Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

проблем след наливане на добавка STP injection cleaner

martin_kolev снимка martin_kolev 23 май 2011 - 19:36

Привет, колеги.От известно време явно имам някаъв проблем с Вектрата.Всичко се почна с едно сецане между 15000-2000~2200 оборота.Ходих на диагностика, гледахме и всичко си работи в норми, свещите също са ок.Майстора каза да пробвам с добавка за почистване на инжекциона и при последното зареждане в ОМВ сложих от въпросната добавка, ето линк STP
Карах няколко дни и всичко си беще наред.Вчера паля колата- нестабилен празен ход, тресе, подавам газ "препръцква" и качва някак си неравномерно оборотите.Тръгвам и направо онемях- никаква мощност, неравномерно ускорение, иначе оборотите се качват, спокойно отива на 4000-4500 об. и няма никаква сила.Друго характерно е много силна миризма на сяра.Помислих да не е запушен катализатор, но първо колата не е на много километри, преди това си вървеше съвсем нормално, без никакви признаци за губене на мощност, неравномерно ускорение и т.н.
Ако някой има някакви идеи нека сподели какво може да се е оплескало след наливането на добавката.Изобщо всякакви мнения на колеги, ползвали добавки на бензинки ще са от полза.
Поздрави на всички.
Мнението беше редактирано от martin_kolev: 23 май 2011 - 19:37
Отговори

petio_78 снимка petio_78 23 май 2011 - 19:59

А спази ли дозировката?Ако се превиши се постига негативен ефект- "вдига" боклуците от резервоара и запушва инжекторите.Иначе самата добавка съм я ползвал на служебната кола и определено се усети подобрение.
Отговори

martin_kolev снимка martin_kolev 23 май 2011 - 20:04

 petio_78, на 23 май 2011 - 19:59, каза:

А спази ли дозировката?

Колега, 250мл е шишенцето.Пишеше да се налее цялата преди зареждане като нямаше изрично условие да се пълни до горе резервоара.Иначе заредих 40 литра, резервоара ми е 60 общо...
Отговори

Geca7a снимка Geca7a 23 май 2011 - 20:52

Ами колега това и аз го правих,но при наливане на такава добавка,трябва малко рачка да има...смисъл да могат да се продухат хубаво дузите :) поне аз така направих и имаше ефект.....
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 23 май 2011 - 21:02

Проблемът със сецането е отпреди да сипе добавката. В тези обороти ми мирише на ЕГР.

А за тези добавки да знаеш, че са много агресивни! Сипвай по-малко от тях и изкарвай на дълъг път с по-високи обороти да продуха хубаво :icon_wink2:
Отговори

martin_kolev снимка martin_kolev 23 май 2011 - 21:30

 IvailoM, на 23 май 2011 - 21:02, каза:

Проблемът със сецането е отпреди да сипе добавката. В тези обороти ми мирише на ЕГР.

Гледахме го ЕГР на диагностиката, беше в нормални стойности.А за самото сецане, преди добавката хлипаше по няколко пъти и си тръгваше колата, на дълъг път въобще не се усеща сецане.А сега подскача в целия диапазон на оборотите и повече от 60 км/ч не мога да вдигна.Само да спомена, че лампа не ми е мигвала /сервизна/, на диагностиката нямаше записани грешки...
Определено ще излезна да я понастъпя, така и така има калпава бензинова смес за изгаряне :ranting:
Мнението беше редактирано от martin_kolev: 23 май 2011 - 21:31
Отговори

ivaylo___ снимка ivaylo___ 23 май 2011 - 21:34

Незнам специално тази добавка в какво съотношение с горивото се налива,но аз на служебния автомобил който е дизелов съм наливал добавка но там съотношението е 1мл.-1л. и затова ми се вижда много 250мл.за 40л. гориво.Данеби както казва колегата по-горе да е дошла вповече добавката и да се е получил обратния ефект.
Отговори

sechko снимка sechko 23 май 2011 - 21:42

 petio_78, на 23 май 2011 - 19:59, каза:

А спази ли дозировката?Ако се превиши се постига негативен ефект- "вдига" боклуците от резервоара и запушва инжекторите.Иначе самата добавка съм я ползвал на служебната кола и определено се усети подобрение.

Дозировката трябва да се спазва,но не толкова фатално,зависи колко литра си имал в резервоара.?Ако е бил поне с 20-30 литра не е проблем.Няма как да запуши инжекторите защото има горивен филтър!Споко.
Напълно възможно е да е ЕГР.Сега е момента да го запушиш и няма да загубиш нищо от това!
А колкото до миризмата на сяра,възможно е от добаввката или вече позапушен катализатор.А когато дефектите стана два,става по сложна диагностиката и нещата се объркват.Все пак почни от ЕГР според мен.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 23 май 2011 - 21:49

 sechko, на 23 май 2011 - 21:42, каза:

Напълно възможно е да е ЕГР.Сега е момента да го запушиш и няма да загубиш нищо от това!


На този мотор няма начин! Гледа се на диагностиката колко процента отваря, ако е по-малко от 60% го свали за почистване. Всъщност откачи го от буксата и виж как ще се държи колата. Без него работи, но светва сервизната лампа, която угасва като го включиш и запалиш колата отново. Така от разстояние е много трудно да се гадае. Дай ми още жокери :newsm05_41:
Отговори

martin_kolev снимка martin_kolev 24 май 2011 - 11:48

Днес пак ходих до сервиза.На ухо се чува, че колата работи ту на 3, ту ба 4 цилиндъра.Според механика проблема е в бобината, но ще започна със смяна на свещи да видим какво ще стане.Проверих BERU е 300лв в Елит Кар.Някой ако знае от къде може да с купи бобина на по- нормална цена да свирка.
Отговори

oci снимка oci 24 май 2011 - 12:20

Ти след като слага тая добавка филтри сменява ли? Защото ако не си най-добре го направи :icon_wink2: Освен горивния, който се намира под колата имаш и цедка на самата бензинова помпа. На корсата й бяхме сложили добавка, тръгнахме за София и едвам качихме витиня... сменихме филтъра и колата заспа!

За да видиш дали имаш проблем по гърнетата си доближи ръката до ауспуха на празни обороти - трябва да духа сравнително хладен въздух на ръката ти. Ако духа горещо имаш запушено гърне/катализатор.

ПП Запушен катализатор(или гърне) е най-честата причина да избие колектора или поне гарнитурата му затова провери да не би наистина да имаш проблем по генерацията :newsm05_41:

edit: сега видях че си с Х18ХЕ1 и при него го няма проблема с изпускателния колектор, но все пак е хубаво да се знае :surrender:
Мнението беше редактирано от oci: 24 май 2011 - 12:21
Отговори

Mihalmaistora снимка Mihalmaistora 24 май 2011 - 12:45

 oci, на 24 май 2011 - 12:20, каза:



За да видиш дали имаш проблем по гърнетата си доближи ръката до ауспуха на празни обороти - трябва да духа сравнително хладен въздух на ръката ти. Ако духа горещо имаш запушено гърне/катализатор.



Този тест при загрял или студен двигател се прави?
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 24 май 2011 - 13:41

Първите 5 минути след първо палене може и да духа хладно, ама после няма начин :naughtynono: Няма ли с кой да размените бобините за тест? Я ми пиши лично със скайпа ти, ако желаеш разбира се, за да обсъдим нещата :icon_wink2:
Отговори

martin_kolev снимка martin_kolev 28 май 2011 - 20:28

Развитие по темата: смених свещите с дилърски на ГМ- справка 54 лв за 4те. След като я запалихме след смяната, чудо празния ход заспа, колата заработи съвсем нормално.Навръщане към дома, сменях предавки, различни режими на работа, изглежда всичко бе наред.И след два дни- айде пак, само че сега поне не прекъсва през целия диапазон на оборотите, а между 1800~3000.Продължавам с търсенето на проблема...
Отговори

blagom снимка blagom 30 май 2011 - 10:37

колкото и да го въртиш и да го сучеш все към бобина отиваш. точно това е признака. пресяцване между и около 2000 об. никаква грешка няма да ти изпише. проблем с бобините се хваща единствено с компа в движение....или с читава бобина.
второ - под тази сума читава няма да намериш.
за колектора - не е вярно че Х18ХЕ1 няма проблем с колектора. вече 80000 съм с цъфнал колектор.
Отговори

martin_kolev снимка martin_kolev 30 май 2011 - 11:00

 blagom, на 30 май 2011 - 10:37, каза:

под тази сума читава няма да намериш.

Коя цена визираш само не разбрах?
Отговори

Ivailo снимка Ivailo 30 май 2011 - 11:00

Колега преди време имах същият проблем като теб.Ако е бобина ще ти кажа какъв тест ми направиха в опел да не даваш 20лв.Ти си с блок бобина.Тия бобини са направени да могат в случай,че се скапът да може да се прибереш.запали колата.казваш,че все едно работи на 3 цилиндъра..почни да вадиш кабелите от бобината 1 по един.вадиш първият ако почне да тресе и да тръгва да гасне го слагаш обратно..после вадиш 2рия ако пак така прави го слагаш пак в бобината..и така докато които кабел извадиш и не почва да тресе а продължава да си работи нормално..ако тресе и на 4те не ти е проблема в бобината..ако на някой не претриса и да тръгва да гасне значи си бобина..300 лв в никакъв случай.преди година аз си взех от ЕмКомплект бобина 170 лв...с гаранция..Успех колега
Отговори

martin_kolev снимка martin_kolev 30 май 2011 - 12:02

 Ivailo, на 30 май 2011 - 11:00, каза:


Колега незнам как е при теб, но моята бобина е с букса, не виждам как мога да вадя кабелите един по един...
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 30 май 2011 - 13:20

Моля незапознатите с този двигател да не говорят глупости!!! Кви кабели ще вадиш??? Няма кабели! Марто, свали блок бобината и виж дали не са се напукали лулите :icon_wink2: И от там да ти прескача искра и да ти прави мизерии.
Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от IvailoM: 30 май 2011 - 13:24
Отговори

tpm снимка tpm 30 май 2011 - 17:49

Колега и аз имах проблем като твоя.Оказа се бобината,лулите се бяха напукали даже се рониха в долния край.Тях ги нямало като резервна част.
ПП изп.колектор ми е спукан.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg