Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Каква добавка да си налея в маслото/горивото

Pilesluk снимка Pilesluk 16 юли 2008 - 12:32

Здравейте,

Имам една Астра 1.6 92ра която скоро ще трябва да ходи за вторични. Много е прогнила горката. Има разни течове по двигателя. Интересувам се какво да налея в маслото, та да я покарам още 10 000 км - нещо уплътняващо, нещо по добре смазващо . . . незнам какви магически отвари има :)
Отговори

Georgi - Plovdiv снимка Georgi - Plovdiv 16 юли 2008 - 13:38

Имаш предвид че маслото не го гори а изтича. Какъв разход на масло имаш. Ако е от изтичане няма нужда от отвари. Ако гори тогава минаваш на добавки. И пак зависи дали е от буталата или от гумичките на клапаните.

И както е прогнила гледай да не ти изпадне някъде задния мост, че на един познат с вектра 90-та едвам не се преби.
Отговори

batececo снимка batececo 16 юли 2008 - 13:46

Аз съм на същото положение като теб... на доизживяване...
Преди около 500 км си долях една добавка на WYNNS за 15-тина лева, ето тази:

http://www.wynns.be/product.aspx?nav=&...=51344&l=EN

но няма кой знае какъв ефект... може би трябваше да изсипя още едно шише. Тази беше за "от 4 до 6 литра" масло. Прилича на гел за коса, мноооого гъста, прозрачна, едвам я изсипах... май поутихна малко мотора, дали наистина е вдигнала налягането на маслото и компресията, не знам...

Мислех да слагам една руска добавка, не помня точно името, имаше писано във форума, много я хвалят, с Молибденов Бисулфит... който се отлагал по стените на цилиндрите, но струваше 80 лева :confused: и се отказах...

Ето ви една стара темичка за такива добавки... май не са много доволни хората...
http://www.opelclub-...showtopic=22209
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 16 юли 2008 - 13:52

Само едно ще ви препоръчам - не сипвайте Ликуи Моли! Аз сипах (на 16SH) точно като почнах да я карам колата (гумичките на клапаните сигурно ги няма никви), но вместо да има положителен ефект - точно обратното! Разтекоха се всички гарнитури :confused: Та от тогава не експериментирам... Сменях си маслото по-често, доливах си постоянно (около 0,5-0,7 на 1000км) и така...

Ще вметна нещо за доизживяването... За мен лично това е лош подход! По-добре извадете някой лев, стегнете си колите, колкото да са надеждни и що-годе прилични, покарайте ги вместо 1 година докато умрат - 2 да кажем и ще сте спестили доста от цената на следващото си возило! А ако ги карате повече от 2 - направо на по-следваща генерация ще се метнете :mhihi:
Отговори

Pilesluk снимка Pilesluk 16 юли 2008 - 16:26

 Georgi - Plovdiv, на Jul 16 2008, 02:38 PM, каза:

Имаш предвид че маслото не го гори а изтича. Какъв разход на масло имаш. Ако е от изтичане няма нужда от отвари. Ако гори тогава минаваш на добавки. И пак зависи дали е от буталата или от гумичките на клапаните.

И както е прогнила гледай да не ти изпадне някъде задния мост, че на един познат с вектра 90-та едвам не се преби.


На маслото немога да му хвана спатиите :) Май и си тече от гарнитурки и семеринги ама си го и гори стабилно :) не съм засичал колко гори, като видя че е стигнало по средата под минимума наливам 400-500мл от това на ОМВ :)
Та за това мисля няква добавка да капна та да пооплатни нещата
Относно задния мост . . и аз имам съмнения, че може скоро да го загубя. . . нещо много лошо се разтропа отзад. преди 2 седмици ми изкочи единия амортисиор в багажника . . .
Няква идея каде тряа да ида да го проверят да не земе верно да избяга нанякаде


 Moonlord, на Jul 16 2008, 02:52 PM, каза:

Само едно ще ви препоръчам - не сипвайте Ликуи Моли! Аз сипах (на 16SH) точно като почнах да я карам колата (гумичките на клапаните сигурно ги няма никви), но вместо да има положителен ефект - точно обратното! Разтекоха се всички гарнитури :confused: Та от тогава не експериментирам... Сменях си маслото по-често, доливах си постоянно (около 0,5-0,7 на 1000км) и така...

Ще вметна нещо за доизживяването... За мен лично това е лош подход! По-добре извадете някой лев, стегнете си колите, колкото да са надеждни и що-годе прилични, покарайте ги вместо 1 година докато умрат - 2 да кажем и ще сте спестили доста от цената на следващото си возило! А ако ги карате повече от 2 - направо на по-следваща генерация ще се метнете :mhihi:


Отностно доизживяването . . .
Изкърпване = 800лв
Съединител смяна = 160
Хидравлична рейка = 250
Смяна гарнитура на цилиндров блок = 200
смяна на гумички и една камара подобни = 200
Амортисьори = 300
и т.н.
------------------------------------------------
приблизително 2000 лв . . ..
НЯМА СМИСЪЛ щото дори всичко това да се оправи, ще продължи да се чупи :)
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 17 юли 2008 - 11:13

Ами честно да ти кажа - ако ги извадиш тези 2000лв ще можеш да я караш поне още 3 години, да не кажа 5 :confused: А за тези 3 години цената на следващия ти автомобил ще е паднала с повече от 2000лв ;)
Отговори

Pilesluk снимка Pilesluk 17 юли 2008 - 14:54

 Moonlord, на Jul 17 2008, 12:13 PM, каза:

Ами честно да ти кажа - ако ги извадиш тези 2000лв ще можеш да я караш поне още 3 години, да не кажа 5 :confused: А за тези 3 години цената на следващия ти автомобил ще е паднала с повече от 2000лв ;)


а аз честно да ти кажа предпочитам да извадя тея 2000 лв , да добавя още 1000 и пак такава да си взема ама читава :) + това ако чакам 3 години за следващата генерация пак ще карам трошка :)

БТВ ако някой знае за Астра след 95та 1.6 моно 2(3) врати да свирка. мойта е такава и съм супер доволен от нея като автомобил (удобен, малък икономичен :)
Отговори

ivanov_km снимка ivanov_km 17 юли 2008 - 16:24

 Pilesluk, на Jul 16 2008, 04:26 PM, каза:

На маслото немога да му хвана спатиите :) Май и си тече от гарнитурки и семеринги ама си го и гори стабилно :) не съм засичал колко гори, като видя че е стигнало по средата под минимума наливам 400-500мл от това на ОМВ :)
Та за това мисля няква добавка да капна та да пооплатни нещата
Относно задния мост . . и аз имам съмнения, че може скоро да го загубя. . . нещо много лошо се разтропа отзад. преди 2 седмици ми изкочи единия амортисиор в багажника . . .
Няква идея каде тряа да ида да го проверят да не земе верно да избяга нанякаде
Отностно доизживяването . . .
Изкърпване = 800лв
Съединител смяна = 160
Хидравлична рейка = 250
Смяна гарнитура на цилиндров блок = 200
смяна на гумички и една камара подобни = 200
Амортисьори = 300
и т.н.
------------------------------------------------
приблизително 2000 лв . . ..
НЯМА СМИСЪЛ щото дори всичко това да се оправи, ще продължи да се чупи :)

Е за смяна на гарнитура 200лв. и за смяна на гумички 200 лв. е твърде много за моя мотор предложението беше за гумички 130 лв. с тяхни в сервиз на Бош !
Отговори

Pilesluk снимка Pilesluk 17 юли 2008 - 21:09

 ivanov_km, на Jul 17 2008, 05:24 PM, каза:

Е за смяна на гарнитура 200лв. и за смяна на гумички 200 лв. е твърде много за моя мотор предложението беше за гумички 130 лв. с тяхни в сервиз на Бош !


да не издребняваме за 50 тина лева :)
Отговори

IVAN-72 снимка IVAN-72 18 юли 2008 - 00:04

[quote name='Pilesluk' date='Jul 16 2008, 01:32 PM' post='469742']
Здравейте,

Имам една Астра 1.6 92ра която скоро ще трябва да ходи за вторични. Много е прогнила горката. Има разни течове по двигателя. Интересувам се какво да налея в маслото, та да я покарам още 10 000 км - нещо уплътняващо, нещо по добре смазващо . . . незнам какви магически отвари има :)
РИМЕТ :confused:
Отговори

Tramway снимка Tramway 18 юли 2008 - 14:37

 Moonlord, на Jul 16 2008, 02:52 PM, каза:

Само едно ще ви препоръчам - не сипвайте Ликуи Моли! Аз сипах (на 16SH) точно като почнах да я карам колата (гумичките на клапаните сигурно ги няма никви), но вместо да има положителен ефект - точно обратното! Разтекоха се всички гарнитури :confused: Та от тогава не експериментирам... Сменях си маслото по-често, доливах си постоянно (около 0,5-0,7 на 1000км) и така...

Напълно са присъединявам към теб, колега! Никакви ликуита, никакви молита!
Мойта кола (Astra-F X16XEL) нормално гори 500-600 ml на 10,000 km, и когато веднъж, обладан от бляскавите обещания от етикета на въпросната чорба, налях, първо просълзи гарнитурата на капака, и второ, за 3-4000 km ми изпи цял литър масло. Бая са постреснах, помислих, че добавката не е подходяща за полусинтетични и синтетични масла, и набърже смених маслото без време. Слава Богу след туй всичко си дойде на място.
Отговори

Angelinoff снимка Angelinoff 18 юли 2008 - 15:43

Ако толко бързаш да си допрецакаш двигатела сипи захар .... иначе сичките добавки са безмислени .... от опит ти казвам ,че ще изхарчиш толко колкото за ремонт докато сам се увериш че ефекта е нулев. :confused:
Отговори

don_ray снимка don_ray 18 юли 2008 - 15:55

И с какво масло караш в момента ? Защото веднъж сипах едно масло, което не беше опел и започна да го гори. за 10К май около 500-600 мл. За гарнитурите и семерингите ще ти кажа - не са скъпи за смяна, но ако си текат каквото и да сложиш пак ще тече... в общи линии, може да дадеш 100 лв макс за подмяната им, и ако тогава пак ти гори мисли за добавки или може би по-добро масло
Отговори

Tramway снимка Tramway 18 юли 2008 - 16:27

 Angelinoff, на Jul 18 2008, 04:43 PM, каза:

Ако толко бързаш да си допрецакаш двигатела сипи захар .... иначе сичките добавки са безмислени .... от опит ти казвам ,че ще изхарчиш толко колкото за ремонт докато сам се увериш че ефекта е нулев. :confused:

Никога повече, обещавам.
Към Don Ray: наливам Valvoline 10W40 - полусинтетично. Откакто купих колата наливам само туй.
Отговори

Krasimir Nachev снимка Krasimir Nachev 15 август 2009 - 20:27

Аз пък съм доволен от добавките на Лики Моли - говоря за добавките с молибден. Като купих колата похапваше малко масълце, но ми бе жал да го сменям беше ново масло на BP 10W40 - добавих молибденовата добавка за масло и от тогава вече 4000 км - маслото не е мръднало. Другата такава която съм ползвал е добавката за скоростна кутия - искам да кажа, че скоростите работеха добре с изключение на това че втора влизаше малко по-твърдо - след като добавих две опаковки от добавката с молибден за скоростна кутия (1 е за 1 литър масло) проблема изчезна, скоростите се включват меко, дори мога да включа на първа в движение без да се обади скоростната кутия.

Искам да уточня, че прочетох доста за тези молибденови добавки преди да се реша да ги сипя в колата и с изключение на един руски сайт дето пише, че водят до преждевременно износване и други подобни - никъде другаде не срещнах лоши неща. И още - искам да уточня, че се реших да ги добавя едва след като се убедих, че това не са добавки за съживяване на умрели двигатели и скоростни кутии, а добавки за намаляване на триенето и съответно износването на движещите се части.

Към тези които са скептично настроени, ще ги помоля да си спестят коментарите, аз съм решил за себе си и съм доволен от резултата - изказвам мнение само за да ориентирам колеги които се колебаят дали да го направят или не.

Много безаварийни километри на всички. 
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg