Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Смяна на ангренажен ремък

Saladin6 снимка Saladin6 02 юли 2022 - 10:35

Здравейте колеги, смениха на Опела заедно двата ремъка в сервиз. Външния е на една ролка само.Вътрешният е с 3 ролки. Двигателят е двувалов 16 v. Въпросът ми е много ли е 200 лв за труда по смяната им?
Не имало никакви допълнителни усложнения и технически проблеми по смяната. Стандартна смяна.
Отговори

Коцето снимка Коцето 02 юли 2022 - 11:38

И са много и са малко! еднозначен отговор няма. Колко струва казва сервиза и ако не ти харесва отиваш в друг сервиз или при приятел.
Аз лично предпочитам сервиза да е точен и да работи качествено отколкото да разпитвам за цени, това обаче си е мое схващане за поддръжка на автомобила. За доста години съм се убедил че винаги евтиното излиза скъпо, обратното обаче не е сигурно особено в БГ.
Отговори

Saladin6 снимка Saladin6 08 юли 2022 - 09:45

Само още един въпрос ми стана интересно, при смяната на ангренажният ремък трябва ли да се смъкне изцяло и пистовият ремък. Той е свързан към динамоно хидравликата, компресора, но трябва ли изцяло да се смъкне за да може да се смени ангренажният ремък? Ако е така се плаща като отделна услуга, но ако се смъква изцяло за да се смъкне и вътрешният ремък значи влиза в цената за смяна на ангренажният. Въпросът е като сменя ангренажният ремък, налага ли се изцяло демонтиране на пистовият?
И вече когато някой колега ми отговори на този въпрос, ще се види дали цената по труда е била много.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 08 юли 2022 - 10:10

Естествено че се сваля и пистовия ремък. Пистовия е опънат от една ролка с пружина или опънат чрез динамото. Елементарно се сваля пистовия.
Отговори

Saladin6 снимка Saladin6 08 юли 2022 - 11:05

 JorkataG, на 08 юли 2022 - 10:10, каза:

Естествено че се сваля и пистовия ремък. Пистовия е опънат от една ролка с пружина или опънат чрез динамото. Елементарно се сваля пистовия.


Значи при положение че е сменен ангренажният ремък, не би трябвало да се таксува и за смяната на пистовия, защото и той се смъква изцяло също. Не е само откъм динамото, компресора и въпросната ролка да се разкача. А изцяло се смъква щом се сменя ангренажният.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 08 юли 2022 - 11:17

Преди три години за работа, да ми сменят ангренаж+водна помпа+ролката/това се сменя винаги/ ми взеха 100 кинта. Всеки си определя цената сам. Въпроса ми обаче е друг. Колата върви и пали без проблем?

Малко страничен коментар относно действията в сервизите. Тия 200 кинта не са 200 а повече. Разликата идва от други неща, НО заплати, наеми и печалбата за собственика естествено. И той кара де БМВ, де Мерцедес. Па и чаветата искат електро тротинетка, айфон.
Отговори

vitty снимка vitty 08 юли 2022 - 15:56

 Saladin6, на 08 юли 2022 - 11:05, каза:

Значи при положение че е сменен ангренажният ремък, не би трябвало да се таксува и за смяната на пистовия, защото и той се смъква изцяло също....

Обикновено труда се калкулира на час. Да речем определили са си 50 лв. за 1 час труд. По сервизна нота смяната на ангренажен комплект е 4 часа и ти калкулират 200 лв. Те за да го сменят искат-не искат трябва да свалят аксесоарния, което е включено във времето от сервизната нота. От друга страна времето и да е по-малко или повече, няма нито да ти върнат ресто, нито да ти искат повече пари. При мен досега такава е практиката. Във фактурата никъде няма труд за смяна на аксесоарен ремък, а само за ангренажен + ролки. Това е последната ми фактура за такава смяна:

https://prikachi.net...672372341_n.jpg

ПП. Слагам линк, понеже "Не Ви е позволено да използвате това разширение за картинки в този форум". :confused:

ПП2. Иначе твоя случай ми прилича малко на един магазин за масла, дето дава безплатна смяна в техен сервиз, но там взимат 25 лв. за сваляне на кората под мотора. Ако мине, тарикати :loser:
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 08 юли 2022 - 16:52

Колега ползвай Този сайт за качване,като ползваш втората опция.
Отговори

k opel e снимка k opel e 08 юли 2022 - 19:08

 Saladin6, на 08 юли 2022 - 09:45, каза:

Само още един въпрос ми стана интересно, при смяната на ангренажният ремък трябва ли да се смъкне изцяло и пистовият ремък. Той е свързан към динамоно хидравликата, компресора, но трябва ли изцяло да се смъкне за да може да се смени ангренажният ремък? Ако е така се плаща като отделна услуга, но ако се смъква изцяло за да се смъкне и вътрешният ремък значи влиза в цената за смяна на ангренажният. Въпросът е като сменя ангренажният ремък, налага ли се изцяло демонтиране на пистовият?
И вече когато някой колега ми отговори на този въпрос, ще се види дали цената по труда е била много.

Прав си! Съпътващата операция не се плаща. Ако се сменя само ангренажен ремък се смятат съпътващите операции. Сваляне на гума, сваляне на пистов ремък, сваляне на капаци и други. Дали ще се сложи стария пистов ремък или нов, няма разлика в цената. Ако не съм разбрал какво питаш, може да ти кажа, че смяната на ангренажния ремък е като да си смениш долните гащи. Дали ще събуваш горните не казвам.
Мнението беше редактирано от k opel e: 08 юли 2022 - 19:10
Отговори

sathv снимка sathv 09 юли 2022 - 09:46

Като цяло цената е ниска. Особено ако са ти дали касова бележка. 300 лева струва монтажа на един климатик за не повече от час. Няма място за сравнение.
Отговори

Иван33 снимка Иван33 09 юли 2022 - 13:29

Смяна на ангренажен ремък на B20DTH в официален сервиз е 187.60лв., с отстъпката ми излезе 159,47лв. Цената е от преди година, когато правих обслужването...
Отговори

Saladin6 снимка Saladin6 10 юли 2022 - 08:52

 k opel e, на 08 юли 2022 - 19:08, каза:

Прав си! Съпътващата операция не се плаща. Ако се сменя само ангренажен ремък се смятат съпътващите операции. Сваляне на гума, сваляне на пистов ремък, сваляне на капаци и други. Дали ще се сложи стария пистов ремък или нов, няма разлика в цената. Ако не съм разбрал какво питаш, може да ти кажа, че смяната на ангренажния ремък е като да си смениш долните гащи. Дали ще събуваш горните не казвам.

Добро сравнение. Ако за долните гащи имаш предвид ангренажният ремък разбрах.
Отговори

Saladin6 снимка Saladin6 10 юли 2022 - 09:37

Сещам се за един филм с Дженифър
Лопес "Обратен завой". Там пак има един майстор тарикат и му казва измислена цена и не може да си вземе колата. Като отива вторият път майсторът му е сменил и ауспухът без въобще да е там проблемът. И е започнал да го таксува на ден за престой на колата в сервиза и човекът не може да си вземе колата пак. И на третият път като отива с парите междувременно
майсторът е сложил голяма табела и е обявил колата му за продан. Но става много дълго да го разкавам тук. Заключението е че такива майстори пародии има и в Америка, както и у нас.
Иначе за колегите които питаха, колата си работи перфектно след смяната на ремъците, както и преди това.
А въпросният майстор, питах го след това, колко ще струва ми смени радиаторът на климатикът, за трудът само, пак не можел да каже предварително цена.
Отговори

sathv снимка sathv 10 юли 2022 - 14:28

Трудно е да се каже твърда цена за ремонт на вехт автомобил не поддържан редовно при майстор, който не му знае състоянието. Голяма част от собствениците на стари автомобили се опитват да ги ремонтират сами и като се закучи нещо, търсят майстори да им оправят бакиите. Масово идват със скасани болтове и особено с болтове с опасани глави. С една камара гаражни подобрения и рационализации, като коригирането на щетите често е много по-скъпо от самия стандартен ремонт.
Значи пишете смяна на пистов ремък било елементарно. Да, ама не. Пиналата седмица иде един с рено клио 3 за смяна на ремъка. Вярно, развиваш един болт и ремъка пада. Ама тоя болт е с глава торкс 50. И клиента се опитал да го развие с имбус. Опасал главата и продължил с ремонта. Ползвал секач и хептен окастрил главата на болта. Остави колата и не казва какво е сътворил. И как да му кажа цена предварително? За капак процента на такива несполучливи ремонти на пътя пред блока е голям.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 10 юли 2022 - 15:39

Предварително няма да му казваш. Ще му покажеш резултата от опитите и тогава ще му нарежеш главата на две с цена. Друг път ако не разбира нещо, да не го прави.
Отговори

Saladin6 снимка Saladin6 11 юли 2022 - 09:01

 sathv, на 10 юли 2022 - 14:28, каза:

Трудно е да се каже твърда цена за ремонт на вехт автомобил не поддържан редовно при майстор, който не му знае състоянието. Голяма част от собствениците на стари автомобили се опитват да ги ремонтират сами и като се закучи нещо, търсят майстори да им оправят бакиите. Масово идват със скасани болтове и особено с болтове с опасани глави. С една камара гаражни подобрения и рационализации, като коригирането на щетите често е много по-скъпо от самия стандартен ремонт.
Значи пишете смяна на пистов ремък било елементарно. Да, ама не. Пиналата седмица иде един с рено клио 3 за смяна на ремъка. Вярно, развиваш един болт и ремъка пада. Ама тоя болт е с глава торкс 50. И клиента се опитал да го развие с имбус. Опасал главата и продължил с ремонта. Ползвал секач и хептен окастрил главата на болта. Остави колата и не казва какво е сътворил. И как да му кажа цена предварително? За капак процента на такива несполучливи ремонти на пътя пред блока е голям.


Не знам какво разбираш ти под вехт автомобил, в случая не става дума такъв. И е поддържана само при един майстор.Иначе си прав, че не можеш да кажеш цена за нещо което никога преди не си правил. Как да кажеш колко ще излезе смяната на ангренажен ремък, ако до сега никога не си сменял? И почваш като онзи майстор от филма за който казах, да сменяш ремъка на двигателя. НО за всеки случай смъкваш и ауспухът, и задните амортисьори, за всеки случай...
Мнението беше редактирано от Saladin6: 11 юли 2022 - 09:02
Отговори

ulieliadi снимка ulieliadi 11 юли 2022 - 16:35

Много филми гледаш :biggrin:
Кажи ми сега какъв е тоя сервиз, който не може предварително да ти даде цена за смяна на ангренаж? И защо аджеба ти си оставил колата без да сте се разбрали за цената? Защо също като е поддържана от един майстор, ти отиде при друг?
Болен на креват нали знаеш кво му се прави?
Отговори

Saladin6 снимка Saladin6 13 юли 2022 - 09:42

 ulieliadi, на 11 юли 2022 - 16:35, каза:

Много филми гледаш :biggrin:
Кажи ми сега какъв е тоя сервиз, който не може предварително да ти даде цена за смяна на ангренаж? И защо аджеба ти си оставил колата без да сте се разбрали за цената? Защо също като е поддържана от един майстор, ти отиде при друг?
Болен на креват нали знаеш кво му се прави?


Не ти не разбираш. Само при този майстор съм поддържал колата досега. И ако това има някакво значение трябва да я познава добре колата. Но това не виждам каква връзка има с цената за смяната на ангринажен. Както и това което каза друг колега че като колата не е нова, а по стара едва ли не трябва да се взема по скъпо за обслужването на ремъците.
Отговори

sathv снимка sathv 13 юли 2022 - 11:32

 Saladin6, на 13 юли 2022 - 09:42, каза:

Както и това което каза друг колега че като колата не е нова, а по стара едва ли не трябва да се взема по скъпо за обслужването на ремъците.[/b]

Точно това имах предвид и практика го доказва. Отделно добрите сервизи си имат доволно много работа и вече не приемат за ремонт стари автомобили. Това са проблемни коли с масово преправяни електроники и един куп гаражни рационализации от незнайни "майстори".Силно корозирали болтове и детайли и за капак с много претенциозни собственици, дето им се вижда скъпо 200 лева за смяна на един ремък.
Отговори

ufer снимка ufer 13 юли 2022 - 11:55

Същата история... Отивам да ми регулират предницата на Астрата и ми отказаха, понеже всичко било много ръждясало. Изкарах от багажника резервните кормилни щанги, прогонени и смазани, като им казах, че ако старите заядат, ще сменят с резервните. Ухилиха се, защото щяха да вземат допълнително пари, обаче нямаха късмет, защото старите се регулираха без грешка. А бе на война, като на война... :wall:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg