Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Направи си сам

Astra G - Подлакътник

imb_bg снимка imb_bg 20 юли 2009 - 09:52

Здравейте от доста време се оглеждам за подлакътник
ама всичко дето се продава ми изглежда доста неудобно
и грозно като захващане. Та се разтърсих в интернет и гледам за англичаните
направили хората и викам дай да пробвам какжо ще стане
Ето модела който ползвах
Публикувано изображение
http://www.irmscher-...f/ib2017071.pdf
направих от дърво модела

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

после с дунапрен

Публикувано изображение


това е капака отдолу

Публикувано изображение

ето го облякъно с кожа

Публикувано изображение

Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от peshokn: 21 юли 2009 - 09:24
Отговори

mantzel снимка mantzel 20 юли 2009 - 10:26

Пусни някоя снимка да видим.
Отговори

imb_bg снимка imb_bg 20 юли 2009 - 10:40

Публикувано изображение
крайния резултат :)
Утре ще го снимам от различни ъгли
Мнението беше редактирано от siegfrid: 20 юли 2009 - 10:42
Отговори

deforse снимка deforse 20 юли 2009 - 13:53

Браво за ентусиазма и старанието. Изглежда наистина добре. Ако ги пуснеш в серийно производство определено ще докараш някой лев :sad-smiley-046:
Отговори

gsimania снимка gsimania 20 юли 2009 - 15:08

Супер си го направил.Браво :sad-smiley-046:
Отговори

imb_bg снимка imb_bg 21 юли 2009 - 08:34

ето нови снимки

Публикувано изображение

захваща се само с 2 видиики едната е под задния пепелник

Публикувано изображение

Публикувано изображение

тик е при вдигната ръчна

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

смятам малко да преработя капака защото с 2 дунапрена стана много меко и не може да се изпъне кожата
Мнението беше редактирано от imb_bg: 21 юли 2009 - 08:36
Отговори

GK_Power снимка GK_Power 21 юли 2009 - 10:24

Браво за идеята,а подлакътника който си посочил в ИБЕЙ го има за 40 Евро с доставката идва 90 кинта,монтира се за 5 мин (с една ръка с две за 1 мин..) и е прекрасно място за събиране на боклуци, за дълъг път е перфектно ,за вдигане на ръчна в спряло положение също е екстра ...

П.С. според мен е страничната видия е много грозна,помисли за някакво черно капаче
Мнението беше редактирано от GK_Power: 21 юли 2009 - 10:24
Отговори

imb_bg снимка imb_bg 27 юли 2009 - 09:39

Публикувано изображение

ето само с една лента дунапрен
Отговори

o4ruk снимка o4ruk 26 октомври 2009 - 00:40

колега само не разбрах за какво е тази дупка,,,,????
Ще се радвам да разбера? Благодаря////
Отговори

Altec снимка Altec 26 октомври 2009 - 00:51

За чашка топло кафенце може би :devil-smiley-019:
А като се захваща с 2 винтчета само както каза , не е ли малко нестабилно ?
Отговори

becinko снимка becinko 26 октомври 2009 - 07:13

браво за старанието,много добре се е получил
Отговори

imb_bg снимка imb_bg 26 октомври 2009 - 10:38

дупката е за кафенце :devil-smiley-019: металния кръг е от една иноксова луничка бяха ми останали 2 -3
картонените чашки пасват идеално
Отговори

Laxy20 снимка Laxy20 26 октомври 2009 - 15:55

Аз си направих по абсолютно същия начин,даже мога да кажа че е същото. :newsm05_41:
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 13 октомври 2012 - 16:23

Някой може ли да удари едно рамо в намирането на каквото и да било информация (по възможност подплатена с нагледни средства), да ли подлакътник от VECTRA B може да се нагоди ЕСТЕТИЧЕСКИ на ASTRA G ? :confused:
Отговори

Ник.опел снимка Ник.опел 27 декември 2012 - 07:59

Малко със закъснение, но подлакътника си го монтирах преди седмица. Това се получи при мен.

Прикачен файл  01.jpg (344,16K)
Брой изтегляния: 55

Прикачен файл  02.jpg (300,25K)
Брой изтегляния: 57

Прикачен файл  03.jpg (433,46K)
Брой изтегляния: 53

Прикачен файл  04.jpg (422,98K)
Брой изтегляния: 57

Прикачен файл  05.jpg (486,46K)
Брой изтегляния: 67
Аз останах много доволен от резултата, още повече че, подлакътника е оригинален от Вектра В.
Мнението беше редактирано от Жоро: 30 март 2017 - 20:35
Причина за редактиране:: Качвам снимките директно в темата за да не се загубят :)
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 27 декември 2012 - 11:03

 Ник.опел, на 27 декември 2012 - 07:59, каза:



-Поздравления за ентусиазма и резултата, колега! Не е много зле (по мое виждане), но аз лично така и не мога да се примиря с нещо, което по един или друг начин трябва да бъде НАГАЖДАНО. Не знам, прекалено естетически възгледи ли имам в това отношение, крещяща нужда ли щот няма от нещо такова, но.. така и не се примирих с тия подлакътници. Китайското копие отдавна изхвърлих, бях се засилил на точно от VECTRA B, но като гледам, че рязането и нагласяването не е никак малко - просто се отказвам напълно (засега).

Предполагам този поне ще е здрав и може и да се облягаш на него доволно, но пък от друга страна.. много зависи от положението на седалката, защото подлакътника няма опция за движение.
Отговори

misho_m3 снимка misho_m3 27 декември 2012 - 14:31

Подарявам един, само трябва да му се смени кожата отгоре. http://mihailstoev.s...721552.29331265
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 27 декември 2012 - 20:47

Само на мене ли ми се струва ,че подлакътника за вектра Б е много къс и когато се облегнеш на него не се стига скоростния лост
Отговори

tisho7 снимка tisho7 27 декември 2012 - 20:57

А бре и на мен мми изгежда много къс тоя подлакътник на вектрата.Аз взех някакъв от руския пазар :smile3560: СУПЕР Фалшив е....нооо е много функционален.Спокойно си одпирам ръката и си стигам лоста.В началото ми беше трудно да свикна на визия,защото не ми изглеждаше хубав,но пък е удобен.Като няма риба и рака е риба са казали хората. :kinggrin:
Отговори

Ник.опел снимка Ник.опел 27 декември 2012 - 22:20

Както се изрази колегата DALGONSKi, подлакътника "не е много зле", напротив много си е добре, сравнение с тези ,които се предлагат по пазарите. А моите естетически възгледи прецениха че, около сто лева за маркова пласмаса, между седалките не си заслужава. Аз мисля че, по-добро от това ,което е конструирал като размер производителя на нашите автомобили няма. Далече съм от мисълта да убеждавам някого, че моето решение е най-доброто, просто поискахте снимки и аз ги качих. Всеки може да прецени и да избере подлакътника, който на него му харесва, избор има голям.
За дължината на подлакътника,си мисля че, и на Вектра В стои по същия начин. За информация, висок съм 1,68, положението на седалката може да го прецените сами по края на средната конзола, ръката ми стои върху скоростния лост, както е подпряна. Но да, не ляга цялата на подлакътника. Зависи кой какво очаква. В същото време се борави без затруднение със ръчната спирачка и ключалките на коланите. Преди да монтирам този модел подлакътник, бях твърдо решен че, няма да изтърпя нещо, което да ми пречи да достигна свободно до лоста на ръчната спирачка. Попадал съм на мнения във форума че, дългите подлакътници пречат в това отношение.
За монтажа мога да ви кажа че, по конзолата на колата не се реже нищо, не се използват никакви допълнителни планки, премахва се само пепелника. В неговия отвор ляга пепелника на подлакътника. Това, което се реже е една пласмаса от самия подлакътник, тя прече за монтажа върху нашата конзола. По начина на монтажа, който направих, подлакътника може да се махне без дори да се виждат дупките от видиите.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg