Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

ASTRA H - ПРОБЛЕМИ ?

Gecatasto снимка Gecatasto 12 октомври 2017 - 11:15

Здраввейте, колеги.
В момента карам Астра Г караван 2.0 ДТИ 101 кс, като цяло съм доволен от колата, но се появи прословутия проблем с гълтането на въздух. Сменихме с колеги от форума маркучетата за обратаната нафта както и О пръстените на горивния филтър и щуцерите за горивото, но проблема остана. Реших че ще сменям колата и логично се насочих към Астра H. Държа да отбележа че изчетох темата до тук, но все пак имам нужда от съвет защото не мога да реша какъв двигател да търся. Бих искал да е здрав и надежден (както всички хора предполагам) и в същото време да върви малко повече от сегашния 2,0 Дти 101 кс. Спрял съм се на Бензин 1.6 105 кс и 1.9 ЦДТИ 120/150 кс. Имам следните въпроси относно тях и поддръжката като цяло:

1. 1,6 105 кс ми се струва достатъчен, но ме притеснява това, че и той е с електромагнитни клапи. Като цяло надежден мотор ли е, колко често се повреждат тези електромагнитни клапи и каква е цената за поправката им? Като всеки сравнително малък бензинов двигател и той ли държи високи обороти поради липса на 6 та предавка при нормални скорости от порядъка на 100/120/140 км/ч. Бихте ли споделили какви са оборотите на 5 та предвка съответно при 100/120/140 км/ч? Други характерни проблеми при него, като харчене на масло например?

2. 1,9 ЦДТИ 120/150 кс Като цяло знам че са мотори на Фиат/Алфа и се водят като доста надеждни и динамични. Като всеки дизел обаче тук особено ме притесняват - Вихровите клапи, ЕГР, Съединителя с маховик, Турбо, Дюзи. Може ли да споделите колко често се проявяват тези проблеми както и цена за отстраняването им? За съединителя с маховика знам че е около 1500 лв, което за мен не е добре при кола която струва около 6 000, та това са 25 % от стойноста на автомобила!?

Сигурен съм че искам Астра H Караван, но немога да се реша за двигателя.
Минавам около 10 000 км/год, искам да е здрав и надежден и сравнително динамичен (малко повече от 2,0 ДТИ), моля дайте съвет и менние какво да търся.
Мнението беше редактирано от Gecatasto: 12 октомври 2017 - 11:18
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 12 октомври 2017 - 11:35

Доста е писано из форума за твоите въпроси. Все пак ето бърз отговор на някои от тях

1,9 дизелите са два основни вида - 8 и 16 клапана. От там имат модификации с различна мощност, но са еднакви моторите. 8 клапановите са 101 и 120 кс, като са еднакви, само софта е различен, 16 клапановите са 120 и 150, като пак разликата е в софтуерното ограничаване.

8 клапановите нямат вихрови и са с един възможен проблем по-малко. Все пак един ремонт на вихрови е в рамките на 0 до 400 лв. Зависи как решиш да подходиш, а е по-мощен. 120 коня са повече от достатъчно за колата. 150 пък са си 150.

Дюзи се рециклират със стенд около 800/1000 лв и не е най-вероятно да се налага, особено ако гледаш внимателно като я купуваш.

Маховика е скъп и се сменя със съединител. Все пак ако внимаваш може да намериш такава дето скоро е сменян примерно. Поне проблема е очевиден и лесен за разпознаване при студена кола.

ДПФ-филтрите са позапушени вече на тея коли дето се продават. Трябва премахване или подмяна или бог знае какво. Аз моя си го държа, че не знам кога Фандъкова ще ме подгони да ми мери колата, а не е запушен още, а и ми харесва че генерацията не е рязана никъде и ще отложа момента колкото мога. И тук може да има изваждане на пари.

Турбините са здрави генерално, ако се сменя маслото редовно може да надживеят колата, а и не са скъпи.

ЕГР - истината е че на година две е добре да се сваля всичко по входящия въздух и да се чисти. Все пак не го броя за много проблемен.

Колата е доста по-бърза и динамична от стария дизел във всички модификации.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 12 октомври 2017 - 11:41
Отговори

Gecatasto снимка Gecatasto 12 октомври 2017 - 14:47

Някой за бензина нещо да сподели, особено разходи за поддръжка типични проблеми и оборти на 5 та при скорости 100/120/140?

Колега Ne6to Smisleno благодаря за изчерпателния отговор, общо взето познати неща...
Относно съединителя и маховика как се познават дали са заминали?

Препоръка за 1,9 ЦДТИ или 1,6 16V при около 10 000 км/год. и предимно извънградско?
Мнението беше редактирано от Gecatasto: 12 октомври 2017 - 14:49
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 12 октомври 2017 - 14:59

 Gecatasto, на 12 октомври 2017 - 14:47, каза:


Препоръка за 1,9 ЦДТИ или 1,6 16V при около 10 000 км/год. и предимно извънградско?


При този пробег е все едно какво ще караш. Няма смисъл и газ да слагаш на бензина даже. За мен лично 1,6 точно малко не и стига да задоволи нуждите на тежкото купе. За други хора няма да пречи.

Маховика и се познава, като я запалиш студена и почне да хлопа. Като натиснеш съединителя спира и като го пуснеш пак почва да хлопа. Доста е характерно и няма как да се сбърка. Ако се качиш на 5 дизелови астри или вектри по моргите (авто къщите) ще видиш, че поне 3 ще го правят. Бързо ще разбереш за какво ти говоря.
Отговори

Peter_1980 снимка Peter_1980 15 октомври 2017 - 21:56

Оборотите са горе долу така: 3000-105, 3200-300 скоростта е около 120, за 140 са около 4000, 160км - 4500. Горе долу такива ми бяха и на предишната ми кола 2,2 170 коня. За клапите незнам, мойте са блокирали отворени и ми казаха, че мога да карам без никакъв проблем. Иначе да ги залепят и софтуерно да премахнат грешката знам, че струва около 300-350. Аз си карам така, предпочитам да ги дам в нещо по-смислено по колата. Иначе мотора не е толкова слаб, има приличен вървеж, но не е за състезатели. Разхода също е ок извънрадско от 7,7-8 до 120-130 съм стигал и 12 газ. За града на мога да дам точен отговор защото живея в покрайнините на София и само градско нямам, но си мисля, че повече от 10-10,5 газ няма да даде. А за газта ако смяташ, че ще я караш повече от една година определено има смисъл. Лесно се газифицира и има за 700-800 лева може да слижиш приличен инжекцион и да си свиркаш.
Мнението беше редактирано от Peter_1980: 17 октомври 2017 - 07:51
Отговори

ОпелАстраЗавинаги снимка ОпелАстраЗавинаги 27 ноември 2017 - 11:21

Здравейте, колеги!


Наскоро се сдобих с голямта ми мечта: Астра H, COSMO :)
Автомобилът е от средата на 2006, 1.6, 105 коня, бензин / газ. Не можах да намеря 1.8, 125 коня, но и на 1.6 съм доволен.
За градски условия е перфектен. Извънградско обаче е доста тромав. Това е единственото нещо, което не ми харесва по отношение на вървежа на колата.

Прочетох цялата тема, но не можах да намеря нещо относно въпроса, който ме вълнува. Той е следният:
- не съм сигурен дали просто все още не разбирам как да използвам отоплението на колата (проблемът може да е в задкурмилното устройство: мен) или има технически проблем, но колата топли купето изключително бавно. Сутринта я паля, оставям я да работи около 5 минути на място и тръгвам за работа. След около 20 минути вече съм паркирал пред офиса и съм изключил мотора. С други думи колата е работила 25 минути, в Софийските задръствания и въпреки това все още купето не се е стоплило. Направо замръзвам, а все още не е станал кучешки студ навън...
Да споделя как използвам отоплението: централното копче е на макс (26 градуса мисля, че е), а дясното (за перката) е на автоматик.
Бихте ли споделили дали това е нормално? 25 минути работа на мотора, на 26 градуса и въпреки това да не е заграля достатъчно, за да стопли купето?

Също така бих искал да попитам колегите, които са със същия мотор, на същата Астра - като сте на място (пред блока например), колата е изключена от скорост, на бензин и вие натиснете плавно педала на газта (с изключен "SPORT" бутон), за да качите постепенно до 2000 оборота и задържите там крака си -> оборотите тръгват ли да падат под 2000 и после да се връщат обратно на 2000, без вие да сте променяли натиска на крака си? Мисля си, че би трябвало оборотите да останат там, където са били...

П.С: В Опел тестваха компресии на цилиндри, двигател и т.н. - всичко беше ок. Освен това колата е със чисто нова оригинални бубина и свещи.
Мнението беше редактирано от ОпелАстраЗавинаги: 27 ноември 2017 - 11:24
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 27 ноември 2017 - 11:32

Можеш ли да си пуснеш на борд компа температурата на антифриза да показва? Ако можеш виж до колко градуса стига за тия 25 минути. Така ще разбереш дали проблема е в термостата или в клапата дето регулира въздуха или спира топлото.
Отговори

devailo снимка devailo 27 ноември 2017 - 11:45

Първо провери дали има антифриз колата :D Един път при мен спря да духа топло защото антифриза беше заминал. Също така пускай на макс температуъра и духалката да духа в купето и на макс сила духалката, нищо да не е ауто и ако тогава не духа топло значи има проблем.
Отговори

Пенко снимка Пенко 28 ноември 2017 - 17:48

Привет ! При мен е същата история. Антифриз има в норми. Колата загрява нормално , но парното си е слабо според мен. Преди карах Форд и мога да твърдя , че при него си бълваше жега яко . Все още е само около нула градуса и не знам какво ще правя при – 10 - 15 гр.Ще купя тези дни една термосонда да измеря температурата на въздуха идващ от духалките и съпоставя с темп. на антифриза от скритото меню.
Отговори

devailo снимка devailo 28 ноември 2017 - 17:59

Друг вариант е термостата да е сдал багажа И последно но не знам дали важи за топлото-поленовия филтър. За климатика пречи доста да духа студено, но за топло не знам дали би му попречило. Пробвай да спреш климатика от голямото копче и пусни така на топло да видим какво ще стане.
Отговори

Пенко снимка Пенко 30 ноември 2017 - 17:51

Публикувано изображениеПривет! При мен проблема с парното е разрешен. Devailo беше прав - термостата беше задържал в отворено положение. Сега с нов марка BEHR за 4 км пробег достигна 105 гр. и парното духа яко жега :)Просто заради кратките курсове ,които правя мислех , че толкова си загрява двигателя, не повече от 40-45 гр.
Мнението беше редактирано от Пенко: 30 ноември 2017 - 17:55
Отговори

Gecatasto снимка Gecatasto 18 декември 2017 - 13:38

Здравейте.
При мен лампата в жабката не угасва след като я затворя и бях принуден да я махна защото "пада" акумулатора. Някой знае ли как се отстранява този проблем?

И аз търсих 1,8 но няма, има всичко на всичко 1-2 обяви в нета.
Моята мечта беше за 1,9 ЦДТИ или 1,6 ELEGANCE версията, така и не се реших за дизел обаче. Дали съм сгрешил времето ще покаже.
Относно вървенето на 1,6 не е динамично,но за ежедневни нужди е ок. Единсвено при наклон и извънградско с пътници усещам слабост. Но пък за сметка на това колата е тиха и комфортна.
Мнението беше редактирано от Gecatasto: 18 декември 2017 - 13:48
Отговори

Traichev снимка Traichev 23 юни 2018 - 15:56

Здравейте!
Имам за първи път Опел и трябва да кажа , че съм доволен от покупката си.
Четох доста напътствия от Ваша страна и някои ги спазих. Колата е 101кс 1.7 дизел Космо изпълнение(така и никой не ми отговори точно какво значи) .
Търсих от над 40 автомобила Астра Комби 101 кс без значение 1.7 или 1.9 дизела. Задни ел.стъкла и 6 скорости.
В крайна сметка намерих това което търсих. Автомобила е 1.7 с 6 скорости и ел стъкла задни.
Сега въпросите ми са следните Задните стъкла от моя панел шофьорския работят. От самите врати обаче Не.
Копчето за заключване пасажерите да не могат да ги местят е без значение от позицията т.е. нищо не променя.
На какво може да се дължи това и как да го проверя ?
Проверявахме и за грешки - липсват такива...
Другото е като дам на контакт - не виждам т.н. Подгрев да свети... чек свети , тракшън , или каквото е там... масло ала бала ... но навитата жълта "жица" я няма...
В този ред как се свалят уредите за да видим крушката или нещо друго ?
Още не съм сменил ангренаж и т.н. само задни накладки масла и филтри . Но и това ще стане тези дни. Имаше и тропане от ДВГ но след смяна на маслото намаля драстично.
А вероятно и защото отдавна не е карана. Средния разход е под 5 литра ( смесен градско и извън) . Има и доста Пъргаво поведение за мен. Което ми допада.
На Диагностиката ми казаха , че нямам ДПФ или каквото е там. 4 месец 2005та година е .
Очаквам вашите насоки по двата "проблема" до момента :-)
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 23 юни 2018 - 16:14

Честито! Да си я караш и проблеми да не видиш:-)
Първо за стъклата. Има вероятност бутончето на твоя панел, което изключва бутончетата на задните врати да е останало в състояние на изключено управление от бутоните отзад. Става и след заливане с някоя течност. Така че най добре провери на първо време това. Другото, което ми идва на ум е да са сваляни корите на задните врати и куплунзите на бутончетата да не са закачени.

А при тия температури "червейчето" няма да го видиш. Изчакай да влезем в октомври:-) междувременно с опком може да провериш диодчето дали си работи, но за мен не е необходимо.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 23 юни 2018 - 16:16
Отговори

пешо-жоро снимка пешо-жоро 23 юни 2018 - 21:30

 Traichev, на 23 юни 2018 - 15:56, каза:

Здравейте!
Имам за първи път Опел и трябва да кажа , че съм доволен от покупката си.
Четох доста напътствия от Ваша страна и някои ги спазих. Колата е 101кс 1.7 дизел Космо изпълнение(така и никой не ми отговори точно какво значи) .
Търсих от над 40 автомобила Астра Комби 101 кс без значение 1.7 или 1.9 дизела. Задни ел.стъкла и 6 скорости.
В крайна сметка намерих това което търсих. Автомобила е 1.7 с 6 скорости и ел стъкла задни.
Сега въпросите ми са следните Задните стъкла от моя панел шофьорския работят. От самите врати обаче Не.
Копчето за заключване пасажерите да не могат да ги местят е без значение от позицията т.е. нищо не променя.
На какво може да се дължи това и как да го проверя ?
Проверявахме и за грешки - липсват такива...
Другото е като дам на контакт - не виждам т.н. Подгрев да свети... чек свети , тракшън , или каквото е там... масло ала бала ... но навитата жълта "жица" я няма...
В този ред как се свалят уредите за да видим крушката или нещо друго ?
Още не съм сменил ангренаж и т.н. само задни накладки масла и филтри . Но и това ще стане тези дни. Имаше и тропане от ДВГ но след смяна на маслото намаля драстично.
А вероятно и защото отдавна не е карана. Средния разход е под 5 литра ( смесен градско и извън) . Има и доста Пъргаво поведение за мен. Което ми допада.
На Диагностиката ми казаха , че нямам ДПФ или каквото е там. 4 месец 2005та година е .
Очаквам вашите насоки по двата "проблема" до момента :-)


Подгряването ще ти светва при темп. под 12 градуса - приблизително. Препоръчвам ти също да ползваш добавката на BARDAL-BDC.Ще усетиш омекване и утихване на двг.Успех и безаварийно!
Отговори

Traichev снимка Traichev 28 юни 2018 - 15:14

Колеги Благодаря !
Нямаше налична тази добавка на Bardahl , но сложих на Wurth и наистина като че ли поумекна работата поне звука на 100% е друг.
Това със задните стъкла още не е разрешено. А за "червея" наистина се надявам да е така :-)
Изминах над 1000км вече с нея. Разхода определено ме втрещява на този етап , иначе казано ако я "галиш" и караш супер спокойно е под 4.5 / 100 при скорост 120-130. Ако обаче я кара жената която си настъпва Ашлашката т.е. пак 120-140 но изпреварвя по рязко и по нанагорното не й прощава и не предвижда склоновете нагоре надолу стига до 5.5-6 с подобна на горе споменатата скорост :-)
Установих и следното при подаване на газ и по нангорно примерно ( да има натоварване) се появяват някакви вибрации във волана...също при полегнали полицаи и по голяма скорост т.е. 30 :-)) от пред при сгъването на амортисьорите ли изобщо в предницата изскърцва серизно при повдигане и слизане... може би Амортисьорите? или / и тампони ?
Това със скоростта е все едно джантата не е затегната с болтовете има някаква специфика или някой подобен проблем ?
Остава Ангренажа , но не мога да реша комплект ли да е или по отделно ролки SKF ремък Contitech примерно... същото и за обслужващия ремък на климатика и т.н.
Както и да пипам ли Водната помпа или не ... хем казват - щом е ОК не пипай , хем по добре да е ново и приличен производител ? ...
Очаквам вашите препоръки и съвети! :-)
Мнението беше редактирано от Traichev: 28 юни 2018 - 20:00
Отговори

V. Petrov снимка V. Petrov 28 юни 2018 - 20:15

Цитат

Както и да пипам ли Водната помпа или не ... хем казват - щом е ОК не пипай , хем по добре да е ново и приличен производител ? ...
Очаквам вашите препоръки и съвети! :-)

Сменяй всичко от до. На зафирата при покупката смених комплекта заедно с помпата. Компромис с частите не съм правил. Мислех след 60000 като сменям пак ангренажния ремък, помпата да не я сменям. Но не щеш ли на 58000 нещо се разхърка - оказа се водната помпа. Та смених целия комплект малко по-рано. Така че не прави компромиси, за 80 лева да не съжаляваш.
Отговори

Traichev снимка Traichev 04 юли 2018 - 19:32

Здравейте отново!
Както споменах малко по - нагоре проблема със задните стъкла вече е отстранен.
Оказа се копчето на панела не натиска бутона вътре ... та с малко запояване винаги е включено ....
Взех ангренажен комплект на INA . И ще се сменя. Помпата се върти от помощния ремък и винаги може да се смени не е на Ангренажа.
Изникна обаче друг проблем неизяснен . В разширителя водата е под КОЛД графата... и така беше дори преди да я купя и още си е там след близо 2 000 км .
Реших да я погледна днес , и видях , че кабела за сензора има или няма вода е изваден и окъсен....съответно вътре нищо не свети за да индикира...
Да разбирам ли , че 99% сензора е аут или ?
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 04 юли 2018 - 19:47

Пробвай да го включиш и ще разбереш. Ако не работи, понякога, но много рядко помага хубаво измиване на съда с препарати. Ако не стане- ново.
Отговори

Traichev снимка Traichev 05 юли 2018 - 20:04

Здравейте!
Долях , и го включих ..... на 5та минута на дисплея изписа ниско ниво....
Избрах ОК и се появи чак вечерта като поех към къщи.... отново ниско ниво...
Поръчах си датчик Оргинален.
Смених го и колата се побърка постоянно - Ниско ниво ....ниско ниво....?!?!?!
Остана проблема да е буксата нещо :-(((
Мнението беше редактирано от Traichev: 06 юли 2018 - 13:53
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg