Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

Вектра Б на газ

kemaloff снимка kemaloff 25 май 2005 - 10:06

Колата е Вектра Б Х18ХЕ на газ прави детонации. По принцип знам че се получават от бедна смед в следствие крадене на въздух, лоши свещи и кабели но всичко това е наред. Каква може да е причината.
Предварително благодаря.
Отговори

2.0 16v снимка 2.0 16v 26 май 2005 - 06:42

некачествен изпарител,смесител за газта,бубина,каква уредба е марка и тн.
Отговори

kemaloff снимка kemaloff 26 май 2005 - 09:37

2.0 16v, на May 26 2005, 06:42 AM, каза:

некачествен изпарител,смесител за газта,бубина,каква уредба е марка и тн.

Значи уредбата я имам повече от 6 месеца и не е имало проблеми. Проблемите са от две седмици и са само на газ. На бензин е перфектна и не дава никви грешки.
Отговори

fanatic снимка fanatic 26 май 2005 - 09:42

Аз имам сложено едно като клапа на маркуча след въздушния филтър , което е сложено за да не гърми.Карам вече колко...7-8 години не съм го пипал и нито веднъж не ми е гърмяла.Ти би трябвало да имаш такова също.Ако нямаш сложи.
Отговори

danchom снимка danchom 26 май 2005 - 10:06

а може и от м.вентила на бензина да пуска леко ??????? :unsure:
Отговори

kemaloff снимка kemaloff 26 май 2005 - 10:44

fanatic, на May 26 2005, 09:42 AM, каза:

Аз имам сложено едно като клапа на маркуча след въздушния филтър , което е сложено за да не гърми.Карам вече колко...7-8 години не съм го пипал и нито веднъж не ми е гърмяла.Ти би трябвало да имаш такова също.Ако нямаш сложи.

Такава клапа и аз имам ама тя не е за да не гърми ами да пази дебитомера.
Абе не знам кво става ту гърми ту всичко и е наред. Има и някакво прекъсване. Вече почвам да се съмнявам в кабелите на свещите. Но пък ако има пробил би трябвало да е необратимо и проблема да го има постоянно.
Отговори

Гостe18nv_* 26 май 2005 - 17:41

Аз имах подобен проблем - оказа се ,че са нагорели кабелите от към дистрибуторната капачка.Бях луднал един месец - почти всичко по газовата смених щото на бензинец беше О.К.
Отговори

ГостКаме _* 26 май 2005 - 17:57

Така е - като караш на газ, ще ти прави детонации не - ами и кви ли не още проблеми. Те хората са я измислили тая кола в завода да се движи на бензинец, пък ние тука в България от икономия ги преебаваме с тия газови уредби... :unsure:

P.S. Това си е мое мнение и го споделям - нищо лошо е18nv... ;)
Отговори

ASTRA GL снимка ASTRA GL 26 май 2005 - 19:46

Изпарителя да не се изстудява? На една газова имахме подобен проблем - като го оправихме прекъсването се оправи... За детонациите незнам от какво е
Отговори

2.0 16v снимка 2.0 16v 26 май 2005 - 21:22

според мен има пробил кабел като извадиш лулата на кабела там кадето влиза в свешта огледаи хувабо ако има бели точки на лулата тои е а може и самата бубуна да прехварля между двете често срештан проблем
Отговори

kemaloff снимка kemaloff 27 май 2005 - 07:17

Благодаря за мненията. Ама ще я гледам през почивните дни щото имам много друга работа. Като разбера от какво ще пиша.
Отговори

Гостe18nv_* 27 май 2005 - 17:43

Така е - като караш на газ, ще ти прави детонации не - ами и кви ли не още проблеми. Те хората са я измислили тая кола в завода да се движи на бензинец, пък ние тука в България от икономия ги преебаваме с тия газови уредби...

P.S. Това си е мое мнение и го споделям - нищо лошо е18nv... [/QUOTE]



Когато е грамотно монтирана и добре настроена уредбата няма проблеми за ДВГ-то. :unsure: Но неискам да споря тук - има си друга тема за това.
Отговори

kemaloff снимка kemaloff 14 юли 2005 - 07:23

По дяволите всичко смених и продължава да си гърми. Смених свещи, кабели няма крадене на въздух, даже смених и плочката сложих комбинирана плочко с клапа, нов въздуховод. Стана супер. Изпарителя е свалян, газовия клапан също перфектни са. Обаче си гърми и гърми.
Искам да ве помоля за вашето мнение по въпроса.
И още нещо. Дебитомера се скапа и в момента е със повреден дебитомер дали това също не е причина за детонациите.
Благодаря за мненията предварително.
Отговори

Владо снимка Владо 14 юли 2005 - 10:25

олелелее , ама като казвам да се пазят Екотеците от ГАЗиране кой ме слуша..

Според мен трябва да отидеш там където са ти я слагали и да искаш някакво решение , гаранция и тн...
Отговори

kemaloff снимка kemaloff 14 юли 2005 - 10:37

LET's fly, на Jul 14 2005, 10:25 AM, каза:

олелелее , ама като казвам да се пазят Екотеците от ГАЗиране кой ме слуша..

Според мен трябва да отидеш там където са ти я слагали и да искаш някакво решение , гаранция и тн...

Батка тия момчета вдигнаха ръце от мен,
говорих и с официалния представител за България и ми каза да намаля разтоянието между електродете на свещите и да си сложа свещи NGK. Сега съм с Бош. Бях с Беру.
Е.. му м..... писна ми вече. :thu:
Отговори

Владо снимка Владо 14 юли 2005 - 10:45

така ли казаха ??? е бих им намалил разтоянието между очите ако ми гърмеше дебитомер след дебитомер :thu:
Отговори

kemaloff снимка kemaloff 14 юли 2005 - 12:14

Последно ще сложа здрав дебитомер и ще проверя ламбда сондата щото и от там може да е.
Отговори

Владо снимка Владо 14 юли 2005 - 18:06

мдааа , а къде е икономята се пита в задачката.... :D


сори , че не помагам особено , но ми се струва , че така ще смениш всичко по колата и можеш спокойно да се върнеш на бензина - с нов дебитомер и Ламбда ще е паднал разхода поне с 2 литра )))
Отговори

Scorpion_BV снимка Scorpion_BV 15 юли 2005 - 07:52

Колега така и не разбрахме каква е газовата? Има много различни варианти за конвертиране на газ. Без да е ясно каква е и какви "екстри" има няма как да ти дадем съвет. Първо което ми идва на ум е, че май колата ти не е с газов инжекцион нали? Всички екотеци трябва да се конвертират с газов инжекцион! Това се дължи на доста по-сложното им ЕКУ. Ако обаче се слага нормална газова с плочка, мисля, че задължително трябва да има Ламбда контрол. И все пак при тези мотори всичко различно газов инжекцион означава проблеми, най-вече гармене. А относно сервиза в който си бил ако наистина отказват да ти решат проблема и да ти обяснят на какво се дължи значи са нищо повече от обикновена гаражно-махленска фирмичка за преебване на "другарчта". Аз моята газова съм я слагал в София в Аргус сервиз въпреки, че съм от Благоевград, щото тука газаджиите са НЕКАДЪРНИЦИ. Конвертираха едно ХЕ с обикновена газова с плочка и само ламбда емулатор и сега моя приятел си скубе косите и кеси по цял ден по сервизите! Когато се обадихме в Аргус да питаме за газова за ХЕ-то ни казаха, че трябва задалжително газов инжекцион. Е моя приятел реши, че се опитват да го минат да даде повече пари и не ги послуша и сега ми реве, че му ебаха майката тукашните некадърници на колата. Та така много е важно каква е уредбата, то не е само да пуснеш от някаде газ в мотора и пей сърце ;) .

П.С. В момента в София Ауто слагат газови уредби на новите коли и слагат задължително газов инжекцион, просто новите екотеци и прочие немога да работят с друго освен с газов инжекцион, просто моторите са технологично доста по сложни!
Отговори

kemaloff снимка kemaloff 15 юли 2005 - 08:36

Scorpion_BV, на Jul 15 2005, 07:52 AM, каза:

Колега така и не разбрахме каква е газовата? Има много различни варианти за конвертиране на газ. Без да е ясно каква е и какви "екстри" има няма как да ти дадем съвет. Първо което ми идва на ум е, че май колата ти не е с газов инжекцион нали? Всички екотеци трябва да се конвертират с газов инжекцион! Това се дължи на доста по-сложното им ЕКУ. Ако обаче се слага нормална газова с плочка, мисля, че задължително трябва да има Ламбда контрол. И все пак при тези мотори всичко различно газов инжекцион означава проблеми, най-вече гармене. А относно сервиза в който си бил ако наистина отказват да ти решат проблема и да ти обяснят на какво се дължи значи са нищо повече от обикновена гаражно-махленска фирмичка за преебване на "другарчта". Аз моята газова съм я слагал в София в Аргус сервиз въпреки, че съм от Благоевград, щото тука газаджиите са НЕКАДЪРНИЦИ. Конвертираха едно ХЕ с обикновена газова с плочка и само ламбда емулатор и сега моя приятел си скубе косите и кеси по цял ден по сервизите! Когато се обадихме в Аргус да питаме за газова за ХЕ-то ни казаха, че трябва задалжително газов инжекцион. Е моя приятел реши, че се опитват да го минат да даде повече пари и не ги послуша и сега ми реве, че му ебаха майката тукашните некадърници на колата. Та така много е важно каква е уредбата, то не е само да пуснеш от някаде газ в мотора и пей сърце ;) .

П.С. В момента в София Ауто слагат газови уредби на новите коли и слагат задължително газов инжекцион, просто новите екотеци и прочие немога да работят с друго освен с газов инжекцион, просто моторите са технологично доста по сложни!

Уредбата е Ланди Ренцо с емулатор, ламбда контрол и стъпков мотор. Модела не го знам. Първоначално проблеми нямаше. Проблемите са от 3-4 месеца. И не мога да установя от какво. Последно ме съмнява дебитомера защото се прецака и още не съм сложил новия /втора ръка/. Дали е възможно да е от него?
Относно сервиза виж тук www.lrenzo.hit.bg
Ходих специално до Ямбол. Не искам да им правя лоша реклама просто вече и те нямат идея от какво е.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg