Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Въпрос за покупка на АСТРА К 1.6 CDTI ( 95 HP )

niki4bg снимка niki4bg 06 февруари 2021 - 15:50

Здравейте, колеги!

Бързи впечатления от днес. Хечбега е доста комфортен, пространството отпред/ отзад за моя 185 см ръст беше в рамките на нормалното и покрива изискванията ми за пространство. Централната конзола е разположена удобно, до всички в обсега ми достигах с лекота. Характерни тракания не дочух от двигателния отсек. Съединителя беше, като нов. Шумоизолацията в купето ми се стори на високо ниво, на празен ход колата не се чуваше. Накладките и спирачните дискове личеше, че са подменени с нови. Няма резервна гума, но ще си направя. Състоянието на салона и купето бих определил, като ОТЛИЧНИ. Колата е пъргава и предполагам купето е леко, за това създава такова усещане. Не успях да пробва гореспоменаото комби ( 110 ) защото вече бе продадено. Човека който ме пбслужва бе приятен, иомпетентен и отговори на всичките ми запитвания, макар и някои да бяха “глупави” . Търсенето продължава, иска ми се да пробвам и комби версията. И да допълня - на хеча багажника не ме впечатли с обема си, но ако е той ще задоволи нуждите, това да е кусура. :D
Отговори

ulieliadi снимка ulieliadi 06 февруари 2021 - 18:18

Не си писал откъде си, но предполагам, че мога да съм ти полезен с добиване на впечатления относно комбито.
Само свиркаш и готово :icon_wink2:
Отговори

benzy снимка benzy 06 февруари 2021 - 18:42

 ulieliadi, на 06 февруари 2021 - 18:18, каза:

Не си писал откъде си, но предполагам, че мога да съм ти полезен с добиване на впечатления относно комбито.
Само свиркаш и готово :icon_wink2:

Колега, ако си от София дали и аз може да се присламча за едни впечатления :)
Отговори

ulieliadi снимка ulieliadi 06 февруари 2021 - 18:59

Бенз, на теб съм ти обещал вече и нямаш никакви проблеми, когато решиш. На лс мога да ти пратя номера си и готово :icon_wink2:
Не съм от София, а от Перник, но 30км ако са проблем аз ще дойда :devil-smiley-019:
Отговори

benzy снимка benzy 06 февруари 2021 - 19:26

Ми ти ще дойдеш я, "шептящия" нищо не ти гори :devil-smiley-019: :kinggrin: ний с бензинките къде ти 30 км :kinggrin:
Ще го помисля и ще ти пусна ЛС ако/като реша, да пуснат барем кручмите по една лимонада да може да изпие човек :)
То колкото повече чакам, толкова по-близо до К се приближавам.
Мнението беше редактирано от benzy: 06 февруари 2021 - 19:30
Отговори

niki4bg снимка niki4bg 06 февруари 2021 - 20:16

 ulieliadi, на 06 февруари 2021 - 18:18, каза:

Не си писал откъде си, но предполагам, че мога да съм ти полезен с добиване на впечатления относно комбито.
Само свиркаш и готово :icon_wink2:

Благодаря сърдечно кoлега, но живея в Пловдив. До София пътувам редовно, по работа или да видя роднините! :) Ще се радвам, когато имам път на там да погледна колата. От Стефанов взеха контактите ми и ще ме информират при следващо "зареждане". Предполагам няма да е далеч във времето, защото паркинга се беше поизпразнил. :)
Мнението беше редактирано от niki4bg: 06 февруари 2021 - 20:22
Отговори

ulieliadi снимка ulieliadi 06 февруари 2021 - 20:29

ОК.
И още нещо се сетих. Мислил ли си за вариант покупка от чужбина? В Германия примерно за 7к евро има колкото искаш, и с транспорта ти идва на 15000лв.
Отговори

niki4bg снимка niki4bg 06 февруари 2021 - 20:34

 ulieliadi, на 06 февруари 2021 - 20:29, каза:

ОК.
И още нещо се сетих. Мислил ли си за вариант покупка от чужбина? В Германия примерно за 7к евро има колкото искаш, и с транспорта ти идва на 15000лв.

Честно да ти призная не, колега. Защото не знам как биха могли да се случат нещата. Не знам дали ще успея да намеря читав вносител, как ще огледам колата. Все чуденки, на които нямам отговор. Ще се радвам на информация или помощ И по този въпрос. Живот и здраве, ако стана член на клуба ще черпя, пък и да не съм също :D
Отговори

ulieliadi снимка ulieliadi 06 февруари 2021 - 20:39

Стана доста искрено и лично, затова имаш лс :icon_wink2:
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 06 февруари 2021 - 20:46

Да ти кажа не си хаби времето по автокъщи, в Пловдив област, че и по Софийско си изгубих безвъзвратно времето. Преслушвай официалните или първи собственици и така. Аз съм ти съгражданин, ако искаш да видиш J комби с 110кс. можеш да ми пишеш. Разлики определено има спрямо К, но все се добива някаква представа :)
Отговори

niki4bg снимка niki4bg 06 февруари 2021 - 21:05

 Rosen Popov, на 06 февруари 2021 - 20:46, каза:

Да ти кажа не си хаби времето по автокъщи, в Пловдив област, че и по Софийско си изгубих безвъзвратно времето. Преслушвай официалните или първи собственици и така. Аз съм ти съгражданин, ако искаш да видиш J комби с 110кс. можеш да ми пишеш. Разлики определено има спрямо К, но все се добива някаква представа :)

Aми това опитвам да съблюдавам. Колата да бъде с доказан произход и/или да е от 1-ви собственик. Ако е върната от лизинг също е оферта, но за сега не намирам подобни екземляри. Благодаря за предложението. Може да се възползвам някой ден, бирата от мен ще е! :)
Мнението беше редактирано от niki4bg: 06 февруари 2021 - 21:10
Отговори

benzy снимка benzy 06 февруари 2021 - 21:08

Стефанов преди края на Февруари, и то най-рано нямало да вкарва коли.
Отговори

Sim снимка Sim 07 февруари 2021 - 10:59

Да се изкажа и аз.
Багажника на Астра К е по-плитък, защото е с двойно дъно. Според модификацията, там е резервната гума, крик и други джунджурии. Също така облицовката го прави по-малък.
Наличието на асистент за потегляне на наклон, не зависи от това дали ръчната е електрическа. Моята кола е с механична ръчна и има асистент.
За да усетите намесата на спирачките в завой би трябвало да карате доста агресивно и чувате звуци от гумите.
Пространство в купето е достатъчно за едри хора, седалките са удобни и всичко е разположено удобно за шофьора.
Ако се търси кола с нормален багажник, комбито е вариант.
Астра К 1.6cdti, 110кс е моята препоръка.
Отговори

niki4bg снимка niki4bg 07 февруари 2021 - 14:42

Благодаря за обстойните разяснения, колега! Модификациятя на мотора ще е тази, търсенето продължава! :)
Отговори

niki4bg снимка niki4bg 07 февруари 2021 - 16:17

Колеги, днес попаднах на тази обява. Изглежда примамлива, от 1-ви собственик е, километрите са малко, нивото на оборудване доста наситено с екстри. https://www.auto.bg/...cdti-innovation
Отговори

ulieliadi снимка ulieliadi 07 февруари 2021 - 16:34

Еми, кво да мислиме...хубава е. Ама и цената и е хубава.
Inovation е най-богатото ниво на оборудване, така че няма какво повече да искаш. Оставащите екстри са паркинг асистент и ел.багажник.

П.С.Не зная дали си го чел, но предполагам е полезно https://autobild.bg/...B6%D0%B4%D0%B0/
Мнението беше редактирано от ulieliadi: 07 февруари 2021 - 16:43
Отговори

benzy снимка benzy 07 февруари 2021 - 19:34

Тази я гледам и си я мечтая от 6 месеца, колата е наистина топ изпълнение, и човека е смъкнал доста от цената, преди беше за доста повече пари.
Ако можеш да си позволиш парите не го мисли много, все пак са си 5-6 хиляди над първия ти избор. Обаче за тия седалки аз лично убивам :)
Отговори

niki4bg снимка niki4bg 07 февруари 2021 - 21:46

 ulieliadi, на 07 февруари 2021 - 16:34, каза:

...

П.С.Не зная дали си го чел, но предполагам е полезно https://autobild.bg/...B6%D0%B4%D0%B0/

Интересно четиво, благодаря! Припознах себе си в критериите, при някои от разделите :whistle:
Отговори

Sim снимка Sim 07 февруари 2021 - 21:55

Колата е страхотна!
Но след като вдигна летвата с 5-6к лв, за кола на 100к км, защо не се замислиш за нова на лизинг.
https://m.mobile.bg/...570003582215790
https://m.mobile.bg/...555049966701560
Отговори

niki4bg снимка niki4bg 07 февруари 2021 - 22:09

Просто провокира интереса ми ( кафявата ). От много гледане се разсейвам :D . Разглеждам и сондирам мнения, за което съм благодарен на Вас, колеги! :)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg