Опел Клуб България: Проблем със скоростна кутия. - Опел Клуб България

Прехвърляне към съдържание

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Затворена за Коментари

Проблем със скоростна кутия. Виене в скоростната кутия - Opel Astra J 1.7cdti, 125 коня

#1 Потребителят не е активен   Kiril Dimitrov 

• Пешеходец
  • Група: Потребители

• Автомобил:Opel Signum 1.9CDTI
  • Регистриран: 30.07.2017

Публикувано: 29 юни 2020 - 08:19

Привет.
От няколко дни съм собственик на Opel Astra J 1.7cdti, 125 коня.
Искам да ви попитам нещо, тъй като със сигурност някой се е сблъсквал с този проблем. Има едно странно виене в скоростите 3-та и 4-та, при другите го няма.
От какво може да е и има ли начин да се оправи без да закупувам нова скоростна кутия?

Извинявам се, ако темата се повтаря просто не намерих нищо.
Мерси предварително!

#2 Потребителят не е активен   benzy 

• Пали асфалта...

• Автомобил:Astra G Z14XE; Astra F X16SZR
  • Регистриран: 14.11.2006

Публикувано: 29 юни 2020 - 10:17

Здрасти, ако не се лъжа си "горд" собственик на скоростна кутия М32... и просто си поредния влязъл във филма с нея. Въпреки, че обикновено се проявява при 5та и 6та предавка това виене, вероятно са заминали лагери. Има недостатъчно мазане поради конструктивни недомислици и е често срещано.
Знам, че вече има ремонтни китове за М32, но не знам дали ще е много по-надеждно и евтино от смяната с втора употреба. А ако стигнеш до смяна на трансмисията гледай да е от края на 2012та, някъде там Опел правят опит да го оправят - 07.2012та ако право помня. Трябва да се позаровиш в четене за М32 скоростите...
Успех

Мнението беше редактирано от benzy: 29 юни 2020 - 10:42

#3 Потребителят не е активен   Kiril Dimitrov 

• Пешеходец

Публикувано: 29 юни 2020 - 10:27

Мерси за информацията, а да те попитам мога да ли да я карам така или ще я съсипя тотално?

#4 Потребителят не е активен   benzy 

• Пали асфалта...

• Автомобил:Astra G Z14XE; Astra F X16SZR
  • Регистриран: 14.11.2006

Публикувано: 29 юни 2020 - 10:52

Ух... както казвам аз съм просто един "разбирач", чета доста, но не мога да се сравнявам с майсторите тук, които реално го правят. Да чукна на дърво никога не съм правил скорости, и нямам идея. От това, което съм чел изглежда има 2 лагера - единия на тия, които казват: Кво ще се занимаваш като се прецака тотално ще правиш. Реално не би трябвало да те остави на път, а просто полека лека да се влошава. И при най-лош сценарий ще имаш няколко скорости да се прибереш. Другите казват: прави, за да си нямаш ядове, и си мисля, че е хубаво поне да се провери нивото на маслото и да се смени ако трябва (слагат и добавки и трябва да се налее над маркера) най-малкото да го отложиш максимално във времето.
Изчакай дано се включи още някой колега с опит и мнение.

#5 Потребителят не е активен   distefano59 

• Кара с 50км/ч

• Автомобил:Vectra C Z22YH
  • Регистриран: 23.01.2016

Публикувано: 29 юни 2020 - 22:24

Здравей, колега! И при мен се появи това виене 2018г. лятото, само на трета и четвърта. Ходих в Опел сервиз - Сливен за проверка на маслото - добре беше като количество и качество. Сложиха ми ХАДО добавка за механични скоростни кутии. Виенето не изчезна, но не се и усилва вече 2 години. Тази зима ходих в сервиз за ремонт на скоростни кутии в Ямбол, по VIN номера търсиха и казаха, че не могат да ми намерят лагери за тази кутия. Та продължавам да карам така и ще продължавам да търся възможност за ремонт, когато се връщам в БГ с колата. Откакто се появи този шум, вече 4 пъти съм се връщал с нея. Зимата на студеното виенето е по-слабо. Ако узнаеш някъде в България да правят ремонт на тази кутия, пиши!
Поздрави!

#6 Потребителят не е активен   Kiril Dimitrov 

• Пешеходец

Публикувано: 29 юни 2020 - 22:32

Привет, ами да ти кажа честно ходих и аз на майстори специалисти с оторизирани сервизи всеки ми казва това, което е написал и колегата след мен.
За ремонт ми искат между 700-1000лв и не е сигурно дали след 10 000км няма отново да започнат да вият скоростите.
За това най добре е май да закупя нова скоростна кутия след 2012г. и да видя дали ще има ефект. А иначе днес пак бях в сервиз и момчето ми каза, че негов приятел е със същия проблем, а колата му е на 450 000км, но си я кара без проблем.

Споделете тази тема чрез:

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Затворена за Коментари

1 потребител(и) четат тази тема
0 регистрирани, 1 гости и 0 анонимни потребители

Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg