Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Съединителя отказа да отделя [Astra H, 1.9 CDTI]

assensy снимка assensy 01 ноември 2019 - 10:53

Днес сутринта тръгвайки за работа ми направи впечатление странно поведение на педала на съединителя. Появи се нещо като кратък празен ход и неестествено превключване на скоростите. Това беше при две натискания на педала и после се оправи. Изминах няколко километра и след спиране преди кръстовище, се указа, че не мога да включа на скорост. Наложи се да угася двигателя, да включа, да запаля и така да потегля. Струва ми се, че съединителя не отделя напълно, защото стартера въртеше трудно и при отпусната спирачка, колата се опитва да се предвижи напред. Прибрах се със зор, карайки само на 2-ра. В движение превключването на скорости стана много трудно, а при спрял автомобил и работещ двигател, невъзможно.

Идеи какво може да бъде и за какво трябва да се подготвя?
Както и съвет, къде да отида във Върна да го оправят.

п.п. Не знам дали е съвпадение, но се появи за кратко едно свирене, като от реферска свирка от дясната (страната на пътника) на двигателя. При натискане на съединителя изчезва. Това се случи по-рано, продължи 1-2 минути спря.

Съединителя не буксува.
Мнението беше редактирано от assensy: 01 ноември 2019 - 10:54
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 01 ноември 2019 - 11:18

Спирачна течност има ли? Колата добре ли спира? Отвори капачката на казанчето за спирачките и виж дали и отвътре и отвън има спирачна течност. То е разделено за спирачки и съединител.
Отговори

assensy снимка assensy 01 ноември 2019 - 11:56

Да, спира нормално. Като се прибера от работа ще отида да проверя.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 01 ноември 2019 - 12:11

Лагер помпа
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 01 ноември 2019 - 12:43

 IvailoM, на 01 ноември 2019 - 12:11, каза:

Лагер помпа


Е усещаш на къде вървят нещата :unsure:

Ако е така лошото е че върви с всичко около нея.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 01 ноември 2019 - 12:47
Отговори

assensy снимка assensy 01 ноември 2019 - 13:52

 IvailoM, на 01 ноември 2019 - 12:11, каза:

Лагер помпа


Водната помпа ли? Септември я сменях заедно с ангренажния ремък.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 01 ноември 2019 - 13:57

Съединителя работи с помощта на две помпи. Долна и горна. Горната най-вероятно е добре щом спираш. Долната сигурно се е счупила. Долната е на съединителя. И двете ползват спирачна течност. Най-често тръгнал маховик чупи долна помпа. За това се препоръчва смяна на съединител с маховик и всичко, като се счупи. На мен ми се случи и без да има причина, най-вероятно скапана помпа, но риска е смяна + част и разбираш дали другото е за смяна след мача. Към 400 лв е риска да смениш само помпата. Все пак огледай за теч на спирачна течност по кората на мотора. Има ли в казанчето в средата също.
Отговори

gerov снимка gerov 01 ноември 2019 - 15:00

Горната помпа на съединителя и спирачната помпа нямат общо!
Казанчето трябва да е пълно за да захрани горната помпа на съединителя и тогава да се обезвъздоши.Тази процедура трябва да я направиш ако искаш да отидеш на собствен ход до сервиз за да я прегледат каква е причината!
Мнението беше редактирано от gerov: 01 ноември 2019 - 15:07
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 01 ноември 2019 - 15:07

 gerov, на 01 ноември 2019 - 15:00, каза:

Горната помпа на съединителя и спирачната помпа нямат общо!
Казанчето трябва да е пълно за да захрани горната помпа на съединителя и тогава да се обезвъздоши.Тази процедура трябва да я направиш ако искаш да отидеш на собствен ход до сервиз за да я прегледат каква е причината!


Освен спирачната течност?
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 01 ноември 2019 - 15:08
Отговори

gerov снимка gerov 01 ноември 2019 - 15:12

Естествено,но горната помпа не влияе на спирачките,както казваш!
Мнението беше редактирано от gerov: 01 ноември 2019 - 15:18
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 01 ноември 2019 - 15:15

 gerov, на 01 ноември 2019 - 15:12, каза:

Естествено


А ако се е счупила доната помпа?
Отговори

gerov снимка gerov 01 ноември 2019 - 15:20

Пак ще има спирачки
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 01 ноември 2019 - 15:22

 gerov, на 01 ноември 2019 - 15:20, каза:

Пак ще има спирачки


Но като налее течност ще изтече. Никой нищо не е казал за спирачките, освен да провери дали има течност и след като каза, че спира, се насочихме към долната помпа, защото тя като се счупи изтича само вътрешното казанче. Ако нямаше спирачки можеше да е генерален теч на спирачна течност някъде.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 01 ноември 2019 - 15:22
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 01 ноември 2019 - 15:27

Само гадаене вече.... Сервиз и тва е.
Отговори

gerov снимка gerov 01 ноември 2019 - 15:29

Съединителя работи с помощта на две помпи. Долна и горна. Горната най-вероятно е добре щом спираш.

За коя казваш!
То че има проблем в долната е ясно,но за да отиде до сервиз трябва да я обезвъздоши.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 01 ноември 2019 - 15:30

 IvailoM, на 01 ноември 2019 - 15:27, каза:

Само гадаене вече.... Сервиз и тва е.


Да бе, така е. Може да има 1000 причини и наистина може да не работи горната помпа, но просто на това залагам :pardon:

Ако е горната ще има течност. Поне аз така си мисля. Иначе къде ще иде.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 01 ноември 2019 - 15:32
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 01 ноември 2019 - 15:46

 Ne6to Smisleno, на 01 ноември 2019 - 15:30, каза:

Да бе, така е. Може да има 1000 причини и наистина може да не работи горната помпа, но просто на това залагам :pardon:

Ако е горната ще има течност. Поне аз така си мисля. Иначе къде ще иде.

Ще изтече в купето и няма да я види от стелката
Мнението беше редактирано от dimitarmark: 01 ноември 2019 - 15:47
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 01 ноември 2019 - 15:55

Еми дано да сте прави, че разликата е едни 1250 лв. Просто до сега горна помпа да тече не съм виждал про това струйно. Също и хъркащия звук... който го е чувал знае :sad-smiley-046:
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 01 ноември 2019 - 16:36

Първо проверка на течност, и при необходимост допълване и обезвъздушаване. Ако ли не, следва проверка за теч от горната помпа в купето. И пак ако ли не, тогава вече:

Целия съединител барабар с маховика тук в България струва някъде към 800-850 лева

Маховик
https://automix.bg/m...art1079971.html

Съединител комплект:
https://nasauto.bg/s...44-p113415.html

Това са най-ниските цени, които успях да намеря, а вярвам целия комплект от Ebay ще е още по-евтин.
https://www.ebay.com...PYAAOSw2hxcPfWe

Тук има бая продадени:
https://www.ebay.com...jcAAOSw5KVdCfhu

Ако не са ти проблем чак толкова 700-800 лева, то забърсвай всичко по тоя съединител и да ти е мир на главата. Доказано е че евтиното излиза скъпо.
Разбира се ще спомена и семеринга на коляновия вал зад маховика,хубаво е и той да се смени с нов. Някой не го правят но може да доведе до теч след време.

Само за инфо ще кажа че ей така за спорта търсих по номер за моята кола маховик(чисто нов, едномасов е) и единствената цена, която намерих беше 212 паунда. Тъй че не знам двумасовия за 1.9 дали е скъп... вярно че ще го смениш все някога, но.. за 389 лева особено, смятам че е супер цена за това, което е.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 01 ноември 2019 - 16:57
Отговори

assensy снимка assensy 04 ноември 2019 - 09:44

Благодаря на отзовалите се.

Прегледах двигателния отсек и купето и не видях никъде да има течове. Нивото в казанчето за спирачна течност беше колкото трябва. Не знам ще има ли смисъл от обезвъздушаване, а и не съм наясно как да го направя на съединителя.

Бихте ли ми препоръчали читав сервиз за Опел във Варна, в който да мога да я дам да я правят. Ако не тук в темата, може на ЛС.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg