Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Opel Astra G 1.6 16v 1999 прекъсва в ниски обороти

Koleto100 снимка Koleto100 14 август 2013 - 10:50

Здравейте колеги,
Искам да споделя следния проблем с моята колата, ОПЕЛ АСТРА G, 1999 г., 1.6 екотек, 16v,101 коня. Колата прекъсва когато поддържам газ, примерно ускорявам до 80 км, няма никакъв проблем, обаче като отпусна лекичко газта с цел да поддържам тази скорост, колата започва да предърпва, това предърпване се усеща по силно на първа, втора скорост, когато лекичко поддържам газ. Колата се държи така и на газ и на бензин, от време на време светва жълтата чек лампа. Обслужена е преди месец, свещи, ремъци, ролки филтри.Мисля тези дни да отида на сервиз, но ако може, някой от вас ако е имал сходен проблем да сподели.
Благодаря предварително!
Отговори

BALKY снимка BALKY 14 август 2013 - 11:24

Звучи ми като ламбда сонда. Щом ти светва и чека, закарай я да й направят една диагностика най-добре.

А на празен ход като е - накъсва ли и като я изфорсираш, падат ли й оборотите плавно и накъсва ли докато падат? И падат ли под нормалните за работа на празен ход?
Отговори

Koleto100 снимка Koleto100 14 август 2013 - 11:46

На празен ход, работи супер, както и като я форсирам....няма прекъсване, когато спра да подавам газ и поддържам обороти на скорост, тогава, предърпва.....мислих да не е от газта, но и на газ и на бензин е еднакво, няма разлика

Звучи ми като ламбда сонда. Щом ти светва и чека, закарай я да й направят една диагностика най-добре.

А на празен ход като е - накъсва ли и като я изфорсираш, падат ли й оборотите плавно и накъсва ли докато падат? И падат ли под нормалните за работа на празен ход?
[/quote]
Мнението беше редактирано от Koleto100: 14 август 2013 - 11:49
Отговори

Koleto100 снимка Koleto100 14 август 2013 - 21:58

Ходих на сервиз, закачиха колата на компютър, ноо не се отчетоха никакви грешки, дори майстора, каза, че двигателя работи супер.....прекъсването е само в движение при леко докосната газ при поддържане на скорот, без значение на коя предавка, на по ниска предавка се усеща повече....пълна мистерия....ако някой е имал сходен проблем нека сподели....
Отговори

sss1971 снимка sss1971 15 август 2013 - 21:15

Колега обърни внимание на следните неща,когато двигателя прекъсва при преходните процеси.Неуплътнени места в смукателната уредба,Дефект в регулирането на празния ход,Дефектен е или неправилно е поставен прекъсвача на пълната газ,Дефект на температурния датчик,Разхерметизирана горивна уредба.
Отговори

Koleto100 снимка Koleto100 16 август 2013 - 08:16

Възможно ли е да е от неправилно поставен ангренажен ремък, в смисъл с едно зъбче напред или назад.....или от слаб акомулатор, защото понякога се случва при палене на колата едвам завърта стартера за да запали....


 sss1971, на 15 август 2013 - 21:15, каза:

Колега обърни внимание на следните неща,когато двигателя прекъсва при преходните процеси.Неуплътнени места в смукателната уредба,Дефект в регулирането на празния ход,Дефектен е или неправилно е поставен прекъсвача на пълната газ,Дефект на температурния датчик,Разхерметизирана горивна уредба.

Мнението беше редактирано от Koleto100: 16 август 2013 - 08:17
Отговори

sss1971 снимка sss1971 16 август 2013 - 11:25

Възможно е когато са ти сменяли ремъка да не е зацепен правилно и от това да не ти пали добре и да прекъсва по време на движение.Ако е от акумулатора ще има само проблем при палене, но не и при движение.
Отговори

Koleto100 снимка Koleto100 23 август 2013 - 08:41

Не е ангренажния ремък, нито и акомулатора. Вече трети майстор сменям, неможем да хванем проблема.
Отговори

детеборе снимка детеборе 23 август 2013 - 08:53

Проблема от преди да я обслужиш ли се е появил или след това ?
Отговори

zandor снимка zandor 23 август 2013 - 10:41

Затапи ЕГР, провери как ти е блок бобината!!!
Повярвай ми мнооого добре знам за какво говоря, проблема съм го борил мноого време с какво ли не!!!
Отговори

AstraaaG снимка AstraaaG 24 юли 2014 - 09:26

Здравейте,от скоро съм собственик на Астра Г и имам същият проблем,само че като по загрее колата и подам газ има едно леко замисляне,не реагира на момента едно забавяне и по същия начин прекъсва когато поддържа някаква скорост.
Възможно ли е да е някое спукано вакумно мъркуче,защото има едно СЪСКАНЕ от дясната страна на всмукателния колектор към купето?! Има едни мъркучета и е тясно не мога лесно да бръкна да проверя да ли е от там да засмуква въздух и да задавя и да прекъсва?!
Отговори

Dimitko_86 снимка Dimitko_86 03 август 2014 - 13:16

Аз имах такъв проблем, сменях свещи пооправи се ама после пак така. И се оказа бобина.
Отговори

DrDevil снимка DrDevil 03 ноември 2014 - 18:45

Имам 1.8 16V и проблема също го има при мен, но само на бензин. При ниски обороти се получава придърпване, като натисна газта на макс придърпва известно време, около секунда две, докато успее да качи малко обороти и чак тогава се форсира свободно нагоре. При шофиране на пета при 105км/ч някъде се появява пак. Падат се около 3100 оборота. Майстори казаха, че сигурно е от ламбда сонда, но не съм сменял, защото карам само на газ.
Отговори

sPeLLBouND снимка sPeLLBouND 09 ноември 2014 - 16:05

Проблема вероятно е от бобина или кабели, ако има такива.
Отговори

Kristian снимка Kristian 09 ноември 2014 - 20:51

И моята астра е същата със същия проблем. Затапих ЕГР клапана и се оправи, но светка чека. Свалих километража и му лепнах една лепенка та като свети да не го виждам. опитай да му откачиш буксата и покарай така та да си сигурен че е от него.
Отговори

shipkolini снимка shipkolini 03 декември 2014 - 20:22

Здравейте колеги, от скоро карам Астра Г 1.6 16V и сутрин когато колата е студена (искам да кажа не е загряла поне до 80 градуса) има много не стабилни обороти. Това става след като премине на газ ( нестабилните обороти) пробвах да сменя стъпковото моторче но ефект няма (или поне не голям) вчера видях, че един датчик които според моите проучвания е датчик високо налягане на климатика. Та този датчик е направо откършен от пластмасовата си части виси на кабела, когато го махна перката отпред се включва непрекъснато а когато го сложа обратно спира ама и при разклащане на кабела с датчика ми мърдат оборотите. Въпросът ми е мислите ли, че ако го сменя този датчик високо налягане на климатика ще ми се оправят ниските обороти на газ.

Благодаря предварително за помоща и съжалявам ако не е трябвало да пиша за това в тази тема.
Отговори

Гостaanngg_* 13 юли 2015 - 13:05

Здравейте колеги! При мен след обслужване се появи следния проблем: При даване на газ на бензин се позамисля и след това се форсира нормално но само в движение , на място няма проблем. След това при опит за поддържане на някаква скорост почва пресецване на автомобила се едно недостига гориво. При подаване на газ няма проблем. Грешки няма. Същото е и на газ. Сменени са свещи, пробвано е снова бобина. Почистен е стъпковия мотор. Няма съскане. Рабои нормално на тихи обороти. Пълна мистерия. Ако някой е решил проблема моля да сподели.Благодаря.
Отговори

dany911 снимка dany911 13 юли 2015 - 14:16

 aanngg, на 13 юли 2015 - 13:05, каза:

Здравейте колеги! При мен след обслужване се появи следния проблем: При даване на газ на бензин се позамисля и след това се форсира нормално но само в движение , на място няма проблем. След това при опит за поддържане на някаква скорост почва пресецване на автомобила се едно недостига гориво. При подаване на газ няма проблем. Грешки няма. Същото е и на газ. Сменени са свещи, пробвано е снова бобина. Почистен е стъпковия мотор. Няма съскане. Рабои нормално на тихи обороти. Пълна мистерия. Ако някой е решил проблема моля да сподели.Благодаря.


Здравей, трябва да изолираш ЕГР клапана и механично и електронно. Обяснявам какво имам предвид: механично го изолираш като го затапиш/запушиш, след това я свързваш с компютър и програмираш самия борд компютър да не го включва/намира в системата. НЕ се получава само механично да го изолираш!!! Трябва и електронно защото самия ЕГР клапан се контролира от няколко датчика из целия автомобил.

PS. При мен и още няколко колеги се получи и сега автомобилите работят идеално без да има проблем. :)
Отговори

Hristo Mutafov снимка Hristo Mutafov 13 юли 2015 - 18:06

преди да се направи всичко това с егр клапана може да осигури чрез оп-ком на празен ход като зададеш команда на егр да отвори на 100% двигателя трябва да изгасне ако не стане това значи егр е запушен със сажди или е проблемен,ако е запецнал отворен показанията за подаване на гориво (SHORT и LONG TERM FUEL TRIM) ще са на +% (подаване на повече гориво от нормалното)а не близо до нулата (стихиометрична смес 14,7:1).
Отговори

Коцето снимка Коцето 13 юли 2015 - 21:03

Като начало да вземе да си почисти добре дроселната клапа и след това да рови по ЕГР ако няма резултат
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg