Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

ламбда сонда или свещи ?

Georgi Staikov снимка Georgi Staikov 22 април 2010 - 18:58

Здр-те колеги, имам малко стренен проблем така.. колицата е вектра х18хе-1 всичко започна преди 2-3 месеца карам си и изведнъж светна лампата за чека на двигатела след малко си изгасна покарах си пак половин час и отново светна, след това в подъжение на 2 месеца взе да става по често. Когато светне лампата колата започва да се тресе държи си 800 об. но се тресе изгасне ли лампата всичко става ок, усеща се се едно си с 3 цилиндъра.. Купих си нови свещи (старите бяха НГК БКР6ЕК, новите са НГК БКР5ЕК) карах седмица всичко си беще ок, викам си супер за 40 лв се разминах. Да ама не пак си светка лампичката и тресенето се появява след секунда. След 2500-3000 оборота не се чувства много , може би по бавно ускорява...

Поздрави !!!
Отговори

ogytonchev снимка ogytonchev 23 април 2010 - 07:31

щом ти е светнала чек лампата задължително отиди на диагностика, при всички положения компютърът е регистрирал някаква грешка, която ще може да се прочете
Отговори

Georgi Staikov снимка Georgi Staikov 23 април 2010 - 17:46

днеска огледах ламбдата и забелязах, че се стича масло по кабела и влиза най-вероятно вътре в нея :newsm05_41: Дали това масълце влиза в нея и бърка работата ???

П.П Има ли начин да се почисти с нещо ? И ако я сваля четох по форума, че се завива с специална смаска (топло-проводима) от каде мога да си взема такава ?
Отговори

VanVan снимка VanVan 23 април 2010 - 18:24

Колега иди направи някъде една диагностика - не струва много, дори по форума ако се поразпиташ, ще намериш колеги от клуба, които може и без пари да ти го направят.

Като видиш грешката, ще си отговориш на доста въпроси.

П.С. Не искам да те плаша, но тея коли с тоя мотор имат дефектни ЕКУ-та... В най-лошия случай ще овиснеш със около 1500 лева (в официален сервиз)...

П.С.2. Всекакви смазки, греси, антифризи и т.н. се отразяват доста и дори са фатални за някои ламбди сонди!
Мнението беше редактирано от VanVan: 23 април 2010 - 18:27
Отговори

Georgi Staikov снимка Georgi Staikov 23 април 2010 - 18:58

е колега всичките ли са с дефектни Еку-та... съмнявам се ...
Проблема не е в парите за диагностиката просто не ми е останало време
Отговори

blagom снимка blagom 25 април 2010 - 11:21

общо взето всички минават през смяна на компа. проблема е в мястото където са го шибнали. аз минах през тази процедура - взех втора употреба, изкара 1 месец и след това минах с нов от официален дилър.....за информация сумата не е 1500 а 2700. само че по толкова информация не може да се каже че при теб компа е виновен. поне тествай с кламера коя грешка ще ти изпише. иначе така с гадаене нищо не става.
Отговори

Shades снимка Shades 25 април 2010 - 13:02

Жоре, ако дойдеш довечера на срещата, печелиш бонус - диагностика в удобно за теб време. Като изкараме грешките ще ти е много по-лесно да локализираш проблема :manta:
Отговори

Georgi Staikov снимка Georgi Staikov 26 април 2010 - 17:47

с кламера не става това е х1. А за срещата еи сега отварчм форума явно вече е минала ....
Относно компа самнявам се тои да е згафил работите ламбдада си е заминала. Още не сам правил диагносктика, имам един китаиски кабел 3 дена се ма4а да го наглася ама нещо не става работата.

Някои сменял ли е такава ламбда сонда гледах по нета, че е савместима само с х20хев. По ибеи.ко ценага е около 60 паунда.
Бях писал по-нагоре по темата или ли вариант да се почисти, защото явно си пиива леко масалце
Отговори

Navi62 снимка Navi62 26 април 2010 - 21:48

Колега, ако двигателя ти е този от профила [X18XE1],то диагностика с кламер става.
Отговори

blagom снимка blagom 27 април 2010 - 07:55

аз пък ще ти кажа, че на мен не ми прилича на проблемна ламбда. и да, с кламера става - 5 и 6 пин.
аз преди да направя диагностика не бих купувал каквото и да било
Отговори

tim снимка tim 27 април 2010 - 11:09

Скоро сменях ламбда на х18хе -от 240 до 340 струва.Симптомите описани от теб нямат нищо общо с ламбдата.
Отговори

Georgi Staikov снимка Georgi Staikov 27 април 2010 - 19:01

а разход 18,4 градско (Пловдив) как ви се вижда
тресе от 800-3000 оборота, бавно ускорение
Отговори

Georgi Staikov снимка Georgi Staikov 27 април 2010 - 19:51

navi62 Мерси колега диагностиката стана за 5 мин Поздрави
така кодовете са следните
351
131
135
Отговори

tim снимка tim 27 април 2010 - 19:58

За разхода може,но тресенето едва ли.Най-лесно откачи буксата на сондата и покарай така, но едва ли е от сондата.

0351 Неизправно запалване. Цилиндър 1,P0131 Ламбда сонда. Диапазон
P0135 Подгряване на ламбда сонда. Високо напрежение
Мнението беше редактирано от tim: 27 април 2010 - 20:01
Отговори

Georgi Staikov снимка Georgi Staikov 27 април 2010 - 19:59

P0351 Ignition malfunction cyl.1 C-14
P0131 O2 Sensor Range/Performance C-26
P0135 O2 Sensor Heating Voltage High C-25

И все пак познах за ламбдата, някои може ли да ми обясни на български обаче
Мнението беше редактирано от Georgi Staikov: 27 април 2010 - 20:00
Отговори

Navi62 снимка Navi62 27 април 2010 - 20:28

Р0131 Ниско напрежение във веригата на датчика за кислород  [ламбда сондата]

Р0135 Неизправност във веригата за отопление на датчика за кислород [ламбда сондата]

Р0351 Неизправност в първичната/вторичната верига на бобината на запалване 
Отговори

Georgi Staikov снимка Georgi Staikov 27 април 2010 - 20:37

351 не ме притеснява даже мисля, че вината е моя... Понякога пускам ключа малко преди да запали (по енерция) след това когато въртя на ново все едно се е задавила...

относно ламбдата нова ли да е или може да се управи тази? По-нагоре по темата споменах, че се влива масалце в нея най вероятно е от това

П.П Проблема се получава веднага след като запаля или святка или не съотно6ението е 7 святкания от 10 паленета.

Имали вариант да се почисти ?
Отговори

Navi62 снимка Navi62 27 април 2010 - 20:58

Грешките в ламбда сондата ги дава като грешки във веригите,което ме навежда на мисълта че проводниците към сондата не дават добър контакт.Опитаи да почистиш буксата на сондата.
Отговори

blagom снимка blagom 27 април 2010 - 21:07

точно 0351 трябва да те притеснява. отивай във стефанов. тази грешка не е проблем във бобината, а означава че ЕКУ не пуска ток на бобината на 1 цилиндър. при нашият мотор са 4 пинчета - от 1-ви до 4 ти и пуска ток на всеки цилиндър. при мен беше 0354 - наложи се да си сменя ЕКУ-то (2 пъти), но положението беше по -трагично - примерно от 50 пъти палеше веднъж като хората. дано проблема да ти се окаже в кабеляците.
Отговори

Georgi Staikov снимка Georgi Staikov 27 април 2010 - 21:29

утре смятам да проверя тия кабели на ламбдата после ще отка4а минуса за 1-2 мин да видим дали 351 6те се махне .
Като ида при стефанов кво ще ми каже "оо пич еку-то, е ново струва е 2500" аз колата я купих за толкова (Бе6е с десен волан де)

П.П я разкажи малко повече за тич пинчета
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg