Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Не ми работи Tid-а?

markony_28 снимка markony_28 27 март 2008 - 15:25

значи проблема е че всички редове си работят,няма изгорели,а при натискане на лостчето нищо не отчита,показва си само дата,час и температура!колата е вектра Б-97год.Ако може някой да ми каже къде да отида в Плевен или къде да търся проблема,аз не се наемам сам че не разбирам от електроника обаче ме дразни така като не работи!чудил съм се дали изобщо е там компютъра където отчита всичко останало........това е!мерси предварително! :newsm05_41:
Отговори

hudson снимка hudson 27 март 2008 - 15:52

Ако наистина си с ТИД, то друго няма какво да ти изписва. Освен честотата на радиото или името на радиостанцията, но само ако си с фабричното стерео. От друга страна пък говориш за бутони на лостче (предполагам лостчето на чистачките) така е при МИД. Да не би предишният собсвеник да имал проблем с лостчето на чистачките и да го е заменил с такова от кола с борд комютър.
Като за начало дай да изясним дали си с ТИД или МИД.
Отговори

markony_28 снимка markony_28 27 март 2008 - 16:04

 hudson, на Mar 27 2008, 04:52 PM, каза:

Ако наистина си с ТИД, то друго няма какво да ти изписва. Освен честотата на радиото или името на радиостанцията, но само ако си с фабричното стерео. От друга страна пък говориш за бутони на лостче (предполагам лостчето на чистачките) така е при МИД. Да не би предишният собсвеник да имал проблем с лостчето на чистачките и да го е заменил с такова от кола с борд комютър.
Като за начало дай да изясним дали си с ТИД или МИД.

ами с TID съм,защото по снимки разбрах ,там беше обяснено за изгорели редове на TID и MID и от там разбрах...м добре зна4и щом съм с TID няма какво друго да показва,добре ясно вече...обаче пък има бутони R i S мисля че бяха там където е лоста за чистачките и от там си мислех че трябва да има и борд.комп.,пък както викаш,предния собственик може да е сменял лоста....
Отговори

hudson снимка hudson 27 март 2008 - 16:26

 markony_28, на Mar 27 2008, 04:04 PM, каза:

пък както викаш,предния собственик може да е сменял лоста....

Или ако е имал много изгорели редове да е сложил ТИД на мястото на борд. компютъра. Провери дали имаш датчик за ниво на казанчето на чистачките и на разширителния съд на антифриза. Ако имаш - купувай един МИД, слагай го и пей сърце.
Отговори

markony_28 снимка markony_28 27 март 2008 - 16:32

 hudson, на Mar 27 2008, 05:26 PM, каза:

 markony_28, на Mar 27 2008, 04:04 PM, каза:

пък както викаш,предния собственик може да е сменял лоста....

Или ако е имал много изгорели редове да е сложил ТИД на мястото на борд. компютъра. Провери дали имаш датчик за ниво на казанчето на чистачките и на разширителния съд на антифриза. Ако имаш - купувай един МИД, слагай го и пей сърце.

това трябва да някакви кабели до двете казанчета нали така?ако ги има значи колата има комп.така ли?
Отговори

Jelev снимка Jelev 28 март 2008 - 14:30

yess :newsm05_41:
Отговори

markony_28 снимка markony_28 28 март 2008 - 16:58

 Jelev, на Mar 28 2008, 03:30 PM, каза:

yess :newsm05_41:

:newsm05_41: :beer:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg