Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Силов Тунинг

Тема за спортни въздушни филтри

^_fenixa_^ снимка ^_fenixa_^ 14 септември 2014 - 19:22

 DALGONSKi, на 14 септември 2014 - 13:01, каза:

Колата и мотора от профила ми, трябва ми въздух. Не мисля да сменявам оригиналната филтърна кутия, само ще взема въздухозаборна тръба от VECTRA C. Извадил съм вече тръбите в самата кутия (и горна и долна).

Въпрос: при това положение, какво е по-добре - панелен филтър, или конус в кутията !?

Панелен К§Н или съответно друга качествена марка. Конус можеш да сложиш при положение че нямаш кутия и имаш от къде да смуче много въздух, както и е далеч/изолиран от темепературата на изпускателния колектор и като цяло на мотора.(лично мнение по наблюдение)

Към: gogata1982
Колега аз мисля, че маховика беше около 9.6-9.8кг, но може и на вектра б да е с друг. Ако е така на астра ф с ц18хе е някъде там и би-трябвало да са взаимозаменяеми. Относно живването - този мотор си е мъртвец до 3500об/мин. Освен изпускател можеш да помислиш върху всмукател без вихрови клапи(примерно от ц18хе/л), както и разпилване на дросела, но за как и какво питай ник-мс и миро-рз, мисля, че те бяха правили разни дивотии. Освен това можеш да сложиш и валове от х20хер или ц18хе/л, по-агресивни са, като от 20хер са още по, но и доста по-скъпи и редки. Като цяло накрая с един чип/ремап и ще останеш доста по-усмихнат.
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 14 септември 2014 - 19:36

 ^_fenixa_^, на 14 септември 2014 - 19:22, каза:

Панелен К§Н или съответно друга качествена марка. Конус можеш да сложиш при положение че нямаш кутия и имаш от къде да смуче много въздух, както и е далеч/изолиран от темепературата на изпускателния колектор и като цяло на мотора.(лично мнение по наблюдение)


-Да, ясно.. като цяло мнението ми се припокрива с твоето, а предполагам и с други.

А сега малко по-конкретно - някой да каже нещо ЛОШО за Pipercross-филтрите, или направо да поръчвам ?
Отговори

nikola.n снимка nikola.n 03 февруари 2015 - 11:39

здравейте :) Решил съм да сложа спортен въздушен филтър на астрата .Не съм много запознат и ще ви бъда благодарен да ми отговорите .
Отскоро имам Астра-H 1.6 105 коня .Кажете ми какво е нужно и кое е най правилно при смяната - както и за марка на даден продукт .
Отговори

nikola.n снимка nikola.n 05 февруари 2015 - 09:19

Kолеги мисля да слагам на Астрата 1.6 105к въздушен спортен филтър.Към коя марка да се насоча - какво ще се промени като цяло.Много различни мнения получих
като цяло.Дайте някои съвет да знам какво да правя. Ще има ли някаква промяна като сложа филтъра ?
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 05 февруари 2015 - 21:35

 nikola.n, на 05 февруари 2015 - 09:19, каза:

Kолеги мисля да слагам на Астрата 1.6 105к въздушен спортен филтър.Към коя марка да се насоча - какво ще се промени като цяло.Много различни мнения получих
като цяло.Дайте някои съвет да знам какво да правя. Ще има ли някаква промяна като сложа филтъра ?


-Много ми е интересно, как така за ден-два си получил толкова много, че и различни мнения !? :confused: И след всичките тези мнения - ти лично какво очакваш да се промени, честно ?

И от многото мнение - колко различни марки успя да локализираш !?
Отговори

Hevy снимка Hevy 07 февруари 2015 - 20:00

Ще има някаква минимална промяна, обаче трябва да си махнеш фара за да я усетиш... :mhihi:
Отговори

patrrona снимка patrrona 10 февруари 2015 - 09:38

Здравейте, намерих панелен филтър на марката SIMOTA за моята астра с DTL мотор 46 лева ако някой знае тази марка да сподели.
Отговори

KaMeH снимка KaMeH 12 февруари 2015 - 17:31

Аз имам следния въпрос.. Тъй като си поръчах панелен филтър JR(самия филтър е син на цвят) има ли значение с какъв точно почистващ кит ще го третирам? По-скоро проблем ли ще е ако използвам китовете на K&N, които са червени или трябва да ползвам кита на JR(който пише, че е син ако има някакво значение цвета изобщо)? Просто по необясними причини за мен китовете на K&N са по-евтини, за разлика от самите филтри. :confused:
Отговори

gujo78 снимка gujo78 12 февруари 2015 - 17:53

Абе хора, вие не разбрахте ли за толко години че си давате парите за глупости. Вместо да купуваш кит, купи си едно шише ракия, направи си салата и пий за здравето на КН че милионери ги направихте.
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 11 април 2015 - 16:01

Да се похваля и аз - днес намерих време да изпера и омасля филтъра си. Всичко е окей - не изпадна кой знае колко мърсотия (което частично ме зарадва), пръснах със спрей-я и почервеня (както си му е реда). На дневен ред обаче е един друг въпрос.. Тъй като филтъра е ползван известно (или по-скоро НЕ до там известно време) преди мен, т.е. не знам колко цикли/километри/пранета/време е имал.. интересно ми е - как аджеба разбирате, че.. примерно филтъра си е изпял песента и трябва подмяна с нов ? :confused:
Отговори

FirestorM снимка FirestorM 11 април 2015 - 16:38

Филтрите на KN ги дават lifetime warranty.. демек можеш да си ги переш колкото искаш... Митак преди време беше питал за pipercros-ите какво стана? Аз карам от година с конусен Ram air, което е пак английска марка и е доволно. Като гъба е и не се омаслава след като се изпере...
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 11 април 2015 - 18:38

 FirestorM, на 11 април 2015 - 16:38, каза:



-Ами аз май споделих в една тема, но вече не помня точно в коя.. Значи.. точно по онова време, когато приказвахме.. поръчах не един, ами два комплекта (включително за почистване и омазняване) филтри точно от въпросните Pipercross. Е.. по-голямо разочарование от интернет-поръка не бях преживявал до тогава! :biggrin: Как ли не ги мерих, как ли не ги мъчих, дори отидох с кутията на филтъра в офиса на Еконт.. и както и да ги мъчих, но.. просто Pipercross за ASTRA G, с мотор X20DTL - просто.. НЯМА НАЧИН ДА ВЛЕЗЕ филтъра в кутията! Говорим за нови филтри с гарантиран произход и силен вносител.

За късмет пичагата се оказа много точен, върнах поръчката.. той си пое обратните куриерски, и ме увери, че ще проведе много разговори с производителя, по отношение на този казус.

Е.. след това бях принуден бързо да си взема един филтър, по стечение на обстоятелствата един пич си продаваше колата.. свалих му филтъра (един вид взех го на старо), беше уж за пробата, но си остана и до днес. Филтъра е K&N, видимо запазен (очна ставка, лично мнение..), пера го вече 2-ри път.. омазнява се добре и почервенява като в клиповете и картинките в нета. :icon_razz2: Смея да мисля, че наистина не е бил ползван много (както ми и казаха).. за това и повдигнах въпроса.

Ефект определено има, това и очаквах.. това търсех.. надявам се само да не пропуска много боклуци. За приказките и дебитомера - майната му! Той на старо е по-евтин и от филтъра. А самия филтър, стига да има човек пари да го купи нов - с времето наистина се избива! Това от мен.. макар и не много накратко, но синтезирам възможно най-много и полезна (според мен) информация. Поздрави!
Отговори

MAX9 снимка MAX9 12 април 2015 - 09:06

Карам Astra F с C16SE, моторът е пълна инжекция и съм с обикновена газова и имам прословутия проблем с гаснене в движение на свободна ако не е затапен филтъра. Аз съм го затапил де и всичко уж си работи добре, но се замислих ако сложа конусовиден/спортен филтър дали ще има някаква положителна промяна?
Мнението беше редактирано от MAX9: 12 април 2015 - 09:08
Отговори

ScarecrowDr снимка ScarecrowDr 13 април 2015 - 20:19

 MAX9, на 12 април 2015 - 09:06, каза:

Карам Astra F с C16SE, моторът е пълна инжекция и съм с обикновена газова и имам прословутия проблем с гаснене в движение на свободна ако не е затапен филтъра. Аз съм го затапил де и всичко уж си работи добре, но се замислих ако сложа конусовиден/спортен филтър дали ще има някаква положителна промяна?

Няма логика да слагаш спортен филтър. Газта не обича многото въздух :)
Отговори

Quattro снимка Quattro 14 април 2015 - 13:55

това за мен е най-добрия спортен филтър ... http://www.pazaruvai...t.php?pid=84835
Мнението беше редактирано от Quattro: 14 април 2015 - 13:57
Отговори

ScarecrowDr снимка ScarecrowDr 14 април 2015 - 16:58

 Quattro, на 14 април 2015 - 13:55, каза:

това за мен е най-добрия спортен филтър ... http://www.pazaruvai...t.php?pid=84835

Това не трябваше да го показваш. Сега K&N ще фалират :biggrin:
Отговори

MAX9 снимка MAX9 17 април 2015 - 20:24

 ScarecrowDr, на 13 април 2015 - 20:19, каза:

Няма логика да слагаш спортен филтър. Газта не обича многото въздух :)



Аз си мислех ако сложа филтъра "назад", въздуха да не се набива директно. Например гледах някой беше сложил "гъба" филтър, който беше насочен към прозореца и при този вариант когато колата се движи на свободна въздоха няма да се набива и може би няма да се дави и да гасне двигателя. Но май ще трябва да се тества.
Отговори

ScarecrowDr снимка ScarecrowDr 17 април 2015 - 21:36

 MAX9, на 17 април 2015 - 20:24, каза:

Аз си мислех ако сложа филтъра "назад", въздуха да не се набива директно. Например гледах някой беше сложил "гъба" филтър, който беше насочен към прозореца и при този вариант когато колата се движи на свободна въздоха няма да се набива и може би няма да се дави и да гасне двигателя. Но май ще трябва да се тества.

Ами то и с обикновения филтър става да направиш така да не се набива въздуха. Просто махаш тръбата на филтърната кутия която взема въздух от маската или от бронята. Може да я обърнеш просто да взема въздух под капака. Днес видях на един Ситроен пълна инжекция с обикновена газова как са направили на филтърната кутия предпазна клапа "кихалка", а от другата страна на кутията спортен филтър, който си вземаше въздух отвътре само.
Отговори

sparckify снимка sparckify 17 май 2017 - 01:42

Колеги хвърлил съм око на един панелен спортен филтър K&N, но бил за астра ф 1.7 исузу. Та въпроса ми е дали ще пасне на ф-ка 1.4 82 c14se
Отговори

zafirabrc снимка zafirabrc 17 юли 2017 - 12:31

Над 60000км с КН панелен филтър на Z18XER.

Икономично: Основната причина да сложа такъв е, че карам много и един вид пазя природата като не изхвърлям хартиени през 2-3 месеца.

Технологично: такъв "спортен" филтър има смисъл ако се направи добра изолация на тръбите, преходниците и на самата кутия.
Кутията трябва да се /де-ристриктне/ т.е да се изкоруби ако в нея влиза маркуч, тръба или там каквото има и всичко да се изолира.
По възможност крайната тръба трябва да е с максимално голям размер, например от ОПЦ или от нещо с турбо.
Това е функцията на CAI /cold air intake/ китове, които се продават за луди пари от афтър-маркет тунинг фирми.

Идеята: Принципно яко реклама и заблуда е всичко това със спортните филтри.
Имайте предвид,че тия имагинерни 1-3 коня са в рамките на допустимите отклонения на Дино тестовете, и няма как да се усетят реално... особено по нагорнище.

Конусовидните филтри - за мен са много кофти, защото: са прекалено изложени на влага, засмукват топлинаната под капака, вдигат излишен шум, цапат се бързо.
Както знаем опелите си работят на 102 градуса нормално. Няма как тоя конус да вкарва студен въздух, както и да е изолиран.

Мощност: За постигане на това, трябва да сме сменят освен въздушния филтър минимум: изпускателния колектор със спортен, спортна катбек система, ремап. Това е така наречения Стейдж 1 или тунинг за всекидневна употреба и нормално каране /в рамките на закона/ и за по-малко пари. Вдигат се около 20к.с. За повече коне на атмосферен двигател става тежко. Има смисъл само ако не си знаеш парите или си в някоя секта, където в култ е ОПЕЛ и отиваш на: спортни валове, шлайфане , портване на глава, смяна на пружини и клапани, подвигачи, инжектори, дросели,всмукателни колектори и т.н и т.н та и турбо на всичкото отгоре:)

Та така за спортните филтри
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg