Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ходова част

задни лагери опел корса Б

hertz16 снимка hertz16 22 януари 2012 - 14:15

Колеги това ще ми е третия път да сменям лагери на задните колела,издържат около половин година и започват да вият.Според мен проблема не е в некачествени лагери а нещо друго ги скапва,но вече съм решил да разбера какво,защото нямам намерение да давам през половин година пари за ремонт.Въпроса ми е какво може да износва толкова бързо лагера,някой имал ли е такъв проблем??
Отговори

Did снимка Did 22 януари 2012 - 15:32

Според мен проблемът ти е в реглажът. Как го правиш, оставяш ли луфт в тях.
Отговори

hertz16 снимка hertz16 22 януари 2012 - 16:48

 Did, на 22 януари 2012 - 15:32, каза:

Според мен проблемът ти е в реглажът. Как го правиш, оставяш ли луфт в тях.


и двата пъти ги е сменял майстор и оставя малко луфт,колелото се движи свободно..
Отговори

1иван1 снимка 1иван1 24 януари 2012 - 00:20

ако лагерите са конусни при загряване се разширяват и се стягат по специален начин.
Отговори

Ивчо снимка Ивчо 24 януари 2012 - 00:28

Или отзад на главината има един О пръстен което ако не се внимава при монтажа се размества и от там влизат боклуци и лагерите се износват бързо.Това е другият вариант,като прескочим опцията некачествени лагери.
Отговори

hertz16 снимка hertz16 24 януари 2012 - 14:11

 Ивчо, на 24 януари 2012 - 00:28, каза:

Или отзад на главината има един О пръстен което ако не се внимава при монтажа се размества и от там влизат боклуци и лагерите се износват бързо.Това е другият вариант,като прескочим опцията некачествени лагери.


струва ми се че от някъде влизат боклуци,защото от както дойде зимата и валежите,като не съм карал колата половин ден и след това първите няколо пъти дори и съвсем леко да натисна спирачка колелата блокират,после почват да скърцат и се оправят след като съм натиснал спирачакта 6-7 пъти.всички тези проблеми дойдоха след като си смених задните барабани с чисто нови(зашото старите бяха изгнили),цилиндърчетат също смених и кантара защото стария беше счупен и от тогава имам проблем с лагерите,накрая ше смена целия мост..
Мнението беше редактирано от hertz16: 24 януари 2012 - 14:12
Отговори

hertz16 снимка hertz16 24 януари 2012 - 14:51

възможно ли е проблема да идва от ръчната спирачка,защото тя едвам хваща,в смисъл дърпам я до края,прескача около 8-9 зъба сигурно и чак тогава хваща но много слабо??
Отговори

emillio снимка emillio 09 април 2012 - 21:51

 hertz16, на 24 януари 2012 - 14:51, каза:

възможно ли е проблема да идва от ръчната спирачка,защото тя едвам хваща,в смисъл дърпам я до края,прескача около 8-9 зъба сигурно и чак тогава хваща но много слабо??


Не няма как неработещата Ръчна да ти скапе дисковете. :naughtynono:
Отделно трябва да се види какво с ръчната не е наред! Или имат голям луфт накладките и/или не е регулирана добре ръчната.
Като цяло проблема, който описваш зимата го отнасям повече към спирачките, отколкото към лагерите.
Отговори

детеборе снимка детеборе 09 април 2012 - 22:43

Да изкажа и аз мнение,лагера директно ли лагерува на конуса на моста и ако да може да са изядени и да ти разбиват лагерите.Моя стария кадетт беше така директно лагера лагерува на конуса на моста, помисли и за този вариант,ако и при тебе е на този принцип.
Отговори

vladkata снимка vladkata 10 април 2012 - 14:12

И аз имах този проблем, проблема не е в лагера ,а в оста като е износена оста и лагера превърта в оста и от там виенето :icon_wink2: .Единия по-евтин вариант е с център биеш точки по оста където лягат малкия и големмия лагер пробвал съм го става,но после няма вадене барабана освен със скоба.Другия вариант отиваш и си купуваш чисто нова ос струва 25 лв и си решаваш проблема.
П.С. И все пак да напомня не забравяйте да смените черупките на лагерите в барабана!
:beer:
Мнението беше редактирано от vladkata: 10 април 2012 - 14:18
Отговори

Desert_Ant снимка Desert_Ant 13 април 2012 - 21:09

Проблема като цяло е в недомислица. По тая кола е спестявано от всичко, включително и от главини на задния мост. Лагерите там няма как да карат дълго, максималния живот им е едни накладки, защото при смяната щеш не щеш влиза болкук и лагера заминава за отрицателно време.

Иначе по проблема, като сменяш лагери, задължително смени и семерингите, почистваш хубаво и гресираш. Също като марка, гледай да не купуваш някой именит производител, че там всичко е китайско вече, търси нещо чешко, полско... някъде по бившите соц. републики.

п.с. вземи си ги смени сам, от майстори само главобол се получава, аз до такава степен се отвратих, че си направихме работилничка с един авер. Цаката е при стягането, остава се малко луфт... по книга май се правеше с динамометричен ключ :) Общо взето схемата е като на Лада класика предните лагер-главини и там са конусни и заминават доста бързо при калпав монтаж.


п.с. и ръчната не е като да няма нищо общо, ако не хваща ръчната значи има голяма вероятност да не ти работи регулирането на задните накладки, от там стържат в барабана, който грее яко и скапва семеринга на лагера. От там пък влиза всичката смрад от изтъркано феродо и прах ;)... та така си заминава и лагер и накладки и барабан :)
Мнението беше редактирано от Desert_Ant: 13 април 2012 - 21:12
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg