Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

ASTRA H - ПРОБЛЕМИ ?

Златомир Златев снимка Златомир Златев 22 юли 2018 - 15:06

 tisho.74, на 22 юли 2018 - 14:32, каза:

Никакъв проблем нямаш да си го изчистиш. Приготвяш си един спрей за чистене на спирачки на ТРВ от тия червените, сваляш го внимателно и пръскаш обилно със спрея в отвора. Не бъркаш с нищо вътре, само пръскаш. След като изпръскаш половината спрей може да се каже, че си свършил работата.
Но виж сега, ако искаш наистина да свършиш нещо трябва да си почистиш целия смукателен колектор заедно с вихровите, ако имаш. После нови гарнитури и сглобяваш. Така ще осигуриш нормалната пропускливост на колектора, защото ако знаеш какво събира там просто няма да повярваш... А между другото в някои случаи пише тая грешка и заради задръстване точно там.

И това, за което писах, че ако знаеше къде е нямаше да си купиш колата не е МАП-а, а соленоида за управление на турбото. По написаното от теб съдя, че не знаеш къде е. Така че може и да съм прав:-)

И оставам с впечатлението, че не си прочел внимателно това, което съм ти написал. Прочети отново, защото съдържа решенията на проблемите ти. Не че особено ме вълнува де...
Колега прочетох много внимателно и като ходих да ми сменят ремъци ролки фолтри мисля че сменяха на пистов ремък някъква ролка но знам ли а иначе кажи читав майстор на който да се доверя!
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 22 юли 2018 - 15:59

Ако идваш по София с една лека организация ще я погледна за тия основните неща. Не знам за Русе какво е положението просто, но това, което знам не е цветущо. Ако някой колега от Русе знае нещо повече да казва.

Имаш ли възможност да ползваш подемник от тия с четирите телескопични опори? Ако да ще ти обясня стъпка по стъпка какво да направиш за Р0234.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 22 юли 2018 - 16:00
Отговори

Златомир Златев снимка Златомир Златев 22 юли 2018 - 18:26

 tisho.74, на 22 юли 2018 - 15:59, каза:

Ако идваш по София с една лека организация ще я погледна за тия основните неща. Не знам за Русе какво е положението просто, но това, което знам не е цветущо. Ако някой колега от Русе знае нещо повече да казва.

Имаш ли възможност да ползваш подемник от тия с четирите телескопични опори? Ако да ще ти обясня стъпка по стъпка какво да направиш за Р0234.

Колега ето постарах се да направя клипчета макар малко нескопосано
Проблем 1.Студено палене https://youtu.be/G0nrAqpM6XA
Проблем 2. Виене https://www.youtube....h?v=PLcnydt8aaE
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 22 юли 2018 - 18:33

Стържещия звук много ми прилича на точно тая ролка на алтернатора. А и момента, в който се чува съвпада с момента, в който започва да зарежда акумулатора, т.е. алтернатора се натоварва. Но си трябва да я провериш при свален ремък как е.

Виенето е турбото. Ако това те успокоява- мойто на пежото вие по подобен начин като форсираш леко на място и на студен мотор.
Но като че ли твойто турбо наистина не се управлява. Ще правиш операцията с клапанчето май:-(
Мнението беше редактирано от tisho.74: 22 юли 2018 - 18:35
Отговори

Златомир Златев снимка Златомир Златев 22 юли 2018 - 20:13

 tisho.74, на 22 юли 2018 - 18:33, каза:

Стържещия звук много ми прилича на точно тая ролка на алтернатора. А и момента, в който се чува съвпада с момента, в който започва да зарежда акумулатора, т.е. алтернатора се натоварва. Но си трябва да я провериш при свален ремък как е.

Виенето е турбото. Ако това те успокоява- мойто на пежото вие по подобен начин като форсираш леко на място и на студен мотор.
Но като че ли твойто турбо наистина не се управлява. Ще правиш операцията с клапанчето май:-(
Това ли е виновника https://www.autodoc....t-doria/7754571
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 22 юли 2018 - 20:17

Това е МАП-а, в твоя случай с вграден датчик за температура на входящия въздух, но ще отбележа две неща:
1. Не смятам, че е виновник. Твоя си е изправен;
2. Ако купуваш не купуваш нищо друго освен Бош. Дори и да е румънски.
И това не е клапанчето за управлението на турбото. Клапанчето е това: https://www.google.b...DMb8Oqc3f4cpTM:
Мнението беше редактирано от tisho.74: 22 юли 2018 - 20:19
Отговори

Златомир Златев снимка Златомир Златев 22 юли 2018 - 20:23

 tisho.74, на 22 юли 2018 - 20:17, каза:

Това е МАП-а, в твоя случай с вграден датчик за температура на входящия въздух, но ще отбележа две неща:
1. Не смятам, че е виновник. Твоя си е изправен;
2. Ако купуваш не купуваш нищо друго освен Бош. Дори и да е румънски.
И това не е клапанчето за управлението на турбото. Клапанчето е това: https://www.google.b...DMb8Oqc3f4cpTM:

А това ли е ролката https://t-auto.bg/пр...тор-588021.html
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 22 юли 2018 - 20:41

Нещо такова е, не съм сигурен дали тази е точно твоята.
Отговори

Златомир Златев снимка Златомир Златев 23 юли 2018 - 06:20

 tisho.74, на 22 юли 2018 - 20:41, каза:

Нещо такова е, не съм сигурен дали тази е точно твоята.

Добро утро, да споделя нещо, което прочетох във форума тази сутрин без да натискам съединител освободих скоростният лост дръпнах ръчна и запалих.... Ония дразнещ звук беше мнооого слаб, почти недоловим просто споделям, понеже имаше такъв съвет от колрга ????
Отговори

gerov снимка gerov 23 юли 2018 - 09:34

Този стържеш звук може и от стартера да идва,по-точно от бендикса.
Отговори

Златомир Златев снимка Златомир Златев 23 юли 2018 - 10:59

Да обаче не е след всяко палене ами, само ако е стоял двигателя 5-6 часа !
Отговори

gerov снимка gerov 23 юли 2018 - 12:09

Да,точно такъв звук след запалване се чуваше на две коли със същия двигател и след профилактика на стартерите изчезна.
Ако се съмняваш, че е от алтернатора пробвай да запалиш без ремък или го намокри преди палене и виж какъв ще е резултата.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 23 юли 2018 - 12:13

Ами слушайте го на живо по- внимателно и ще се изясни.
Отговори

Златомир Златев снимка Златомир Златев 23 юли 2018 - 18:37

Ще опитам утре сутринта но кой ремък да намокря този огторе е на климатика мисля а под него е динамото кой да намокря? И не е ли опасно ????
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 23 юли 2018 - 18:58

Ремъка, който е достъпен, е един. Другия е ангренажния, който е под капак и няма да го мокриш. И не е опасно.
Отговори

Златомир Златев снимка Златомир Златев 23 юли 2018 - 19:12

Ок благодаря утре ще опитам и ще пиша а сега лека вечер ????
Отговори

Златомир Златев снимка Златомир Златев 24 юли 2018 - 06:08

 Златомир Златев, на 23 юли 2018 - 19:12, каза:

Ок благодаря утре ще опитам и ще пиша а сега лека вечер ????

Добро утро отново, тази сутрин намокрих с вода ремъка колкото можах и стана следното: Чу се отново онзи звук но някак не беше цялата процедура ами по средата на изпълнението замлъкна и след това много леко се чу продължението му ????
Отговори

gerov снимка gerov 24 юли 2018 - 10:17

За да си сигурен,че е от ролката трябва да отхлабиш ремъка.
Махаш филтърната кутия и мисля,че беше с камък 15 само отхлабваш от обтяжната ролка ремъка като през това време помощника стартира двигателя за секунди или ако си сам направо го махни не е сложно.Така ще бъдеш на 100процента сигурен.После го поставяш в същата последователност внимателно да легне на пистите и това е.
Отговори

Златомир Златев снимка Златомир Златев 24 юли 2018 - 18:59

 gerov, на 24 юли 2018 - 10:17, каза:

За да си сигурен,че е от ролката трябва да отхлабиш ремъка.
Махаш филтърната кутия и мисля,че беше с камък 15 само отхлабваш от обтяжната ролка ремъка като през това време помощника стартира двигателя за секунди или ако си сам направо го махни не е сложно.Така ще бъдеш на 100процента сигурен.После го поставяш в същата последователност внимателно да легне на пистите и това е.
В сервиз, като отида благодаря все пак !
Отговори

Traichev снимка Traichev 24 юли 2018 - 21:30

Здравейте колеги!
Както казахте и Предрекохте се сблъсках с проблема прекъснати кабели в "гофрата" за съжаление или не … не успях да извадя кабелните накрайници и се наложи удължаване със запояване на нови.
Някой разбира се беше вече приложил това със просто засукване на кабелите и солидно Изолирбанд... разбира се , аз съм привърженик на Термоизолацията и подходих по този начин. Укрепих т.н. снадки с термошлаух върху целия сноп в началото където са снадките. Надявам се Силно да издържи доста време. Повечето ползвани кабели са със Силиконова изолация...
Цената предложена ми за комплект както ми посочихте беше близо 90 лева за муфата с кабели около 30см...Което смятам е много. Историята е неприятна и трудоемка (неудобна) и отнема поне на мен уж подготвен доста добре и с умения по запоявания около 4 часа . ( при мен са 12 кабела) задни електрически стъкла.
Търся и някой от Вас за помощ с Оп-ком или Тех2 за активация на АУКС CDC40 Opera ако някой има възможност Моля - да пробваме.....
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg