Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Изронен ангренажен ремък

geni_sl снимка geni_sl 19 август 2009 - 17:54

Колата е от профила,
Паля, тръгвам, колата угасна.
Оказа се, че част от "издутинките" на ангренажния ремък са се изронили.
Центровката избяга :mhihi:
Чух и странни шумове, като удар на метал.
Дали е възможно да се размина с малко?
Дано не е ударила :fire:
Отговори

Оги снимка Оги 19 август 2009 - 18:01

Колега какво искаш да кажеш с тази тема?
... че си знаеш състоянието на ремъка и той най-накрая се е предал и търсиш съчувствие или някаква помощ ?
Отговори

geni_sl снимка geni_sl 19 август 2009 - 18:11

Според теб ако знаех, че ремъка няма да издържи, щях ли да го карам така?
Сравнително нов беше - на около 5 хиляди...
Идеята на темата е ако някой е минал през това да даде някакъв отзив.
Колата ще се гледа утре и ще се разбере какво е точно.
Не разбрах само каква беше идеята на твоя коментар :fire:
Отговори

Miroslav Tomov снимка Miroslav Tomov 19 август 2009 - 18:21

Здрасти колега 1-вото за което аз се сещам е водната помпа.
Отговори

Рошко снимка Рошко 19 август 2009 - 18:22

Koлега, врачки няма в тоя форум, поне аз не знам и докато не се отвори мотора, няма кой да ти каже колко гъст е мармалада вътре. Имам чувството, че от тази тема очакваш да се появи някой, който да те успокои и да ти каже "Споко,, пич, нищо му няма на мотора!" Е да ама не! Няма кой да ти даде тази утеха, още повече, че сам си писал, че е изтракало на метал, значи е набило буталата и клапаните, сега остава само да разбереш колко лошо ги е набила. Съжалявам, че те е сполетял лош късмет с ремъка, но все пак Оги не ти е виновен за това!
Отговори

geni_sl снимка geni_sl 19 август 2009 - 18:43

Разбира се, че не е виновен.
Ставаше въпрос за друго.
Миро, Едва ли водната помпа има нещо общо със случая.
Колега Аурис, как можеш да си толкова сигурен в диагнозата :mhihi:
Според мен има разлика между скъсан ремък и такъв, какъвто аз описвам.
Все пак именно заради това пуснах темата.
Знам, че при скъсан ремък удря, мисля си, че евентуално има шанс да не е станало най-лошото.
Идеята ми беше, че ако някой има точно такъв проблем, ще сподели какво е било развитието по случая.
А вие скочихте, все едно съм по-черен от дявола...
Не търся съчувствие.
Но търся помощ - ако форума не е за взаимопомощ - поправете ме :fire:
Отговори

DRAG_FIGHTER снимка DRAG_FIGHTER 19 август 2009 - 18:59

колега днес правих едно кадетче със същия случаи като твоя.на буталата нищо им нямаше,беше счупила три кобилици и няколко клапана бяха криви.и както каза колегата вижте зъбите на водната помпа и на колелото на коляновия вал,защото се подострят зъбите и така става белата :fire:
Отговори

Рошко снимка Рошко 19 август 2009 - 19:38

 geni_sl, на 19 Aug 2009, 07:43 PM, каза:

Колега Аурис, как можеш да си толкова сигурен в диагнозата :mhihi:

Точно това ти казвам, че никой не може и който каквото и да ти каже ще е в кръга на догадките и предположенията... Устройва ли те примерно някой да ти каже "Бе може и нищо да му няма на мотора, лягай спи спокойно", пъск утр като го сцепите, да се окаже, че някой клапан е преминал на в тила на врага - иначе казано зад буталото...? Това имах предвид. Отваряте мотора, виждате реалното състояние и тогава вече пускаш тема, със снимки, с диагноза, за да може да ти се помогне. Форумът е за помагане, не за врачуване :fire:
Отговори

geni_sl снимка geni_sl 20 август 2009 - 09:11

На пръв поглед имаме 4 счупени кобилици.
Какво следва, тепърва ще стане ясно.
За сега трябват ремък, ролка, въпросните кобилици + нова гарнитура за капака.
Някой да ме ориентира за цени?
Ще се гледа и водната помпа, евентуално цена за нея.
За нови става дума.... :mhihi: :fire:

Снимки йок.
Мнението беше редактирано от geni_sl: 20 август 2009 - 09:12
Отговори

Shades снимка Shades 20 август 2009 - 09:16

Сигурен ли си, че няма криви клапани? Отделно погледнете водната помпа и колелото на коляновия.
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 20 август 2009 - 09:17

За груба сметка можеш да ползваш калкулатора на тази фирма като имаш предвид, че не всички цени са актуални, по-точно не всичко, включено в каталога го има в наличност. Иначе можеш да се обърнеш с такъв въпрос към колегите, които предлагат оригинални части в раздел Продава/Платени обяви.

Успех.
Отговори

geni_sl снимка geni_sl 20 август 2009 - 09:47

Понеже майстора сега е зает, всичко започва след обяд.
Ние свалихме само капака на клапаните.

Частите той ще си ги поръчва, аз ще плащам като поп, и така :fire:
Доколкото разбрах, без водната помпа и без евентуални други поражения(а дано, но надали)
ще ми стъпят към 130-40 лева частите + балиго колко за труд...
Подробности довечера.
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 20 август 2009 - 09:57

 Shades, на 20 Aug 2009, 10:16 AM, каза:

Сигурен ли си, че няма криви клапани? Отделно погледнете водната помпа и колелото на коляновия.



И аз като Shades смятам, че щом е счупила кобилици със сигурност има криви клапани- кобилицата се чупи, защото буталото избутва клапана нагоре при натисната кобилица от разпределителния вал. Обсъди го с майстора си, иначе ще плащаш два пъти.
Отговори

Shades снимка Shades 20 август 2009 - 12:51

Мммда, отделно, че и в доста случаи се отпорва колелото на вала. А за клапаните, щом имаш кобилицИ за смяна, значи ще има и клапанИ за съжаление ... :fire:
Отговори

wehrmacht снимка wehrmacht 20 август 2009 - 14:17

веднага ти казвам :
с оргинални части за мотор X20XEV
на предишната ми кола (калибра)
се прееба водната помпа и това нали знаеш до какво води (ако незнаеш казвам)
8 нови клапана
гарнитури - за глава и капак клапани
водна помпа
термостат (щото беше аут от преди това)
ремък ролки
цена 820лв - за частите само с 30% отстъпка в Bulvaria
тури още 300лв. труд - не в булвария
ко прави туй - 1100лв - не е леко но нямаше как
не искам да си спомням :fire:
за това преди няколко месеца като взех астрата - айде за ръчичка и комплект ролки ремък водна помпа ОргиналдЪ та и гаранция да имат и сега всичко е ОК
иначе и на кадет съм късал ремък но там само се сменя щото не удри клапаните
ама на "16 волтовите" 16V прави всичко на пастърма
Отговори

petio_78 снимка petio_78 20 август 2009 - 14:39

колега минах го тоя път със стария двигател/1.4/И аз имах счупени кобилици и като отворих-буталата бяха редовни,но 4-те изпускателни клапана бяха аут.Ремонта ми стъпи на 300лв-това за моя двигател и моите поражения.Сегашния ми двигател е защитен и неудря.Давам ти цената на моя ремонт просто за ориентир.Да нестане после майстора да ти резне главата до коленете.
п.с.моя ремък беше чисто нов на 100км,но в сервиза небяха затегмали добре водната помпа/тя го обтяга при мен/и.....БУМ
Дано при теб нещата не са толкова зле,но задължително провери клапаните.Успех
Отговори

Shades снимка Shades 20 август 2009 - 16:28

Колегата и той е с 1.4 и цената, която си дал е напълно реална. За по-горният пост няма да коментирам, ако поддръжката на C14NZ беше толкова, вече всички щяха да са ги метнали на скрап и да карат по-нови. :fire:
Отговори

wehrmacht снимка wehrmacht 21 август 2009 - 09:47

 Shades, на 20 Aug 2009, 05:28 PM, каза:

Колегата и той е с 1.4 и цената, която си дал е напълно реална. За по-горният пост няма да коментирам, ако поддръжката на C14NZ беше толкова, вече всички щяха да са ги метнали на скрап и да карат по-нови. :fire:

е аз за собствениците на X20XEV да кажа
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 21 август 2009 - 14:03

 AlexMav, на 20 Aug 2009, 10:57 AM, каза:

кобилицата се чупи, защото буталото избутва клапана нагоре при натисната кобилица от разпределителния вал.


Така е. Кобилицата не е толкова слаба за да се счупи и това според мене във всички случаи води до кривене на клапани. Според мене даже клапаните са по "слаби" от кобилиците.
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 21 август 2009 - 14:15

И аз минах по тоя път със същия мотор. Беше изкривил 2 клапана без да счупи кобилици. Причината беше заминала обтяжна ролка. Но за да се изрони ремъка според мен причината е блокаж на водната помпа. Общо взето към 300 лева си отива.....
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg