Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

Голям разход на газ

emil enev снимка emil enev 22 април 2009 - 20:48

Здравейте колеги,изчетох всички теми във форума за АГУ и имам няколко въпроса.Преди няколко месеца си сложих газова уредба ,ГИ адет 1.3 моно с ГИ Ланди вакумна и ми гореше 7.5 до 8/100 на дълго и 9-10/100 градско.Казаха ми ,че този изспарител не бил добър и за това ми гори много.Купих си Волтран и сложих него,но един мой съсед,който работи в такъв сервиз ми каза ,че бронзовият винт трябва да го навия до края ,защото бил за по мощни двигатели.С този изспарител колата гори при последното засичане 17/100 градско,забравих да кажа,че и с двата изспарителя колата пали и върви добре.Пробвах да регулирам притока на газ от болта на двойника по начина ,който си знам Кадета.Питал съм майстори в П.Тръмбеш и ми казаха,че тия двигатели C16SZ които са с бобинен блок така си горели ,не съм ходил на газ анализатор все още.Въпросите ми са:Волтрана по ли е добър от Ланди ренцо,този бронзов винт трябва ли да бъде навит до края,не е ли заводски регулиран и кафявия кабел който е навит с няколко намотки на кабелите на свещите,има ли значение за разхода дали е навит на един кабел илибеше Ланди ренцо ,колата ми гореше 12-13/100 смесено каране .Този разход ми се стори голям,защото предната ми кола беше К на четирите както е при мен.Благодаря ви предварително на отговорилите !
Отговори

Winner25 снимка Winner25 24 април 2009 - 11:51

 emil enev, на 22 Apr 2009, 09:48 PM, каза:

...C16SZ които са с бобинен блок така си горели ,не съм ходил на газ анализатор все още.Въпросите ми са:Волтрана по ли е добър от Ланди ренцо,този бронзов винт трябва ли да бъде навит до края,не е ли заводски регулиран и кафявия кабел който е навит с няколко намотки на кабелите на свещите,има ли значение за разхода дали е навит на един кабел илибеше Ланди ренцо ,колата ми гореше 12-13/100 смесено каране .Този разход ми се стори голям,защото предната ми кола беше К на четирите както е при мен.Благодаря ви предварително на отговорилите !

Не знам дали има разлика между X16SZ и C16SZ. Имам впечатления от първия.
Това което ти е казал майстора въобще не е вярно. 17/100 е много.
Ланди ренцо по принцип са много по-добри от волтран, но ако в твоя случай единия е стар а другия нов може и волтран-а да е по добър. Кафевия кабел го навих около кабелите на 1и 2 цилиндър - така прочетох във форума. Ако не се лъжа това са първия и третия кабел от горе надолу на бобинния блок. На астрата сложихме изпарител предназначен за двигатели до 100kw a тя e 51kw. Регулирането на изпарителя го правих сам, не съм ходил на газ анализатор. Обаче и двата винта са развити.
Не знам на волтран-а за какво е месинговия винт, но ако е иглата, която регулира постоянното количество газ което пуска изпарителя и си го завил до край, значи сместта е доста богата за да работи нормално на място.
Като сложих газовата засякох разхода градско. Беше 12/100 зимата на къси разстояния. На дълго гори 8/100 като е натоварена и се кара без да се цели икономия.
Ако испарителя ти е нов може още да не са се улегнали мембраните.
Потърси във форума има подробно обяснено как да се регулира газовата. Ако не успееш да се справиш сам по добре отиди на газаджия, но не при този който ти е казал че е нормано да гори толкова :icon_razz2:
Отговори

savski снимка savski 24 април 2009 - 12:17

Причина да ти гори повечко съм чувал, че може да е стар въздушен филтър. Смени го и виж как е
Отговори

blagom снимка blagom 24 април 2009 - 13:23

аман от такива майстори мърлячи. как пък не...било нормално в п.тръмбеш да ти гори 17/100, а в софия сигурно 25 трябва да гори. ходи при някой друг майстор. според мен на половина трябва да свалиш разхода.
Мнението беше редактирано от blagom: 24 април 2009 - 13:24
Отговори

emil enev снимка emil enev 24 април 2009 - 16:52

 blagom, на 24 Apr 2009, 02:23 PM, каза:

аман от такива майстори мърлячи. как пък не...било нормално в п.тръмбеш да ти гори 17/100, а в софия сигурно 25 трябва да гори. ходи при някой друг майстор. според мен на половина трябва да свалиш разхода.

Благодаря ви за отговорите,и двата изспаритела са нови и въздушният филтър съм го сменял преди 2-3000 км.Мисля да сложа пак Ландито и да пробвам с него,на него поне няма такъв бронзов винт.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg