Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

проблем с парното на астра г

yordano снимка yordano 30 януари 2012 - 14:44

Здравейте, колеги! Тази сутрин като запалих колата, установих, че парното не иска да се включи на 1ва, 2ра и3та степен. Пуска се чак на 4та, т.е. на макс, а вчера си работеше. Някой сблъсквал ли се е с такъв проблем? Колата е астра г 1,4 16в. Благодаря предварително!
Отговори

пешо-жоро снимка пешо-жоро 30 януари 2012 - 16:05

Здравей колега,
За 1,2 и 3-та степен токът на моторчето минава през товарни съпротивления. Само на 4-та е директно. Така че най - вероятно има изгоряло товарно съпротивление.Обикновено те са при самото моторче. Не знам със сигурност, но предполагам, че и на Астра Г са там.За всеки случай преди да се втурваш да търсиш такива можеш да направиш една проба и да видиш при положения 1,2 и 3 на ключа дали стига въобще ток 12 волта до входа на съпротивленията. Това е с цел да елиминираш вероятността за повреда в ключа. Но за мен 99,9% е съпротивлението на моторчето.Не знам дали се продават отделно или не.А те са едни такива доста мощни .Ако ги няма отделно - по моргите или по Симеон на втората употреба. От там съм вземал за кадет цялото моторче с вентилатор и съпротивления и изпробвано пред теб беше 30 лв преди 1-2 години.Това знам по въпроса.Успех!!!
Отговори

vankis снимка vankis 30 януари 2012 - 16:14

реостат
Отговори

yordano снимка yordano 30 януари 2012 - 16:46

Мерси, колеги! :)
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 30 януари 2012 - 21:08

Зад жабката при моторчето :icon_wink2:
Отговори

yordano снимка yordano 31 януари 2012 - 18:23

 IvailoM, на 30 януари 2012 - 21:08, каза:

Зад жабката при моторчето :icon_wink2:

Там където си сменям филтъра за купето, нали?
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 31 януари 2012 - 23:34

Вдясно от филтърът!
Отговори

yordano снимка yordano 01 февруари 2012 - 19:44

 IvailoM, на 31 януари 2012 - 23:34, каза:

Вдясно от филтърът!

Ок, мерси! :)
Отговори

Н-И-К-И снимка Н-И-К-И 01 февруари 2012 - 21:08

Изгорял е термопредпазителя на реостата.
Отговори

slav40 снимка slav40 02 февруари 2012 - 11:16

Да не отварям нова тема. При мен същата работа се получи преди 3 дни.Извадих реостата и му смених термопредпазителя и заработи.НО работи само вчера(половин ден я карах без проблеми).Тази сутрин пак неще да зацепи.кажете от къде да купя читав термопредпазител(че изваждането на реостата е малко кофти),за да не ми гори през ден.Стария(уж оригиналния) беше за 146 градуса, новия който взех за 142 и изкара 1 ден.
И един леко тъп въпрос.Какви с последиците ако му се направи мост от кабел, а не термозащита,дали ще се порпаля :) !?
Отговори

Н-И-К-И снимка Н-И-К-И 02 февруари 2012 - 17:06

Аз не съм точно с мост, предпазител е от по-големия размер като за подгревни свещи
но с по-малък ампераж 30-40 някъде, нз. дали изобщо може да се разчита на него в
качеството му на предпазител, но засега вече една година работи без проблем.
Отговори

CH_M снимка CH_M 02 февруари 2012 - 17:55

 slav40, на 02 февруари 2012 - 11:16, каза:

Да не отварям нова тема. При мен същата работа се получи преди 3 дни.Извадих реостата и му смених термопредпазителя и заработи.НО работи само вчера(половин ден я карах без проблеми).Тази сутрин пак неще да зацепи.кажете от къде да купя читав термопредпазител(че изваждането на реостата е малко кофти),за да не ми гори през ден.Стария(уж оригиналния) беше за 146 градуса, новия който взех за 142 и изкара 1 ден.
И един леко тъп въпрос.Какви с последиците ако му се направи мост от кабел, а не термозащита,дали ще се порпаля :) !?

Сложи термозащита с 10-на градуса по-висока от оригиналната и няма да ти гори .И все пак си провери филтъра на купето и се заслушай как върти моторчето , да няма признаци на "рохолящи" втулки.
Отговори

slav40 снимка slav40 03 февруари 2012 - 21:42

Като тръгне сутрин директно от 4-та степен и има едно виене.Спирам го веднага и го пускам пак и вече няма виене ... след това през деня няма проблем ,само първото сутрин като му е студено и извие на умряло .... слухово не намирам станни звуци в работата му ... освен първичното сутрин.
Отговори

CH_M снимка CH_M 04 февруари 2012 - 10:16

 slav40, на 03 февруари 2012 - 21:42, каза:

Като тръгне сутрин директно от 4-та степен и има едно виене.Спирам го веднага и го пускам пак и вече няма виене ... след това през деня няма проблем ,само първото сутрин като му е студено и извие на умряло .... слухово не намирам станни звуци в работата му ... освен първичното сутрин.

Извади моторчето и промий с коресилин или бензин втулките ,после нова смазка .
Най вероятно точно при първоначалното пускане с това виене и затормозено развъртане ти е изгоряла термозащитата.
Отговори

slav40 снимка slav40 04 февруари 2012 - 13:16

Днес беше по-топло и нямаше виене,въпреки ,че директно от 4-та тръгна.
п.п. когато си работи на 1-ва степен няма проблем и не съм имал, след като изгоря защитата и като пусна директно на 4-та вие ..... Ясно е че трябва смазка, но в тия студове,дано изкара като сменя защитата с по-мощна,че нямам закрито пространство където да го разглабям ...
Отговори

yordano снимка yordano 04 февруари 2012 - 22:01

Дано вече се постопли наистина времето, та да се захвана и аз да оправя проблема. :)
Отговори

ГостBaroko_* 20 март 2019 - 09:06

Колеги, за да не отварям нова тема. Какво значи, че не тръгва на 1,2,3 степен ? Че не ти работи вентилатора ли ? На парното ми спря да работа напълно. Вчера имах, днес духа само ледено студено.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 20 март 2019 - 09:40

Значи, че трябва да използваш търсачката. Има вече отговор защо не тръгва на 1,2,3 степен. Би трябвало на 4та да работи.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 20 март 2019 - 10:31

Термичен предпазител за 1 лв и поялник и си готов. Има цяла тема по въпроса.
Отговори

ГостBaroko_* 21 март 2019 - 08:29

 JorkataG, на 20 март 2019 - 10:31, каза:

Термичен предпазител за 1 лв и поялник и си готов. Има цяла тема по въпроса.


Нямам парно на нито една степен. Ще я карам на сервиз. Мерси за отговорите.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg