Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Astra H Z16XEP p1112

warnage снимка warnage 11 април 2018 - 19:16

Здравейте ,
забелязах , че колата изписва въпросната грешка на теста с педалите ( астра Х Z16XEP , 105 коня , twinport ) . Според ауто датата това е проблем с - Intake Air Temperature Sensor или казано на български датчик за температура на входящия въздух . Въпроса е , че изпитвам затруднение да открия къде точно се намира той в астрата . Реших , че е като при зафирата от клипа https://www.youtube....h?v=dOx24mQDES8 , ама не е . При мен там е МАФ сензора само Публикувано изображение , a за маф сензора би трябвало да има отделна грешка . Затова ако някои може да ми посочи локацията ще се радвам .

ПП иначе грешката не се отразява във вървежа на автомобила .
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 11 април 2018 - 19:30

С колко пина е буксата на твоя маф?
Отговори

warnage снимка warnage 11 април 2018 - 19:50

Мисля , че беше с 4 ( наизуст го казвам , a самият куплунг имаше 2 кабела само ( тоест работят само 2 пина ) . Ама е ся се разчетох по чуждите форуми и там пише , че е вграден в маф сензора . Просто се чуда ако беше така , не трябваше ли да изпише друга грешка за самият маф сензор
Мнението беше редактирано от warnage: 11 април 2018 - 19:53
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 11 април 2018 - 19:52

По спомени твоя двигател няма маф. Това на снимката май е само тоя датчик за температурата на входящия въздух.
Имаш ли опком?
Отговори

warnage снимка warnage 11 април 2018 - 20:05

Нямам опком , но сте прав . Цялото това дето съм го снимал е сензора https://workshop-man...replace_(z16xep)/ . Просто се подлъгах , понеже в сайтовете за авточасти като го дават на снимка е различен и аз търся под вола теле .
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 11 април 2018 - 20:40

А какво е описанието на въпросната грешка?
Отговори

Hevy снимка Hevy 11 април 2018 - 20:41

Е тука един си търсеше дебитомера и го откри тоя датчик...
https://www.opelclub...1
Отговори

Dimov снимка Dimov 11 април 2018 - 22:54

В клипа който си показал, двигателя е XER - при него на това място няма MAF, а сензор за температура на входящия въздух. При XEP на това място има MAF (това което ти си извадил). Не съм сигурен, но мисля, че данни за температура на входящия въздух при XEP се взимат от датчика за външната температура, който е някъде отпред в ляво.
Отговори

warnage снимка warnage 14 април 2018 - 14:52

Само да направя една корекция , че лекинко съм пообъркал в заглавието и описанието на темата . Кода на грешка е p0112 ( за въпросният датчик ) , a не 1112 както съм написал ( p1112 e код за грешка на туинпорта ) .
Отговори

Hevy снимка Hevy 14 април 2018 - 20:38

P0112 Intake Air Temperature Sensor Circuit Low Input .
И намери ли тоя потаен датчик ? Или още си в рисърч....
Отговори

warnage снимка warnage 15 април 2018 - 20:46

 Hevy, на 14 април 2018 - 20:38, каза:

P0112 Intake Air Temperature Sensor Circuit Low Input .
И намери ли тоя потаен датчик ? Или още си в рисърч....

Да точно това което съм снимал е . Цялото е датчика . Отстрани се махат тръбите . Нов е около 180 има и по евтини заместители ( 130 лв )това е кода на часта AF10088-12B1 . Хубаво е 1 во да се почисти с обезмаслител и контакт спрей или да се премери колко волта дава , преди да се прибегне до смяна понеже не е евтин .
Мнението беше редактирано от warnage: 15 април 2018 - 20:47
Отговори

Hevy снимка Hevy 15 април 2018 - 21:08

Това е променливо съпротивление, не дава волтове. По принцип може да се хване с опком каква температура показва, но при положение че нямаш такъв това означава още пари за майстор, който само ще потвърди това което компа на колата вече е разбрал - нисък входящ сигнал означава че съпротивлението е нараснало извън границите. Пробваш със спрей за контакти, и механично ги почистваш/буксата/, натягаш пластинките ако трябва, и ако нищо не се подобри - нов датчик, проблема е вътре в него. Къпане с обезмаслител едва ли ще помогне.
Отговори

warnage снимка warnage 15 април 2018 - 21:12

 Hevy, на 15 април 2018 - 21:08, каза:

Това е променливо съпротивление, не дава волтове. По принцип може да се хване с опком каква температура показва, но при положение че нямаш такъв това означава още пари за майстор, който само ще потвърди това което компа на колата вече е разбрал - нисък входящ сигнал означава че съпротивлението е нараснало извън границите. Пробваш със спрей за контакти, и механично ги почистваш/буксата/, натягаш пластинките ако трябва, и ако нищо не се подобри - нов датчик, проблема е вътре в него. Къпане с обезмаслител едва ли ще помогне.


Имах предвид да се премери напрежението което буксата дава ( дали го захранва коректно ) . Иначе аз проблема го реших по гореописания начин .

Благодаря за вниманието !!!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg