Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Opel Inisgnia - Мнения и съвети

Blafiora снимка Blafiora 30 декември 2018 - 13:09

Здравейте на всички,
Нов съм във форума и това ще ми е първия пост надявам се в правилния раздел.
Предстой ми покупка на автомобил и един от вариантите(най-предпочитан за момента) е Опел Insignia. Доста изчетох, но някой теми са вече остарели и реших отново да задам въпроса относно избора на този автомобил. Бюджета ми е около 12000-13000 лв макс(тук включвам всичко). Та въпросите са ми
1. Бюджета достатъчен ли е за тази кола?
2. Какво да гледам и на какво да обърна внимание на автомобила при оглед.
3. Автоматична или ръчна кутия
4. Какъв двигател да гледам ( нямам претенции по принцип за бензин или дизел) препоръчайте ми по здравия вариант и модификация
5. Ако някой от тук продава или има познат, който продава такъв автомобил нека да се чувства свободен да ми го препоръча- Задължително е да е Седан.

Не се сещам май какво друго да питам, нещо което съм пропуснал питайте.

Благодаря ви много за отговорите,
Весело посрещане на Новата Година :)
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 30 декември 2018 - 15:24

За 12-13 000 лв, колега, търси си Вектра Ц - ще ти стъпи на половина,ще ти останат и пари да я постегнеш. Инсигния за тези пари, и да ти легне на крайна цена - ще си забиеш един четвъртит и топнат в пясък в дирника и няма да можеш да го извадиш дълго време. Просто колата ще е убита от каране и неподържане.
Мнението беше редактирано от Hotblooded: 30 декември 2018 - 15:25
Отговори

Blafiora снимка Blafiora 30 декември 2018 - 16:15

Благодаря, но Вектра Ц въобще не ми допада. Харесаха ми тези инсигнии и мислех че 11500-12000 е прилична сума за една добра Инсигния примерно 2009-2010 г. А иначе По другите ми въпроси някакви съвети ?
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 30 декември 2018 - 16:45

Гледат се обичайните неща, като на всяка кола от това поколение. Желателно е да е регистрирана, за да можеш да я покараш, и закараш в сервиз за оглед.
Двигател - щом ще гледаш преди 2012, 75% от колите ще са дизелови, независимо дали двигателя е 110,130 или 160 коня - той е един и същ на практика. Много чувствителен към подръжка и особено към масло. Не са редки случаите, когато джамбазите вкарват кола с умрял двигател и я закърпват и я продават на добра цена. Без разглобяване - няма как да разбереш дали не са те качили на черешата.
Но все пак - като обикаляш по автокъщи, не казвай за коя кола отиваш по телефона, като палиш дизелова кола - трябва да запали от раз,и да заработи равномерно без тропане и хлопане, скърцания на ролки, светения на лампи...
Дали ръчка или автоматик - за мен автоматика е по добре... Ремонт на автомата или смяна на съединител с маховик и лагер помпа - цената е почти една и съща.
Като пробваш автоматика - включи D или R но дръпни ръчната и остави да поработи малко на място. След това от начало плавно, после и по рязко - дай газ и после остави да намаля сама - не трябва трябва да има тласъци или удари при смяна на предавките.
Пак да ти обърна внимание за парите:
Смяна на масло и филтри е към 300лв (през 15 000 км или една година)
Смяна на агренаж и водна помпа е към 600 лв (през 90 000 км)
Смяна на маслото на автоматична скоростна кутия е между 300 и 400 (веднъж, като я купиш)
Смяна на уплътнението на маслената помпа - 150-200лв - веднъж
Гуми - или 225/55/17, или 245/45/18 - виж цените, колата е тежка, със китайските цървули не е идея да я караш.
Гражданска и Каско - около 1000лв
Едни 1000-1500 лв трябва да имаш резерв за изненади - тоест, за да ти стъпи на 13 000, трябва да търсиш кола за под 10 000.
Варинати за бензинов двигател - 1.8 - скопен от всякъде, върви с бендно оборудване, но става за газчица. Вероятност за проблеми със скоростна кутия (ръчна).
1.6турбо - добра алтернатива на дизляка, става за газ. Има го и с автоматик
2.0турбо, много приятен мотор от към вървеж, но е директно впръскване, прави се на газ, но е скъпо
2.8 турбо - най добрия избор, но за тези пари - само на снимка ще го видиш.
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 30 декември 2018 - 19:11

Колега Hotblooded, благодаря за изчерпателния отговор въпреки че не аз зададох въпроса. Аз също ще се оглеждам евентуално за Инсигния, но може би ще е след няколко месеца, че дори и година, но информацията ти ще ми е от полза. То за тия пари: 12- 13000 лв има Вектри Ц, което е безумна цена. Например ето тези:
https://www.mobile.b...54&slink=99q04s
https://www.mobile.b...60&slink=99q04s
https://www.cars.bg/offer/c2467005
А пък за тази да не говорим:
https://www.cars.bg/offer/c1969755
Ужас и безумие!
Мнението беше редактирано от zdravkop: 30 декември 2018 - 19:11
Отговори

benzy снимка benzy 31 декември 2018 - 04:50

Здрасти колега, карам наред,
1. бюджета може да ти стигне ако не бързаш с покупката и отделиш време да намериш запазена, дето се вика на ръба си, Хот ти е написал цени има неща които първоначално може да пропуснеш, аз бих казал, че за колата може да отделиш около 11 000, но наистиина за да не е убита ще трябва да се огледаш здраво.

2. Опел винаги са отделяли доста внимания на върховите си модели и като цяло Инсигнията е добре сглобена и няма много слаби места, гледай обичайното и обърни внимание на електрониката.

3. Лично аз не съм фен на автомата, но в общи линии на голяма кола пасва, това си е лично предпочитание, не съм съгласен само с Хот, че смяната на маслото на автоматика се прави еднократно - на 50 000 км за да ти е мирна главата. Тия дивотии с "без обслужване" дето дилърите ги разправят са бошлаф работа

4. Мисля че дизел, тежка кола е и дизеловата тяга и идва добре, 1.8 е слаб, а и за газификация ти отиде още 1000 лв и връв, които иначе вкарваш в реална стойност на колата. И за 2.0 турбо няма да се класираш, дизела ти е изхода

По 5 нямам какво да кажа, но се сещам друго, ако не е най-най ама най-твърдо решението за седана огледай се за Астра J, комфорна е, по-нова, с малко, като разработка с 1.4 турбо се справя доста прилично на пътя и като цяло поддръжката и ще ти е малко по-щадяща джоба... Хечбека изглежда добре, а комбито на J модела поема багаж колкото комбито на Инсгнията, нищо, че е клас надолу и също е от красавците... (има и седан, но за седан мисля, че няма да се класираш с парите)

Весело посрещане на новата и успех...

 zdravkop, на 30 декември 2018 - 19:11, каза:

Ужас и безумие!

Изключваме OPC-то бих казал, че то даже е доста приемливо, редки са и почват да ги ценят, а за другите има си хора баламурници, аз как се насосах с най-скъпата астра на пазара и почнах да и наливам още пари :dummy:
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 31 декември 2018 - 08:54

На автомата пълната смяна я прави първоначално, после през 50-60 си сменя само "чорбата" от механичната секция-нещо елементарно и не е сериозен разход.
От дизеловите мотори - 160 коня, 130 се мъчи, особено с автомата. 2.0 турбо бензин върви по добре, но разхода на бенз. гони 10/100км. 2.0 CDTI 160 със 140 по магистралата към 7... Със 120 обаче е под 6.
Варианта за Инсигния за 10-11к, без да е фабрика за проблеми е да си намери кола 2009-2010 от частно лице, на когото просто е омръзнала или я продава защото си е купил по нова. Нов внос за тези пари - да бяга с 200...
Един "Астрьок" комби със 1.4 турбо бенз, или 1.6 cdti за тези пари ще може да се намери доста приличен. Но пак с много търсене и обикаляне.
Мнението беше редактирано от Hotblooded: 31 декември 2018 - 09:05
Отговори

benzy снимка benzy 31 декември 2018 - 15:08

Само една малка поправка ако колегата реши да включи и Астра в търсенето... 1.7 cdti
1.6 cdti "шептящия дизел" е от фейслифта 2 хиляди и... 13/14 и няма шанс да се включи
Отговори

devailo снимка devailo 03 януари 2019 - 11:29

Също много много много важно при търсенето, Сваляш номера на рамата и отиваш в представителство на опел където биха ти дали информация за исторяита на колата. Аз преди 3 години така давам номер на рама на кола от джамбази на 140 000 км и излиза че преди 1 година последно влизала в сервиз в италия на 200 000 км и още 1 случай в дупница за инсигния която и на външен вид беше пребита .. 180 000 км според тях а според опел историята е 360 000 км миналата година в германия.. много трябва да се гледа това . Като цяло едно и също обясняваме във всяка нова такава тема :D разгледайте и преди вас хората които са търсили - техните теми. Всичко най важно го има.
Мнението беше редактирано от devailo: 03 януари 2019 - 11:30
Отговори

ivo_ranchev снимка ivo_ranchev 09 януари 2019 - 23:23

 Blafiora, на 30 декември 2018 - 16:15, каза:

Благодаря, но Вектра Ц въобще не ми допада. Харесаха ми тези инсигнии и мислех че 11500-12000 е прилична сума за една добра Инсигния примерно 2009-2010 г. А иначе По другите ми въпроси някакви съвети ?


Колега и според мен бюджета ти е недостатъчен,дори и да намериш за тези пари....Първоначално обслужване(ангренаж,масла,филтри) ~1000лева,коплект хубави спирачки(тежка кола е) ~1000 лева, не дай си боже съединител ~2000 лева,при ръчката М32 кутия е проблемна,при автомата ремонт ~2000 лева,комплект читави гуми ~1000лева(за 17ки,нагоре и повече)Общо взето не се подлъгвай,че като е опел поддръжката е евтина,напротив нищо общо няма с по старите опели дето всичко е по 100 200 кинта.
Ппздрави!
Мнението беше редактирано от ivo_ranchev: 09 януари 2019 - 23:25
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg