Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Каква марка подгряващи свещи да взема за Isuzu двигателя

rossvs снимка rossvs 22 януари 2009 - 15:06

Здравейте колеги,
Наскоро ми изгоря едната подгревна свещ и сега не знам с какви да ги сменям. До колкото разбрах трябва да са керамични, защото по-бързо загрявали.
Три от старите ми са NGK, а другата е сменяна с някаква безименна която е намоткова и не загрява даже като старите NGK.
Ако някой си е сменял свещите нека да сподели от коя марка е доволен. :wall:
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 22 януари 2009 - 17:56

Последния път като бях в магазина продавачът ми похвали продуктите на TESLA - кабели, запалителни и подгревни свещи - каза, че били на доста добро ниво, пък и цената им е доста прилична :wall:
Отговори

Shades снимка Shades 22 януари 2009 - 18:01

 rossvs, на 22 Jan 2009, 03:06 PM, каза:

Здравейте колеги,
Наскоро ми изгоря едната подгревна свещ и сега не знам с какви да ги сменям. До колкото разбрах трябва да са керамични, защото по-бързо загрявали.
Три от старите ми са NGK, а другата е сменяна с някаква безименна която е намоткова и не загрява даже като старите NGK.
Ако някой си е сменял свещите нека да сподели от коя марка е доволен. :wall:

Имам добри впечатления от Beru, Eyquem и NGK. Оригиналните GM също са добри.
Отговори

The_Hobbit снимка The_Hobbit 22 януари 2009 - 20:26

Ако искаш погледни тук : http://www.vestauto....sk-guttmann.htm предлагат свещи "Бриск" и като цена и качество са много добри.В сайта им има ценова листа виж там.
Мнението беше редактирано от The_Hobbit: 22 януари 2009 - 20:31
Отговори

chriss снимка chriss 25 януари 2009 - 10:38

Ти сам си видял разликата между NGK и другата no name. Аз си взех 4 броя NGK още като взех колата, само едната не работеше, но ми казаха че се сменят всички. Това са свещите - ако потърсиш информация ще видиш, че са със защита от прегряване, на Исузо свещите работят 3-5 минути след като си стартирал мотора / говоря за студен старт / Мисля релето ги изключва при 30 градуса на антифриза. Ако вземеш обикновени ще изгорят. Приготви са за 50-60 лв за брой :wall:
Отговори

drmapty снимка drmapty 27 януари 2009 - 22:30

Аз си взех от ауто плюс марка топран за 18 кинта парчето и смених само една- тя беше сдала само и няма проблеми вече 2 год. :knee:
Отговори

damian_bo снимка damian_bo 28 януари 2009 - 20:35

Колега, доколкото знам най-важното е и четирте да са еднакви. Аз вече каран трета зима с Iskra по 8 лв./бр от косер. Когато си купих колата си купих две - не помня марка (разбирай no name) по 18 лв./ бр. - изкараха една зима. На следващата зима изгора една нова и една стара. Бях решил да си купя бош или беру, но в ауто плюс ме отказаха с цени по над 100 лв./бр.
Успех!
Отговори

Ka4o_pi4a снимка Ka4o_pi4a 28 януари 2009 - 21:49

Аз съм за Беру с 2-те ръце !
Отговори

Гено снимка Гено 28 януари 2009 - 22:50

 rossvs, на 22 Jan 2009, 03:06 PM, каза:

Здравейте колеги,
Наскоро ми изгоря едната подгревна свещ и сега не знам с какви да ги сменям. До колкото разбрах трябва да са керамични, защото по-бързо загрявали.
Три от старите ми са NGK, а другата е сменяна с някаква безименна която е намоткова и не загрява даже като старите NGK.
Ако някой си е сменял свещите нека да сподели от коя марка е доволен. :mhihi:

и на мен така ми изгоря едната и я смених с Шампион, 2 години вече все ми я отчита като грешка и светва чек-а, въпреки че си работи, просто е различна. Та най-добре си сложи като другите - NGK
Отговори

FANTOMASCHO снимка FANTOMASCHO 29 януари 2009 - 19:35

Взимаш BOSH или по-добрите за мен NGK и си палиш като Пич
Отговори

Graxa снимка Graxa 29 януари 2009 - 22:01

земи си Champion мене лично ми направиха силно впечатление :mhihi:
Отговори

rossvs снимка rossvs 06 февруари 2009 - 21:58

След много обикаляне по магазините накрая си взех Champion. Тъй като те бяха единствените керамични свещи освен NGK-то, което струваше 70лв/бр.
За сега съм доволен от свещите, дано и за напред да е така.
Отговори

BOZI снимка BOZI 07 февруари 2009 - 12:13

а за колко парички ги взе ако не е тина ?
Отговори

rossvs снимка rossvs 08 февруари 2009 - 16:20

 BOZI, на 07 Feb 2009, 12:13 PM, каза:

а за колко парички ги взе ако не е тина ?

Ми значи по принцип цената на една свещ е 36-37лв. Понеже исках да сменя 4-те всещи и за това се спрях на този вариянт. Т.е. излиза към 150 лв, но понеже ги взех от един приятел, с отстъпката излязоха 130 лв :61:
Отговори

dani_pk снимка dani_pk 29 май 2009 - 18:13

 rossvs, на 22 Jan 2009, 03:06 PM, каза:

Здравейте колеги,
Наскоро ми изгоря едната подгревна свещ и сега не знам с какви да ги сменям. До колкото разбрах трябва да са керамични, защото по-бързо загрявали.
Три от старите ми са NGK, а другата е сменяна с някаква безименна която е намоткова и не загрява даже като старите NGK.
Ако някой си е сменял свещите нека да сподели от коя марка е доволен. :icon_wink2:


as s ngk izkarax 6 godini i sam dovolen no i beru sa mnogo dobri

Цитат

Ползвай КИРИЛИЦА !!!

Мнението беше редактирано от siegfrid: 29 май 2009 - 18:15
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg