Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to София

Шопи към Дракон-а... 6:30ч. Лукойл Църна Маца! 7:00ч. тръгване!

Тази тема е заключена « Prev

Емо Ангелийн снимка Емо Ангелийн 05 юни 2011 - 17:13

[notice]
ДАТА 02.07.2011г.

Сборен Пункт - ЛУКОЙЛ - Църна Маца - 06:30ч.

Лукойла се намира на автомагистрала Тракия след Караулката посока Пловдив!

Публикувано изображение

Тръгване от бензиностанцията в 07:00ч точно! Моля всеки колега да се постарае да тръгне на време ако желае да кара в колоната.

Разтоянието от София до с.Калояново /пистата/ е 150км. Очакваното пристигане на колоната там е към 09:00ч.

Ще има водещ автомобил който ще има грижата да държи колоната в стегнат вид със скорост около 100/110км.ч. Моля всички шофьори желаещи да бъдат част от това да бъдат отговорни, разумни и при необходимост да подпомагат безпроблемното придвижване на автомобилите по магистралата.

Много важно, да се спазва реда в колоната! Който както се е подредил и е тръгнал, трябва така да стигне на пистата (изключвам непредвидени ситуации). Състезанията ще се проведат на пистата! - До там който иска в колоната се закача за задния номер на колата пред него и не се опитва да мине 2 коли напред за да покаже колко е гъзар и колко е бърз.

Хора който се опитват да стигнат на по-предни позиции, изпреварвайки колегата пред себе си ще бъдат публично порицани на пистата!

Миналата година го постигнахме, смятам че тая година сме порастнали и ще е още по-добре!

Моля да се спазват правилата за движение по-пътищата и нашия клуб да служи за пример!

[/notice]
Мнението беше редактирано от Liubeznia: 26 юни 2011 - 21:58
Причина за редактиране:: Това мнение подлежи на промяна.
Отговори

Eltoro снимка Eltoro 05 юни 2011 - 18:55

Ми аз незнам още дали ще съм с Астрата,ма може заедно.Кой иска да пътува в колона от София,да заповяда с нас!
Отговори

Globe снимка Globe 05 юни 2011 - 19:16

1000000000% съм там ! миналата година не беше зле.. като часово време.. 7? може и в 6:30 да се тръгне с оглед на това ,че като кажем 7.. се тръгва по-късно :)
Отговори

ulieliadi снимка ulieliadi 05 юни 2011 - 20:02

Айде организирайте се по-бързо та да можем и ние да се влеем в джамбурето :newsm05_41:

И между другото миналата година имаше много сериозна организация, с радиостанции и инструктаж , а тази нещо се мотаете :smile3560:
Отговори

besnik снимка besnik 05 юни 2011 - 21:11

 Eltoro, на 05 юни 2011 - 18:55, каза:

Ми аз незнам още дали ще съм с Астрата,ма може заедно.Кой иска да пътува в колона от София,да заповяда с нас!




Ще си в колоната ще те паркирам в комбито с Астрата комплект :kinggrin:
Отговори

Емо Ангелийн снимка Емо Ангелийн 05 юни 2011 - 21:19

6:30 след Црна Маца на Лукойла, кафе до 6:45 и старт със скорост 100-120 km/h май е добре, а....и без изпредварване...навити?!?
Отговори

SOLEX снимка SOLEX 05 юни 2011 - 21:21

Емо ти няма ли да караш?
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 05 юни 2011 - 22:02

Тръгването от София е хубаво да е както последните години, също така нещата трябва да са сериозно организирани защото това е най-голямата група която пътува натам. Скорост от 120км/ч е прекалено много ако искаме да пътуваме в колона...

Трябва отново някой да води и друг да обира отзад ако искаме да се получи нещо готино, а не както на моменти по-миналата година да се движа със 170км/ч и да се чудя защо не мога да настигна никого.

И отново да напомня: спазвайте правилата за движение и нека бъдем за пример!
Отговори

Емо Ангелийн снимка Емо Ангелийн 05 юни 2011 - 22:10

 SOLEX, на 05 юни 2011 - 21:21, каза:

Емо ти няма ли да караш?

Ще...

 Liubeznia, на 05 юни 2011 - 22:02, каза:



Да де....ако тва дет написах се приеме като правило (без изпредварвания и скорост до 120), мисля, че ще е стегната колона...пък но който му се кара, газ в лявото и не е с колоната...или газ на пистата...що не?
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 05 юни 2011 - 22:18

Миналата година Жоро кара с 100 км и беше перфектно незнам отзад как е било но аз бях 4 или 5 кола и си беше доста добре!Имаше и мазохисти с бързи коли но няма как..
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 05 юни 2011 - 22:25

Дата - 2 Юли 2011г.

Сборен пункт - Лукойла на Цариградско шосе, веднага след Караулката, посока Пловдив.

Тръгване - 7:00 часа

Моят апел към всички пътуващи е за повече внимание, търпение и колегиално отношение на пътя! Нека бъдем за пример, а не за посмешище! Да бъде празник за всички!

Миналата година Жоро се справи супер с воденето на колоната. Скоростта беше около 100-120 км.ч.


Ето как изглеждаше миналата година тръгването ни :

Публикувано изображение Публикувано изображение

Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от IvailoM: 05 юни 2011 - 22:44
Отговори

Ex7r3m1s7a снимка Ex7r3m1s7a 05 юни 2011 - 23:02

Както каза Лъчко, по стар български обичай винаги се тръгва по късно от уреченият час, така че 6:30 смятам че е идеално. Също така смятам, че Ивайло е прав по повод водача на колоната от миналогодишното пътуване, а именно Жоро. Той доказа, че го бива за тази работа, а и най малкото е един от ветераните между нас и това е знак за уважение спрямо него.

Относно връзката или иначе казано радиостанциите, тази година някой ако има възможност ще е хубаво да осигури. Аз миналата година намерих двечки обаче слаби и на по голямо разстояние нищо не се получаваше.

И не на последно място, мисля че трябва тази година някой сериозно да се организира за по детайлно заснемане на пътуването. Лично аз бих се ангажирал, въпроса е че нямам нужната за целта камера. Доста се замислям дали до събора да не взема една на изплащане, но не разчитам на това. Този който би приел това предизвикателство, трябва добре да се подготви откъм разучаване на места по пътя за добро заснемане и т.н. Абе с две думи идеята ми е да се натрупа доста видео материал и след това да се зглоби в едно наистина красиво клипче.


Благодаря Ви за вниманието :icon_wink2:
Мнението беше редактирано от Ex7r3m1s7a: 05 юни 2011 - 23:04
Отговори

s7ifl3r снимка s7ifl3r 06 юни 2011 - 06:56

Миналата година наистина колоната беше доста стегната и Жоро се справи чудесно с воденето на колоната, но скороста беше адски непостоянна...аз толкова спирачки и газ до сега не бях давал...На няколко пъти за малко да влезна в багажника на някой колега пред мен.Предполагам за това е имало причина и от забавящи се коли... :newsm05_41:
Мнението беше редактирано от s7ifl3r: 06 юни 2011 - 06:57
Отговори

gadjo_1978 снимка gadjo_1978 06 юни 2011 - 08:45

 s7ifl3r, на 06 юни 2011 - 06:56, каза:

Миналата година наистина колоната беше доста стегната и Жоро се справи чудесно с воденето на колоната, но скороста беше адски непостоянна...аз толкова спирачки и газ до сега не бях давал...На няколко пъти за малко да влезна в багажника на някой колега пред мен.Предполагам за това е имало причина и от забавящи се коли... :newsm05_41:

Ти понеже караше в колоната :biggrin:
Отговори

Жоро снимка Жоро 06 юни 2011 - 09:42

 Ex7r3m1s7a, на 05 юни 2011 - 23:02, каза:

1. Както каза Лъчко, по стар български обичай винаги се тръгва по късно от уреченият час, така че 6:30 смятам че е идеално.

2. Относно връзката или иначе казано радиостанциите, тази година някой ако има възможност ще е хубаво да осигури. Аз миналата година намерих двечки обаче слаби и на по голямо разстояние нищо не се получаваше.

3. И не на последно място, мисля че трябва тази година някой сериозно да се организира за по детайлно заснемане на пътуването. Лично аз бих се ангажирал, въпроса е че нямам нужната за целта камера. Доста се замислям дали до събора да не взема една на изплащане, но не разчитам на това. Този който би приел това предизвикателство, трябва добре да се подготви откъм разучаване на места по пътя за добро заснемане и т.н. Абе с две думи идеята ми е да се натрупа доста видео материал и след това да се зглоби в едно наистина красиво клипче.

1. Да и аз така мисля, трябва да има малко по-голяма сериозност при тръгването! т.е. като се каже, че тръгваме в 7, да се съберем и да си купим кафе в 6,30ч, а не да кажем еми ей го пристигнах там в 7, ама я да си взема кафе и да п**ам...

2. Да станциите са проблем, не съм запознат дали има по-широкообхватни, но тея вопще не сме ги ползвали!!! Като тръгна колоната и те загубиха обхват! Според мен трябва да се търси или нещо по-добро, или някой да предостави за пътуването 2 мобилни карти дет говорят за без пар междъ тях си и така, да се потдържа втъзка. Че миналата година беше едно набиране, със Sparx сме държали връзка само по мобилните...

3. Да това също е така, трябва някой със хубаво фото, да направи повече и качествени снимки, че миналата година снимките бяха малко оскъдни. Трябва бърз фотоапарат, дет да може да прави повечко и по-чести снимки за да се хване колоната. Че миналата година на едната снимка се вижда колоната на 100м и следващата снимка са последните коли...

 s7ifl3r, на 06 юни 2011 - 06:56, каза:

...но скороста беше адски непостоянна...аз толкова спирачки и газ до сега не бях давал...На няколко пъти за малко да влезна в багажника на някой колега пред мен. Предполагам за това е имало причина и от забавящи се коли... :newsm05_41:
Лошото е че няма как скоростта да стане по-постоянна, защото се разбрахме да караме със 120, но аз тая скорост съм я стигал само 1-2 пъти и то на много равно. В следващия момент като звънна на Sparx той казва да намалям, защото има дупки от по 100м и той е на 2-3км назад. Тогава скороста ми падаше до 70 за да събера колонат. И когато Sparx каже че почва да се събира и започвам да ускорявам. Аз го наблюдавах това и отпред. Имаше хора дет при скорост 100 оставяха дупки от по 50 метра и това говоря за началото на колоната, защото назад не виждах...
Незная дали това е продиктувано от страх или от икономия но според мен може да си дадем малко зор и да догоним предния, било то и с връщане на предавка. Няма да се охарчим чак толкова...
Мнението беше редактирано от Жоро: 06 юни 2011 - 09:43
Отговори

Ex7r3m1s7a снимка Ex7r3m1s7a 06 юни 2011 - 09:47

Евала Жорка ГОУУУЕМ СИ :mhihi:


Това за картите не се бях сетил...... ще пробвам да потърся нещо :unsure:
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 06 юни 2011 - 09:49

Много си прав Жоре, може би точно защото се получава някакво разкъсване е по-хубаво първата /водещата кола /ти// да забие някаква по-бавна скорост за да може всички отзад да следват плътно и да не се получават разкъсвания. Щото ти после като ускориш към 120км/ч и някой отзад докато си настройва радиото или зяпа планината изостава и се получава Тур Дьо Франс... особенно както през Юли всички турски гастарбайтери се прибират и е лудница.

Ако всички са съгласни с час за тръгване 07:00ч. и събиране 06:30ч. за да може който иска да ходи до кенефа, да пие кафе или да си покаже новите пръскалки ще обявя всичко в заглавието и първото мнение на Емо с големи букви.
Отговори

s7ifl3r снимка s7ifl3r 06 юни 2011 - 09:55

 Liubeznia, на 06 юни 2011 - 09:49, каза:



И ти и Жоро сте много прави! Аз предлагам тази година да има и 2-3 коли вътре в колоната който също да помагат. :20ashley_results:
Отговори

Емо Ангелийн снимка Емо Ангелийн 06 юни 2011 - 09:57

 Liubeznia, на 06 юни 2011 - 09:49, каза:

час за тръгване 07:00ч. и събиране 06:30ч.
:thu: ...и скорост на първата кола....?!?
Отговори

mileff снимка mileff 06 юни 2011 - 09:59

Тази година може да пътувам с колоната, така че ако това се случи... мога да заема няколко стратегически места за снимки по пътя. Още не съм го решил, но е вариант.
Отговори
Тази тема е заключена « Prev
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg