM, каза:

Първо цилидъра може да стане на елипса ...при износване (представи си как се движи буталото на горе и на долу и кое го задвижва и ще разбереш).
Не знам с кой си се консултирал ама явно не е с специалист, и като измериш диаметър на цилиндър с микрометър ми се обади да ми покажеш как става..... диаметър на цилиндри се мери само с индикаторен часовник!
 

абе вярно е че цилиндъра елипса неможе да стане,аз малко грешно се изказах понеже си мислех за полата на буталото която има бъчвообразна форма :icon_cry: ,цилиндъра при износване придобива така да се каже "конусовидна" форма и по-точно обърнат конус
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg