Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

Съвет за свещи при ГУ ?

Alexy снимка Alexy 24 февруари 2012 - 11:33

Колеги,
искам съвет, трябваще да сменям свещите след като купих колата. И уж ме посъветваха да взема еднополюсни тъй като съм бил с ГУ.
Само че нещо на газ не ми харесва как се държи още повече при палене.
От двуполюсни Bosch Super Plus, минах на еднополюсни EGK.
Има ли нещо вярно в това с едно и двуполюсните .... ?

И ако може да ми препоръчате някакви
Колата е Opel Zafira 1.6 2003 бензин 74kw Z16XE с BRC flying

преди на форда му сложиш NGK Laser Platinum дават ги уж за 100 000км и бях много доволен с тях.
и си ги бях поръчал от ebay England, така че ако трябва отново ще си поръчам за Опела от там...

Благодаря предварително поздрави
Мнението беше редактирано от Alexy: 24 февруари 2012 - 11:35
Отговори

barezz снимка barezz 24 февруари 2012 - 11:58

Има доста теми по въпроса, виж например тук http://www.opelclub....pic=57641&st=20
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 24 февруари 2012 - 12:04

слагаш свещи по каталог каквито дават .и смяна на 15 хил км
Отговори

oci снимка oci 24 февруари 2012 - 14:00

 TOTTI868, на 24 февруари 2012 - 12:04, каза:

и смяна на 15 хил км


Направо всеки път като пълниш догоре резервоара, сменяй и свещите. Гумите задължително се сменят с ароматизатора :Topic-is-closed-bg:

ПП Сложи каквото дават по каталог :icon_wink2:
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 24 февруари 2012 - 14:05

 oci, на 24 февруари 2012 - 14:00, каза:

Направо всеки път като пълниш догоре резервоара, сменяй и свещите. Гумите задължително се сменят с ароматизатора :Topic-is-closed-bg:

ПП Сложи каквото дават по каталог :icon_wink2:

Според тебе на колко трябва да се сменят-аз говоря за метан
Отговори

Alexy снимка Alexy 24 февруари 2012 - 15:33

 TOTTI868, на 24 февруари 2012 - 14:05, каза:

Според тебе на колко трябва да се сменят-аз говоря за метан


като гледам http://www.ngkeurope...product-finder/
За петрол дават двуполюсни
за газ еднополюсни

явно такива трябва да са си

Мерси
Отговори

Eltoro снимка Eltoro 24 февруари 2012 - 19:24

 Alexy, на 24 февруари 2012 - 15:33, каза:



Код ДВГ има ли си тая Зафира?Да го напишеш в профилчето.....
Отговори

Alexy снимка Alexy 24 февруари 2012 - 19:44

 Eltoro, на 24 февруари 2012 - 19:24, каза:

Код ДВГ има ли си тая Зафира?Да го напишеш в профилчето.....


Да ще го допиша съжелелявам

Интересно като си купувах, не че споменах че съм на газ но като гледам то направо на тях си пише че са си за газ.
Ще взема да си поръчам от тези които ги дават в каталога:

NGK Laserline Iridium LPG GAS Spark plug
Публикувано изображение

Поздрави
Отговори

^_fenixa_^ снимка ^_fenixa_^ 24 февруари 2012 - 21:24

Не се хапете колеги, оригинални свещи ГМ се сменят на 30к км, ако автомобилът е на газ - 15-20к км. Гумите може и да се сменят преди да изветрее ароматизатора, зависи от шофьора, от състоянието на окачването и 1 000 000 други причини ;) Според мен колегата трябва да си сложи свещи с Каталожен номер и да ги сменя по-начесто! Универсалните неща не винаги са за предпочитане, ако ще и НГК, ако ще и БОШ да е, дори и Шампион да е... По каталог, ако искаш да си караш дълго и безаварийно. Мнението е лично мое, както и на няколко приятели монтьори!
Отговори

npace снимка npace 25 февруари 2012 - 19:58

 ^_fenixa_^, на 24 февруари 2012 - 21:24, каза:

Не се хапете колеги, оригинални свещи ГМ се сменят на 30к км, ако автомобилът е на газ - 15-20к км. Гумите може и да се сменят преди да изветрее ароматизатора, зависи от шофьора, от състоянието на окачването и 1 000 000 други причини ;) Според мен колегата трябва да си сложи свещи с Каталожен номер и да ги сменя по-начесто! Универсалните неща не винаги са за предпочитане, ако ще и НГК, ако ще и БОШ да е, дори и Шампион да е... По каталог, ако искаш да си караш дълго и безаварийно. Мнението е лично мое, както и на няколко приятели монтьори!


Напълно те подкрепям колега!По каталог и никакви еднополюсни или 4-5-100 полюсни.Днес сложих газ на моето возило и смених свещите с такива каквито са ПО КАТАЛОГ.В магазина ми предложиха като си купих газовата да ме "уредят" със свещи за газ и аз отказах.От колата свалих свещи GM 000 което според мен значи че са оригиналните (поправете ме ако греша).

ЛИЧЕН ОПИТ със свещите за газ: Преди 4 години си купих Фиат Браво с 2.0 мАтор и го газифицирах.Сложих "специАнални" свещи "BRISK" за газ и след 1002 км. точно на едната свещ електрода се разпадна и ми счупи ръбчето на клапана -> 1500 кинта отваряне/затваряне и някои други нещица по мотора -> никви "специАнални" свещи повече.Относно смяната на определени километри - да добре е да ги смениш по рано отколкото ги дават за бензин.Все пак не са 100 лева тези свещи а са между 20 и 30 кинта.Относно марката - всички имат ментета и никой не е застрахован.
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 25 февруари 2012 - 20:15

аз лично вече втори път си взимам по каталог БОШ с иридиево покритие и нямам проблем .сменям между 10-15хил км., при положение ,че карам на метан.Когато свещите почват да сдават багажа ,колата започва да попридърпва,което е знак за смяната им.
Мнението беше редактирано от TOTTI868: 25 февруари 2012 - 20:15
Отговори

espero2000 снимка espero2000 25 февруари 2012 - 20:46

Колеги всички твърдите свещи по каталог а самите вие се правите на разбирачи. Свещи по каталог ок мога да ви кажа какви ви ги вадят - свещи с иридиево титаниево платиниево златно сребристо, месингово - вземете се спрете само глупости пишете.

Колегата пита и аз ще му отговоря така както би трябвало а какво ще прави да си троши натам главата негов избор. Тествано от мен и няколко други приятели кое как и защо. На кола която е направена да върви само на бензин и то много колата е форумна няма да споменавам кой и какво - за опел свещите които влиаят върху вървежа и нормалната работа са само 2 марки. ГМ оригинални и техните аналози навсякъде където се предлагат ГМ - демек АЦДЕЛКО. Карана е колата и с денсо менсо иридиум струващи 200 лв чисто нови и прочее и колата умря. Другото е за газта абсолючтно същата работа пак ГМ или ДЕЛКО нишо друго но тук идва момента с полюсите. Газта както повечето знаят е с по голямо октаново число и и трябва доста по силна искра. На кола с газ ако има по каталог 2-3-4 полючсни вземете ги. Ац делко имат свещи които са за метан и са евтини и колата е много по добре. Недейте си разваляйте колите с тия бощ и другите лайна. Караме опели хората си правят свещи нито караме фаувета нито БМВ нито мерцедеси че да слагаме БОШ. Отиди и си купи оригинални от 4.5 до 6-7лв бройката са нема да се изръсите кой знае колко. Колата на газ свещите е хубаво да се сменяват на около 15-20 хил.км - това важи и за запалителната система била тя палци, дистрибуторни капачки и кабели. Това го казвам че е желателно защото намаля разхода а че може и повече това вече всеки го решава. За коли на бензин около 30 хил км най рано могат и повече. Всичко което се смени по рано е с цел оптимизиране на работата на мотора и това е по собствено желание. Дано съм бил ясен. Поздрави!
Отговори

npace снимка npace 27 февруари 2012 - 20:23

 espero2000, на 25 февруари 2012 - 20:46, каза:

Колеги всички твърдите свещи по каталог а самите вие се правите на разбирачи. Свещи по каталог ок мога да ви кажа какви ви ги вадят - свещи с иридиево титаниево платиниево златно сребристо, месингово - вземете се спрете само глупости пишете.

Колегата пита и аз ще му отговоря така както би трябвало а какво ще прави да си троши натам главата негов избор. Тествано от мен и няколко други приятели кое как и защо. На кола която е направена да върви само на бензин и то много колата е форумна няма да споменавам кой и какво - за опел свещите които влиаят върху вървежа и нормалната работа са само 2 марки. ГМ оригинални и техните аналози навсякъде където се предлагат ГМ - демек АЦДЕЛКО. Карана е колата и с денсо менсо иридиум струващи 200 лв чисто нови и прочее и колата умря. Другото е за газта абсолючтно същата работа пак ГМ или ДЕЛКО нишо друго но тук идва момента с полюсите. Газта както повечето знаят е с по голямо октаново число и и трябва доста по силна искра. На кола с газ ако има по каталог 2-3-4 полючсни вземете ги. Ац делко имат свещи които са за метан и са евтини и колата е много по добре. Недейте си разваляйте колите с тия бощ и другите лайна. Караме опели хората си правят свещи нито караме фаувета нито БМВ нито мерцедеси че да слагаме БОШ. Отиди и си купи оригинални от 4.5 до 6-7лв бройката са нема да се изръсите кой знае колко. Колата на газ свещите е хубаво да се сменяват на около 15-20 хил.км - това важи и за запалителната система била тя палци, дистрибуторни капачки и кабели. Това го казвам че е желателно защото намаля разхода а че може и повече това вече всеки го решава. За коли на бензин около 30 хил км най рано могат и повече. Всичко което се смени по рано е с цел оптимизиране на работата на мотора и това е по собствено желание. Дано съм бил ясен. Поздрави!


Лично аз НЕ РАЗБРАХ нищо колега!За или Против си?Предлагаш по каталог или робуваш на марката?Титаниево лайняни или БОШ-о-насрани?Ето ти пример от моя жизнен път и 10 годишен стаж като водач на МПС с марка "ОПЕЛ": 10 години съм пробвал к'во ли не и достигнах до извода че "DENSO" въобще не са за нашата любима марка но с тях съм нямал никакъв проблем.

Последно, какво да си сложи колегата?По каталог или за газ?
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 27 февруари 2012 - 21:23

има по каталог за газ
Отговори

Gena_bs снимка Gena_bs 28 февруари 2012 - 19:45

 TOTTI868, на 27 февруари 2012 - 21:23, каза:

има по каталог за газ

+1
Кратко, точно и ясно! Останалото са градски легенди..
Не разбрах какво толкова има да се умува? Всяка от фирмите, производители на свещи предлага специални за газ, според двигателя.
Отговори

astra1 снимка astra1 28 февруари 2012 - 23:10

Здравейте , ако мога да кажа от моя скромен опит със смяна на 3 филтърни кутии (вследствие на гърмежи), няколко сензора и хиляди реглажи , накрая сложих на принцесата еднополюсни свещи бош които в текдок ги дават за газ като изрично е упоменато да се регулира разстоянието м-ду електродите на 0,7мм ,заводско са на 0,9 , от тогава всички проблеми с гърмежи и придърпване приключиха , проблема с боша е че свършват за около 10к км и започва пак да присецва , а и ги дават смяна на 15к км , но за сметка на това са към 3 кинта парчето , сега съм с беру пак за газ еднополюсни , дават ги за 30к км , но са към 20-24кинта , до тук съм минал 10к км и проблем няна .А между другото gm свещите са на бош .


Поздрави!!!!
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 28 февруари 2012 - 23:40

едва ли ти е проблем да сменяш свещите по често. те 4те са 20лв.и аз съм на Бош с иридиево покритие по каталог.сменям като вземе да ми попридърпва след 10-11хиляди км и нямам проблем.
Мнението беше редактирано от TOTTI868: 28 февруари 2012 - 23:41
Отговори

npace снимка npace 01 март 2012 - 09:22

 astra1, на 28 февруари 2012 - 23:10, каза:

Здравейте , ако мога да кажа от моя скромен опит със смяна на 3 филтърни кутии (вследствие на гърмежи), няколко сензора и хиляди реглажи , накрая сложих на принцесата еднополюсни свещи бош които в текдок ги дават за газ като изрично е упоменато да се регулира разстоянието м-ду електродите на 0,7мм ,заводско са на 0,9 , от тогава всички проблеми с гърмежи и придърпване приключиха , проблема с боша е че свършват за около 10к км и започва пак да присецва , а и ги дават смяна на 15к км , но за сметка на това са към 3 кинта парчето , сега съм с беру пак за газ еднополюсни , дават ги за 30к км , но са към 20-24кинта , до тук съм минал 10к км и проблем няна .А между другото gm свещите са на бош .


Поздрави!!!!


Няколко сензора - наколко стотин лева.
Хиляда реглажа - десет хиляди лева.
3 филтърни кутии - 30 лева.

Дотук сметката ти е няколко газови инжекциона BRC x 1500 лв.Ти ми обясни що си минал по трънливата пътека без екскурзовод....После ми обяснявай за свещи за газ.
Отговори

Jang1r снимка Jang1r 03 март 2012 - 23:05

X16LET го карам със свещи БМВ(производство на Бош) купувани от дилър.БМВто и то си е с дилърски свещи(производство на NJK)...и 2те се карат на газ и NJKто и Боша са двуполюсни...проблеми няма.Междуполюсото разстояние е 0,9 и на 2те коли.Гърмежи и придърпвания няма!
Отговори

astra1 снимка astra1 04 март 2012 - 00:14

 npace, на 01 март 2012 - 09:22, каза:

Няколко сензора - наколко стотин лева.
Хиляда реглажа - десет хиляди лева.
3 филтърни кутии - 30 лева.

Дотук сметката ти е няколко газови инжекциона BRC x 1500 лв.Ти ми обясни що си минал по трънливата пътека без екскурзовод....После ми обяснявай за свещи за газ.


Здравей колега ще се опитам да ти отговоря изчерпателно

Няколко сензора -150лв , бяха извън параметри
хиляди реглажи -0лв , просто това ми е работата диагностик съм
3 кутии -10лв има и извън бг

А доколкото инжекционите , пределно ясно ми е за какво става дума със и без г.и. и не виждам проблем на x16xel работата със обикновенна газова уредба ,както и на които и да е двигател със съответните особености и добавки при монтажа , а относно свещите много по големи умове от нас одавна са намерили най подходящите за интервенции по двигателите на газ , просто съм пропуснал това условие при монтажа.

Поздрави!!!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg