Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Амортисьори и пружини

помпащи се амортисьори

mpaz снимка mpaz 30 август 2010 - 21:09

Спуках въздушната възглавница (ако така се казва) на заден помпащ се амортисьор на астра ф комби. Може ли да се подмени само въпроснота възглавница а не целият амортисьор?
Отговори

titan22 снимка titan22 30 август 2010 - 22:38

Колега,мисля че това май не се ремонтира,а направо се сменят амортите.Дано има някой който е правил същото упражнение и да даде съвет.
Мнението беше редактирано от titan22: 30 август 2010 - 22:41
Отговори

mitko69 снимка mitko69 02 януари 2011 - 12:40

 titan22, на 30 Aug 2010, 22:38, каза:

Колега,мисля че това май не се ремонтира,а направо се сменят амортите.Дано има някой който е правил същото упражнение и да даде съвет.

Колега подменили въсглавницата,че ас имам същия проблем
Отговори

angel9 снимка angel9 02 януари 2011 - 13:44

Аз също незнам да могат да се подменят тези възглавници, но могат да се сменят с обикновенни амортисьори.
Отговори

titan22 снимка titan22 04 януари 2011 - 14:32

Поради факта че не се ремонтират,а и не ми се даваха около350 лв.комплект помпащи(незнайно каква марка) си сложих обикновени за комби.
Отговори

mpaz снимка mpaz 19 януари 2011 - 19:59

Благодаря на всички за помоща вече ги смених с обикновини
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 22 август 2011 - 16:00

Малко е стара темичката, но пък питането ми е актуално :mhihi:

Има ли допълнителни части, които следва да се подменят при смяната на пневматичните амортисьори с обикновени, или всичко е т.нар "Plug & Play" - или казано по нашенски - сменяваш, затваряш и караш :pardon:
Отговори

titan22 снимка titan22 22 август 2011 - 16:20

Захващането е както се изрази-купуваш и слагаш.Единствената промяна която може да настъпи е единствено ако решиш да махнеш системата(тръбичките)за помпане на амортите.
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 23 август 2011 - 08:57

Мии.. към момента няма да ми пречат тръбите, т.ч. може и да останат да чакат появата на истински аморти :mhihi:

Благодаря за бързия отговор :good:
Отговори

burgazliqta2 снимка burgazliqta2 23 август 2011 - 09:42

купих си моята астра с помпащи но ми е интересно някой има ли помпа за тях и дали и как се определя колко да ги помпиш?
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 23 август 2011 - 11:30

Помпаш ги с компресора на най-близката бензиностанция.. :pardon:
Има лепенка за допустимото налягане като отвориш багажника - мин е 1,0, максимума - 5 бара.

Очаква се да ги помпаш тогава, когато ще се превозват тежки товари. Иначе гледай да не падат над минималната граница :icon_wink2:
Отговори

Gena_bs снимка Gena_bs 23 август 2011 - 18:38

0,8bar е минималното за Astra F, колега.
Отговори

palikarev снимка palikarev 24 октомври 2011 - 08:49

Здравейте на всички!!! Извинявам се, че използвам темата на колегата, но имам запитване по въпроса със задните амортисьори. От половин година карам Астра Ф Караван, но досега не бях помпал амортисьорите на задницата. Вчера реших да ги изпробвам, че я бях понатоварил малко, и на първата бензиностанция взех компресора. Но когато започнах да помпя задницата се надигаше и след това веднага клякаше. Та въпроса ми е: Аз ли пропускам нещо с помпенето или са спукани въздушните възглавници? Защото досега не съм имал проблем с амортисьорите нито в завой и изобщо задницата си ми стои доста повдигната. Колата беше натоварена докато я помпех, но багажа не беше много. Благодаря предварително на всички отзовали се колеги!!!
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 24 октомври 2011 - 09:23

Възглавниците са спукани.
В случая имаш работещи амортисьори, без възможност за ползване на допълнителния обем осигуряван от възгалвниците.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg