Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Car Audio

Малко съвети отностно аудио проект ?

Peter Todorov снимка Peter Todorov 13 февруари 2010 - 00:09

Астра Г 4 врати.Да уточня преди да питам, в момента съм с фабричните колонки по вратите, а в багажника имам бас и усилвател.Баса с усилвателя ги ползвам само за уплътняване на ниските (не да думка). Та става дума за покупка на 2 компонентни системи за предни и задни врати.Мислех си за скъп проект от сорта на фокали, клас де-та усилватели, кондензатори, уплътнения итн...В крайна сметка ми излезнаха по важни неща и реших все пак да не отписвам покупката ми на музика, но реших да намалиме бюджета.Компонентните системи на които съм се спрял са херц дск 165 и херц дск 130.До колкото знам това са ми и размерите на вратите за колони.Четох, четох, четох и достигнах до извода, че тези 2те с-ми не мога да ги храня само с player-a а, усилвателя ми стига колкото за баса.Порових и до колкото разбирам (а аз хич НЕ разбирам много) се спрях на Hertz EP 5.
Преди да ви кажа, и да ме оплюете за prayer-a (Sony bt3600u), знам, че не е ок, но също така като го купувах, нямаше друг с bluetooth и флаш едновременно, а сега нямам намерение да го сменям, не ми се занимава, и не ми се додават пари.Та идеята ми е, да си продам усилвателя и само с този да храня 2те с-ми и баса, като го вържа 4x60W + 1x160W. Баса е Clarion 10" 200watt rms.
Текущия усилвател ми е това. Искам само с един усилвател да храня всичко, защото не ми се занимава с кондензатори итн.Въпроса ми е, така както съм го замислил дали ще станат нещата и заслужава ли си парите, ако не препоръчайте нещо, като имате впредвид, че усилвателя даже ми идва множко, но ако захрани всичко ще прежаля парите... Мерси колеги...
Мнението беше редактирано от Peter Todorov: 13 февруари 2010 - 00:23
Отговори

jelqzkov снимка jelqzkov 13 февруари 2010 - 00:43

Колега използвал си наистина странни за мен драйвъри. Според мен най-правилното което може да направиш за да получиш добър звук от това което имаш.
Плеара - добър е, аз на сонитата не им харесвам смао туннера, иначе другите работи са им ОК
Да изполваш за предна и задна линия драйвърите които си посочил (те са си добри, и плеара ти ще се справя добре с тях) но като една част от паричките за усилвател вложиш във шумоизолация на вратите. Ето това наистина ще има ефект ;)
Продай си усилвателчето и баса и на тяхно място сложи един Hertz ES 250 + Pioneer GM-3300T в подходящ обем и с хубава настройка ще се учудиш колко приятна може да е музичката в астрата ти.
Отговори

maksi снимка maksi 13 февруари 2010 - 09:51

Моето мнение е изобщо да не сменяш Clarion-a.Преди време в колата бях именно с този говорител и свиреше уникално.Само хора,който са го слушали знаят за какво говоря.И аз отначало бях скептично настроен към него,но не след дълго си промених мнението.
И аз си мисля,че ще е по-добре да си вържеш колонките към плеъра.Усилвателя,с неговите 160W RMS,ще "опъва" добре Clarion-a.Вместо да взимаш скъп усилвател направи изолацийка,както каза jelqzkov.
П.С.Много хора са оставали учудени като им покажа баса в багажника-не вярват,че от 10-ка може да се изкара такъв бас :doh:
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 13 февруари 2010 - 11:47

Да разбирам ли че искаш да си подмениш музиката с нова или това (което си показал) или имаш оригинални колони и искаш към тях да сложиш усилвател с допълнителни колони?За усилвателя както каза колегата няма да имаш проблем.Само че едните канали ги правиш мостови ,а останалите към тези колони които искаш да слагаш(херц).Имай предвид че това сони за което казваш има много силен сигнал на макс 35 ще почне да ти криви средите(всичките колони)така че трябва да измислиш начин за намаляне.


п.п. При мен как бях направил музиката.СД JVC 4 канала + усилвател 300вата+туба 175 вата(реални).Предните два канала на сд-то вързваш 4 предни колони ако имаш.Задните два канала на сд-то вързваш задните колони.Усилвателя ти има 4 канала 2-та вързваш още две допълнителни колони ,а другите 2 канала ги правиш мостови и там вързваш тубата(примерно).Трябвати две двойки чинчови за да имаш възможност да регулираш баса и останалите допълнителни колони към усилвателя.Ако исаш да вързваш тези колони (херц)които си посочил и то 4-те на брой ще ти трябва по силен усилвател.Това е примерно вързване на музика и то непрофисионално.УСПЕХ.
Мнението беше редактирано от slav9081: 13 февруари 2010 - 11:48
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 13 февруари 2010 - 12:30

Предполагам, не искаш да връзваш компонентие към CD'то защото се съмняваш, че ще ги захрани добре. Определено ще е по-качествено през Amp, но компонентие на Hertz свирят добре и без усилвател. Зависи разбира се точно колко силен звук търсиш. Аз бих ги вързал към 4те канала на CD'то и тубата и Amp'a си ги оставям да си думкат за ниските. Казвам го от гледна точка на това, че си написал, че не ти се инвестират допълнителни суми.
Отговори

Peter Todorov снимка Peter Todorov 15 февруари 2010 - 20:46

Днес монтирахме предна и задния линия с лека изолация (около колонките).Определено свирят добре, всичко ми излезе 300 лв с монтажа...Честно да ви кажа съм малко раздвоен, може да ме сметнете за луд, но на определени парчета имам чуството, че оригиналните свиреха по-добре, иначе звука е по ясен и силен, като цяло.Общо взето съм доволен, но 300 лева според мен не си заслужават за тази разлика (май трябваше на по-висок клас да се метна) свирено вече :). Може да дойда на някоя сбирка да се запознаеме и да покажа :) Мерси за помоща, бяхте прави за усилвателя, по добре без.Днес закачихме при монтажа един за теста, няма голяма разлика, посъветваха ме без, защото съм можел да ги изгоря.В общи линии това е...
Отговори

Alex_GSi16v снимка Alex_GSi16v 15 февруари 2010 - 22:41

 Peter Todorov, на 15 Feb 2010, 21:46, каза:

Днес монтирахме предна и задния линия с лека изолация (около колонките).Определено свирят добре, всичко ми излезе 300 лв с монтажа...Честно да ви кажа съм малко раздвоен, може да ме сметнете за луд, но на определени парчета имам чуството, че оригиналните свиреха по-добре, иначе звука е по ясен и силен, като цяло.Общо взето съм доволен, но 300 лева според мен не си заслужават за тази разлика (май трябваше на по-висок клас да се метна) свирено вече :). Може да дойда на някоя сбирка да се запознаеме и да покажа :) Мерси за помоща, бяхте прави за усилвателя, по добре без.Днес закачихме при монтажа един за теста, няма голяма разлика, посъветваха ме без, защото съм можел да ги изгоря.В общи линии това е...


дай си скайп, да ти обясна, и тука у съседното село си аз съм у онова по-маленкото село благоевград, ако имаш време мини колега, ще ти покажа как свият моите DSC 165 и отзад съм със Сони за 80 лв, и Бас каса,
просто тоя карилон го разкарай колкото се може по-бързо ако искаш хубава музика иначе само да ти уплътнява леко ниските честоти може, но ако искаш най-добър звук ...

ще ти покажа моя проект .. който направих на Ф-ката
я само ми напиши подобно на това твоите говорители и колони
Head Unit: Panasonic
Front line: Hertz DSK 165
Rear line: Sony XS-F1336SE
Amp: Blaupunkt THA-280
Sub: Hertz ES 300
това са моите дай напиши и и твоите да ги прегледам по-добре, че ме мързи да търса, но добре си се ориентирал за предни и задни Hertz двукомпонентни .. би трябвало да свият много добре .. като имам впредвид моите как свирят :cn: ноо всичко зависи от проекта и от ръката която го е правила :cn:
Свиркай колега, ако искаш няква помощ :devil-smiley-019:



П.С. иначе усилвателя ти е добре, горе доло ако нискаш силна музика не го барай, а херцовете които си взел не са за усилвател не ги слагай, че ще ги изгориш, повервай ми знам от личен опит.
тея херзове от тоя клас DIeci са си само за "здрав" плеар
в случая плеара ще ти направи цялата работа, вместо да вземаш EP 5 което просто не си заслужава такава пара си вземи един пайнер за около 500 лв качествено СД
и се кефиш ...
пак ти казвам много зависи кой и как ще ти го направи
и още 1 покана:
ела да чуеш моя скапан панасоник как свири :D със сони не се занимавай, панасоник също не са добри, но това беше сд-то което наще взеха преди 4 - 5 години и няма финанси да се смени.. иначе до сега ...
сонито е мн по фалшиво и от панасоника, смятай..
Мнението беше редактирано от AstraFen: 15 февруари 2010 - 22:47
Отговори

Peter Todorov снимка Peter Todorov 16 февруари 2010 - 14:51

Искам да се поправя и да се извиня.След малко играчка с настройките за low,middle и Hi, както и баланса, пипнах малко и усилвателя. Сега няма нищо общо, музиката свирна перфектно, даже доста повече от очакваното.Нито искам повече нито нищо.Отностно clarion-a, хората които не са го чували не знаят какво прави :).До момента го ползвах на 1/4 усилен от усилвателя, за да уплътнява ниските, сега е на 1/2 и положението е сериозно :).Предоволен съм.Искам много да благодаря на хората които ме посъветваха за уплътняването и да не купувам усилвател.Мерси и със здраве, надявам се скоро да се видиме на някоя сбирка...
Отговори

Alex_GSi16v снимка Alex_GSi16v 16 февруари 2010 - 21:22

 Peter Todorov, на 16 Feb 2010, 15:51, каза:

Искам да се поправя и да се извиня.След малко играчка с настройките за low,middle и Hi, както и баланса, пипнах малко и усилвателя. Сега няма нищо общо, музиката свирна перфектно, даже доста повече от очакваното.Нито искам повече нито нищо.Отностно clarion-a, хората които не са го чували не знаят какво прави :).До момента го ползвах на 1/4 усилен от усилвателя, за да уплътнява ниските, сега е на 1/2 и положението е сериозно :).Предоволен съм.Искам много да благодаря на хората които ме посъветваха за уплътняването и да не купувам усилвател.Мерси и със здраве, надявам се скоро да се видиме на някоя сбирка...


Браво колега, това вече е друго нещо ... щото просто и аз имам същата системка и знам как е ... иначе до софия незнам дали ще ходя скоро, но ти все пак ела да чуеш Херц 12-ка не е кой знае какво даже мисля да го сменям току виж ти замре предпочитането на карилона, щото знам за какво става въпрос :mhihi::mhihi:
Отговори

Peter Todorov снимка Peter Todorov 16 февруари 2010 - 23:11

:) Едвали колега, защото ми дава точно това което искам, а именно мек и плътен бас.Херца и пайнерите ми идват някак си твърди по дискотечни и не ми харесват (не казвам че са лоши) просто вкусовете са ми различни... Иначе с удоволствие бих седнал да пиеме по нещо да полафиме и да стравниме т'ва онова :)

ЕДИТ: На задните врати се оказа дори, че съм нямал пищялки, нормално ли е това (говориме за фабрично).
Мнението беше редактирано от Peter Todorov: 16 февруари 2010 - 23:14
Отговори

maksi снимка maksi 16 февруари 2010 - 23:37

 AstraFen, на 16 Feb 2010, 22:22, каза:

Браво колега, това вече е друго нещо ... щото просто и аз имам същата системка и знам как е ... иначе до софия незнам дали ще ходя скоро, но ти все пак ела да чуеш Херц 12-ка не е кой знае какво даже мисля да го сменям току виж ти замре предпочитането на карилона, щото знам за какво става въпрос :dummy::dummy:

Слушал съм го точно този Херц в колата на мой познат и бях на крачка да си го взема,но когато отидох да купувам говорителя го нямаше в наличност.Така или иначе щях да прахосам парите докато дойде говорителя с поръчка и взех наличният Кларион.И аз бях съветван многократно относно избора ми и бях упрекван,че изобщо ги сравнявам двата говорителя.Когато обаче сложих въпросният Кларион всички,който ме упрекваха си промениха мнението.Слушах Клариона с един избушен усилвател Тъндър,а плеъра беше Sony GT410u.
Ето клипче на баса Clarion SW2511.Снимано е близо месец след като я сложих.Яд ме е,че не снимах как беше няколко месеца по-късно :mhihi: Предното стъкло се "огъваше" от силата на баса :mhihi:
Отговори

Alex_GSi16v снимка Alex_GSi16v 17 февруари 2010 - 08:35

 maksi, на 17 Feb 2010, 0:37, каза:

Слушал съм го точно този Херц в колата на мой познат и бях на крачка да си го взема,но когато отидох да купувам говорителя го нямаше в наличност.Така или иначе щях да прахосам парите докато дойде говорителя с поръчка и взех наличният Кларион.И аз бях съветван многократно относно избора ми и бях упрекван,че изобщо ги сравнявам двата говорителя.Когато обаче сложих въпросният Кларион всички,който ме упрекваха си промениха мнението.Слушах Клариона с един избушен усилвател Тъндър,а плеъра беше Sony GT410u.
Ето клипче на баса Clarion SW2511.Снимано е близо месец след като я сложих.Яд ме е,че не снимах как беше няколко месеца по-късно :mhihi: Предното стъкло се "огъваше" от силата на баса :mhihi:


ехехехех я кажи за какви ватове говорим :D:D ако не е тайна :D
Отговори

ceko снимка ceko 17 февруари 2010 - 11:35

Ako искате нисък и мачкащ бас ,съчетан в същото време с достатъчно качество и точност,и доста, доста сила Ground Zero е марката !Изключително здрава изработка,и високо качество.Аз съм от 1 година с такъв и нищо лошо немога да кажа.Имат добра чувствителност така че несе нелага някакъв огромен усилвател за да засвири суба!
http://caraudio-bg.com/carsubwoofers/Groun...ro/product.html

Е тука ги има разгледаи ги!Аз ти препоръчвам radioactive серията!Иначе нагоре цената става солена и и мощността!
Аз лично съм с 12XD-AL!
Отговори

psycho87 снимка psycho87 17 февруари 2010 - 12:24

Според мен пък клариончето е доста добър избор. Най малкото в сникакъв случай не бих сменил кларион с херц, въпреки че е въпрос на това какъв звук търсиш.
Отговори

maksi снимка maksi 17 февруари 2010 - 13:40

 AstraFen, на 17 Feb 2010, 9:35, каза:

ехехехех я кажи за какви ватове говорим :D:D ако не е тайна :D

И какво като на Херц-а му дават 350W RMS.Продължавам да твърдя,че този мъник(все пак говорим за 10" Clarion) свири много по-добре от този 12" Hertz.Clarion-a е 200W RMS.Всеки си защитава своето,но при положение,че съм слушал и Hertz-a и Clarion-a знам за какво споря.И нека не забравяме,че в случая сравнявам 10" бас с 12",като по-добрия е по-малкия. :mhihi:
Всеки може да извади звук от голям говорител.Малко са тези,който вадят хубав звук от малък говорител,а после стават обект на присмиване заради това,че тяхната музика свири по-добре,отколкото онази с големите говорители :mhihi: .Който го е опитал знае за какво говоря.Не мисля да продължавам и без това излишният спор.За мен си знам кое е по-доброто и кое бих взел :dummy:
Отговори

Alex_GSi16v снимка Alex_GSi16v 17 февруари 2010 - 20:08

 ceko, на 17 Feb 2010, 12:35, каза:

Ako искате нисък и мачкащ бас ,съчетан в същото време с достатъчно качество и точност,и доста, доста сила Ground Zero е марката !Изключително здрава изработка,и високо качество.Аз съм от 1 година с такъв и нищо лошо немога да кажа.Имат добра чувствителност така че несе нелага някакъв огромен усилвател за да засвири суба!
http://caraudio-bg.com/carsubwoofers/Groun...ro/product.html

Е тука ги има разгледаи ги!Аз ти препоръчвам radioactive серията!Иначе нагоре цената става солена и и мощността!
Аз лично съм с 12XD-AL!

e това е ясно но бях любопитен за херца, и реших да почна от по-ниски ватове, че граунд зерото съм решил да го вземам на киловат ..
ама има време, ся съм с астрата на наще после викам да си търса тигра А
и тогава ше я нажежа яко музиката :20ashley_results:
Отговори

Alex_GSi16v снимка Alex_GSi16v 18 февруари 2010 - 22:22

Иначе ето снимах го и мойта опеларка ..
http://www.youtube.c...h?v=tQeymm8FHL8
Малко се затрудни в началото, ама тоя дето ми помагаше беше забрил да запали колата.
аз се чуда що не го издуха веднага :D

трее снимам и през деня.. имам пак такова ароматизатор, да видиш що го прай :D
Отговори

HowDouWantit снимка HowDouWantit 19 февруари 2010 - 03:32

 maksi, на 17 Feb 2010, 13:40, каза:

Малко са тези,който вадят хубав звук от малък говорител,а после стават обект на присмиване заради това,че тяхната музика свири по-добре,отколкото онази с големите говорители :unsure:


Колега , още в началото да си кажа , не търся конфликт ,заяждане или каквото и да е .. , но според мен .. бъркаш понятията.. Хубав звук по никакъв начин не може да извади Car Audio говорител и сега ще кажа защо .. , защото той прави налягане .. просто на него това му е целта , да разтресе колата ,да направи по голям X-max (ход на мембраната) и тези ватове който говорите... както и да е , не желая да коментирам ,просто звука е много далеч от хубав .. хубавия звук е истинския звук , звука който е на записа .. линейния ,а не напомпания през еквилайзера , било то на плеъра или усилвателя ..

Но разни хора разни интереси аз лично , не мога да се изкефя на някоя песен в която през повечето време я усещам ,вместо да я чувам .. незнам .. може би проблема е в мен .. явно съм бъгнат ама .. мамка му и прасе не става ..

С най добри чуства: Митко

Поздрави :idiot:
Мнението беше редактирано от HowDouWantit: 19 февруари 2010 - 03:33
Отговори

Alex_GSi16v снимка Alex_GSi16v 19 февруари 2010 - 09:34

 HowDouWantit, на 19 Feb 2010, 4:32, каза:

Колега , още в началото да си кажа , не търся конфликт ,заяждане или каквото и да е .. , но според мен .. бъркаш понятията.. Хубав звук по никакъв начин не може да извади Car Audio говорител и сега ще кажа защо .. , защото той прави налягане .. просто на него това му е целта , да разтресе колата ,да направи по голям X-max (ход на мембраната) и тези ватове който говорите... както и да е , не желая да коментирам ,просто звука е много далеч от хубав .. хубавия звук е истинския звук , звука който е на записа .. линейния ,а не напомпания през еквилайзера , било то на плеъра или усилвателя ..

Но разни хора разни интереси аз лично , не мога да се изкефя на някоя песен в която през повечето време я усещам ,вместо да я чувам .. незнам .. може би проблема е в мен .. явно съм бъгнат ама .. мамка му и прасе не става ..

С най добри чуства: Митко

Поздрави :dance:


Прав си колега, но бъркаш в едно ... Кар аудиото може да даде най-качествената музика по-добра от домошна ... защото кар аудио плеарите вече са по усъвършенствани, като изключиме тия апаратите и еквалайзърите на ДЖ-ите там вече неможе да се спори, става въпрос за домашен плеар ..
просто кар аудиото е толкова развито, че ... предимството е че с по-малко пари можеш да направиш повече..
и тука не си прав "Хубав звук по никакъв начин не може да извади Car Audio говорител и сега ще кажа защо .."
има говорители и плеари предназначени специално за Sound Quality тва че повечето хора искат SPL ся ... тва е друго ..
SQ съм слушал и смея да твърдя че DLS-а най-добре се справя за SQ ама виж им цените ...
плеарите които ще извадят звука с ама абсолютно малки изкривявания са ти над 1000 лв....

а сега да ти кажа, има ли смисъл да се хвърля толко пара за такива джаджи, като повечето песнички дето ги записваш за кола са ти 44 100 Hz и макс 320 Kbps в mp3.
е от тоя формат и най-добрия плеар да сложиш неможеш да изкараш добрия звук, каквото и да сваляш от интернета е такъв формат, и да конвертираш в друг и квито работи да му сложиш просто ше се залъгваш, че е по-добре, вече веднъж направено в такъв формат, по-добре неможе да стане, само по-зле!
Такъв плеар си заслужава само ако си склонен да взимаш ОРИГИНАЛНИ ДИСКОВЕ ... а кажи ми ше даваш ли ти секи път по 10 лв за некъв албум къде 4 - 5 песни да ти харесат и другите ташак...
още повече че ти номже секи път да си слушаш един и същ изпълните, като тръгнеш да копуваш 10 - 20 - 30 диска в колата ше стане боклуджарник...
аз преди да направя тази музика съм излушал много. и знам каква е разликата, просто човешкото ухо не е чак толко съвършенно, че да я слушаш се 1 ти пее изпълнителя.
още повече че имай впредвид, че си в кола... от баса какъв и да е се ше скръцне от тук от там ... като я караш двигател работи ... има шум от други коли .. тавана се огъва ... стъклата се огъват ... просто нема смисъл според мен да се хъвря толко пара за SQ а за най-тъпото SQ и все пак SQ тря хвърлиш минимум 1500 лв .. без изолацията

за та ти се брои за SQ задължително пък тряя да направиш и изолация а изолацията и тя ти почва от 1500 лв .. смятай ... 3000 лв

заслужава ли си ?
мойта музика е за 500 лв ама дрънка и ме кефи. може да дрънка капака малко, ама не ме толко дразни (засега) просто това е гъзарията. Нема кой да тръгне да ти оценява са че ама грам не ти криви ...
ела да ти пусна и аз един диск от тия оригиналните да видиш че има огромна разлика и също почти не криви .. но пак има забележки .. все пак е SPL

Но това си е просто мнение, аз немога да ти кажа не това не е така друго е . и ти да се съгласиш веднага. просто надявам се като се замислиш дълбоко да се сетиш :idiot:


П.С. ела да видиш едно SPL за 500 лв как свири със Плеар от преди 5 години къде неможе и 1 волт да направи на изхода. няма ти пускам басове и такива глупости ще ти пусна оригинален диск, пък ти да смяташ вече дали си заслужава да хвърляш пара за SQ ... къде само уред може да ти измери изкривяването .. и комисията дето ти го проверява да се напарви на мн "чуваща" само къде ше се ръководи повече от хвърлената пара...

Като минаваш през Благоевград мини свиркай :unsure:
Отговори

Марто снимка Марто 19 февруари 2010 - 09:44

 AstraFen, на 19 Feb 2010, 9:34, каза:



Разбирам че в момента си се кефиш на музиката в колата и аз се кефя на моята,но просто кар аудиото е далече от музиката .Не че нещо ама хората нямаше да правят това :

Публикувано изображение

или това:

Публикувано изображение

А щяха да си набухат в колата един плеър и колонки и да си слушкат.

Ако имаш интерес може да погледнеш и това
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg