Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Insignia

Въпроси за Инсигния

KODI80 снимка KODI80 08 юли 2017 - 13:47

На моята кутия за втори път сменям точно 5 л.
Като точа маслото само след престой на колата от поне 12 часа и в последствие вкарвам в действие и компресора.
"Смяната на масло" по стандартният начин от рода на по 3 л е пълен смях особено на автомобил от рода на 200 к км.

Колега напълно си прав, че тея градуси са високи и Асин-а си грее. Целенасочено е направено тва. При мен след като минеше 105 гр. започваше да рита при включване от "Р" на "D" - само тогава. При смяна на предавките няма проблеми.
Взех кардинално решение и това е елиминиране на настоящият охладител на маслото, който е смешен /комбиниран със водният/ и монтиране на напълно независим такъв.
Резултата - сега съм в Гърция, пътувах точно в най-големите жеги, които бяха и в БГ /44 гр. С/ - повече от 85 гр. не видях при пълна до горе кола, средна скорост 105 км/ч, аутобаните им са истински, а не като нашите и преход от 1600 км. Тва е!
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 08 юли 2017 - 15:09

Колега, а какъв охладител сложи?
Отговори

KODI80 снимка KODI80 08 юли 2017 - 17:57

Моят стана така: Публикувано изображение

Според мен най-сполучливо като монтаж става от Астра J - Публикувано изображение


Може да се прояви творчество, но мисля, че идва в малко в повече: Публикувано изображение :naughtynono:

Моята идея като цяло е да се влезе в тези параметри: Публикувано изображение
:drinks:

ПП. Съжалявам, но форума има много странни ограничения за прикачане на картинки и линкове. Повече от 30 мин се опитвам да кача 3-4 снимки през различни сайтове, но форума не го приема, а в Гърция съм с доста ограничен достъп

Може и да се получило вече.......
Мнението беше редактирано от KODI80: 08 юли 2017 - 18:05
Отговори

dtrifonov снимка dtrifonov 08 юли 2017 - 21:07

 KODI80, на 08 юли 2017 - 17:57, каза:

Моят стана така: Публикувано изображение

Според мен най-сполучливо като монтаж става от Астра J - Публикувано изображение


Може да се прояви творчество, но мисля, че идва в малко в повече: Публикувано изображение :naughtynono:

Моята идея като цяло е да се влезе в тези параметри: Публикувано изображение
:drinks:

ПП. Съжалявам, но форума има много странни ограничения за прикачане на картинки и линкове. Повече от 30 мин се опитвам да кача 3-4 снимки през различни сайтове, но форума не го приема, а в Гърция съм с доста ограничен достъп

Може и да се получило вече.......

Искаш да кажеш, че това е допълнител афтърмаркет охладител, който се монтира в системата?
Отговори

KODI80 снимка KODI80 08 юли 2017 - 22:17

Абсолютно ДА.
Само това е решението за осигуряване на безпроблемна работа и удължаване живота на кутията.
Отговори

KODI80 снимка KODI80 07 август 2017 - 14:22

Дойде време за задни накладки на Спортс Турер-а, който е автомат.
Мога ли да получа съвет относно марка, която е тествана и е само с положителни отзиви за този автомобил.
На предните, които сменях скоро заложих на оригинални. Но като, че ли не съм кой знае колко впечатлен.

Замислям се за едни ATE - някой карал ли ги е и какви са му впечатленията?

Сегашните, които много странно се предадоха изведнъж /на около 4 мм преди края/ са TRW и нещо не ми се залага на тях.
На Ауди-то заложих на TEXTAR - и тази марка не е това, което БЕ.

Пълно мазало с качествените консумативи и резервни части :confused: .
Отговори

T.Todorow снимка T.Todorow 07 август 2017 - 20:17

АТЕ съм ползвал, но на др. марка автомобил. Добър спирачен момент в сравнение с ТРВ, В Булвария ми сложиха Делфи, не скърцат, но лесно блокират колелата. Мисля следващита да са АТЕ.
Отговори

milenanicki снимка milenanicki 07 август 2017 - 21:01

Скоро смених задните с Ате и съм доволен.За отпред също съм взел такива но още не са сменяни.
Отговори

Lyubo2 снимка Lyubo2 22 август 2017 - 19:06

И аз съм в същата дилема. Задните дискове и накладки ги смених с Ате. Сега чета за отпред, но сякаш все повече нещата отиват към същата марка
Отговори

milenanicki снимка milenanicki 23 август 2017 - 09:34

След около1000км. с предни Ате нямам забележки!А при нормално каране с автоматик колко км. биха изкарали?
Отговори

dtrifonov снимка dtrifonov 29 август 2017 - 18:16

Здравейте,
Когато през деня фаровете ми са на AUTO, при съвсем слабо затъмняване се включват фаровете и след това отнема доста време докато колата се усети да ги изключи. Как е при Вас? Има ли възможност да се настройва чувствителността на сензора?
Поздрави!
Отговори

milenanicki снимка milenanicki 29 август 2017 - 18:47

При мен е същото положение.Забелязал съм че когато съм мил колата ги гаси по-бързо но не всеки път.А когато минавам под мост пали веднага и гаси веднага но мина ли пак веднага под моста пали веднага ама ги гаси с много голямо закъснение.
Отговори

T.Todorow снимка T.Todorow 29 август 2017 - 20:15

Не ми индикира отворен преден капак, врати и багажник ги отразява. Къде да търся проблема?
Отговори

devailo снимка devailo 30 август 2017 - 13:44

Не съм виждал до сега съобщение за отворен преден капак. Сигурно ли е че има такова ?
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 30 август 2017 - 18:00

Има, но е изключително рядко да си зад волана, колата да е на контакт и капака да е отворен...
Отговори

BOz снимка BOz 30 август 2017 - 22:11

Според мен тези, които са само с оригинална аларма, то биха имали възможност да показват отворен преден капак.

За фаровете - при мен се държат доста адекватно. Дори леко закъснява на моменти, спрямо свечеряването. Да кажем е много добре настроено.
Като екстри моята се води, че сензора за светлина е с възможност за разпознаване на тунели, ако това има значение. И заради това не ми е палила фаровете ако мина под мост, който да хвърли сянка на колата. Е, правила го е няколко пъти, ама е било на границата на сумрака, преди да запали фаровете, но никога не го е правило в 14 часа на припек.
Отговори

KODI80 снимка KODI80 31 август 2017 - 08:23

 BOz, на 30 август 2017 - 22:11, каза:


За фаровете - при мен се държат доста адекватно. Дори леко закъснява на моменти, спрямо свечеряването. Да кажем е много добре настроено.
Като екстри моята се води, че сензора за светлина е с възможност за разпознаване на тунели, ако това има значение. И заради това не ми е палила фаровете ако мина под мост, който да хвърли сянка на колата. Е, правила го е няколко пъти, ама е било на границата на сумрака, преди да запали фаровете, но никога не го е правило в 14 часа на припек.


Това е интересно и нещо от което аз се оплаквам - постоянното светване на фаровете в 14 ч на припек след като мина под някой мост.
Как го провери сензора с каква настройка е?
Въобще може ли да му се въздейства за да не толкова чувствителен сензора?

Вчера забелязах, че едната ми светлина на регистрационният номер е изгоряла - /мисля, че някой бе пробвал да бъде заменена със LED светлина/ дали ще я разпознава? Някой правил ли е нововъведения?
Отговори

BOz снимка BOz 31 август 2017 - 22:03

По ВИН ми излиза това:
AUTOMATIC HEADLAMPS WITH TUNNEL DETECTION
Реално са два сензора, един нагоре и един напред. И идеята им е точно това, ако да кажем този нагоре попадне в сянка, а този напред не, то се взема решение, че автомобила минава под нещо, което хвърля сянка и не трябва да пали фарове. Поне според обяснението на тия от ГМ де. :icon_razz2:
Отговори

milenanicki снимка milenanicki 31 август 2017 - 22:32

Да питам при вас как е ако завали дъжд затваря ли ви прозорците и люка автоматично?Днес симулирах дъжд над пр.прозорец но не се затвориха.
Отговори

nikal снимка nikal 01 септември 2017 - 18:23

 KODI80, на 31 август 2017 - 08:23, каза:

Това е интересно и нещо от което аз се оплаквам - постоянното светване на фаровете в 14 ч на припек след като мина под някой мост.
Как го провери сензора с каква настройка е?
Въобще може ли да му се въздейства за да не толкова чувствителен сензора?

Вчера забелязах, че едната ми светлина на регистрационният номер е изгоряла - /мисля, че някой бе пробвал да бъде заменена със LED светлина/ дали ще я разпознава? Някой правил ли е нововъведения?


Виж дали предното стъкло ти е оригинално.Има хора,които след смяна на предно стъкло имат същият проблем.Някой стъкла са със по-висока защита от слънчевите лъчи и това пречи.Между другото пречи и на GPS-те.
Мнението беше редактирано от nikal: 01 септември 2017 - 18:24
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg