Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Vectra B

Сваляне на ръкохватки на вратите?

Raven снимка Raven 19 декември 2012 - 13:28

Става въпрос за дръжките на вратите от вътрешената страна. На предна дясна врата при едно рязко, силно затвяряне от малко разстояние /в движение/ въпросната ръкохватка се счупи или откачи в долната част и се налага да разглобя и да видя какви са пораженията ;) Нямам идея обаче къде са и болтчетата и за да не прявя експеримени реших да попитам как се сваля?
Отговори

obic снимка obic 20 декември 2012 - 12:23

Колега
Мисля че в форума имаше такава тема.
До колкото помня на кората долната част има 3 болта,в дръшката долния край има тапа,вадиш я и развиваш болта а на горната страна където е ракохватката върху него има капачка и нея я вадиш и ще видиш и там болтче,мисля че и под капачето на пищялката също има болтче но не съм сигурен,на задната защото има, след като махнеш всичките болтчета издърпваш кората от долната част за да откопчеят пластмасовите щипки които държат кората с мако повечко усилие..
Отговори

miitakaa снимка miitakaa 20 декември 2012 - 12:58

здравей колега,ето ти някои снимкиhttp://www.opelclub-bg.net/forum/index.php?showtopic=10584
Отговори

miitakaa снимка miitakaa 20 декември 2012 - 13:04

най-отдолу на вратата има три болта които не са скрити,след като развиеш и тях в ляво и отдясно на вратата са щипките,откопчаваш и издърпваш кората нагоре,тя излиза с уплътнението на прозореца.Успех
Отговори

Vectra Rulzz снимка Vectra Rulzz 20 декември 2012 - 14:41

На мен нещо не ми стана ясно защо трябва да сваля цялата кора,при положение, че може да се свали само дръжката.
колега, кое по-точно се е счупило- самата дръжка ли, или само гуменото отгоре?
Мнението беше редактирано от Vectra Rulzz: 20 декември 2012 - 14:44
Отговори

Zdravkicha снимка Zdravkicha 20 декември 2012 - 14:41

А болтовете на дръжките къде ги забрави? :naughtynono: Ето ти тема която ще те ориентира http://www.opelclub....showtopic=48583
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 24 декември 2012 - 18:02

 Raven, на 19 декември 2012 - 13:28, каза:

На предна дясна врата


Адаш, колегата пита за предна врата, не за задна.
Отговори

Бърз отговор

Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg