Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Продава / Платени Обяви / Сервизи и Магазини ...

Alpine, JVC, Kenwood, Pioneer, Sony, LG Модули за Мулти-Волан Opel/Ford/Mazda/Honda/Nissan/Chevrolet/Citroen и BMW

Тази тема е заключена

kirchank снимка kirchank 03 юни 2009 - 18:36

Наскоро ми потрябва помощ по ел. инсталацията и компа и се сетих за колегата VectraB,човека се отзова веднага без дори да се познаваме много много.
Та се сетих да напиша че моя адаптор работи вече повече от 6 месеца без никви проблеми,даже Пайнер ми нямаше заглушаване (mute) а така с адаптора си имам още една функция-доста важна.Вече не се докосвам до плеара,само като слагам и свалям панела.

Много :icon_wink2: :clap: :flag: и благодарности.
Отговори

dimstanchev снимка dimstanchev 12 юни 2009 - 17:02

Адаптора е супер! Дори купих и втори... работи великолепно, а е наистина изпипан перфектно! Малък, лесен за монтаж и с повече функции от оригиналното радио. Радвам се, че има хора да правят такива хубави неща! Браво VectraB!!! :o :newsm05_41: :o
Отговори

yony снимка yony 17 юни 2009 - 10:27

хванах последният влак :first: и съм супер доволен,голяма работа е тоя адаптер,БЛАГОДАРЯ VEKTRA B! :clap: :clap:
Отговори

VectraB снимка VectraB 23 юни 2009 - 17:40

Не е "последнния влак" , но Затварям темата, докато се върна в БГ. <_< Телефонът също ще бъде изключен, в периода в който отсъствам.
След 7.07.2009г. ще има редовно предлагане и доставка на всички описани модели Адаптори + Нови !
Мнението беше редактирано от VectraB: 17 май 2015 - 19:34
Отговори

VectraB снимка VectraB 08 юли 2009 - 23:19

Отново съм на линия. :flag:

Модели Адаптори, които се предлагат :
Opel/Ford, Renault -> Alpine/JVC, Pioneer, Sony

За контакти :20ashley_results: 0884 129 600
Мнението беше редактирано от VectraB: 17 май 2015 - 19:33
Отговори

mill снимка mill 23 юли 2009 - 14:18

Здравейте! Отдавна имам такъв адаптор и нямах никакви проблеми до скоро.Въпроса ми е дали може да се поправи или трябва нов.След едно ровичкане по волана за проверка на лентовия кабел за еърбега/в сервиз стефанов :newsm05_41: / се появиха следните пробелеми: първо не искаше да се намалява звука от съответния бутон,след 4-5 дни като натисна за смяна на песните -превключва от CD на радио ,въобще нещо се побърка.
Дали онези "майстори" нещо са прецакали или е нещо с някакви настройки :sad-smiley-046:
Vektra кажи как мога да остраня проблема.Благодаря ти!
Отговори

VectraB снимка VectraB 23 юли 2009 - 15:51

Здравей,
Първо трябва да установим дали проблема е в адаптора, защото много вероятно е да е в лентовия кабел. Имал съм такива случаи. В началото не прекъсва постоянно, а само в някое положение на волана, или дава завишено преходно съпротивление. Признаците които описваш, а и това че е имало проблем с лентовия кабел и AirBag-а, също ме водят на проблем с него, а не в самия адаптор.

Ако проблема се окаже в адаптора, ще го сменя, не случайно даам 2 години гаранци. :icon_smile2:

Ще ти пиша на Л.С., за да се разберем какво да направим и как да отстраним проблема.
Отговори

mill снимка mill 24 юли 2009 - 14:20

Дължа извинение на VectraB, в предния ми пост става въпрос за съвсем различен адаптор. Моя е от онези самоделки залети със силикон бяха, май със 7 функции..... След като отстраня некои "дребни" проблеми по електрониката на колата, веднага ще се сдобия с такъв адаптор от тука предлаганите които са :icon_smile2:
Отговори

VeskoG снимка VeskoG 04 август 2009 - 23:11

От вчера и аз се сдобих с тази благинка. Направо се родих и оцених предимствата на мулти-волана на Вектрата ми.
Благодарско на Юли за адаптора и добре свършената работа! :devil-smiley-019:

Поздрави,
Отговори

VectraB снимка VectraB 06 август 2009 - 22:04

Мерси Веско :61:

Благодарение на запитване на Колега, искам да добавя едно уточнение за SONY CDX-GT430U. Този модел е Е Съвместим с Адаптора.

Днес открих несъответствие в описанието на модела в сайтовете на Sony, bg както и uk. В тях се твърди, че модела няма вход за "Safety Commander", нито опция за RM-X4S. Но това не е вярно ! :smile3560:
Само в упътането за инсталция е написано, че има Вход за Адаптор.

Преди 2-3 дена монтирах Адаптор на Sony CDX-GT430U и работи Перфектно :yahoo:

Винаги са възможни грешки, може би защото модела е нов
Моля ако имате въпроси и съмнения, не се притеснявайте да ги обсъждаме на 0884 129 600 :20ashley_results:
Мнението беше редактирано от VectraB: 17 май 2015 - 19:32
Отговори

BiserRs снимка BiserRs 22 август 2009 - 17:38

И аз да не пропускна да похваля колегата VectraB за добре свършената работа. Адаптера е супер.
Отговори

ivailo06 снимка ivailo06 24 август 2009 - 19:34

Привет на всички,

Да похваля и аз колегата и страхотното адаптерче, поредното в Русенски автомобил :icon_wink2:

Благодаря!!!
Отговори

bboiuv снимка bboiuv 28 август 2009 - 12:51

Привет на всички,
От снощи и аз си ползвам отново бутоните на волана. Така е доста по-приятно :icon_wink2:
И да не забравя да благодаря на Юли за търпението и вниманието, с което се отнесе към монтажа.
Дано да има повече такива хора. :moderator:
Отговори

VectraB снимка VectraB 28 август 2009 - 20:27

Благодаря на Всички Колеги, за добрите думи :icon_wink2:

Монтажа при Бисо беше малко усложнен, поради предишна намеса (рязане на кабели и т.н.). Но за съжаление често се случва разни "майстори", при това за добри пари, да съсипват ел. инсталациите на нашите Opel-и. Не е първия, нито ще бъде последния такъв случай :icon_wink2: . След това оправям поразиите...



p.s. Досега не съм го писал, но случаите станаха Много, и вече се изнервям от мърляви работи.
Ако някой "Монтажник" на CarAudio чете тази тема, може да следва няколко елементарни съвета :
  • Не режете кабели от оригиналната Евробукса ! Независимо, че не знаете за какво са те ... Ако много ви пречат, по-добре извадете пина и го изолирайте !
  • Научете се да ползвате Термошлаух, а не лепкавия саморазвиващ се Изолирбанд. Термошлауха е с цена от 0.4-08лв. на метър, зависи от неговия диаметър, производител и търговец.
  • Поялник Не Е мръсна дума.

Мнението беше редактирано от VectraB: 17 май 2015 - 19:29
Отговори

X20DTL снимка X20DTL 06 септември 2009 - 14:56

колега доколкото видях в по горните постове никъде не се споменава за адаптер за Kenwood.искам да попитам дали има такъв и ако не дали ще има по натаък.по принцип колата за която ми трябва е Astra G 2000 г.
Отговори

VectraB снимка VectraB 10 септември 2009 - 00:02

Опитвам се Обявата и заглавието и, да бъдат актуални. Всичко Ново, дистрибуторите, както и описанията ги редактирам и допълвам в първите няколко Мнения.
Това има и негативни страни, тъй като датите са от преди години, но написаното в тях е валидно.

Сега на въпроса ... Адаптори за Kenwood засега не съм направил, затова и не съм ги описал.
Не искам да давам обещания, кога и дали ще направя. Вече се забавих с един проект, за който дадох обещание... :19a:, за което съжалявам.

Има готови адаптори за Opel/Ford, Renault -> ALPINE/JVC, PIONEER и SONY

:flag: За контакти Моля ползвайте 0884 129 600 :20ashley_results:
Мнението беше редактирано от VectraB: 17 май 2015 - 19:28
Отговори

Hex снимка Hex 25 септември 2009 - 16:37

Благодарение на Юли вече и аз имам тази чудесна придобивка. Изключително доволен съм от лесния начин на употреба, съвсем безгрижно си щракам из 4гб+ usb-та.. Много съм му благодарен за отделеното време и за ценните съвети които ми даде. :biggrin: Може да разчитате на него, не се чудете ами си улеснете живота с тва чудо! :love_opel:
Отговори

VectraB снимка VectraB 16 октомври 2009 - 12:50

:19a: Ново !
Всички модели адаптори Opel/Ford вече работят и на Mazda 2,3,5,6, RX8, MX5.
До няколко дни ще бъдат готови и pdf-ите с инструкции.

:clapping: За контакти Моля обадете се на 0884 129 600 :20ashley_results:
Мнението беше редактирано от VectraB: 17 май 2015 - 19:27
Отговори

VectraB снимка VectraB 21 октомври 2009 - 14:42

Уточнение за Sony CarAudio.
Оказа се че повечето модели на Sony от 2009г. имат вход за Адаптор, включително и серията GT3xx. За разлика от предходните години...
Но за съжаление описанията в сайта на Sony и техническата документация е много противоречива по този въпрос. Затова приложих снимка на синьото гнездо за 3.5mm Jack, което се намира на гърба на плеяр-а.(оградено е в червено).

Публикувано изображение

Ако в описанието на модела има и :
Safety Commander Interface : 3.5 mm Mini Jack: YES
или
Safety Commander : RM-X4S (optional)

още по-добре :icon_razz2:
Отговори

tazcho снимка tazcho 23 октомври 2009 - 13:58

Благодарности на колегата вчера си поръчах преходника днес пристигна и го инсталирах без никакъв проблем на Vectra B Facelift .Преходника работи перфектно с Sony F7750 и GT930UI
Отговори
Тази тема е заключена
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg