Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

Проблем с нова газова

murtvio снимка murtvio 26 април 2008 - 21:26

Здравейте колеги, преди седмица някъде сложих газово на новата ми вектра. Отначало всичко си беше нормално вървеше почти като на бензин и бях много доволен, но вчера както си карах в едно задръстване се чу едно много странно и тъпо издумкване и изведнъш колата угасна. Паля я отново вдигам 2000 оборота без проблем прехвърля на гас и оборотите пак падат и колата гасне без да се влияе от това че натискам педала на гаста. Прехвърлих на бензин с мисълта че ми е свършила гаста, но тази сутрин като заредих и опитах да прехвърля същото, опитах да настроя от испарителя нещо гаста но единственото което постигнах беше да задържа ниските обороти. Сега като я прехвърля на гас държи ниските обороти но подам ли и гас ряско глъхне, а ако подавам гаста плавно и леко оборотите се вдигат. Газовата уредба я сагах при познат в Плевен и по телефона нещо неможахме да се разберем и ми каза или да си дойда на бензин или да пробвам при някой газаджия. Ако имате някакви идеи моля споделете. При обслужането не съм сменял свещи и кабели може ли проблема да идва от там?
Отговори

doolettle снимка doolettle 26 април 2008 - 23:41

проблема ти е за газанализатор, освен ако няма нещо скъсано от гръмването. Сам няма да се оправиш, по-добре иди при някой свестен газаджия.
Отговори

murtvio снимка murtvio 27 април 2008 - 00:35

Няма нищо скъсано и счупено по кутията на въздушния филтър, даже на клапата която ми седи там против гърмежи гумата не се беше отместила както ми обясниха че щяло да стане ако има гърмеж. забелязах също че има и леко прехлъцване в ниските обороти и на бензи сякаш леко прекъсва.
Отговори

Види снимка Види 27 април 2008 - 09:38

Здрасти колега Вчера същия проблем с един Пасат 2.0 115 коня външно може да ти изглежда всичко наред но на Пасата му се беше отпрала една ламарина под дебитомера на въздуха(някой му викат кантар)Ако клапата не е успяла да затвори плътно или да излезе създалото се от гърмежа налягане.Ние го оправихме без пари направих дупки,резба,болтове и т.н. Нали се сещаш.Но има вероятност да е изкривена оста на дебитомера или да е счупено нещо друго там тогава лошо.Така че погледни там по обстойно.Успех дано се разминеш леко т.е. без пари.Надявам се да съм ти бил полезен
Отговори

murtvio снимка murtvio 27 април 2008 - 10:17

И аз си мислех за нещо такова но, когато я прехвърля на бензин си върви почти перфектно ако не броя съвсем лекото заглъхване в ниските(от 750 до към 1000). възможно ли е да е издумкало някъде и на бензин да си върви а на газ да глъхне.
Отговори

doolettle снимка doolettle 27 април 2008 - 11:54

имах в предвид, че може да има накъсан маркуч или въздуховод, прецакана мембрана в изпаритела(но те по рядко се късат) или някой откачен вакум. Свали дебитомера и го огледай внимателно и провери дали свободно се движи. Ако вс е ОК развий винта за чувствителността на изпаритела и тройника с по 2 оборота. Ще харчи повече но няма да гърми поне докато я закараш на газанализатор.
Отговори

Види снимка Види 27 април 2008 - 12:22

Това че и на бензин не е добре ми говори за подобен проблем (като Пасата).А за гърменето повечето майстори казват:бедна смес,лоши кабели,свещи капачка.Провери си тези неща и мисля че ще караш без проблеми.Също е много важно каква клапа и това дето изпуска(онова с гумата) дали са направени грамотно сега има много хубави(работят перф).Само клапа около 30лв, има и комбинирано с плочката около 65лв
Отговори

murtvio снимка murtvio 27 април 2008 - 18:59

Оправих го колеги :) Беше едно като пръстенче на плочката за гаста което я разпръсква. Беше паднало защото беше захванато само като беше чукнато на две места с център. Сега го залепих с лепило за желязо и всичко е ОК мерси за всички мнения по темата. Само немога да разбера защо остава това леко заглъхване в ниските обороти на бензин. Ще взема да сменя свещите и кабелите защото и без това не ми изглеждат много добре.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg