Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Проблемс наляга на маслото

Ивчо снимка Ивчо 30 декември 2010 - 11:19

Привет на всички!От както почнаха студовете колата почна да ми прави мизерии.След запалване лампата на маслото и трябват 10-15 секунди за да изгасне,това като е изстинала напълно,самоп като загреее изгася и запаля тогава гасне моментално.Започна да го прави след смяната на масло и маслен филтър,но докато беше над 0-та просто гаснеше 2-3с след запалване на двигателя.Има и теч на масло от картера,ако има значение това.Каква може да е причината????
П.С. Иначе няма никакви забележки към работата на мотор-работи равномерно,държи стабилни обороти на празен ход,не изпушва на масло,сутрин не тропат повдигачи.
Отговори

Delikolev снимка Delikolev 30 декември 2010 - 11:32

Здрасти колега при мен имаше почти същия проблем даже и като си карах колата пак святкаше лампата на маслото и гасне след време апак масло си имам в мотора и накрая се оказа от датчика за маслото като го свалих беше леко пукнат взех си нов и от тогава до сега можеби 2 год. нямам този проблем :devil-smiley-019: дано съм полезен с този коментар :nea:
Отговори

IvanGrigorov снимка IvanGrigorov 30 декември 2010 - 19:34

Може да е от филтър, може да е и от масло. Датчик няма как щом заряла е наред. Според мен си и сипал гъсто масло.
Отговори

Ивчо снимка Ивчо 30 декември 2010 - 23:13

Масло и сипах 10W40 както винаги до сега,май нещата отиват към нова смяна на маслото и филтъра.
Отговори

IvanGrigorov снимка IvanGrigorov 31 декември 2010 - 11:50

Ако си сигурен в маслото пробвай с "марков" филтър.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 31 декември 2010 - 12:01

Едно време баце и аз имах същия мотор. На мен ми правеше тия мизерии от тъпия датчик. Ходих при Турбината и ми го смени за една бира, и всичко се оправи. Виж си също и буксата му отзаде :devil-smiley-019: Маслото от едно и също място и марка ли си взел? А филтъра?
Отговори

Ивчо снимка Ивчо 31 декември 2010 - 17:12

Маслото го взех от точев,на когото има безпрекословно доверие,филтър също го взех от близак човек.Ще започна с нов датчик,ако не е от това ще смена филтър.Ако и тогава проблема остане ще сменям маслото.
Отговори

Ивчо снимка Ивчо 22 януари 2011 - 18:03

Проблема си показа рогцата напълно,лампта за маслото се побърка-почна да НЕ свети когато колата е на контакт.На следващия ден давам контакт светка,паля и след 20-тина секунди чак изгасна,та тия дни ще сменям датчика за налягане на маслото.Все пак ще се оповавам на ръководството за Вектра А и ще направя една профилактика на редукционния клапан за налягане на маслото.
Отговори

IvanGrigorov снимка IvanGrigorov 23 януари 2011 - 00:07

Замери налягане с външен манометър!!! После ако всичко е ОК пий една бира за здраве. Недей пипа маслената помпа, тя не клеясва само се износва. Като я отвориш и видиш че е леко износена ще искаш да я смениш и ето ти главоболие. :drinks:
Отговори

Ивчо снимка Ивчо 23 януари 2011 - 00:46

Какво е нормално налягане при загрял и при студен мотор и с тоя манометър къде да замеря???На мястото на датчика???
Отговори

IvanGrigorov снимка IvanGrigorov 23 януари 2011 - 01:12

Точно там се мери. Иначе като я запалиш трябва да вдигне веднага над 2 атм. примерно около 3.5-4. Това на празен ход. Като загрее е важно да не пада много под 1.5атм.....Ако те интересува "точна" стойност може да се поровиш в аутодата там имаше някакви задания за проверка :dummy: Ако в никой режим не паднеш под 2 атм. значи си е ток мотора :drinks:
Отговори

Ивчо снимка Ивчо 16 март 2013 - 00:02

Понеже колега ме попита на Л.С. оказа се проблема в датчика.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg