Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Астра Г 2.0 Т

Тази тема е заключена

a4o_gsi снимка a4o_gsi 14 март 2011 - 13:44

Знам , че може би вече има такава тема , но все пак искам да попитам какво ви е мнението за Астра G Bertone 2.0 Т 192 к.с... За вървенето е ясно ..... ша е пършинг .. интересува ме разхода ( наи-вече градски) , тъи като прочетох толкова много разминаващи се твърдения ; пълното обслужване като цена как е .. и също така дали има някакви проблеми с двигател-турбо като цяло ( знам че от кола до кола има разлика) .... А и според вас на какви пари вървят горе-долу ;)
Отговори

Gmilev снимка Gmilev 14 март 2011 - 13:50

са начи...

все едно да питам ако си взема брабус 55 ше ми харчиили...

ако имаш мустак ше имаш и гребен...
Отговори

a4o_gsi снимка a4o_gsi 14 март 2011 - 17:18

да , но сам чувал , че при нормално каране в града харчела около 12 .. примерно аз сам от Плевен и тук няма такива задръствания.. е от друга страна кои ще си вземе такава кола и ще я кара нормално нз ;)
Отговори

boichev снимка boichev 14 март 2011 - 17:27

 a4o_gsi, на 14 март 2011 - 13:44, каза:

.... А и според вас на какви пари вървят горе-долу ;)

Провери в Mobile.bg на какви пари вървят.Публикувано изображение
Отговори

a4o_gsi снимка a4o_gsi 14 март 2011 - 17:50

заради това питам ... гледам че има хубави по 7 бона и се чудя дали не са мн евтини
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 14 март 2011 - 17:54

Здрасти колега щом взимаш такава кола(турбо) незнам защо те интересува разхода!!Мое мнение е да си вземеш астра Г ОПЦ можеби по сполучлив модел(лично мое мнене).Успех все пак..
Отговори

a4o_gsi снимка a4o_gsi 14 март 2011 - 18:12

знам , но също знам , че разхода е по-нисък от бертоне 2.2 агрегат.. с такава цел питах за разхода.. примерно на 2.0Т дали ще е по малак от на бмв 320 бензин , тъи като сам карал и е трепач :)
Отговори

FirestorM снимка FirestorM 14 март 2011 - 18:25

Невярвам щом си карал бмв 320 да се плашиш от разхода на бертонето... Ако караш като "баба" ще ти харчи нормално като за 2.0 турбо (12-13). Имам поглед върху ненормално каране на такова бертоне и дава разход 18-19 бензин. Относно цената... реалната цена е от 6 до 7 хиляди лв. Мотора като цяло не е лош и има здрави карантий. Все пак като всеки екотек си гори масло и си има плюсове и минуси... Много хора казват, че не върви, но не е точно така понеже бертонето си има достатъчно тежко купе...
Отговори

AirRaidSiren снимка AirRaidSiren 14 март 2011 - 18:27

Не, че нещо, но има поне няколко теми за Бертоне Турбо.Какъв е смисъла да се пишат едни и същи неща по сто пъти?
Разхода е нормален, зависи и колко ти е тежък крака, разбира се.Градско 12 - 13л (като съм стигал и 20 зимата), а извънградско 7,5 - 8 нормално каране с 90 - 100км/ч.Поздрави:bravoo:
Отговори

Tank снимка Tank 14 март 2011 - 18:51

Здравей, Бертоне'турбо си е супер автомобил.
1.Разхода по каталог е колкото на моето ОРС - 6.8 извънградско и 12.5 градско.Според мен при нормално каране можеш да слезеш под 12/100 градско.
2.Не го сравнявай с БМВ 3 Е46 150кс, БМВ'то гори значително повече, и върви значително по-малко... ама много по-малко от Бертоне'Т и ОРС.
Тайната е че БМВ'то ти създава впечатление за СОВАЛКА, а всъщно
ст върви много по-малко отколкото на теб вътре ти се струва, и БМВ 150кс съм имал, и аз си мислех че върви много докато един Голф3 115 кс резко ме убеди в обратното(с 4 коли разлика на 400м)...Стига за БМВтата.
3.Консумативите повечето са като на стандартна астраГ 2.0Екотек и са сравнително евтини.Предполагам че карантията около турбото е скъпа, но не може ... и х.я ..докрая...
4.Колкото до вървенето, върви точно колкото вървят 1350кг на 192кс. или колкото 150кс на 1100кг. За градска кола може и да е малко тромава, но на магистралата ще смазва.
5.По въпроса за цената, в БГ има доста такива за по 7-8хил лв. Знам няколко от тях и са пъъъълни гробове, особено по автокъщите в Плевен. Мой приятел наскоро обиколи България и автокъщите за Бертояне турбо и стигна до същото - само кошници - издухани,слаби и с прикрите тотални щети.Ако искаш такава отиваш някъде в северна Европа и си намираш някое с умерен удар и си го правиш.Поне ще знаеш как е изглеждало "ПРЕДИ".
Каквото и да решиш Бертоне'Т си е супер, само да е читаво.


 FirestorM, на 14 март 2011 - 18:25, каза:

Все пак като всеки екотек си гори масло и си има плюсове и минуси...


Искаш ли да ти покажа екотек,който за 4 г не съм му долял и една капка масло. На бас по пет хиляди марки.В моят "екотек" се събират точно 4,5л. масло, ела до гаража да ти видиш за 4 години колко еднолитрови тубички - пълни до половината - са ми "хартисали".
Отговори

maverick7bg снимка maverick7bg 14 март 2011 - 19:51

Колеги, да допълня и аз темата въпреки, че правилно са ти писали, теми има доста:

- Разхода при мен е 12.5( живея в центъра на града и си седя по задръстване) градски цикъл и 8 извънградски (с към 130км/ч)
- За БМВ са ти отговорили :) да ти кажа и аз , че съм се тествал с доста от тях и с 320 дори няма интрига. Да не говорим че имам колега с Е46 318 които се побърква от яд че неговата под 13 не може да падне и дори се вози при мен да му докажа.
- За консумативи - не са скъпи зависи какво искаш - моята се обслужва в оторизиран дилър, с малки изключения по нея всичко е оригинално ГМ и цените са по сериозни дори и за труда в оторизирания сервиз е малко над нормалните цени.
- За горенето на масло което е написъл колегата по горе - истината е че има колеги които имат този проблем и е на лице при тях - но като цяло гледаш ли си колата и поддържана ли е това са простотии - и аз като колегата ТАНК мога да ти направя демонстрация дали гори или не масло :) Просто има хора които се изващават с тях и резултата е на лице (последния път видях такава която е имала нитро/азот) - предполагам е ясно на всички последиците от системата.
- Вървенето специално за мен е по голям фън от ОПЦ и за това избрах Бертонето - освен външния вид ( да не се засягат колегите моля) просто винаги съм мечтал за кола тип класическо купе :) Турбо надува - си е турбо надув - като коли страдали от него има доста...
- Моя съвет е също много да внимаваш какво купуваш - аз моята 7 месеца я търсих.. и гледах и в чужбина и къде ли не, и най накрая като вече мислих за чисто нов автомобил и бях престанал да търся мой познат ми показа тази стрела :) - принципно не мисли, че и в чужбина са адски читави :) - мое мнение е това. Трябва си внимание и сериозен подбор и оглед.
Отговори

fanatic снимка fanatic 14 март 2011 - 20:02

Само да допълня, че теми има доста и че има цял раздел където да се пита. Ще помоля да се съобразявате малко за да не се налага да затварям теми...

И една молба към автора на темата да си коригира профила...
Отговори
Тази тема е заключена
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg