Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Колата гасне в движение

Kristchan снимка Kristchan 25 февруари 2010 - 19:26

Колеги,

Вече за 3-ти път този месец както си карам градско с 50-60 колата изгасва в движение. Няма придърпване, просто таблото светва като коледна елха, оборотите съответно падат и трябва да я запаля отново.

Какво става?
Мнението беше редактирано от Kristchan: 25 февруари 2010 - 19:30
Отговори

sume снимка sume 25 февруари 2010 - 19:43

При мен такова поведение беше свързано с имобилаизера,свети ли чек-а.Би трябвало да има грешка.
Отговори

Kristchan снимка Kristchan 26 февруари 2010 - 09:53

Ще взема да й направя диагностика за да видя какви грешки дава евентуално..
Отговори

dimitop снимка dimitop 26 февруари 2010 - 11:50

И при мен така.Паля и на 500-600 метра след като съм потеглил колата гасне.Не дава никакви грешки.Паля отново и стигам до работа с леки претрисания на двигателя.На връщане нямам проблеми.И така вече няколко пъти.
Ходих на майстор,сменихме за сега свещи и горивен филтър-който беше доста зле.Сега съм в пробен период
:mhihi:
Отговори

pomeoo снимка pomeoo 26 февруари 2010 - 12:58

И аз едно време с Астричката имах същите проблеми... (C14SE)
Закарах я на майстор направиха и диагностика и излезе ламбда сонда. Но така и не я смених тая сонда, а продадох колата!
Отговори

Kristchan снимка Kristchan 26 февруари 2010 - 14:14

Ще я проверя, мерси.

 pomeoo, на 26 Feb 2010, 12:58, каза:

И аз едно време с Астричката имах същите проблеми... (C14SE)
Закарах я на майстор направиха и диагностика и излезе ланда сонда. Но така и не я смених тая сонда, а продадох колата!
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 26 февруари 2010 - 17:26

Интересното е кое е причината за загасване в случая . Дали причината е недостиг на гориво и или искрата. Аз мисля, че е искрата. Датчик на коляновия вал или връзката към него е хубаво да се провери. А загасването става и на равен терен , нали ? Дори и да не е минала колата през дупка ?
Отговори

iwanov снимка iwanov 26 февруари 2010 - 17:43

Съгласен съм с Явор, провери и кабелите.
Отговори

Kristchan снимка Kristchan 01 март 2010 - 11:04

Да, прави го на всякакъв терен..

 javor_bg, на 26 Feb 2010, 17:26, каза:

Интересното е кое е причината за загасване в случая . Дали причината е недостиг на гориво и или искрата. Аз мисля, че е искрата. Датчик на коляновия вал или връзката към него е хубаво да се провери. А загасването става и на равен терен , нали ? Дори и да не е минала колата през дупка ?


Ще проверя, мерси.

 iwanov, на 26 Feb 2010, 17:43, каза:

Съгласен съм с Явор, провери и кабелите.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg