Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Kамерите на КАТ!

Sandman снимка Sandman 21 юни 2007 - 07:41

 lisi4oka, на May 10 2006, 05:16 PM, каза:

има 2 камери в тунелчето под влаковите линии на новата отсечка започваща от метростанция обеля до люлин.


Последно като минавах оттам, камерите снимаха облаците : -)))
Някой добронамерен колега ги е "оправил" сигурно ...
Отговори

ti6onki снимка ti6onki 22 юни 2007 - 20:24

случи ми се да не спра на стоп палка и подминах полицая.. на някои случвало ли му сее нека сподели какво да очаквам нензам дали са ми видяли номера светнаха с един прожектор за секунда .ако саго видяли какви са последствията
Отговори

viperr снимка viperr 22 юни 2007 - 21:06

няма спокойно не са :) щом само за секунда са светнали как ще видят 2 букви 4 цифри и още 2 букви и марка и модел на кола и цвят за да са сигурни че е точно този автомобил ............. просто няма как да са ........... а ако до 2 месеца дойде известие за акт просто ще го обжалиш и ще падне веднага :):):) обаче нма да има спокойно разминал си се :naughtynono:
Отговори

ti6onki снимка ti6onki 22 юни 2007 - 21:13

благодаря за отговора сажалявам че пиша в тази тема но немога да пускам теми :naughtynono: дано да са нямали радар защото карах сас 150 при ограничение 50 това беше причината за да неспра :naughtynono:
Отговори

Гостer0g_* 25 юни 2007 - 22:19

Първи поуст! :icon_biggrin:
По Цариградско едва ли има хора, които карат често с под 100км/ч в най-дясна лента, както и аз.
През тунела в Обеля мисля, че досега никога не съм минавал с под 100 също така.
От тунела в посока Люлин на Тодор Алексаднор винаги излизам с около 50 км/ч и с кола пред мен :icon_rolleyes:, но в обратната посока винаги съм с превишена скорост (както всеки).

Досега за две години шофиране не ми е била пращана честитка от властите.



Може би единственото място, на което ме сдухват камерите са пред София Ленд и карам в нормите.

На синьото кафе не съм забелязвал камери, освен тази за трамвайната линия и редовно минавам на зелен светофар за надясно и продължавам направо.
Отговори

Pawelku снимка Pawelku 25 юни 2007 - 22:39

До коркото знам камерите от лъвов мост до ЦУМ не могад да видят номера ако не караш с под 20 км или се спрял( такава информация имам-Нарочно е сложена такава система , за да прибере някой мн пари.Тази информация я знам от бтв репортерите.Ставаше дума за 1 момиче, което било блъснато на дондуков след ЦУМ и точно момента на удара записа липсва.Тогава казаха за камерите как действат)За камерите на пътя обеля люлин по последна информация вече не работят.А камерите на Раковска И Сливница се включвали само когато свети червено на автомобилте които се движат по сливница!
Отговори

BladeMan снимка BladeMan 02 юли 2007 - 13:21

Незнам момчета и момичета , ама http://vbox7.com/play:dfb61cd0 от тука мисля че се вижда каде има
Отговори

chepa_2001 снимка chepa_2001 31 юли 2007 - 23:22

Баси това не е истина.
Отговори

GESHCHETO снимка GESHCHETO 05 септември 2007 - 11:34

След отбивката за с.Герман също има.Мамка му снимаха ме там.карал съм с 51 км над допустимото.Тръгнах да споря с полицаите но нямаше смисъл
Отговори

Иво снимка Иво 05 септември 2007 - 11:44

 GESHCHETO, на Sep 5 2007, 12:34 PM, каза:

След отбивката за с.Герман също има.Мамка му снимаха ме там.карал съм с 51 км над допустимото.Тръгнах да споря с полицаите но нямаше смисъл


След отбивката от къде???

Гледам, че на Тодор Александров и Ботев посока Люлин са сложили от тези дето следят кой минава на червено
Отговори

Audi_RS* снимка Audi_RS* 05 септември 2007 - 11:59

Колеги половината места за които се говори че има камери,всъщност са кутийте на гсм операторите. Например на София Ленд там камери няма,както и на широкото на околовръстното към края както се казва срещу мкдоналдс,това са само кутий минавам всеки ден от там,понякога бързам и никога не са ме снимали. Където има камери има и табели че се извършва видео наблюдение,така трябва да е по закон ... А иначе онзи ден докато си карах астрата и съм си сложил радара,изведнъж се разписка,гледам зад мен бяла астра си кара зад мен и на предното стъкло сложил радар-а и камерата до него и си снима,не беше с тъмни стъкла номера беше нещо от рода на 1029 ...
Отговори

vesko снимка vesko 05 септември 2007 - 12:06

 Иво, на Sep 5 2007, 12:44 PM, каза:

Гледам, че на Тодор Александров и Ботев посока Люлин са сложили от тези дето следят кой минава на червено

тея са супер пресни - преди 7-8 дни видех как ги свързват
мнооо яко - дано пращат честитките редовно от тея :icon_redface: , че на ден минавам по 3-4 пъти от там и колко минават на червено, или от средната лента се пререждат за завой наляво <_<
Отговори

Astra 1.4mi снимка Astra 1.4mi 05 септември 2007 - 14:07

Миналата седмица като слизах по цариградско видях как монтират камера малко преди спирката на орлов мост от ДЯСНО. Това най вероятно е за да следи бус лентата, така че там не карайте !
Отговори

DerMeister снимка DerMeister 05 септември 2007 - 14:54

 Astra 1.4mi, на Sep 5 2007, 03:07 PM, каза:

Това най вероятно е за да следи бус лентата, така че там не карайте !

:icon_redface: :ranting: :qright: <_< Вчера минах да му се не знае!

Иначе по темата: Четох някъде, че повечето стари и известни ни камери в момента не работят, защото са се амортизирали, предстои подмяна. Нещо в този смисъл. От КАТ го казваха, не някой случаен....
Отговори

CeCko2 снимка CeCko2 15 септември 2007 - 22:55

Камера има и на моста между Интерпред и КАТ един познат го бяха щракнали скоро.
Отговори

ascona_16d снимка ascona_16d 01 октомври 2007 - 08:20

някой знае ли дали на сточна гара на кръговото има камери? вчера ми приписаха минаване на червено и искам да ползвам записа за обжалване
Отговори

Иво снимка Иво 01 октомври 2007 - 12:10

КАТ пуска 20 коли със скрити камери из София
01 октомври 2007 / News.dir.bg
София става като "Биг Брадър" от октомври. КАТ ще пусне по улиците 20 коли със скрити камери, които ще снимат всяко нарушение на шофьорите.
Това съобщи шефът на КАТ в столицата Алески Стратиев, цитиран от в. "Стандарт".
Само преди няколко дни вътрешният министър Румен Петков призова да има камери по улиците вместо колчета, както е на "Графа".
Автомобилите шпиони, които пуска КАТ, ще са от различни марки и по нищо няма да се различават от останалите коли в София. Камерите в тях ще заснемат нарушителите, а след това до дни те ще получават "честитки", за да се явят в КАТ и да получат съставения им акт, обяснява "Стандарт". По думите на Стратиев сега в столицата имало само три такива коли с камери.
Камерите ще ловят и отчитат превишена скорост, неправилно изпреварване, минаване на червено, отнемане на предимство, както и говорене по мобилния телефон без задължителното устройство "Свободни ръце" и шофиране без предпазен колан. Според Стратиев безумното бързане и парвенюшкото каране били основни причини за повечето катастрофи.
От Пътна полиция обясняват, че полицаите под прикритие няма да предизвикат масови разводи, тъй като лицата в колата няма да се виждат на снимките.
Пътна полиция замисля и кампания за улеснение на родителите във връзка с изискването деца под 12 г. да се возят само в специални столчета.
"Ще направим съвместен форум с производители, които да обяснят всичко необходимо на родителите, защото има различни столчета в зависимост от възрастта и теглото на детето. Целта е да предупредим хората, а те да се съобразят с дадените указания. Правим го за безопасност на техните деца", категоричен е Алекси Стратиев.




http://dnes.dir.bg/2...ews2163359.html
Отговори

hed снимка hed 01 октомври 2007 - 13:54

 Иво, на Oct 1 2007, 01:10 PM, каза:

От Пътна полиция обясняват, че полицаите под прикритие няма да предизвикат масови разводи, тъй като лицата в колата няма да се виждат на снимките.


:sup: :sup:

:sup:
Отговори

DerMeister снимка DerMeister 02 октомври 2007 - 09:32

 Иво, на Oct 1 2007, 01:10 PM, каза:

КАТ пуска 20 коли със скрити камери из София

Моите съболезнованя на всички, които ходят на работа сутрин в София с кола. Бъдете сигурни, че добрите чичковци от КАТ с цивилините коли ще застанат навсякъде, където се правят "нужни" нарушения. Може да ме разкритикувате, че не може да има нужни нарушения, но в час пик на всички натоварени кръстовища и булеварди се прави 3та лента по трамвайната линия или в насрещното, където естествено няма кьорава кола или се продължава направо по посока центъра през неправилна лента и т.н., без което просто трафика ще спре тотално. Сега това вече ще се наказва. По големите булеварди с ограничение 50км/ч ще почнат да ни снимат как "летим" с 70-80 и айде 1 месец без книжка и 100тина лева. Просто много искам един ден всички водачи да се наговорят да спазват абсолютно стриктно правилата и ще се нагледаме на шоу. Някой да е гледал клипа на R.E.M. - Everybody hurts? :unsure:
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 02 октомври 2007 - 09:42

Абе... до някъде си прав, но не изцяло! Аз като ходя на работа и всеки ден ми иде да излезна и да почна да скачам на капака на разни ТАРИКАТИ, които карат точно по подобие на това, което описа и НЕ САМО, ЧЕ НЕ ОБЛЕКЧАВАТ ТРАФИКА АМИ И ПРЕЧАТ НА СЪЩИЯ! Директен пример ти давам - канала, място - ст. Васил Левски... Там каква лудница става точно от ПИЧОВЕ дето си казват "аз па за кво да чакам като тъпаците - ще влезна в насрещното и ще спра така, че тея дето искат да направят ляв завой да не могат, колкото и да искат" или такива, които ИМ СВЕТИ ЧЕРВЕНО, НО ТЕ СЕ НАБИВАТ ТАКА, ЧЕ НА ТЕЯ ДЕТО ИМ СВЕТИ ЗЕЛЕНО ДА НЕ МОГАТ ДА МИНАТ... И това не е единичен пример... Лентите "BUS" ти знаеш ли, че аз в Германия не съм видял до сега някой да кара в тая лента - то си е до манталитет... А при нас - върти в бус-а и изпреварвай всички па после като същност се окаже, че лентата БУС свърши и си принуден да завиеш надясно (Ропотамо) ти като най-големия тарикат цъкаш ляв мигач и си минал 30-40 коли и спираш всички, които идват от Румънското полсолство, защото те няма как да се престроят заради колоната, която е в БУС лентата... И още хиляди такива примери мога да ти дам... Или пък пак на Румънското - трябва да завиеш по Черковна, но някой хитрец е минал по трамвайните линии и е застанал най-отпред... И понеже е най-хитрия е решил и вестника да извади и да чете докато чака... Светка зелено - той седи... всички псуват и в крайна сметка понеже един хитрец е надцакал всички минават 3 коли вместо 6... Абе няма оправия - и 300 коли с камери да сложат - все същото!

И едно ще ви кажа - колите с камерите се разпознават много лесно - само като видиш плътно черни джамци и веднага ти става ясно... Виждал съм ги и 3те дето са с камери - като я доблиши и камерата се вижда...
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg